Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרטיות דיגיטלית במקום העבודה - מה מעסיק רשאי לבצע ומה לא?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה לנו וירוס לפני כשבוע במחשבים (בפעם החמישית מזה 3 שנים). זה קרה ביום שלא הייתי בעבודה.

כתוצאה ישירה מזה, הבוס החליט לפרוץ לי למחשב (כיוון שלא עניתי לו לטלפון, שנמצא בסלון, כשאני גמור במיטה) ולשנות לי את הססמא.

עכשיו, הוא בא בדרישה של "להוריד את כל החומר האישי מהמחשב ולהותיר ססמא ידועה לכולם".

הדפסתי לו מסמך מאתר "זכותי" ומאמר של עו"ד שנוגעים לתחום, והוא החליט שזה "לא רלוונטי עבורו".

מה החוק אומר? ואם ניתן, אשמח לקישור ללשון החוק.

תודה לעוזרים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה הבעיה פשוט לא להחזיק דברים אישיים על מחשב העבודה ? זה מה שאני עושה.

במקרה הזה, עדיף להיות חכם מאשר צודק (מחוסר עבודה) לדעתי.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב של העבודה = רכושו של המעסיק.

היות וזהו רכושו וניתן לך לצורכי עבודה, ע"פ חוק מותר לו להסתכל במיילים שלך (של העבודה) ובמחשב שלך ככל העולה על רוחו.

אם נכנסים לפרטים הקטנים להערכתי המעסיק צריך להכריז על כך (לדוג' DISCLAIMER) , היות והיה וירוס והיה צריך לגשת למחשב שלך, הגיוני לחלוטין ואני עושה זאת על בסיס קבוע כשאני צריך (משנה ליוזרים סיסמאות כי אני צריך להתחבר לעבוד).

הגדרתי אצל לקוח DISCLAIMER - הודעה שמופיעה עם כל כניסה למחשב בחברה, המציינת את החוקים במפורש ומצהירה כי המעסיק רשאי להכנס בכל רגע נתון לכל צורך שהוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אצלנו במשרד לא רק שלכל המחשבים יש סיסמה משותפת, גם הססמאות של האימיילים של כל העובדים (חוץ מהבוס) משותפות כי זה הכי יעיל. למה בכלל לשמור על המחשב של העבודה חומר אישי?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לפני עשור היה איזה היגיון בשימוש במחשב של מקום העבודה לצרכים אישיים מסויימים, נניח לגלישה בטמקא. כיום כולנו מצויידים בשחנבון ובחבילת 100 ג"ב - אז מי צריך את זה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב של העבודה = רכושו של המעסיק.

היות וזהו רכושו וניתן לך לצורכי עבודה, ע"פ חוק מותר לו להסתכל במיילים שלך (של העבודה) ובמחשב שלך ככל העולה על רוחו.

קצר וקולע.

מה שהמעסיק עשה לא נעים, אבל לגמרי חוקי.

במידה ותרצה להמשיך לעסוק מדי פעם בעניינים הפרטיים עם המחשב של העבודה (שזה לגמרי סביר במידה הנכונה, המעסיקים מודעים לכך ולא מבזבזים על זה אנרגיה) - ניתן להשתמש בדפדפן שמיועד רק לעניינים האלה, בלי שמירת ססמאות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו במשרד לא רק שלכל המחשבים יש סיסמה משותפת, גם הססמאות של האימיילים של כל העובדים (חוץ מהבוס) משותפות כי זה הכי יעיל. למה בכלל לשמור על המחשב של העבודה חומר אישי?

היופי במה שאתה אומר שמספיק שמישהו דג סיסמא של עובד אחד ומידע עיסקי של החברה ולקוחותיה חשוף לכל האקר שמח וטוב לב.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם האקר כלשהו ממש רוצה לדעת מתי יש לנו פגישה עם פקידים של ועדה מחוזית או לקרוא התכתבויות עם יועצי נוף ותנועה, החיים שלו בזבל. אני מרחם עליו.

כל העניינים הכספיים כמובן לא עוברים דרך המחשבים האלה, ולעובדים אין ולא צריכה להיות גישה אליהם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה פשוט לא להחזיק דברים אישיים על מחשב העבודה ? זה מה שאני עושה.

