Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתקשה מאוד לבחור מצלמה חדשה וזקוק לעזרתכם

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני גם לא השתמשתי בפונקציית השלט רחוק של ניקון, רק להעברת תמונות מהמצלמה לטלפון, ועדיין נשגב מבינתי איך אפשר לייצר אפליקציה כזו גרועה.

המצלמה אמורה לייצר רשת WiFi ad hoc שהטלפון מתחבר אליה (עצמאית לא דרך התוכנה - למה?) ואז שאתה נכנס לתוכנה יש לך בחירה בין התמונות שעל הטלפון והתמונות שעל המצלמה, אם הייתי רוצה יש אפליקציות גלריה הרבה יותר מוצלחות, נכנסתי כי אני רוצה את התמונות של המצלמה לא גלריה שלי.

העברץ התמונות לפעמים נתקעת לפעמים מתנתקת (המצלמה מכבה את ה-WiFi בצד שלה, כדי למנוע את זה לוחצים על מקש על המצלמה כל איזה 10 שניות).

אין אופציה לשנות הגדרות של המצלמה דרך האפליקציה.

הבנתי שפיתחתם את זה בדקה ורבע בערך, אבל זה זילזול בעיקר במי שהשקיע כסף בדונגל WiFi וצריך בדיוק את זה.

לסיכום יש לי קורא כרטיס SD USB רגיל, ו-OTG ל-USB נקבה, וכשאני רוצה להעביר תמונות לטלפון אני שולף את ה-SD מהמצלמה, מחבר את כל הברוך הזה ורואה את התמונות דרך הניהול קבצים ואז גם מעתיק.

מזל שה-D5300 מגיעה עם WiFi מובנה אז לא ביזבזתי כסף בשביל הפתרון הקלוקל הזה.

והכי הזוי שבקלות אפשר לעשות את זה הרבה יותר טוב ושמיש.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 452
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני פשוט עוקף את הטלפון. יש לי מחשב לטיולים (בעצם טאבלט חלונות "10 עם מקלדת פריקה) וקורא SD קומםפקטי. בערב מעביר את ה-SD למיקרו SD במחשב ואז מעלה את התמונות לאן שאני רוצה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מעקף, אני בד"כ מטייל בלי לפטופ או טאבלט אז הטלפון הוא המטרה המיועדת

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SD

זה אינטגרציה מהגיהינום.

אז זה מה שהם צריכים לעשות בשביל להביא את המצלמות לשנת 2020.

מצטער, אבל לצלם תמונות על כרטיס זיכרון, להוציא כרטיס זיכרון מהמצלמה, לחפש מחשב, לחבר למחשב, להעביר למחשב, לערוך ורק בסוף לעלות לרשתות חברתיות/גיבוי בענן זה עינוי וזה לא משהו שאמור להיות בכלי עבודה/תחביב בשנת 2020.

המינימום שצריך להיות היום במצלמה זה חיבור קבוע ל-4G/5G על מנת שיהיה ניתן לעשות גיבוי מיידי בענן.

שימוש באפליקציה זה גם פיתרון חצי אפוי ויש לי ניסיון עם האפליקציה של Canon, Olympus ו-Panasonic. מדהים לראות כיצד חברות כל כך גדולות לא מצליחות לעשות דבר בסיסי כמו פיתוח אפליקציה שלא נראת ועובדת כמו פח זבל.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחברות הצילום הללו אין אצלן את הידע לייצור אפליקציות ויש גבול כמה ישקיעו על שוק קטן שנחלש, כל זמן שהתחרות לא מחייבת

רקאומר שהחסרת שלב בתהליך שלך, עיבוד התמונות. זה החלק הכי משמעותי מבחינת זמן.

אישית, אני תמיד נותן לתמונות להתקרר לפני שאני חוזר אליהן. אם יש משהו שאני רוצה להוציא מהר, הקישוריות עם הסלולרי עובדת יפה

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי מעט להשתמש באפליקציה של פוג'י, כשהיא עובדת היא עובדת טוב, הבעיה עד שהיא עובדת.

