Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתקשה מאוד לבחור מצלמה חדשה וזקוק לעזרתכם

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 961 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עובדה Samsung הוציאו בשנת 2013 מצלמה שעושה דברים שאף מצלמה ב-2020 לא עושה. Samsung חשבו מחוץ לקופסא, הם הביאו לשוק שמרן את החדשנות הטכנולוגית שלהם. בסופו של דבר הם הבינו לאן הרוח נושבת והחליטו לעזוב את שוק המצלמות לטובת פיתוח חיישנים לסלולר, אבל אל תגידו לי שזה בלתי אפשרי כי עובדה כבר עשו את זה ב-2013.

[ATTACH=CONFIG]528151[/ATTACH]

א. לא אמרנו שזה בלתי אפשרי - אלא שאין לזה טעם.

אפשרי לעשות הרבה דברים (נניח לתקוע מנוע של i10 בסילברדו), אבל לא לכל דבר שאפשרי לעשות יש טעם.

ב. לסמסונג היה ליין שלם של מצלמות NX.

ג. זה עדיין לא היה מוצר שהצליח, משמע השוק לא רצה אותו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 452
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בסדר שלא יעניין אותם לחשוב מחוץ לקופסא ולמצוא פתרונות מודרניים בסופו של דבר יגיעו למצב שרק מקצוענים שתלויים במצלמות לפרנסתם ופנסיונרים חצי מתים ישתמשו בכלים שלהם.

ואיך שני כרטיסים עוזרים לי בדיוק במקרה של גניבת מצלמה או הרס מצלמה נניח כי נפלה לתוך נחל/ביוב/אגם/בור?

אתה מדבר על קומפוזיציה. אני מדבר על חווית שימוש בציוד בשנת 2020 שמוצא את עצמו נטחן מצד אחד על ידי שוק הסלולר ומצד שני דור צעיר שפשוט לא ידע כיצד לבלוע את המצלמות האלה.

עובדה Samsung הוציאו בשנת 2013 מצלמה שעושה דברים שאף מצלמה ב-2020 לא עושה. Samsung חשבו מחוץ לקופסא, הם הביאו לשוק שמרן את החדשנות הטכנולוגית שלהם. בסופו של דבר הם הבינו לאן הרוח נושבת והחליטו לעזוב את שוק המצלמות לטובת פיתוח חיישנים לסלולר, אבל אל תגידו לי שזה בלתי אפשרי כי עובדה כבר עשו את זה ב-2013.

[ATTACH=CONFIG]528151[/ATTACH]

אתה מדבר איתי על חווית שימוש, ועוד לא השקעת את הזמן ללמוד לצלם,ואתה כבר מתכנן מצלמות על סמך סרטוני יוטיוב, של טוני נורתרופ.

בחייאת רבאק.

בו נתחיל מההרצאה של Adam Marelli, עם צ'ק ליסט של 23 דברים לשים לב אליהם לפני שאתה בכלל מרים מצלמה אל העין.

נוגע בסיסי ויפה בנושא של איך בונים פריים.

(קשרתי כבר)

תתחיל מלצלם רק ידני, כדי להטמיע חשיבה על משולש החשיפה.

תעבוד בהתחלה רק באורך מוקד אחד נתון בכל תקופה

תקסטם את המצלמה המאוד ורסטילית שלך בהתאם.

אחרי זה נמשיך.

נ. ב. אורך חיי סוללה זה פרמטר זניח ביותר במצלמה.

נ.ב.נ. דברתי השבוע עם צלם מקצועי, שהלוואי שידעתי לצלם כמוהו. הידע הטכני שלי, בהכרת המצלמה, עולה על שלו. זה לא עוזר...

