Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להפטר מרכב - מה האופציות שלרשותי?

method
שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב לבבי לרובכם,

ברשותי פיג'ו 307 שאני רוצה להפטר ממנה מכיוון שאין לי מה לעשות איתה. השכנים שמו לב שהרכב עומד וכמובן בטוב ליבם קראו לפקח שפינק אותי באזהרות כאלה ואחרות.

מציין מראש שאין לי שום רצון להרוויח מרשרשים מהרכב, אלא לנסות לא להפסיד כסף.

פרטים יבשים:

פיג'ו 307 שנת 2003.

יד ראשונה מזכייה(חבר זכה ומכר לאבא שלי עם 0ק"מ), יד שנייה אבא, יד שלישית אני(קיבלתי את הרכב עם 200,000ק"מ בשנת 2015).

סה"כ 248,000ק"מ.

הרכב ללא טסט כבר שלשה חודשים, ועד אז היה בשימוש יומיומי.

נעשו טיפולים בזמן ולפי הצורך(הטיפול האחרון היה איפשהו לפני שנה לדעתי, ובאוגוסט שעבר הוחלפו כל הצמיגים).

מדי פעם יש תקופות שהפנסים הקדמיים עושים מה שבא להם - אך בבדיקה אמש היו תקינים.

יש כל מיני תקלות קטנות שאינני מייחס להן חשיבות - צבע גג, דלת ימין נפתחת רק מבפנים, מחוג דלק לא תקין ושות'

מזגן וחימום עובדים מצויין(אפילו יותר טוב מברכב היותר חדש שלי :D ) - נכון ללפני שלשה חודשים, לא בדקתי מאז.

פנס אחורי שבור באדיבות נהג משאית חביב שהרכב שלי הפריע לו לצאת לכביש.

בארבעת השנים שהרכב ברשותי התקלות היחידות שהיו הן מנעול דלת תקול(הוחלף), מצבר מת(הוחלף) ואורות(תיקנו חלקית, לפעמים הבעיה חוזרת על עצמה).

רשמתי את הפרטים לעיל כי בסה"כ הרכב באמת היה בשימוש יומיומי עד לפני שלשה חודשים, ולדעתי הוא שווה יותר מפירוק. מצד שני, אין לי שום סיבה להשמיש אותו למכירה ע"י העברת טסט, כך שבעצם הסיכון(במידה ויילקח) לא יהיה שלי.

בנוסף, מישהו בעבודה זרק שאם הרכב עומד ללא טסט, במידה ואני עושה העברת בעלות עליי לשלם איזשהו קנס שיורכב מכל החודשים שהרכב היה ללא טסט - האם יש דברים בגו?(אני מודה שזו בעצם הסיבה העיקרית שפתאום בא לי להפטר מהרכב, בנוסף לפקח הנחמד שהתלבש עליי).

ובכן, מה עושים, ואיך עושים זאת נכון?

- האם יש אופציה למכור את הרכב לחלקים?(במידה וכן, האם עליי לעשות משהו מול משרד הרישוי לפני? איך זה עובד?)

- האם ניתן לבצע גריטה לרכב?(זכור לי שהייתה תכנית כזאת בעבר, לא יודע מה קורה עם זה היום)

- האם לפרסם למסירה?(במידה וכן, האם עליי להזהיר מראש שעל ה"קונה" לשלם העברת בעלות + קנס על שהות הרכב ללא טסט?)

- האם ישנה אופציה להוריד את הרכב מהכביש ולפרק חלקים ממנו עבור פרויקט ואת השארית לגריטה?

- האם ישנן עוד אופציות?

אשמח לעזרה בנושא, כי ברגע שהבנתי שאם אשאיר את הרכב בחנייה סתם כך זה כנראה יעלה לי- חלצתי עצמותיי ויצאתי מעצלותיי.

בונוס:

IMG_20191016_075103.jpg

IMG_20191116_164834.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הזה, במצב הנוכחי, עם טסט לשנה לא שווה יותר מ-3000 שקל. בלי טסט, אף אחד לא יקנה.

במקומך הייתי פונה למגרש ברזל/ חלפים, ומנסה לראות כמה אפשר לקבל. אם תקבל 800 שקל, הייתי מוכר להם ללא היסוס.

אם ניראה לך שהרכב יעבור טסט בקלות יחסית, הייתי מנסה להעביר ומוכר. אם לא, פשוט מוכר לחלפים במחיר שיתנו.

תחשוב על זה שאם הוא סתם שוכב בחניה, לא רק שתקבל עליו 0 שקל, אלא אתה גם יכול לקבל קנסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבטל רישיון, למכור לברזל ולומר אמן ותודה על כל שקל שתקבל מהסיפור (לא יותר מכמה מאות, כפי שנכתב מעליי).

בהצלחה

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תקבל כלום. גם לא 800.

נסה לעניין את חבר הפורום מלטשבי, אולי הוא יסכים לגרור אותו אליו על חשבונו

במקביל פשוט תוריד אותו מהכביש כדי שלא ייצבר לך חוב

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגרור רכב על חשבוני? אני פירוקיה?

גש בהקדם למשרד הרישוי והורד מהכביש.

זה רכב שלא שווה לתקן. תחשבו כמו מישהו שמחפש רכב בזול (עד 5000 שקלים )..

אין לו טסט 3 חודשים ויותר (העברת בעלות בדואר)

לא יכול לעבור טסט (פנס לפחות ועניין האורות)

ק"מ בשמיים שאיתו בא עניין הבלאי המטורף.

ומבחינתי - יש לי אחת בדיוק כזו - עם 130 ומשהו אלף ק"מ (ועוד אחת אדומה עם ק"מ דומה לפירוק וחלקים).

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשהיא הייתה בת 5 היא לא הייתה המכונית הכי מבוקשת, אז אחרי 16 שנה ובלי טסט כנראה שהיא שווה בערך כמו הדלק שנשאר במיכל

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל את השרשור, זכור לי שראיתי בחודש האחרון המלצה על בחור הגון שקונה רכבים לפירוק, לא מצליח למצוא את זה.

אשמח אם מישהו זוכר איפה זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2547506605333166&id=896192513797925

אם אתה לא מעוניין אולי תעניין את האנשים בקבוצה שם. אולי מישהו יקח ויהנה ממנה קצת לפני הסוף.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נפטרתי מ307 (מנוע 2000 ידנית, שנת 2002) לפני כשנה באמצעות הורדה מהכביש ומכירה לפירוק(לאחר שניסיתי למכור במשך מספר חודשים כשהיה לרכב טסט, ולמען האמת נחשפתי לסוג חדש של אנשים ולא בקטע טוב)

דיברתי עם כמה אנשים, בסוף בא אחד שאמר לי בטלפון 500 או 600, הגיע, אמר אההה, זה שלוש דלתות, זה מנוע 2000, זה ידני(כל הדברים שאמרתי לו מראש בטלפון)

הציע 200 שקלים, אמרתי לו תודה ולהתראות בסוף סגרנו על 350 או 370 ובזה נגמר הסיפור

לדעתי זאת האופציה הכי הגיונית בשבילך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...