Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות כלליות בעניין פלאגים

אייזיק דייטש
שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכב שלי ניסאן טידה הגישה לפלאגים מורכבת לשם בדיקתם / החלפתם

ולכן בטיפול סטנדרטי זה לא כולל אפי' לא בדיקה שלהם

ע"פ היצרן צריך להחליף ב-90,000 ואני כרגע מכניס לטיפול ב-116,000

ומכאן השאלות:

מה עלול לקרות אם לא מחליפים בזמן?

האם זה עלול לגרום נזקים כל שהם (כמו מי שלא מחליף שמן) או מקסימום ניצול לא יעיל של הדלק ועליה בצריכה?

בהנחה שלא נגרמים נזקים, ואני לא רואה אותם בעין, מהם האיתותים שהגיע זמנם להחליף?

כרגע צריכת הדלק שלי היא:

עירוני 1/10.3

משולב 1/12

בינעירוני 1/14.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול - המצתים, מציתים את התערובת.

אם ההצתה לא מתבצעת כראוי, התערובת לא נשרפת באופן יעיל וגורמת לעליה בצריכת הדלק (עקב אבדן הספק), זיהום מוגבר, פיוח של תא הריפה במנוע והשסתומים.

הצטברות פיח תגרור לירידה בנפח חלל השריפה ולאורך זמן תפגע יעילות המנוע.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום אסון לא יקרה . אני במכונית מחליף פלגים רגילים כל 70 אלף והם יוצאים כמו חדשים . מקסימום יאכל יותר דלק ותהיה בעייה בהתנעה , כך תדע שהגיע זמנם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע צריכת הדלק שלי היא:

עירוני 1/10.3

משולב 1/12

בינעירוני 1/14.5

ע"פ צריכת הדלק הזו, מה נראה?

יש עניין בלפרק את כל הדברים שמסתירים את הפלאגים בכדי לבדוק או שלא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט, יש הוראת יצרן אז הולכים לפי ההוראה(נראה שאלו פלאגים אירידיום).

הגעת לק"מ מכובד בשביל להחליף אותם.

הצריכת דלק שלך בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע זמנם של הפלאגים מבחינת קילומטרים אז תחליף אין לך למה למשוך סתם ויהיה לך גם ראש שקט לפחות 4 שנים קדימה.

למה להחליף סתם?

הוראות יצרן??

אם זה חלק שמתפקד ושלא גורם שום נזק אז למה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר תחרוג מהמלצות היצרן, מרווח האלקטרודה הולך וגדל, לאחר מכן יתחילו להופיע פספוסי הצתה, דלק חי יגיע לממיר ויקצר את חייו, סליל ההצתה מתאמץ יותר וגם הוא ישבוק עקב התנגדות גבוהה שהמצת יוצר.

ישנן עוד ועוד תופעות לוואי לא רצויות כמו צריכת דלק, זיהום אוויר, דטוניציות שהן הרסניות למנוע ועוד.

תחליף את הפלאגים בזמן, ברכבך דרוש לפרק את סעפת היניקה ולהחליף בנוסף אטמים לסעפת היניקה ולמצערת, לעיתים האטמים במצב טוב וניתן לבצע שימוש חוזר בהם, בזה הייתי מסכים לחסוך אם ניתן והם במצב טוב, אבל לא להחליף מצתים זאת קמצנות מיותרת שתגרום לנזק והשפעות שליליות.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להחליף סתם?

הוראות יצרן??

אם זה חלק שמתפקד ושלא גורם שום נזק אז למה?!

למה להחליף שמן מנוע ופילטר? הרי המנוע עובד כמו שצריך לא? למה להחליף פילטר אויר שהמנוע עובד תקין? המנוע ימשיך לעבוד...לא? מה ההבדל? יש הוראות יצרן..

מילא היית עושה נכל בעצמך אז היית יכול להרשות לעצמך לבצע טיפולי תחזוקת שבר כי מקסימום נהרס משהו אתה חוסך עלויות עבודה אבל במיקרה שלך הנזק המצטבר שייגרם לחלקים שהוזכרו מעליי אתה לא משלם רק על החלק אלא גם על העבודה..ובעבודה יודעים לחגוג יופי טופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפלאגים הם מאירידיום אתה יכול גם לעבור את ה 150000 ק'מ

בחיאתתת על מה אתה מבסס הצהרות כאלה חד משמעותיות?! כמות המשתנים שמשפיעים על אורך חיים של מצתים היא גדולה, ק"מ הוא אחד מהם אבל ממש לא רק.

פורום טכני ואנשים כותבים שטויות של 'שכן הסביר לי'.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראשון שסובל מבלאי במצתים הוא הסליל הצתה (ככל שהמרווח גדל הוא נאלץ לעלות למתחים יותר גבוהים בשביל לפרוץ).

אחכ כך מגיעות החטאות בעירה שבאופן כללי מזיקות לרכיבי מנוע ומכלולים מסויימים.

בגלל זה כאשר מחליפים מצתים כדאי לשים את המקורי לפי המק"ט של היצרן.

במידה והחלטת ללכת על מצת באריזה של יצרן מצתים כלשהו (גם אם מדובר באותו אחד שמייצר ליצרן הרכב שלך) - חשוב לבדוק שהדגם מתאים לדרישות היצרן ומרווח האלקטרודה הוא בדיוק מה שהיצרן דורש.

אם הורדת מצת שהיה בעבר חדש 0.9ממ וכעבור XX,0000 קמ הוא 1.0 או 1.1 ממ, ושמת מצת חדש במרווח של 1.1 ממ - לא עשית כלום (זה כאילו נשארת עם אותו מצת בלוי כמו מקודם). הנזק הוא נזק מצטבר לסליל הצתה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, מצת מסוג אירידיום לא מכוונים מרווח אלקטרודה זה אסור.

הם מגיעים מכוונים מיצרן המצת בתהליך הייצור לפי מפרט היצרן, אין סיבה לכוון מצת מסוג אירידיום משום שאם המרווח לא מתאים משמע המצת לא מתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, מצת מסוג אירידיום לא מכוונים מרווח אלקטרודה זה אסור.

הם מגיעים מכוונים מיצרן המצת בתהליך הייצור לפי מפרט היצרן, אין סיבה לכוון מצת מסוג אירידיום משום שאם המרווח לא מתאים משמע המצת לא מתאים.

מדוע זה אסור?

בעבר הבאתי פה מאמר טכני של NGK שממליץ ההפך, לבדוק ולכוון אם צריך. אמנם הכוונה הייתה בעיקר למנועים שעברו שיפורים, אבל עדיין, ממש לא ניראה שיש איסור רישמי שכזה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט שקיים, אני מכיר את האיסור הזה מבוש מקטלוג מצתים שיש לי במוסך, עכשיו מחיפוש זריז כדי להביא סימוכין מצאתי ככה בשלוף באתר של דנסו

תוכל לחפש גם אצל יצרנים אחרים יתכן ותיתקל באזהרות כאלה

http://www.siz.co.il/my.php?i=t00dqfjzyqmh.png

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...