הנה שוב ההרצאה של מרלי

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין מה אתה רוצה. האינסטוש מיועד לצילום מסלולרי, לא לתחכום של מצלמה מתקדמת. והמצלמה המתקדמת נועדה לצילום יותר מתוחכם, לא להעלאת תמונות אונליין. אתה רוצה ליצר יצור כלאיים שכלל אינו רלוונטי כיוון שיהיה יקר, מסורבל, ולא דרוש לרוב האוכלוסיה. ומי שיודע להעריך אופטיקה איכותית ורוצה תחכום במצלמה לא ירצה להוסיף לה עוד 200 גרם וכמה סנטימטרים בשביל מסך "6 וקישור הסלולרי, מה גם שמצלמה סלולרית לא תהווה תחליף לטלפון, הוא תמיד יהיה אבזר נוסף בכיס.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות אין שום סיבה למה שהמצלמה תהיה יותר גדולה ומסורבלת.

אין שום סיבה להתעקש לא לשלב את הטכנולוגיה הזאת למעט שמרנות של יפנים זקנים שמחזרים בעיקר אחרי קהל לקוחות של פנסיונרים משועממים.

מדובר נטו בסוג הדברים שרק יכולים להפוך את חווית השימוש לטובה יותר. לא שמעתי על אדם אחד שאמר "אוי שיט ה-4G הזה כזה זבל מי כבר צריך גיבוי מיידי בענן".

אינסטוש לא מיועד רק לסלולר. מדובר במדיום מודרני לשיתוף תמונות. אין שום סיבה למה לא לשלב במצלמות אינטגרציה מלאה עם רשתות חברתיות למעט שמרנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לא אמרנו שזה בלתי אפשרי - אלא שאין לזה טעם.

אפשרי לעשות הרבה דברים (נניח לתקוע מנוע של i10 בסילברדו), אבל לא לכל דבר שאפשרי לעשות יש טעם.

ב. לסמסונג היה ליין שלם של מצלמות NX.

ג. זה עדיין לא היה מוצר שהצליח, משמע השוק לא רצה אותו.

א. הפוך זה לשלב מנוע של סילברדו ב-i10.

ב. נכון.

ג. או שמדובר במוצר שהקדים את זמנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מלצלם רק ידני, כדי להטמיע חשיבה על משולש החשיפה.

תעבוד בהתחלה רק באורך מוקד אחד נתון בכל תקופה

תקסטם את המצלמה המאוד ורסטילית שלך בהתאם.

אני מצלם רק ידני מהיום שקיבלתי את המצלמה הראשונה. משולש חשיפה הבנתי ב-20 דקות. אין בזה שום דבר מסובך.

מה זה ובין חווית שימוש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין בזה שומדבר מסובך, למה התמונה של יפוצלא יצאה כמו שרצית?

מה בין זה ובין השימוש?!

איך אתה קובע את החשיפה? נקודת הפוקוס? מאיפה אתה מודד? מה מצב המדידה? אתה יודע אינטואיטיבית כמה עומק שדה תקבל בכל צמצם/אורך מוקד נתון? אתה יודע אינטואיטיבית מה מהירות התריס הנדרשת?

אז שאפו.

נשאר רק לראות את הסרטון ששמתי ולהתחיל ללמוד לצלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה של יפו לא יצאה בגלל שילוב של קומפוזיציה, צבעים ועריכה.

מה בין זה ובין חשיפה?

אין שום בעיה להבין אינטואיטיבית איזה מהירות תריס צריך. עומק שדה יותר מסובך להבין אינטואיטיבית, אבל לומדים להרגיש.

שאלה אחרת

למה בשביל להעביר מידע מהמצלמה למחשב אני צריך להשתמש באותה שיטה כמו שעשו ב-15 השנים האחרונות? להוציא כרטיס זיכרון -> למצוא קורא כרטיס זיכרון -> לדחוף את הכרטיס -> להעביר את המידע למחשב -> להוציא כרטיס זיכרון -> להחזיר כרטיס זיכרון למצלמה -> להחזיר קורא כרטיסי זיכרון למגירה

למה בשביל לשתף תמונות ברשתות חברתיות צריך לעבור 15 שלבים במקום 1-2?