כאשר אני יוצא לטייל למספר ימים או יוצא לצלם אירוע כזה או אחר, אני לוקח אתי תמיד את הלפטופ, יש לי לנובו T460S רק בשביל העברת ועריכת תמונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחברות הצילום הללו אין אצלן את הידע לייצור אפליקציות ויש גבול כמה ישקיעו על שוק קטן שנחלש, כל זמן שהתחרות לא מחייבת

ממש מסכנים מנכ"ל Canon מקבץ נדבות ברחובות טוקיו.

יאללה שיפתחו את הארנק שלהם ויעשו אפליקציה כמו שצריך. מה הביג דיל.

הם נמצאים במלחמת הישרדות ובמקום להתחדש הם נדבקים לשמרנות/קמצנות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה מה שהם צריכים לעשות בשביל להביא את המצלמות לשנת 2020.

מצטער, אבל לצלם תמונות על כרטיס זיכרון, להוציא כרטיס זיכרון מהמצלמה, לחפש מחשב, לחבר למחשב, להעביר למחשב, לערוך ורק בסוף לעלות לרשתות חברתיות/גיבוי בענן זה עינוי וזה לא משהו שאמור להיות בכלי עבודה/תחביב בשנת 2020.

המינימום שצריך להיות היום במצלמה זה חיבור קבוע ל-4G/5G על מנת שיהיה ניתן לעשות גיבוי מיידי בענן.

שימוש באפליקציה זה גם פיתרון חצי אפוי ויש לי ניסיון עם האפליקציה של Canon, Olympus ו-Panasonic. מדהים לראות כיצד חברות כל כך גדולות לא מצליחות לעשות דבר בסיסי כמו פיתוח אפליקציה שלא נראת ועובדת כמו פח זבל.

כמה זה מעניין את הצלם החובב הממוצע?

אני אענה לך - זה לא, כי PS/LR של מובייל לא עושות עבודה מספיק טובה, והצלם החובב הממוצע לפחות מעביר את התמונות באחת מהתוכנות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נדבר לעניין,בלי דימויים מעולמות לא קשורים.

הכנסות קנון מציוד צילום בצניחה של עשרות אחוזים. כל השוק מצטמק, והדרישות של חובבנים דלי ציוד לממשק הדיוטי יותר, לא מעניינות.

לשוק המקצועני יש פתרונות עובדים לגיבוי מיידי. חוצמיזה, לגוף מקצועי יש שני כרטיסים וצלם מקצועי תמיד מסתובב עם ציוד היקפי מתאים.

ממשק ידידותי להדיוט נתקל תמיד בבעיה ללא פתרון, צילום הוא עניין מורכב ואין פתרונות פשוטים לבעיות מורכבות.

בשביל תמונה טובה אתה צריך לקבל החלטות שהמצלמה לא יכולה לקבל בשבילך. אחרי זה אתה צריך לקבוע למצלמה מה לעשות. זה גם לא פשוט.

זו אחת הסיבות שהרבה צלמים מקצועיים מצמצמים את סגנון הצילום שלהם לתחום טכני מוגבל, כדי לצמצם את כמות ההחלטות.

הם נסגרים על תחום, סגנון ואופן צילום, וזהו.

מי שרוצה לצלם גם פורטרטים, גם טבע, גם אקשן, גם רחוב, ולשלוט בהכל... זה קשה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כימאי, המחיר שתשלם תמורת דרישותיך הוא שכל מצלמת כיב תצמח למימדים של FF. וגם המחיר יגדל. זה ממש לא ריאלי.

הגישה שלי - אל תפרסם תמונה בלי שיקול דעת, ובמקרה הצורך עיבוד. או שתסתפק בצילום בטלפון.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נדבר לעניין,בלי דימויים מעולמות לא קשורים.

הכנסות קנון מציוד צילום בצניחה של עשרות אחוזים. כל השוק מצטמק, והדרישות של חובבנים דלי ציוד לממשק הדיוטי יותר, לא מעניינות.

