Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלום מחפש המלצה לחשב שכר שיכול לעבור על התלושים כמה שנים אחורה ולוודא שהכל תקין

dani12
שימו לב! השרשור הזה בן 1610 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתכנן לעזוב את העבודה בסוף השנה , עברתי על תלושי השכר ודברים לא נראים לי בהפרשות כתואמים בין מה שרשום למה שהופרש בפועל . לפני שאניי רב עם המעסיק ותובע אותו (אם כי לא נראה לי ) אני צריך שמישהו מקצועי יעבור על התלושים לעומת כל ההפרשות ויוציא מכתב מסודר של מה חסר , אני עברתי וחישבתי והתשובה של הבוס והסוכן זה ההפרשות מסכום אחר שרשום פה ושם או לפי נטו עוד כל מיני תשובות כאלו.

אז אם מישהו יודע ויכול להמליץ מאזור ראשון לציון והסביבה אני אשמח . מה גם שאם יגיע למשפט גם אז אני בכל מקרה אצתרך מסמך כזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך חשב שכר אלא עו"ד שמתמחה בדיני עבודה.

כהתחלה פנה להסתדרות שיעבור ויגידו לך אם בכלל יש קייס. אם יש הם כבר יוציאו מכתב למעסיק ומשם תמשיך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה הולך רחוק מדי.

קודם כל מישהו שמבין צריך לעבור על המסמכים ועל ההפרשות ולראות אם אכן מה שצריך להיות קרה.

להערכתי (ברוב המקרים) ברגע שעובד מתווכח עם המעביד/רואה החשבון שלו לגבי הפרשות, כאשר העובד צודק, הויכוח יהיה קצר והוא יקבל מה שמגיע לו, אני לא חושב שמעביד ירצה להגיע לבית משפט כשהוא יודע שהוא ניסה לעשות קומבינה.

המעביד הקודם שלי ניסה לעשות עלי שיטת מצליח, ברגע ששאלתי את הרואת חשבון אם היה שינוי בחוק (בצורה עדינה יותר), פתאום קיבלתי.

אני לא חשב ולא קרוב לכך, אך מבין דבר או שניים בתלושי משכורת ואשמח לעבור על הדברים ולתת לך את דעתי.

אולי CHEMGUY שהוא יועץ מס יוכל גם לעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר טוב את הנושא כולל את החוקים הנוגעים לשכר אבל לא מעז לתת ייעוץ בתחום. ייעוץ כזה לוקחים ממי שזה המקצוע שלו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט מוזמן לפנות להסתדרות שיעזרו לך.

זה בדיוק התפקיד שלהם.

פנה לסניף מרחב שבו אתה גר עם התלושים שלך, לחילופין תתקשר למוקד העובדים *2383 כמו בפרסומת שרצה

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחפש עו"ד וגם בהתסדרות לא נראה לי שיתחילו עכשיו לבדוק תלושים שלי אחורה.

בתלוש ישנו סעיף שבו כתוב שכר מבוטח וגם מה שמופיע בתלוש כהפרשות הן לפי השכר הזה , אך בפועל מה שהמעסיק שם כסף זה סכומים קטנים יותר שמבוססים על הנטו עכשיו הויכוח מי צודק .השאלה שלי היא אם כך האם הסכום שמופיע בסעיף הפנסיה-מגדל הוא הסכום שאמור להופיע גם בדוח בחברת הפנסיה או הסכום שמופיע בתלוש מורידים ממנו מס ורק אז מופקד בפנסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרשה לקרנות הפנסיה היא מהברוטו ולא מורידים ממנה מס. יש חלק עובד יחלק מעביד ותוידא שהופרשו שניהם.

גם פיצויים צריך להפריש לפחות 6% (לא זוכר מאיזה תאריך זה התחיל אבל מספר שנים).

עריכה: אתה טועה לגבי ההסתדרות. זה התפקיד שלהם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצתי כמו בדוחות תנועה

הסתר פרטים אישיים שלך של המעביד ותעלה תלוש

האם זה מעביד בו קיים הסכם קיבוצי האם יש הסכם אחר ביניכם?

ברור שהחישוב צריך להיות על הסכום המבוטח שעליו יש צורך להפריש את האחוזים ולא על סכום נמוך יותר.

חשוב לציין כי הרבה פעמים החישובים לא נעשים על כל רכיבי השכר ולכן הסכום המבוטח נמוך יותר.

שנית - האם יש פער בין מה שהורידו לך ומה שכתבו הפרשת המעביד לבין הסכום שעבר למבטח/ קופה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוקב בעניין אחרי השירשור.

ההסתדרות יודעת לחשב דברים רטרואקטיבית? הם אמורים לעזור עם דברים כאלו?

גם אם אני לא חבר בהסתדרות?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...