אנשים אומרים לעזאזל עם זה אני כבר אצלם עם הסלולר ואסגור את הפינה.

שמרנות וקיבעון מחשבתי זה מה שקובר בהדרגה את התעשייה הזאת.

[video=youtube;Ad2UL-7xPYM]

קבל סרטון מומלץ. הוא מעלה הרבה נקודות טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה של יפו לא יצאה בגלל שילוב של קומפוזיציה, צבעים ועריכה.

מה בין זה ובין חשיפה?

אין שום בעיה להבין אינטואיטיבית איזה מהירות תריס צריך. עומק שדה יותר מסובך להבין אינטואיטיבית, אבל לומדים להרגיש.

שאלה אחרת

למה בשביל להעביר מידע מהמצלמה למחשב אני צריך להשתמש באותה שיטה כמו שעשו ב-15 השנים האחרונות? להוציא כרטיס זיכרון -> למצוא קורא כרטיס זיכרון -> לדחוף את הכרטיס -> להעביר את המידע למחשב -> להוציא כרטיס זיכרון -> להחזיר כרטיס זיכרון למצלמה -> להחזיר קורא כרטיסי זיכרון למגירה

למה בשביל לשתף תמונות ברשתות חברתיות צריך לעבור 15 שלבים במקום 1-2?

אנשים אומרים לעזאזל עם זה אני כבר אצלם עם הסלולר ואסגור את הפינה.

שמרנות וקיבעון מחשבתי זה מה שקובר בהדרגה את התעשייה הזאת.

[video=youtube;Ad2UL-7xPYM]

קבל סרטון מומלץ. הוא מעלה הרבה נקודות טובות.

יפו לא יצאה כי לא שאלת את עצמך את השאלה הבסיסית, למה אני מצלם את זה?

ההתייחסות לחשיפה היתה בגלל שהגולש לא חשוף היטב, אבל כי לא החלטת מה אתה מצלם, לא יצאה תמונה.

אם אתה צילמת את יפו, אז יש פחות מדי ממנה. אם את הים, אז הוא כהה מדי. אתה בוחר הנושא ואז בוחר חשיפה. זה נכון על חצובה וזה נכון בסנאפ. רק הטכניקה להשגת פוקוס וחשיפה שונה לגמרי.

היום אני לא מוציא כרטיס מהמצלמה.מחבר אותה ישר למחשב. כאמור, בין כה וכה רב העיסוק היא בעיבוד. אם אני רוצה להעלות מהר, מוריד לסלולרי, ומעבד בו.

אבל ככלל, אני לוקח את הזמן עם התמונות, כי זה עדיף לי מבחינת כושר הסינון.

בנוסף, המסך של הסלולרי לא מספיק טוב לדעת אם התמונה הצליחה.

מעבר לזה, לא מעניין אותי המצלמה שאין לי.

נ.ב. איזו מהירות תריס צריך כדי להקפיא תנועה של ילד? כמה עומק שדה אתה מקבל בצמצם 4 ב-50ממ?

נ. ב. נ. לפחות וונג הוא יותר צלם מטוני...

לא מבין את סעיף 2 שלו. במצלמה שלי אפשר לעבוד עם המסך או עם כפתורים או בשילוב.

כאמור, פשוט זה אף פעם לא יהיה, אבל זה עולה על כל ממשק סלולרי שאני מכיר

היתרון של כפתורים הוא שלא צריך לצאת מהעינית כדי לשנות מצבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה היחידה שלא הסכמתי היא לגבי כפתורים.

כפתורים מאפשרים מאפשרים לתפעל את המצלמה בלי להפסיק להסתכל בעינית. בנוסף הבחור גר במלזיה הוא לא יודע מה זה חורף אמיתי ואיזה עינוי זה לתפעל מסך מגע עם כפפות.

