Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור שהיה כך היה, או, למה אני יותר לא אקנה\אמליץ על רכבי רנו.

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהתאם לחתימה שלי, אני מת על רכבים צרפתיים!, מאוהב בהם, אני פרנקופיל גאה במקרה הזה.

היו לנו הרבה רנו במשפחה.

רנו קליאו דור ראשון 1994

רנו מגאן -

רנו קאנגו - 1998, 2,000

רנו מגאן 2, שנת 2004

רנו סניק 2 - 2005

רנו סניק 3 - 2012

כל הרכבים נפלאים, וחרף החוסר שירות של היבואן בארץ, הסניק 3 פשוט..מדהימה!, כייפית לנהיגה, בטוחה, חזקה, מרווחת.

הסיפור ההתחלתי עם הרכב היה ישר לאחר שקנינו אותו.

הרכב נרכש כיד 3 בשנת 2013 עם 500 ק"מ.

יד 1 - יבואן, לאחר שהרכב שהה שנה בארץ.

יד 2 - אדון שקנה את הרכב אולם חלה במחלה קשה ונאלץ למכור את הרכב לאחר כחצי שנה.

יד 3 - אחי ואישתו, שרכשו את הרכב במאי 2013.

לאחר שהרכב נרכש הלכתי לעשות פוליש ווקס לרכב ומצאתי כי, בתעלות הניקוז בגג, ישנם קילופים בצבע ולא הבנתי למה.

היו והרכב היה עדיין באחריות, ניגשנו למוסך מרכזי להראות את המקרה ושם טענו שצריך סך הכל, לצבוע את הגג.

לאחר התייעצות עם שמאי רכב, הבנו כי צביעה של הגג הינה גורמת לירידת ערך והתרענו על כך מול רנו.

באותו רגע היחס התהפך והאשימו אותי, כי הקילופים נגרמו עקב כך שעשיתי פוליש ווקס לרכב, לפיכך אנחנו לא עומדים בתנאי האחריות ולא זכאים לתיקון.

מפה לשם, התברר כי מכסה המנוע והגג מתקלפים ומומחה צבע הבהיר כי מדובר בפגם יצור של הרכב שגרם לכך שהצבע נשרף.

רנו עמדו איתנים בדעתם ובעקבות כך, הגשנו תביעה משפטית ובה השופט אמר לרנו כי היא חייבת לעמוד באחריות ולשלם על הנזק, הצביעה וירידת הערך של הרכב.

מפה לשם, אחי ומשפחתו נהנו מהרכב בצורה מיטבית, טיולים, מקום מרווח, ילדים שאהבו את הרכב.

היום הרכב עומד על 102 אלף קילומטר.

בחודש וחצי האחרונים קרתה תקלה ממש ממש מוזרה, לא משנה באיזה מצב הרכב (עמידה, נסיעה וכו') הוא נכבה ולא מניע בשנית.

בלוח השעונים נזרקות הודעות של הזרקה ו\או הודעה על משהו אחר שלא זוכר כרגע.

בהתחלה הלכנו למוסך שאפט (אחלה חבר'ה!), הם בדקו ואמרו שהכל תקין.

לקחנו את הרכב ושוב, הרכב נתקע וחזר אליהם עם גרר.

חוזרים על אותו סיפור - רכב משוחרר, נתקע וגרר.

בפעם השלישית הם אמרו שפשוט אין להם מושג מה התקלה וממה היא נובעת וייעצו לפנות, עם הרכב, למוסך המרכזי של רנו.

לאחר שהרכב שהה אצל רנו, הם אמרו שהוא תקין וניתן לנסוע ברכב.

אחי הגיע לקחת את הרכב ונסע עם הילד שלו ואז, באמצע נסיעה בכביש 4 הרכב כבה, אחי עצר בשול הדרך והזמין גרר בשלישית לגרור את הרכב לרנו.

באותו רגע אחי ואישתו הגיעו להחלטה שלא משנה מה, הם לא נוסעים על הרכב הזה בשנית, הרכב עלול להיתקע שוב בכביש וגם למכור אותו, לא ניתן.

הרכב שהה אצל רנו כשבועיים ובו הם הגיעו למסקנה שיש תקלה במערכת מחשוב של ההזרקה.

הם פנו לחברה אשר מתקנת את הדברים, הם הציעו להתקין מחשב חלופי לבדוק אם זה קורה שוב אבל לאחר שהנציג החברה הגיע, הוא אמר שהוא מכיר את התקלה וניתן לתקן אותה ולקח את המחשב המקורי.

