Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טמפרטורת הרכב נדלק אחרי זמן

Admired
שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לאחרונה צצו 2 בעיות ברכב:

1- המד טמפרטורה ב5 דק ראשונות של נהיגה לא מציג כלום ורק אחרי 5 דק מציג את הטמפ'.

2- המנוע מתחמם ממש מהר ונראה לי שבגלל זה המים נגמרים כל כך מהר..

ממה נראה לכם זה נובע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מה זאת אומרת לא מציג כלום?

המד אצלך הוא נחוג או מד דיגיטלי שמציג מספר, אם זה מחוג סביר להניח שבימים קרים ייקח לרכב קצת יותר זמן להתחמם ולכן ייקח למחוג מעט יותר זמן להתחיל להתרומם.

אם זה דיגיטלי שמציג מספר, בדומה למחוג לוקח זמן עד שהמים בתוך הבלוק מתחממים ועד שהחיישן טמפ' מרגיש ומתחיל להציג מספר.

2. מים לא אמורים להיעלם אלא אם יש בריחה או מהמערכת החוצה דהיינו נזילה.

או אטם ראש פרוץ והמים בורחים לתא שריפה לאט לאט.

עכשיו כשאתה אומר שהמנוע מתחמם מהר הכוונה שהוא מגיע לטמפ' עבודה מהר או שהוא מתחמם כלומר רותח?

אם הוא מתחמם מהר לטמפ' עבודה ונשאר שם מה טוב, אם הוא רותח ,גרוע!

איזה סוג רכב יש לך תן קצת יותר פרטים שנוכל לעזור לך?!

Sent from somewhere...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה סוג רכב מדובר?

האם הרכב מאבד נוזל קירור?

לח ברכב הבעיה נוצרה כתוצאה של תרמוסטט תקול.

1. מה זאת אומרת לא מציג כלום?

המד אצלך הוא נחוג או מד דיגיטלי שמציג מספר, אם זה מחוג סביר להניח שבימים קרים ייקח לרכב קצת יותר זמן להתחמם ולכן ייקח למחוג מעט יותר זמן להתחיל להתרומם.

אם זה דיגיטלי שמציג מספר, בדומה למחוג לוקח זמן עד שהמים בתוך הבלוק מתחממים ועד שהחיישן טמפ' מרגיש ומתחיל להציג מספר.

2. מים לא אמורים להיעלם אלא אם יש בריחה או מהמערכת החוצה דהיינו נזילה.

או אטם ראש פרוץ והמים בורחים לתא שריפה לאט לאט.

עכשיו כשאתה אומר שהמנוע מתחמם מהר הכוונה שהוא מגיע לטמפ' עבודה מהר או שהוא מתחמם כלומר רותח?

אם הוא מתחמם מהר לטמפ' עבודה ונשאר שם מה טוב, אם הוא רותח ,גרוע!

איזה סוג רכב יש לך תן קצת יותר פרטים שנוכל לעזור לך?!

Sent from somewhere...

סיטרואן סי 4 2009.

המים מהבקבוק נגמרים מהר.. תוך 4 ימים.

מד דיגיטלי שמציג קווים ובדרך כלל הוא מתנועע על האמצע כמו שצריך אבל בשבוע האחרון רק אחרי 5 דק מופיע.

כשהופיע במד שהטמפרטורה ממש גבוהה ראיתי שאין מים ופתחתי לאט וכמעט לא היה כלום וזה רתח ממש.

מה אתם חושבים הבעיה? יכול להיות תיקון של אלפי שקלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך נזילה, לא אמור להיות איבוד מים כלל וכלל. אני מניח שמילאת גם מי ברז בין כל איבוד מים אחד למשנהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך נזילה, לא אמור להיות איבוד מים כלל וכלל. אני מניח שמילאת גם מי ברז בין כל איבוד מים אחד למשנהו?

אין נזילה 100%

לא מילאתי מי ברז, מילאתי חצי חצי כי אבא של חבר הביא לי

מתי החלפת טיימינג ומשאבת מים?

המשאבת נוטה להתפגר וגם התרמוסטט.

