Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 דור ראשון מול שני

Danielmalka16
שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאזדה 3

מנוע - 1,600

רמת גימור - Active

יש הבדלים ביניהם למעט המראה החיצוני?

הצורה החדשה הרבה יותר יקרה מהישנה ובגלל זה אני מתלבט.

מדובר ב17-20K לצורה חדשה 2009 לעומת 7-12K לצורה ישנה

(Daihatsu Sirion 07 (SOLD

(Mazda 3 Active 08 (OWN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הצורה הישנה. לגבי הצורה החדשה - היה לאשתי כזה בליסינג 3 שנים (1600 2010). מהרכבים שפחות אהבנו. לא נוח, לא סוחב. אבל היה בליסנג כך ששני בנים עשו עליו א הסטאז' בנהיגה, וב-3 השנים ו-50,000 ק"מ שהיה אצלנו היה ללא תקלות.

אז אם אתה אוהב את הרכב, כאמור, יש לו היתרונות שלו. אבל היה ער לחסרונות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי את הדור הראשון 2008 ואכשיו אני מחזיק בדור השני 2010.

שנייהם עם מנוע 2.0 דגם ספיריט, בדור הראשון היה יותר כיף לנהוג אבל ללא ספק הדור השני הוא קפיצת מדרגה לעומת הדור הראשון.

ביחוד הגיר שהשתדרג מ 4 הילוכים ל 5.

אבל אני לא מכיר את גירסת ה 1.6 כך שאני לא יודע את כמה יש הבדל.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הזה כבד על מנוע ה-1600 בעל ההספק הנמוך גם יחסית לנפח זה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1600 לרכב הזה זה עגלה עם סוס-כמו ההבדל שהיה בזמנו בין לאנטיס 1600 ל1800 פשוט לא אותה ליגה.

דור ראשון ושני יש כאלו שההבדל ביניהם רק חיצוני (שינוי צורה קטן התחיל בתחילת 2009 וב 2010 היתה עוד מתיחת פנים חיצונית משמעותית ).

באמצע 2009 הגיר קיבל 5 הילוכים אבל זה היה בדגם הספיריט ככל שזכור לי ולא יודע לגבי האקטיב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירסת 1600 הגיר לא השתנה במעבר לדור שני, נשאר אותו גיר 4 הילוכים.

לא היו שני שינויים אלא רק מעבר מדור ראשון לשני, ב 2009.

לפני כן ב 2007 הייתה מתיחת פנים קטנה לדור הראשון.

במודל 2009 אפשר למצוא מכוניות דור ראשון וגם דור שני.

זה שהרכב "כבד ולא סוחב", לא מדוייק.

יחסית למנוע 1.6 וגיר 4 הילוכים הוא בסדר, ויותר טוב מלא מעט מכוניות משפחתיות 1.6 מאותה תקופה.

באקטיב דור ראשון יש בקרת אקלים, בדור שני מזגן רגיל. בדור ראשון הגה כוח הידראוולי רגיל, בשני הידראוולי עם משאבה חשמלית.

עיצוב פנים מודרני יותר בדור השני.

הדור השני גדול בממדים במעט.

חלק מתקלות ומחלות אופייניות בדור הראשון טופלו בשני.

בגדול הדור השני עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדור השני עדיף ואם כבר "מחלות" אז תושבת מנוע ימנית עליונה זו אחת המחלות ביג טיים של הרכב הזה.

ברכב של אבא שלי,הוחלפה אחת פעם ראשונה ב 42000 ק"מ כאשר הרכב נקנה בהשתתפות אלבר ובפעם השנייה כשהרכב היה על איזור ה 90,000 ק"מ בערך לפני 3 שנים.

יחסית לרכב,שתכף חוגג בר מצווה זה אולי לא נורא אבל בטסט לפני שנתיים הוחלפו גם תושבות בולם,בולמים ועוד כאלו וכאלו כלומר -בלאי מצטבר צריך לקחת בחשבון גם אם רכב נחשב על הנייר לאמין.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי - אני החלפתי קורולה 1998 לסוזוקי SX4 בשנת 2010. יום אחרי כן אשתי קיבלה בליסינג מאזדה 3 1600. נהגתי בסוזוקי ובמאזדה במקביל 3 שנים, אין בכלל מה להשוות, חוץ מהעיצוב החיצוני הסוזוקי לקחה בכל המדדים. נתחיל בסחיבה (בכל זאת חיפאי, ובאותו זמן גרתי סמוך לאוניברסיטה, כך שעליתי את עוקף נשר\פרויד\שאר העליות לכרמל על בסיס יומיומי). הישיבה במאזדה היתה נמוכה ולא נוחה, הבגאז' קטן עם פתח הטענה לא נוח, עיצוב הפנים היה נראה כאילו אספו חלקים באיזה פירוקיה, לא היה שום סדר או אחידות. צריכת הדלק היתה גבוהה מאד, עד כמה שאני זוכר משהו כמו 8 קמ"ל. הדבר הטוב היחיד היה ששני בנים עשו עליו את הסטאז' שלהם בנהיגה והדבר הזה נסע מטיפול לטיפול בלי שום בעיות - אבל כך גם הסוזוקי וגם הקורולה אושריקו בת ה-12 שהיתה לי קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק מנסה להבין מה לא בסדר במה שאני כתבתי...

ביקשו לעשות השוואה בין שני הדורות של מאזדה 3, לא השוואה למכוניות אחרות.

עוד רשמתי שרמת ביצועי התאוצה במאזדה 3 עדיפה על חלק מהמכוניות המקבילות באותה תקופה. חלק. לא כולן. לא נהגתי בסוזוקי SX4 אף פעם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והסוזוקי לא מהדגמים האהודים בפורום הזה.

המאזדה הזו היתה מבחינתי אכזבה קשה. היתה לי בחירה בינה לבין i30, ובחרתי בו כי באותו זמן המאזדה נחשבה רכב מוצלח במיוחד. בתחילה אפילו היתה לי כוונה לתחזק אותה כאילו היא הרכב הפרטי שלי, מתוך מחשבה לרכוש אותה בסוף תקופת הליסינג. אבל התברר לי שהמכונית לא עמדה בציפיות.

אני חושב שכדאי שפותח השרשור יבין מה הוא רוכש. פשוט, ממניסיוני האישי, נראה לי שבהשוואה למשפחתיות אחרות מאותה תקופה הדגם הזה מאכזב. כמובן שבמחיר הנכון, ואם המכונית מתאימה לצרכיו - יש לה היתרונות שלה (מראה, אמינות), אם כי איני יכול להעיד דבר כיצד הדגמים האלה מזדקנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק מאזדה מהדור השני כבר קרוב ל 6 שנים וסך הכל מאד מרוצה.

אני מודע לזה שיש הבדלים בין הספיריט לאקטיב אבל לא יכול להיות שהם כאלה גדולים, פנים הרכב לפי דעתי נראה ומרגיש יותר טוב מרוב המשפחתיות של אותה תקופה ובמיוחד יותר טוב מה I30.

ובתכלס, רכב בסכומים הללו הכי חשוב זה אמינות. לפחות אצלי לא הייתה אפילו תקלה אחת שהשביתה את הרכב.

- דשבורד התנפח (הוחלף על חשבון היבואן/יצרן)

- כתוצאה מהחלפת מצבר בצורה לא טובה היה נפילות טורים כשהרכב היה קר. בוצע ניקוי למצערת והבעיה ניפתרה.

וזהוא.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...