לאחר מספר ימים המחשב חזר והותקן ברכב והם נסעו ברכב ועבד בצורה תקינה.

ביום חמישי הגעתי לרנו לקחת את הרכב, וניסיתי להבין מה עשו במחשב או מה היה במחשב שגרם לתקלה.

בתור איש IT שמתעסק עם מחשבים באופן יומי, סקרן אותי מה התקלה, הרי מחשב מורכב מ-2 חלקים, חומרה ותוכנה, פשוט אבל ביחד עושים דברים נפלאים.

במוסך לא ידעו מה אותה חברה עשתה עם המחשב ולאחר שביקשתי ליצור קשר עם החברה, לברר מה עשו, החברה אמרה שהם לא מוכנים להגיד להם מה הם עשו, כי אז "לא תהיה להם עבודה".

בכל זאת, לחצתי על רנו לברר מה היה אותו טיפול מדובר, אז מנהלת השירות העלתה את הבקשה למנהל המוסך כאשר לו נאמר "החלפנו חלק שתחמם ויותר מזה לא אומרים".

רנו חייבו אותנו על העבודה ואני נסעתי לדרכי.

לקחתי את הרכב ונסעתי לתל אביב וכאשר הגעתי לשדרות רוטשילד, הרכב כבה ואף לא הציג לי שום הודעה כפי שהיה מקודם.

העברתי את הידית לניוטרל, הסטרטר דפק כמו תמיד ולהתפעתי - הניע!

עשיתי סיבוב חזרה לרנו והגעתי למוסך עם אותה תלונה שוב, הרכב נכבה והפעם גם ביקשתי שיחה עם המנהל מוסך ואמרתי לו, קחו את הרכב לשבוע, שבועיים, חודש, לא יודע מה, העיקר תמצאו את התקלה ותסדרו את זה.

המנהל אמר כי צריך בוחן שיסע איתי ואראה לו את התקלה, באיזה מצב זה קורה או באיזה זווית הרכב נמצא.

אמרתי למנהל, שאני לא מוכן לנהוג על הרכב הזה יותר, אני מפחד ויתרה מכך, אני בכלל תכננתי לרדת לים המלח ורק לחשוב על כך שבירידות הרכב היה כבה לי, מפחידה אותי.

בעקבות כך, אמרתי לו, סעו אתם עם הרכב לאן שאתם רוצים, סעו לאשדוד, שעובד יקח את הרכב לסוף שבוע ויטייל בארץ, תסעו איתו לאילת יש שם אחלה פיצה, סעו כמה שתרצו, רק תגידו לי שמצאתם את התקלה.

בהתאם לכך, החתימו אותי כי אני מסכים שיסעו על הרכב.

בנוסף, ביקשתי ממנהל המוסך לדבר עם אחי על נושא של החזר כספי, היות והתקלה - לא תוקנה.

בערב אחי דיבר עם המנהל ולדברי אחי, חטף ממנו צעקות איך הוא מעז לבקש החזר, שהרכב תקין לגמרי ועובדה שהם נסעו בו ומדובר בכלל בתקלה אחרת לגמרי עכשיו.

לאחר אותה שיחה, החלטנו אני ואחי, להוציא את הרכב ביום שישי ולנסוע לפיג'ו לעשות טרייד על הרכב.

יום למחרת נפגשנו עם נציג השירות, שאני חייב לציין שהוא עשה עבודה מ-ד-ה-י-מ-ה!!!, הוא היה סבלני, סובלני והרגשת רצון עז מצידו לתת את השירות, הפיתרון והעזרה הכי טובה שידו משגת.

הבנו שהוא נסע בערב לביתו עם הרכב ולא נתקע והם לא מצאו שום תקלה בסורק והרכב תקין.

היות ואחי לא מוכן להיכנס לרכב, לקחתי אני את הרכב ונסעתי לתחנת דלק לקנות לי רוגעלך (זה דבר כל כך טעייים), חזרתי לרכב וקראתי כתבה בטלפון והדלקתי את הרכב, כי היה לי חם ורציתי מזגן.

לאחר כמספר דקות של עבודה הרכב....כבה ושוב, בלי שום הודעה בלוח השעונים.

ניסיתי להניע את הרכב, ושוב...רעש של סטרטר ולא מניע.

