Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה ללא ביטוח צד ג

שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

לפני כמה ימים הייתי מעורב עם נהג שפספס פנייה ונעצר פתאומית על כביש של 70 ונכנסתי בו מאחור, על פי בתמונות הלך הטמבון מאחור והגענו להסכמה שלא נפעיל ביטוח מכייון שאין לי אפילו צד ג (למדתי את גודל החטא של הנושא)

הרכב שלו זה סיטרואן סי 4, של השנים האחרונות, בחיים לא התעסקתי בזה ואני מפחד שהוא ילך לפחח שהוא מכיר שינפח עלויות, איפה אני עומד פה מבחינה חוקית בנושא הזה? האם הוא יכול פשוט להפעיל את הביטוח שלו ואז הביטוח שלו יתבע אותי עם עלויות קיצוניות? לא מבין בכל נושא הרכבים, אעריך כל ייעוץ בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שהוא לא יפעיל ביטוח כל עוד אתה עומד בהבטחה שלך לשלם על הנזק.

א. זה מה שסוכם.

ב. לא משתלם לו להפעיל ביטוח כי צריך לשלם השתתפות עצמית ( לפחות בנתיים, עד שהביטוח יקבל ממך את כל הכספים ) ונרשמת תביעה לחובתו שתגרום לעליה במחירי הביטוח ב 3 השנים הבאות.

עד שלא מורידים טמבון, לא רואים מה הנזק מעבר להחלפת טמבון ( יכול להיות נזק נוסף ).

לא נשאר לך הרבה מה לעשות אלא לקוות להגינות של הצד השני. גם אתה לא מעוניין שכל העסק יגיע לבית משפט והמספרים יעלו עוד יותר ( שמאי, הוצאות בית בין ועוד דברים שנהוג להוסיף בתביעה ).

אני לא יודע כמה עולה טמבון לסיטרואן הזה ( מקורי/ תחליפי ), אבל יכול להיות כמה אלפים טובים.

בכל מקרה טוב שלא התנגשת ברכב יוקרה כלשהו.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שהוא לא יפעיל ביטוח כל עוד אתה עומד בהבטחה שלך לשלם על הנזק.

א. זה מה שסוכם.

ב. לא משתלם לו להפעיל ביטוח כי צריך לשלם השתתפות עצמית ( לפחות בנתיים, עד שהביטוח יקבל ממך את כל הכספים ) ונרשמת תביעה לחובתו שתגרום לעליה במחירי הביטוח ב 3 השנים הבאות.

עד שלא מורידים טמבון, לא רואים מה הנזק מעבר להחלפת טמבון ( יכול להיות נזק נוסף ).

לא נשאר לך הרבה מה לעשות אלא לקוות להגינות של הצד השני. גם אתה לא מעוניין שכל העסק יגיע לבית משפט והמספרים יעלו עוד יותר ( שמאי, הוצאות בית בין ועוד דברים שנהוג להוסיף בתביעה ).

אני לא יודע כמה עולה טמבון לסיטרואן הזה ( מקורי/ תחליפי ), אבל יכול להיות כמה אלפים טובים.

בכל מקרה טוב שלא התנגשת ברכב יוקרה כלשהו.

כמה אלפים טובים זה מעל 5 או מתחת ל5? הוא טוען שיש לו חבר פחח שינסה להוזיל, השאלה היא האם מבחינה חוקית יש לי מקום לבוא ולומר "בוא נלך לפחח שאני מכיר"?

תודה על המענה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, הייתי מעורב במספר תאונות מסוג זה (בצד הנפגע) עם נזקים שהחלו בתיקון סדק בפגוש (700 ש"ח) והגיעו עד כדי פחחות עמוקה והחלפת פנסים (למעלה מ-10,000 ש"ח במונחי 2001, בחישוב הצמדה למדד המחירים לצרכן זה כ-13000 ש"ח במונחי היום). עד שהפגוש לא יפורק לא ידעו מה נפגע מתחתיו, ומעבר לתיקון עצמו תתכן גם ירידת ערך. אם הנפגע חכם הוא יזמין שמאי (מחיר עבודתו בדרך כלל כמה מאות ש"ח שהוא יתבע ממך), ובמידה ואכן יש ירידת ערך יתכן שיתבע גם אותה. תחשוב "קצה שלדה".

אם הצד הנפגע יפעיל את הביטוח אתה בצרה עוד יתר גדולה - חברת הביטוח תתבע ממך את כל הוצאותיה, ולא יהיה לך קל להתמודד מולה.

