Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם קיים הבדל בעלות אחזקה רכבי VAG

Nati Shapiro
שימו לב! השרשור הזה בן 1616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום!

אני אחרי קריאה מרובה בפורום על כל קבוצת הVAG (גולף, אאודי, סקודה וסיאט).

אני די מודע לכל המחלות והיתרונות של קבוצה זו, ולמען האמת שאני אוהב את הרכבים האלו.

אני מחפש לקנות כרגע רכב מהקבוצה, ואשמח להתייעץ אתכם בתור המומחים לפני שאני מקבל החלטה.

הדילמה שלי היא כזאת -

בקבוצת רכבי הVAG ידוע שהם משתמשים במכלולים דומים ברכבים שלהם (גיר הDSG לדוגמא וכו').

השאלה שלי היא האם קיים הבדל כלשהו בעלות האחזקה בין הרכבים בקבוצה זו.

לכאורה, נדמה כי עלות אחזקה ברכב אאודי תהה כמעט זהה לגולף או סיאט.

האם קיים הבדל בין החברות השונות בהינתן ומדובר בשנתון, קילומטרז, ונפח מנוע זהים בין הרכבים?

תודה רבה לכל מי שיענה, כל פיסת מידע תתקבל בברכה (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, יש הבדל מסויים שלא נובע משום הבדל מהותי במכלולים. אני עם סיאט שילמתי פחות על טיפולים מאשר חבר עם A3 זהות מכלולים. גם כיום כשאני עם הקופרה, החבר משלם על הA3 בעלת המנוע דומה (לא אותו הספק) יותר ממני.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל במחירים - זאת החלטה שווקית.

אאודי ופולקסווגן תמיד יהיו יקרים יותר לתחזוקה מסקודה וסיאט מקבילים - הן במחיר שעה במוסך, והן במחירי החלפים.

כמובן שתמיד תוכל לטפל במוסך שאינו ברשת היבאן (ולעיתים) תוכל להשתמש בחלפים של סקודה וסיאט כדי לתקן אאודי...

אבל, היצרן לא טיפש ולעיתים הוא דואג לכן שהחלפים למרות היותם כמעט זהים - לא יתאימו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר למוסך תבדוק גם בחברות הביטוח אם יש הבדל במחירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, כל עוד לא מדובר על חלקי פח,זכוכית או הסלון: אתה צודק. עלות טיפול דומה מאד.

ביטוח מקיף שונה בגלל מחירון

מי כמונו זוכר שתומך וילון שמשה אחורית עולה ₪5000 באודי A3 (לכל צד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח מקיף יהיה שונה לא רק בגלל מחירון אלא בגלל רמת 'גניבות' שונה של המכוניות ושאר הפרמטרים שחברות הביטוח לוקחות בחשבון כשהן מבטחות רכב.

הפער בעלות החלפים סביר שקיים וכפי שנאמר מדובר רק בעניין שיווקי - מיתוגי.

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לביטוח ועלות רישוי שנתי (של אאודי קבוצה 6) שברור לי שיש כמה הבדלים אם כי לא מהותיים מאוד,

אז בתכלס עלות האחזקה של הרכבים זהה?

אז למה שאנשים לא יעדיפו לקנות אאודי a3 לדוגמא על פני גולף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כשאתה מוציא רכב חדש מהסוכנות עדיין יש פער של עשרות אלפי שקלים אם קונים גולף או אודי a3 עם מנוע 1.5 ליטר .

קח בחשבון שאודי בסיסית מגיעה בלי אבזור כמעט ככה שכדי לקנות רכב מאובזר כמו גולף עוד צריך חבילת sharp או פלטינום או פרמיום או חבילת שקר כלשהו .

כשקונים רכב פרמיום לרוב מקבלים מותג ערום ועל כל תוספת שמגיעה כסטנדרט ברכב אחר של הקונצרן , ברכב פרמיום התוספות מתומחרות בנפרד .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לביטוח ועלות רישוי שנתי (של אאודי קבוצה 6) שברור לי שיש כמה הבדלים אם כי לא מהותיים מאוד,

אז בתכלס עלות האחזקה של הרכבים זהה?

אז למה שאנשים לא יעדיפו לקנות אאודי a3 לדוגמא על פני גולף?

כי מראש היבואן (להלן צ'מפיון) מתמחר את ה A3 גבוה יותר מאשר הגולף, כדי לוודא שלא תפזול ותפגע במכירות של הגולף (שמלכתחילה נמוכות באופן חריג לשאר העולם).

היוצאת מהכלל של הדגמים והמכלולים היא הסקודה סופרב בדור השלישי שלה מ 2015, שאין לה מקבילה ברשת הדגמים של פולקסווגן (מבוססת MQB בעוד שאר הרכבים בקלאס שלה מבוססים MLB, כגון A4, A6 וכו'), ולכן עלויות הטיפול בה גבוהות באופן יחסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מטפל במוסך של היבואן לא אמור להיות הבדל בעלויות האחזקה. הפילטרים והשמנים הם בדיוק אותם חלפים באאודי, סיאט וסקודה. מתי כן יהיה הבדל? כשינצלו את זה במוסך לא של היבואן שיש לך אאודי ויקחו לך סתם יותר כסף, או כשתטפל במוסך מורשה של היבואן (ואל תעשה את זה, אחד כי לרוב הטכנאים שם ליצנים ברמת המקצועיות שלהם, ושתיים כי אתה תשלם יותר ותקבל פחות - הם שמים את השמן הכי פשוט).

דבר נוסף, מבחינת עלויות של חלקי חילוף לעיתים כן יהיו הבדלים בינהם. אבל זה רק במקרה של בלאי שלא באחזקה השוטפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי מראש היבואן (להלן צ'מפיון) מתמחר את ה A3 גבוה יותר מאשר הגולף, כדי לוודא שלא תפזול ותפגע במכירות של הגולף (שמלכתחילה נמוכות באופן חריג לשאר העולם).

הכוונה שלי היא לרכב יד 2, שעברו כמה שנים והפער מחירים לא ממש משמעותי.

מה גם שאפשר לקנות אפילו שנתון-שניים נמוך יותר, עם קילומטרז' זהה והמחיר יהיה כמעט זהה.

מישהו יכול לתת מעט דוגמאות עם בשר?

אני ממש בהתלבטות. יום שישי הקרוב אני הולך לקנות אאודי או גולף וזה אחד השיקולים העיקריים שישפיעו.

עריכה אחרונה על ידי Nati Shapiro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה חשוב לך ברכב? נסעת על הגולף וה-A3? ממליץ לך מאוד לנהוג על שתיהן לפני שאתה מחליט.

אתה מחפש נסיעה ספורטיבית? שקטה ונעימה?

תחשוב על פרמטרים נוספים כמו מושבים מאחור, גודל בגאז' (שלרוב דומה מאוד בשני הרכבים אבל בין שנתונים שונים יכולים להיות הבדלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...