יצרתי קשר עם חברת הגרירה, היא מצידה הבהירה לי כי היות ובשבועיים האחרונים גררנו את הרכב 3 פעמים, אני צריך לשלם על הגרירה אלא אם אביא אסמכתא מהחברה שהיתה תקלה ושהיא תוקנה.

יצרנו קשר עם הנציג שירות, ושוב עשה עבודה מ ד ה י מ ה!!!, הוא שלח רכב אלי איש טכני עם סורק להתחבר ולבדוק את התקלה.

האיש הטכני הנחמד הגיע, התחבר למחשב והראה לי תרשים של הרכב (ממש מדהים לראות את זה), רואים שם את כל החיישנים והמחשבים ברכב, המצב שלהם, איזה מחשב\חיישן הם, ממש מעניין.

בכל מקרה, לא היתה שום התראה בשום מחשב ולא משהו שהוא יכול לעשות וביקשנו מהנציג שירות שיגררו את הרכב אליהם.

אתמול היתה שיחה מעניינת בין חברת אשראי למנהל המוסך, האם ניתן לבטל את החיוב של התיקון.

מנהל המוסך אמר כי הרכב יצא מהם תקין לחלוטין, לא נתקע ולו פעם אחת ויתרה מכך, הביע זלזול בנו.

הוא הצהיר לחברת האשראי כי הרכב תקין וכי "רק אצלנו הוא נתקע", יתרה מכך, הוא אמר לחברה כי למרות שסוכם איתנו שהרכב ישאר אזי ביום שישי הגיעו בעל הרכב עם "חבורה של אנשים" ו"לקחו את הרכב בכח".

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

למה כל הפוסט הארוך הזה?

אני לא רוצה לעשות שיימינג, אני גם לא רוצה שהחברה "תבוא לקראתי" ושום דבר בסגנון הזה.

אני רוצה להזהיר.

אני חולה רנו, מאוהב ברנו ותמיד אמרתי לאחרים לקנות רנו וגם אחרי המקרה הראשון, עדיין דבקתי בעמדה שרנו זה אחלה רכב וממליץ לכל אחד.

היי, 4 אנשים קנו רנו בזכותי! (מקום בגן עדן מובטח לי!), והם גם אומרים תודה כי זה רכב מדהים.

הבעיה שיש לי זה רמת השירות של החברה בארץ והתקלה הנוכחית היא הקש ששברה את קש הגמל.

עכשיו אני על פיג'ו אבל רציתי רנו לפני, חיפשתי ולא מצאתי רכב בתנאים שלי אפילו שקלתי את הזואי.

היום אין מצב שאמליץ לאדם כלשהו לקנות רנו, אולי תקנה, אבל אל תתקרב למוסך המרכזי.

ההרגשה שלי ששירות זה לא הצד החזק שלהם וזה אני אומר בכאב ואחרי כוייה אחת לפחות.

באמת שכואב לי להגיד שלא לקנות רנו ועצוב לי מזה.

הרנו קליאו היתה מכונית פנטסטית!!.

הרנו קאנגו, סוס עבודה.

הסניק II וגם הסניק III, נוחות מדהימה, פינוק, כיף לנהיגה.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הולכים להרוג אותי על התגובה הזו (וכן יש כמה דגמים יוצאי דופן), אבל אתה רוצה לנסוע בלי דאגות: קנה מאזדה או טויוטה.

לי היו 5 מאזדות עד היום:

1997 מאזדה 323

2001 מאזדה 1.8 323

2008 מאזדה 2.0 ספיריט

2012 מאזדה 2

וכיום 2010 מאזדה 2.0 ספיריט

אני יכול לספור את כל התקלות שהיו לי על כף יד אחת.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הולכים להרוג אותך, זה פשוט לא רלוונטי.

לי הייתה פיג'ו 208 שהוחלפה ב C3 פיקאסו שהוחלפה בפיג'ו 2008. כל אחת החזקתי 3 שנים.

אפס תקלות במשך 9 שנים.

אז מה זה מוכיח? כלום. בדיוק כמו הנסיון שלך, מדובר בהתנסות אישית.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך אתה מגדיר רכב שכבה עצמונית (ואף אחד לא מוצא את התקלה)בתור רכב "מדהים". כמו כן מה עלה בגורל הנבלה? זרקת אותה לטרייד? שתכבה למישהו אחר באמצע הדרך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך אתה מגדיר רכב שכבה עצמונית (ואף אחד לא מוצא את התקלה)בתור רכב "מדהים". כמו כן מה עלה בגורל הנבלה? זרקת אותה לטרייד? שתכבה למישהו אחר באמצע הדרך?