בקיצור - אל תופתע משום סכום שהנפגע יתבע ממך. זה יכול להיות אלפיה ויכול להיות פי 20. ואני מדבר על אדם הגון, לא כזה שינסה לנצל את הארוע לתיקון נזקים קודמים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו נראה שהוא הגון. זרום איתו. תתקשר אליו ושלח לו הודעות מה קורה? ואתה רוצה כבר שהוא יתקן וכו' וכו' כך הוא יקבל חיזוקים ולא ישמע לידידים שיפמפמו לו לתבוע ולהזמין שמאי.

אגב, ייתכן שאם הוא יתבע את המקיף שלו הוא יצטרך לשלם השתתפות עצמית בגלל אשם תורם.

יש לך סרטון של התאונה?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תינוקי, כמה הערות:

1. הזמנת שמאי אינה עדות לחוסר הגינות. להפך. שמאי אמור להיות גורם אובייקטיבי, "מעין שיפוטי". אדם סביר ישכור שמאי שכן קביעתו משמעותית בבית המשפט (אם תדרש מעורבותו).

2. מוסך לא יכול לגבוע ירידת ערך. זהת פקידו של השמאי.

3. "אשם תורם" - ענין לבית המשפט. בודאי בתאונת חזית אחור. שוב, נדרש שמאי. ובתאונה מסוג זה בדרך כלל הפוגע מאחור יספוג את התביעה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכותו של בעל הרכב לתקן איפה שהוא רוצה.

אבל "יש לי חבר פחח שינסה להוזיל עלויות " נשמע יותר טוב מבחינתך מאשר " אני מתקן רק במוסך מרכזי של היבואן".

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

אז הנזק יצא בסביבות ה8.6 אלף, כשהצעתי שנלך לפחח שאני מכיר, הוא ישר התגונן ואיים שהביטוח שלו יתבע אותי אז העברתי לו את הכסף. השאלה היא האם יש לי מה לעשות במידה והוא לקח את הכסף לכיס? יש לי מקום חוקי לדרוש ממנו קבלה? מה אני צריך שהוא יכתוב לי כדי שלא יוכל לדרוש כסף נוסף בהמשך? תודה לעונים, מעריך ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית צריך לדרוש הצעת מחיר או דו"ח שמאי (שלכשעצמו היה עולה כמה מאות ש"ח). מרגע שפיצית אותו העניין סגור.

אני מקווה שיש לך מסמך שבו הוא מאשר שקיבל את הכסף שלא יהיו לו תביעות נוספות. מסמך כזה עליך לשמור לפחות 7 שנים, למקרה שהבחור ישנה דעתו ויתבע אותך. כמוכן, אני מקווה ששילמת בצ'ק או דרך אחרת שבה נותרים עקבות לכסף, כיוון שאם שילמת במזומן ולא החתמת אותו על קבלת הכסף אתה נתון לחסדיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית צריך לדרוש הצעת מחיר או דו"ח שמאי (שלכשעצמו היה עולה כמה מאות ש"ח). מרגע שפיצית אותו העניין סגור.

אני מקווה שיש לך מסמך שבו הוא מאשר שקיבל את הכסף שלא יהיו לו תביעות נוספות. מסמך כזה עליך לשמור לפחות 7 שנים, למקרה שהבחור ישנה דעתו ויתבע אותך. כמוכן, אני מקווה ששילמת בצ'ק או דרך אחרת שבה נותרים עקבות לכסף, כיוון שאם שילמת במזומן ולא החתמת אותו על קבלת הכסף אתה נתון לחסדיו.

לא רציתי להתעכב עם זה כי פחדתי שהוא יתחיל לגלגל את זה לשמאיי ואז אולי משם לביטוח בכל מקרה שיתבע אותי ובכלל היה סוחט אותי.

עשיתי לו העברות בנקאיות שבהן כתוב את בסיבת ההעברה "תשלום עבור נזקי תאונה מתאריך X"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהוא הגון בזה מסתיים העיניין.

בהנחה שהוא לא הגון , כדי לבקש כספים נוספים הוא יצטרך להצטייד בחוות דעת שמאי שהנזקים היו גבוהים מכך.

האם היו חילופי מיילים ווטאפים משהו בכתב שיעיד על גובה הדרישה שלו לסכום של ה 8600 ש"ח?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך יש לך אסמכתא לכך שהכסף הועבר ובגין התאונה. לפחות מבחינה זו אתה מכוסה, גם אם לא בצורה מושלמת. הדפס את אישורי הבנק על ביצוע ההעברה ושמור אותם 7 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...