בסדר שלא יעניין אותם לחשוב מחוץ לקופסא ולמצוא פתרונות מודרניים בסופו של דבר יגיעו למצב שרק מקצוענים שתלויים במצלמות לפרנסתם ופנסיונרים חצי מתים ישתמשו בכלים שלהם.

לשוק המקצועני יש פתרונות עובדים לגיבוי מיידי. חוצמיזה, לגוף מקצועי יש שני כרטיסים וצלם מקצועי תמיד מסתובב עם ציוד היקפי מתאים.

ואיך שני כרטיסים עוזרים לי בדיוק במקרה של גניבת מצלמה או הרס מצלמה נניח כי נפלה לתוך נחל/ביוב/אגם/בור?

ממשק ידידותי להדיוט נתקל תמיד בבעיה ללא פתרון, צילום הוא עניין מורכב ואין פתרונות פשוטים לבעיות מורכבות.

בשביל תמונה טובה אתה צריך לקבל החלטות שהמצלמה לא יכולה לקבל בשבילך. אחרי זה אתה צריך לקבוע למצלמה מה לעשות. זה גם לא פשוט.

אתה מדבר על קומפוזיציה. אני מדבר על חווית שימוש בציוד בשנת 2020 שמוצא את עצמו נטחן מצד אחד על ידי שוק הסלולר ומצד שני דור צעיר שפשוט לא ידע כיצד לבלוע את המצלמות האלה.

עובדה Samsung הוציאו בשנת 2013 מצלמה שעושה דברים שאף מצלמה ב-2020 לא עושה. Samsung חשבו מחוץ לקופסא, הם הביאו לשוק שמרן את החדשנות הטכנולוגית שלהם. בסופו של דבר הם הבינו לאן הרוח נושבת והחליטו לעזוב את שוק המצלמות לטובת פיתוח חיישנים לסלולר, אבל אל תגידו לי שזה בלתי אפשרי כי עובדה כבר עשו את זה ב-2013.

Samsung_Galaxy_NX_back-582x500.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את המצלמה. אולי תזכיר לנו את שמה,נותפרט מה כל כך מיוחד בה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Samsung Galaxy NX

סמסונג הטמיעו אנדרואיד במצלמה עם כל היתרונות שמגולמים בזה - אפליקציות, חיבור קבוע לאינטרנט, חיבור לרשתות חברתיות, גיבוי בענן ועוד ועוד. בנוסף הבנתי שיש לה חיישן APS-C מאוד מתקדם פרי פיתוח של סמסונג עד היום אין חיישן APS-C שמתקרב לחיישן שסמסונג הציגו ב-2013.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החיישן שלהם על כך טוב, מדוע המצלמה שלהם כשלה ואף חברה אחרת לא נכנסה לשת"פ אתם? למה פאנאסוניק המשיכה עצמאית, למה ניקון המשיכה עצמאית ואילו קאנון מסתמכת על חיישנים של סוני*? איזה פיצ'רים שוברי שוויון המציאה סמסונג, שלא עזרו לה להפוך למובילת התחום?

*אני מקווה שלא התבלבלתי בין ניקון לקאנון במשפט הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Samsung העדיפו להשקיע את המשאבים שלהם בפיתוח חיישנים לטלפונים סלולריים ולא בפיתוח מצלמות יעודיות.

אף אחד לא אימץ את הפיצ'רים שלהם מאותה סיבה שהאפליקציות שלהם שוות לת*ת מדובר בתעשייה מאוד שמרנית שמחזרת בעיקר אחרי פנסיונרים אמידים ולא חושבת מחוץ לקופסא. זו הסיבה שלא מעדכנים את התפריטים, לא חושבים לשלב פיצ'רים יותר רלוונטים לדור הצעיר, לא חושבים לרענן את העיצוב החיצוני של המצלמה ובמקום זה ממחזרים את אותם עיצוביים קלאסיים משנות ה-60/70 ועוד ועוד.

הבעיה היא שבסופו של דבר יגמרו להם הפנסיונרים ואז הם באמת יהיו עמוק בקקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...