הרכב הזה שירת את אחי ומשפחתו נאמנה במשך 6 שנים ו-101,500 אלף ק"מ.

הרכב הזה, עד לפני תקלתו, הינו רכב מדהים בכל קנה מידה שהיא.

בסופו של דבר, במידה ולא יתוקן, אני אצטרך להוריד אותו מהכביש ואמכור אותו ב-500 שקל לחלקים.

זה קצת מצחיק כי הוא שווה כ-30 אלף שקל לפי מחירון וחברת פיג'ו, במסגרת טרייד אין, מוכנה לתת מחירון על הרכב.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלה כזו יכולה להגרם היום בכל רכב בין אם זה תוצרת אירופאית, יפנית, קוריאנית, אמריקאית

זה יכול להיות משאבת דלק שמזייפת או מחשב רכב שמזייף או ניהול הצתה אם זה מחשב נפרד או צמת חיווט סוררת לאחר איזו התקנה מקומית לך תדע - זה יכול לקרות בכל רכב!

השאלה רק עד כמה באמת המוסכים שהיית בהם באמת ניסו לאבחן את התקלה ולמען האמת לפעמים זה גם עניין של מזל למצוא חוט סורר שחטף איזו אבן אלוהים יודע איפה וכך הלאה.

וכשמתחילים עם דבר כזה אם לא מוצאים שום דבר בחיווט מה שנשאר זה להתחיל להחליף חלקים במערכת ההצתה והמחשבים של הרכב ולהתפלל לאלת המזל לפגוע בחלק הראשון.

מצד אחד הסיפור מאחוריך מצד שני האם הרכב שעבר טרייד - ימכר לאדם אחר?

אולי יש כאן מקום לגילוי נאות לגבי זהות הרכב.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולכים להרוג אותי על התגובה הזו (וכן יש כמה דגמים יוצאי דופן), אבל אתה רוצה לנסוע בלי דאגות: קנה מאזדה או טויוטה.

לי היו 5 מאזדות עד היום:

1997 מאזדה 323

2001 מאזדה 1.8 323

2008 מאזדה 2.0 ספיריט

2012 מאזדה 2

וכיום 2010 מאזדה 2.0 ספיריט

אני יכול לספור את כל התקלות שהיו לי על כף יד אחת.

ראשית, הכי חשוב שלך נוח, נעים ואתה מרוצה מהרכב שלך ולא משנה מה אחרים אומרים על הרכב, ובמקרה שלך כנראה שזה מצדיק את האמרה :)

מעבר לכך, כפי שציינתי, כל חיי אני ומשפחתי עם צרפתיות, תרשה לי למנות את הרכבים שהיו אצלנו:

רנו:

ציינתי למעלה אבל שכחתי לציין רנו 5 שהיתה כל כך נוחה וכייפית לנהיגה.

פיג'ו:

טלבוט (נרכשה ע"י פג'ו, נחשב צרפתי, לא?) :).

פיג'ו 308 שנת 2010

פיג'ו 405 שנת 1994/5

פיג'ו 406 שנת 2000

פיג'ו 407 שנת 2008

פיג'ו 508 שנת 2014

עוד פיג'ו 508 :), שנת 2016

בתווך היה גם הטנדר האלמותי, 504.

סיטרואן:

קסארה שנת 1998 או 2000

סיטרואן C5 שנת 2001

סיטרואן C5 שנת 2005

סיטרואן C5 שנת 2012

סיטרואן C5 שנת 2013

סיטרואן DS5 שנת 2014

סיטרואן C3 איירקרוס

כך שמבחינת ניסיון אישי אני יכול להגיד מה היה טוב, איפה היו תקלות, למה היו תקלות ואיך.

והרנו לדעתי רכב אמין, להוציא את הסניק הנוכחית.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלה כזו יכולה להגרם היום בכל רכב בין אם זה תוצרת אירופאית, יפנית, קוריאנית, אמריקאית

זה יכול להיות משאבת דלק שמזייפת או מחשב רכב שמזייף או ניהול הצתה אם זה מחשב נפרד או צמת חיווט סוררת לאחר איזו התקנה מקומית לך תדע - זה יכול לקרות בכל רכב!

השאלה רק עד כמה באמת המוסכים שהיית בהם באמת ניסו לאבחן את התקלה ולמען האמת לפעמים זה גם עניין של מזל למצוא חוט סורר שחטף איזו אבן אלוהים יודע איפה וכך הלאה.