מה לגבי שאר הנקודות שהוא העלה? אני אישית הסכמתי כמעט עם הכל.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי לא מעניין איך המצלמה מעוצבת. מבחינתי היא מעניינת רק מבחינה פונקציונאלית.

מצלמה בלי עינית לא מעניינת אותי בכלל. בשבילי זה חלק חשוב מאוד בחווית הצילום.

לגבי הכפתורים, לא מסכים איתו בכלל. לא רואה את הבעיה.

הרבה מהדברים שהוא מדבר עליהם, תחליף ל-JPG, שימוש בבלוטות', ... נשמע אחלה, אבל לא מבין בזה ולא יודע מה אפשרי.

בניית עדשות גדולות מדי, לא חושב שזו בעיה, בטח לא במערכת שלנו, אבל יש אילוצים שאולי אי אפשר להמנע מהם. גם בזה אני לא מבין. זה נשמע לי אייטם למכירת M43.

נ. ב. אני חי ממש טוב עם המצלמה שלי וגם עם הקודמת, שהיא גוד אינאף.

לא מרגיש שהן מגבילות אותי, זה אני שמפשל כמעט תמיד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משחק עם צילומי תקריב

_2290961.jpg

_2290834.jpg

איחוד 3 תמונות HDR + פילטר PL בשביל להגביר את הכחול של השמיים

_2290783-HDR.jpg

סתם תמונה שצילמתי מחלון של מטוס בזמן המראה בשעות הבוקר המוקדמות

_2250686-2.jpg

לחצתי על מצב AUTO ב-LR והתוכנה שיפרה את הצבעים.

אפשר לערוך את התמונה יותר טוב?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצילום של הפרג.

כמו בצילומי מאקרו, עומק השדה מאוד רדוד, לכן רק מרכז הפרח בפוקוס. טוב או רע, עניין של גישה. אני חושב שזה לא רע שעלי הכותרת נראים קצת כמו הילה אדומה ולא מפורטת, בגלל הטשטוש. מה שכן, האדום "שרוף" בחלקו (clipping). קצת הורדה ברוויה שלו תוציא גם קצת יותר פרטים באיזור האדום (הורידים בעלים וכו'), אבל אולי זה יהרוס את תחושה ההילה האדומה.

פחות טוב, העלעלים שמציצים מימין למטה.

מה שעובד טוב מאוד בתמונה זה האדום מול הירוק, שהם צבעים מנוגדים, שמדגישים זה את זה. בלעדי זה הפרח לא היה בולט (ראה התמונה הבאה)

מה שכן, לצילום יש בעיה אחת... הנושא נפוץ וקל להשגה.

הפרח הצהוב (חרדל?)

התמונה מונוכרומטית. גם הפרח וגם הרקע בגוונים של צהוב וירוק. אין לתמונה עוגן, כמו מרכז הפרג בתמונה הקודמת, אין משחק של הצבעים, המיקום של הפרח בפריים אקראי. בשבילי אין עניין בכלל.

טכנית, יש עוד סטופ של אור לנצל לתת קצת יותר ניגודיות בין הפרח לרקע.

הצילום של העץ

לא רואה סיבה להשתמש ב-HDR. את הכחול של השמיים ניתו להוציא ב-LR גם בלעדיו, כי רואים את ההשפעה של ה-HDR בהיסטוגרמה רק בחלקים הכהים. ממליץ ללמוד לעבוד עם ערוצי הצבע השונים ב-LR.

העץ עצמו מובלט טוב כנושא.

הקושי העיקרי שלי עם התמונה היא שהחלוקה בין האיזורים הבהירים לכהים, בשמיים (עננים מול שמיים) ובארץ (סלעים מול עשב), אקראית. מה שבעיקר מפריע לעין זה הסלע הלבן מאוד מימין. הוא גדול מהנושא ומציק.