נמשיך את אותו היגיון.

אותו מעסיק (אשתו) אמרה לי כבר (פעמיים למיטב זכרוני) שהיא גם עוקבת אחרי כמה פעמים אני נכנס לשירותים ולכמה זמן.

לשיטתך, האם עליי לא ללכת לשירותים בעבודה אלא להתאפק?

כן. דוגמא קיצונית. לצערי אמיתית. :x:cry:

קצר וקולע.

מה שהמעסיק עשה לא נעים, אבל לגמרי חוקי.

במידה ותרצה להמשיך לעסוק מדי פעם בעניינים הפרטיים עם המחשב של העבודה (שזה לגמרי סביר במידה הנכונה, המעסיקים מודעים לכך ולא מבזבזים על זה אנרגיה) - ניתן להשתמש בדפדפן שמיועד רק לעניינים האלה, בלי שמירת ססמאות.

עזבו את עניין "אבטחת מידע". מילים אחרונות מפורסמות, אני יודע מה אני עושה. רוצה לאמור, הדברים ממודרים בצורה סבירה.

כל ההיגיון מסביב לנושא, מעוות.

עניין שינוי הססמא נבדק ע"י המעסיק. דהיינו, החליט לשבת לי מול המחשב, ולהיכנס אליו. מה חיפש שם? לאללה הפתרונים. כל, כ-ל, המידע העסקי שמור ומגובה בתוך השרת. לכולם יש גישה ישירה אליו.

מה השלב הבא? ידרוש להביט לי בטלפון, לראות עם מי אני מדבר? ומה סימסתי לאשתי?

ומה השלב אחרי זה? ידרוש לפתוח לי את המגירות בשולחן לחיפוש מנדרינות?

אציין שגם ככה מישהי שם עוברת לכולם על הפחים במצוד אחרי ניירות שניתן למחזר ולהדפיס מצידם השני. אותה אחת שעוקבת אחרי השימוש בנוחיות. כך שמה שציינתי לצערי הרב לא בגדר המופרך.

ואחרי זה, אני עוד מקבל ביקורת מהפורום ש"אני פותח עוד שירשור לגבי עבודה באוף" :lol::lol::lol:

אז כן. :?

ולמי שתוהה. ביקשו ממני בעבר לציין במפורש מתי אני מתלוצץ ומתי אני ציני עם תגיות HTML.

אתם מוזמנים לחפש במה שכתבתי את התגיות [ציני][\ציני] או [מתלוצץ][מתלוצץ].

והפעם גם אין טקסט בצבע לבן.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתחיל להגיד שהאירוע הוא ממש לא נעים, שהמעסיק נכנס לך גם למחשב של העבודה זה לא נעים - זה שווה ערך ללשבת במשרד סגור והמעסיק נכנס ומתחיל לחטט לך במגירות במשרד.

מצד שני, זה אפשרי ולכן אני מפריד יש לי מחשב עבודה ומחשב פרטי - במחשב עבודה אני לא שומר סיסמאות,קבצים ומידע פרטי שלי וגם מהצד השני במחשב הפרטי אני לא מוריד מסמכים שקשורים לעבודה,אין לי דרכו גישה לvpn(למרות שאני יכול להגדיר) וכו׳.

אם אני נשאר עד מאוחר בעבודה או בתקלה/אירוע שדורש ממני לפעול בשבת או בלילות ובמהלך רגעים מתים בא לי כמה דקות לנקות את הראש ברשתות החברתיות ונמאס מהמסך של הסלולרי אני פותח חלון אינקוגניטו וגולש בו בכיף.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא עבורי, כאחד שעובד בחבר'ה גדולה ובין לאומית, לכל עובד מחשב עבודה אישי וסיסמא ייחודית לעצמו בלבד, בכדי שמנהל יוכל להסתכל במחשבו הוא חייב לספק הוכחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האקר כלשהו ממש רוצה לדעת מתי יש לנו פגישה עם פקידים של ועדה מחוזית או לקרוא התכתבויות עם יועצי נוף ותנועה, החיים שלו בזבל. אני מרחם עליו.

כל העניינים הכספיים כמובן לא עוברים דרך המחשבים האלה, ולעובדים אין ולא צריכה להיות גישה אליהם.

