Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישרוש מהמזגן מוציא אותי מדעתי!

rokiiv
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי, מזה תקופה ארוכה שאני שומע מין רשרוש מעצבן שמגיע מהמזגן (למעשה מה שאני שומע זה את הסיבובים של המפוח, כמו גלגל שיניים שקצת חורק). פתחתי את המפוח וזיהיתי שזה מגיע משם - אבל לא הצלחתי למצוא שם איזה עצם או עלה או משהו שניתן לסלק וגם שימוש בספריי לניקוי מגעים לא עזר - הרעש נמשך ומוציא אותי מדעתי. אציין שהוא נשמע במיוחד כשהמזגן על רמה 1 מתוך 4 וכשמכבים את המזגן ממש שומעים איך העסק עוצר לאט לאט עד שמפסיק.

מישהו נתקל פעם במשהו דומה ויכול להציע במה מדובר ואיך אפשר לטפל, אם בכלל?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם היית מספר איזה רכב זה, אולי מישהו היה יכול להסביר לך איך מגיעים למפוח כדי לנקות אותו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרעש הזה מגיע מהחלק העליון של הקונסולה בין אם זה מצד ימין או מצד שמאל (תלוי ברכב) אז יותר סביר שזה באמת הAIR BLEND ACTUATOR או הMODE ACTUATOR

במצבים כאלה גם הרבה פעמים זרם האוויר לא יציב ושומעים את זה - היה לי את זה באוונסיס ולא הבנתי מה זה והיא נמכרה כך ויש לי את זה גם בסבוארו כרגע ואצלי זה כנראה הMODE ACTUATOR

מנוע מפוח נמצא מתחת לאזור תא הכפפות - אם הרעש לא מגיע משם זה כנראה אחד המנועים המדוברים. תנסה לגגל את המיקום שלהם לפי דגם הרכב שלך ואז לפני שאתה בכלל עושה משהו תאבחן אם הם באמת תקולים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק מתחת לפילטר מזגן שהרכב כבוי אם יש לכלוכים. תכניס את היד יש שם מאוורר כזה. לא מכיר את הרכב אבל שווה בדיקה. אצלי אמרו שצריך להחליף את כל היחידה פנימית. השארתי את זה ככה. ואז איזה יום החלפתי פילטר מזגן. מתחת לפילטר היו עלים ולכלוכים הוצאתי אותם והמזגן שקט כמו חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי, אז ממש פירקתי את המפוח (לא סיפור מסובך) ואני ממש ששומע את הרעש הזה מגיע מהסיבובים שלו (לא ניתן לההעלות פה וידאו, אבל דמיינו את הרעש מגיע בדיוק מהמקום שבתמונה ברגע שהוא מתחיל להסתובב) ניסיתי לנער, ניסיתי WD40, ניסיתי להחליף מסנן אויר - ונאדה. הרעש ממשיך כרגיל - והופך את חיי לסיוט (טוב אולי קצת מגזים פה, אבל באמת שהוא בלתי נסבל). יש למישהו רעיונות נוספים מה אפשר לעשות?

מפוח.png

מפוח.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תפרק את המפוח מהרכב וחבר אליו מתח של 12 וולט ובדוק אם הרעש מופיע (לא לדחוף אצבעות לתוך המפוח).

2. במידה וקיים רעש תצטרך להחליף את המפוח.

שמן/WD40 עשויים לעזור במידה ואתה מפרק את הכיסוי של המיסב ומחדיר ישירות שמן למיסב אבל זה פיתרון זמני בלבד.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תפרק את המפוח מהרכב וחבר אליו מתח של 12 וולט ובדוק אם הרעש מופיע (לא לדחוף אצבעות לתוך המפוח).

שמן/WD40 עשויים לעזור במידה ואתה מפרק את הכיסוי של המיסב ומחדיר ישירות שמן למיסב אבל זה פיתרון זמני בלבד.

תודה, יש למישהו מושג כמה צריך להעלות בערך מפוח כזה (בהנחה שההרכבה שלו לא מסובכת מדי ואוכל לעשות זאת בעצמי)?

האם זה מסוג החלקים ששווה/כדאי להזמין מאתרים כמו אמאזון/איביי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה זמני?

שינקה אותו טוב טוב, וישים גריז, אם באמת חסר לו שימון זה יפתור את הבעיה.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכדי להוסיף גריז צריך לחלוץ את המיסב. בשלב שני יש צורך לפרק את טבעת האבטחה של המיסב ולפרק את הכיסוי ואז להוסיף גריז. היום כבר לא עושים זאת.

הוספת גריז לא בהכרח תעזור אם פני השטח הפנימים של המיסב שחוקים או קיים חופש כתוצאה מבלאי של המיסב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...