נדמה לי שהתמונה היתה עובדת יותר טוב כתמונה אורכית, עם השביל מוביל אל תוך הפריים, והסלע הלבן עומד בניגוד לעץ הכהה. לא אידיאלי, אבל יותר טוב.

אני אעלה יותר מאוחר דוגמאות למה אני מתכוון

נ.ב. הנה הרעיון.

P1060792.jpg

נ.ב.נ.

לגבי התמונה דרך חלון המטוס, נדמה לי שיש בה יותר מדי מגנטה, בשביל להיות מאוזנת. לדעתי כל העניין של צבע קשור למה אתה רוצה לעשות, ככה שאין כאן לשפר או לא לשפר, זה תלוי מה אתה אוהב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הצבעים.

לפני כשנה הייתי בגרמניה, ולא חשוב למה, המצלמה שהיתה איתה היתה הפנטקס K20D הישנה שלי (2008 ). היא כבר באמת לא ברמה, מבחינת ביצועי חיישן, מה גם שהמיומנות שלי איתה כבר לא טובה, וצלמתי חלק מהתמונות בטעות רק ב-.JPG

התמונה הזו טובה בעיני בעיקר בגלל הצבעים, השילוב של הירוק והחום. אפילו העדר האיכות הטכנית נותן לה, לדעתי, תחושת וינטאג' קלה.

היא בעיקר טובה בעיני, כי היא עובדת טוב מאוד גם כשחור-לבן, וזו היתה בחירה טבעית, בהתחשב בזה שהצבעים דהויים בגלל ביצועי החיישן. אבל, וואללה... לטעמי בצבע זה עובד.

אני מצרף אותה גם בש"ל (לא המרה טובה ב-LR, רק כדי להמחיש).

[יש לי ספקות לגבי החיתוך שלה, אבל זה עניין אחר...]

IMGP9969-2.jpgIMGP9969-3.jpg

נ.ב. אני רוצה לחדד משהו לגבי ה-HDR.

יש לך בעיה להוציא כחול בשמים, אם בזמן הצילום השמים נשרפים ומגיעים למאה אחוז לובן. כל זמן שזה לא קורה, כדי להפוך אותם לכחולים יותר, אתה צריך להעלות את הרוויה (saturation). אתה יכול לעשות את זה רק לאיזור השמיים, או בכל התמונה.

האם השמיים שרופים או לא, אתה יכול לראות בתצוגת העינית שלך (אם תגדיר זאת). איזורים שרופים ייראו באדום, ואיזורים שהם מאה אחוז כהים, בכחול (איזורים שהם מאה אחוז כהים אפשר להבהיר, עם מחיר של רעש כרומטי, לפעמים. תלוי ב-ISO).

חשוב גם לזכור שהעינית מייצגת לך איזורים שרופים באיכות של JPG, כך שלמעשה יש לך לפחות עוד שני סטופים לשחק איתם, לפני שה-RAW ייצא שרוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבילי הסמסונג היא צעצוע, לא יותר מזה, להעלות לענן בתור גיבוי זה נחמד כאשר אתה נמצא בארץ או באירופה, באפריקה לא יעזור לך כלום (מנסיון במדגסקר ובטנזניה), את האמת אני לא יודע עם היתי לוקח את הפוג'י XH1 שלי לצילומים כאלו (כמות הפעמים שצריך לכבות ולהדליק את המצלמה בשבלי היא יותר מדי).

ChemGuy85 לגבי חורף כפפות וכפתורים, אני מעדיף לצלם בלי כפפות גם בחורף, אני עדין חושב לעבור לסוני או לחזור לקנון, אני אוהב את הפוג'י שלי אבל אני מרגיש שפוג'י עדין לא בדיוק שם מבחינת איכות (איכות הרכבה על הפנים, מספר פעמים כפתורים שנתקעים או נופלים), מצד שני העדשות מעולות ועוברות התעללות ומתפקדות כמו חדשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...