Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות כלליות בעניין פלאגים

אייזיק דייטש
שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איציק, מצת מסוג אירידיום לא מכוונים מרווח אלקטרודה זה אסור.

תסביר לי איפה כתבתי, רמזתי או המלצתי לעשות כזה דבר ?...

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק סליחה לא קראתי את כל התגובה שלך קודם ולכן טעיתי בתגובה שלי אליך.(אשמח אם תערוך את התגובה)

יגאל בקישור תוכל לקרוא באתר של Acdelco.

https://m.en.acdelco.co.th/acdelco-parts/all-parts/spark-plugs/iridium-spark-plugs.html

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגישות האלקטרודה המרכזית מוכרת וידועה. אם זו הסיבה היחידה לאיסור, ועל פי האזהרות בקישורים ששמת ניראה שאין אחרת, אז זה נשמע לי קצת חמור מידי.. שהרי ניתן לבצע את הכיוון בזהירות מספקת גם מבלי לגרום לה נזק. זה כמו לאסור על חציית כביש כי אם לא תעשה זאת נכון אתה עלול להדרס.

כאמור NGK מתייחסים לעניין בצורה יותר הגיונית (כניראה שאנשי השיווק לא קראו עדיין את המאמר הזה).

אני עצלן מידי לחפש שוב את המאמר המקורי באנגלית, לכן אשים פה את התרגום שלי שפעם כבר פירסמתי פה

שאלה: האם אני צריך לכוון את מרווח האויר כאשר אני מתקין סט פלאגים חדש?

תשובה: אולי. מק"ט של מצת מסויים עשוי להתאים למאות מנועים שונים מיצרנים שונים. מפעל NGK מכייל את מרווח האויר של כל מצת לערך ממוצע, אך ערך זה אינו בהכרח נכון עבור המנוע הספציפי שלך. מרווח אויר לא נכון עשוי לגרום לפיספוסי הצתה, אובדן הכח, ליכלוך המצת, עליה בצריכת דלק ובלאי מואץ למצת. תמיד מומלץ לבדוק את מרווח האויר אל מול מפרט היצרן של כלי הרכב.

בזמן כיוון מרווח אויר של מצתים בעלי אלקטרודה מרכזית דקה או עושיה ממתכות יקרות כגון פלטינום או אירידיום, יש להיזהר שלא להפעיל לחץ או כוח על האלקטרודה המרכזית, כיוון שהיא עדינה ועלולה להיהרס בקלות. יש לכוון את מרווח האויר על ידי הזזת האלקטרודה השלילית (צדדית) בלבד.

כלומר אין איסור, ישנם הוראות זהירות כיצד לבצע זאת נכון.

בנימה אישית, פעם הייתי מתקין מצתי פלאטינום של NGK במנועים של קוואסקי. המצתים היו תמיד מגיעים עם מרווח אלקטרודה גדול ב2 עשיריות מהנידרש. תמיד הייתי מבצע כיוון ללא שום קושי או נזק.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי מקרים של הזנחה בהחלפה בזמן של מצתים שגרמה לאלקטרודה מרכזית להתנתק וליפול לצילינדר, משם זה נגמר בהחלפת מנוע.

נדיר אך אפשרי וקל למניעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...