אין לי מושג מתי החליפו אני יודע שבחצי שנה האחרונה בטוח לא הוחלף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה שאין נזילה שיש איבוד כזה. אז או שתיגש למישהו רציני שייבדוק לך בלחץ את מערכת הקירור או שתמשיך למלאות ולחכות שביום בהיר אחד ייתפגר המנוע מהתחממות. ממליץ לך ללכת על האופציה הראשונה שהצעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נזילה 200 אחוז

באת לבקש עזרה, וכנראה שאם מילאת מי ברז, אפילו פקק, אתה לא מבין ממש איך מערכת הקירור עובדת. אז כדאי, לטובתך, שתהיה קשוב לעצות שנותנים לך פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נזילה 200 אחוז

באת לבקש עזרה, וכנראה שאם מילאת מי ברז, אפילו פקק, אתה לא מבין ממש איך מערכת הקירור עובדת. אז כדאי, לטובתך, שתהיה קשוב לעצות שנותנים לך פה.

אתה בטוח שאם ממלאים פקק אחד של מי ברז הכל צריך לרדת תוך פחות משבוע?

אין דבר כזה שאין נזילה שיש איבוד כזה. אז או שתיגש למישהו רציני שייבדוק לך בלחץ את מערכת הקירור או שתמשיך למלאות ולחכות שביום בהיר אחד ייתפגר המנוע מהתחממות. ממליץ לך ללכת על האופציה הראשונה שהצעתי.

קודם כל מעריך את התגובות והיחס.

דבר שני אחי מכונאי והוא אמר שאם מוסיפים קצת מים זה לא נורא, בדקנו גם נזילה ואני בטוח שאין.

לכל אלה שישאלו אז למה אני שואל פה, בגלל שאני רוצה להשכיל ובגלל שאני הולך אליו רק מחר לבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תמלא הוזל קירור זה ירדס כי יש נזילה. המי ברז גורמים לנזילות האלו מלכתחילה.

זה יפה שאחיך מוסכניק אבל אנחנו כבר יודעים מה רמת המקצועיות בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להעליב אל רמת המקצועיות של אחיך, ייתכן והוא באמת מקצועי בעשייה עצמה אבל באיבחון עצמו ובלדעת איך מיכלולים עובדים קצת פחות. ישנם רכבים כמו הגרמניים שבהם באמת אחת לכמה חודשים אתה תוסיף כמה מיל בודדים של נוזל קירור וזה תקין אבל במיקרה של הרכב שלך נוזל הקירור אפילו במיליגרם אחד לא אמור להיעלם. תשאל את אחיך שאם הוא אומר שזה תקין שיסביר לך לאן נעלמים המיים. תשובה של מיים מיתאדים לא באה בחשבון כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להעליב אל רמת המקצועיות של אחיך, ייתכן והוא באמת מקצועי בעשייה עצמה אבל באיבחון עצמו ובלדעת איך מיכלולים עובדים קצת פחות. ישנם רכבים כמו הגרמניים שבהם באמת אחת לכמה חודשים אתה תוסיף כמה מיל בודדים של נוזל קירור וזה תקין אבל במיקרה של הרכב שלך נוזל הקירור אפילו במיליגרם אחד לא אמור להיעלם. תשאל את אחיך שאם הוא אומר שזה תקין שיסביר לך לאן נעלמים המיים. תשובה של מיים מיתאדים לא באה בחשבון כמובן.

מסתבר שכן היית נזילה.. ובכל מקרה איך אתה יכול לדעת ש"באיבחון עצמו ובלדעת איך מיכלולים עובדים קצת פחות"?

הוא בן 30 נלחמים עליו במוסך שיישאר והוא התחיל מהבית כבר בגיל 16 אז אל תדבר לאוויר

בכל מקרה הבעיה היית תרמוסטט שבור, תודה לכם על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא היה מבין איך עובדים מי ברז בטמפ גבוהה בתוך צינורות העשויים מתכת נירוסטה, אלומיניום וכו... הוא היה מבין שזו שטות נוראית לתת לך למלא מים כאלו במערכת הקירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי - תרמוסטט, הוא פשוט נחצה לשניים עם הבית שלו.

אגב, יש איבוד טבעי של נוזל קירור גם ברכב הזה, עניין של כמה מ"ל בין טיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...