האקר לא רוצה לדעת מתי יש לכם פגישה עם פקידים, האקר יכול לשלוח לכם וירוסים, כופר, לשלוח בשמכם מיילים לאחרים, לשלוח לחבר שלך מהמשרד מייל בשמך, למחוק לכם את המיילים וסתם לשנות לכם סיסמאות - בעקבות כך הפסדי זמן וכסף לחברה.

ברווז, אם הם נכנסו לך למחשב למטרת ריגול, אתה צודק, זה לא בסדר, אבל לגמרי זכותם ע"פ חוק.

אם הם נכנסו כדי לטפל בתקלה, לבדוק את המחשב או להוציא חומר שהם היו צריכים (ולפי ההודעה שלך, כך זה נשמע) - הם לגמרי בסדר.

בחברה קטנה, זה שהם דורשים שהסיסמא שלך תהיה ידועה להם הגיוני, הרבה מעבידים רוצים לדעת סיסמאות של העובדים, כי לפעמים הם צריכים אותם. אני מבטיח לך שאם תהיה בעל עסק ותעסיק עובדים, ועובד יתקע אותך באמצע בלי יכולת לגשת למחשב מכל סיבה שהיא, קרוב לוודאי שגם אתה תרצה את הסיסמאות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום העבודה שלי אני מקבל בכל כניסה התראות על חיוניות הגנת מידע, יש מיילים תקופתיים על ניסיונות פישינג ובכלל הגישה לאינטרנט מוגבלת. לכן אני משתמש במחשב נטו לצרכי העבודה, ואפילו ל-CF אני נכנס בהפסקות מהנייד האישי. גם אתם סובלים מזה, כמות שגיאות ההקלדה מוגדלת בצורה אקספוננציאלית על ידי מתקן הכתיב של שיומי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, וכל התגובה המחוכמת שלך שאני מצטט להלן- לא רלוונטית.

מחשב של העבודה? אל תשים שום דבר אישי, נקודה.

עכשיו בוא תחליט אם אתה נוהג בתבונה או מנסה לצמצם את הסיכויים שתעבוד שם.

התשובה שלי כללית, לא בהכרח מעלה טענה כלפי פותש.

נמשיך את אותו היגיון.

אותו מעסיק (אשתו) אמרה לי כבר (פעמיים למיטב זכרוני) שהיא גם עוקבת אחרי כמה פעמים אני נכנס לשירותים ולכמה זמן.

לשיטתך, האם עליי לא ללכת לשירותים בעבודה אלא להתאפק?

כן. דוגמא קיצונית. לצערי אמיתית. :x:cry:

עזבו את עניין "אבטחת מידע". מילים אחרונות מפורסמות, אני יודע מה אני עושה. רוצה לאמור, הדברים ממודרים בצורה סבירה.

כל ההיגיון מסביב לנושא, מעוות.

עניין שינוי הססמא נבדק ע"י המעסיק. דהיינו, החליט לשבת לי מול המחשב, ולהיכנס אליו. מה חיפש שם? לאללה הפתרונים. כל, כ-ל, המידע העסקי שמור ומגובה בתוך השרת. לכולם יש גישה ישירה אליו.

מה השלב הבא? ידרוש להביט לי בטלפון, לראות עם מי אני מדבר? ומה סימסתי לאשתי?

ומה השלב אחרי זה? ידרוש לפתוח לי את המגירות בשולחן לחיפוש מנדרינות?

אציין שגם ככה מישהי שם עוברת לכולם על הפחים במצוד אחרי ניירות שניתן למחזר ולהדפיס מצידם השני. אותה אחת שעוקבת אחרי השימוש בנוחיות. כך שמה שציינתי לצערי הרב לא בגדר המופרך.

ואחרי זה, אני עוד מקבל ביקורת מהפורום ש"אני פותח עוד שירשור לגבי עבודה באוף" :lol::lol::lol:

אז כן. :?

ולמי שתוהה. ביקשו ממני בעבר לציין במפורש מתי אני מתלוצץ ומתי אני ציני עם תגיות HTML.

אתם מוזמנים לחפש במה שכתבתי את התגיות [ציני][\ציני] או [מתלוצץ][מתלוצץ].

והפעם גם אין טקסט בצבע לבן.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...