וכשמתחילים עם דבר כזה אם לא מוצאים שום דבר בחיווט מה שנשאר זה להתחיל להחליף חלקים במערכת ההצתה והמחשבים של הרכב ולהתפלל לאלת המזל לפגוע בחלק הראשון.

מצד אחד הסיפור מאחוריך מצד שני האם הרכב שעבר טרייד - ימכר לאדם אחר?

אולי יש כאן מקום לגילוי נאות לגבי זהות הרכב.

כמה תשובות:

א. הרכב היה במוסך שאפט בהתחלה, זהו מוסך שאני סומך עליהם ב-100% ובעיני הם מקצוענים לעילא ועילא.

כל הרכבים שלי ושל חברים שלי טופלו שם ומעולם לא היו בעיות או תלונות בזמן ואחרי הטיפול.

ב. כאשר אתה לוקח רכב למוסך המרכזי אתה מאמין שלו יהיו כלים יותר טובים לאבחן תקלות מאשר שאפט, לצורך העניין.

ולו בגלל שהם מקבלים סניק 3 על בסיס יומי.

ובניגוד לשאפט, הם יכולים ליצור קשר עם נציגים בצרפת עצמה בנוגע לתקלות.

ג. הסיפור לא מאחורי היות והרכב במוסך.

ד. הרכב לא יימכר לאף אדם אחר, הרכב הזה לא יעבור לשום טרייד.

במידה ולא ימצאו תקלה, דרכה היחידה של הרנו, היא הורדה מהכביש ומכירה לחלקים.

אני לא מוכן לקחת על עצמי את המחשבה שאדם אחר יסע ברכב, לאחר טרייד, ויתקע איכשהו איפשהו וחס חלילה, עלול לעשות תאונה.

ה. זהו הרכב?, כתבתי.

רנו סניק III

שנת 2012

מנוע 2 ליטר

יד 3

102 אלף קילומטר.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין ששני מוסכים לא מצאו את התקלה.

יכול להיות שיש פה באמת מצב בעייתי

אולי תקח אותו למוסך גבע?

אני לא חושב שהם יכולים למצוא משהו אחר.

מעבר לכך, קצת נמאס כבר להיתקע, לגרור ולהגיע למוסכים.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב כבר בן 7-8, לימון חמוץ, ועל אף הקילומטרז' הנמוך שלו ביחס לשנתון, כנראה שלא שווה הרבה כסף. אני לא חושב שהסניק הזה, "מדהים בכל קנה מידה" עד כמה שיהיה, שווה שימשיכו לשפוך עליו כסף ועצבים. צריך לחפש את הדרך הכי נכונה לקבל עליו את המקסימום הניתן, ולהמשיך הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתאר פה תקלה שיכולה לקרות בכל רכב, ואני מבין את התסכול שלך מאי היכולת לפתור את התקלה.

כבר קרה לי יותר מפעם אחת בכל מיני כלי רכב, ועם הפיכתם של כלי רכב למורכבים יותר השכיחות של תקלות חמקמקות רק הולכת ועולה.

מכאן ועד להסיק מסקנות לגבי המותג ו/או המוסכים הדרך ארוכה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה מערבב שני נושאים שונים.

1. שרות ואמינות - פה אני מסכים עם כל מה שסיפרת, במיוחד על גביית כסף על תיקון שלא תיקן כלום ועל ה"דיבור" של מנהל המוסך.

2. דיאגנוזה - ברכב חדש זה לא תמיד קל כיום ודורש בעל מקצוע מאוד ייחודי שכמעט ולא קיים בשום מוסך היום. זה ברכב חדש. קל וחומר ברכב בן 7 עם 100 אלף ק"מ ו 3 בעלים והשד יודע כמה התקנות לא מקוריות.

כמה שזה מאוד מעצבן, אבל אין ממש מה לעשות חוץ מלהתאזר בסבלנות שיעלו על הבעיה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או מיצובישי, או הונדה. אם כבר התחלת, תגמור את השורה עד הסוף...

החזקתי הונדה במשך 4 שנים (היא היתה כבר בת שמונה כשמכרתי), בעוד כמה חודשים אסגור 4 שנים עם מיצובישי, טפו טפו. אחרי מה שעברתי בחיים, אני יודע להעריך מה זה שקט נפשי.

תודה לאל...

עריכה אחרונה על ידי outlander

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...