Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול עצמי בסקודה פאביה - מה אפשרי בגדר ה"אחריות"? ושאלות כלליות

sagig
שימו לב! השרשור הזה בן 1590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב,

ברשותי סקודה פאביה שנת 2016 שקניתי יד שניה ואני מעונין לטפל בה (כשאפשר) בעצמי - מסננים, נוזלים ואחזקה שוטפת.

יש לי מספר שאלות:

1) האם החלפת מסננים וכ"ו עלולה להפר איזושהו הסכם עם החברה? אני שואל לדוגמה במקרה בו יש ריקול עקב תקלה מסויימת - האם היצרן יכול להתנער מטיפול ברכב מכיוון שלא טופל במוסך "מורשה" ?

2) האם ניתן להגיע למוסך עם שמן מנוע ומסנן שמן מנוע ולבקש מהם לבצע את ההחלפה? האם זה מקובל/נהוג?

3)המלצה למוסך אמין לסקודה בחיפה?

4)לרכב הוחלף שמן מנוע ומסנן לפני 10000 ק"מ. מסנן מקורי ושמן פז 5W40. אפשר המלצה לשמן מומלץ? מחיפוש בפורום השם Castrol צף, האם באמת הוא המומלץ ביותר? ואם כן, באיזה אחד לבחור? יש המון!

תודה מראש ושבוע טוב לכולם :)

כיום Skoda Fabia 2016,1.2

בעבר Fiat 500 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

1. טיפול באופן עצמאי ולא ע"י מוסך מורשה משרד התחבורה, מבטל אוטומטית את אחריות החברה לרכב שלך.

2. אפשרי, לא כל המוסכים יאהבו את זה.

3. כתוב לך בספר הרכב, מה התקן המיני אלי של השמן לרכב שלך, תבדוק איזה שמן של קסטרול עומד בתקן, הם הרבה יותר טובים מהשמנים של פז.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה.

1) אחריות הרכב פגה לפני כחצי שנה - האם גם כעת כשאיני נמצא תחת מטריית האחריות מצופה ממני להמשיך לטפל ברכב רק במוסך מורשה? שים לב שאני שואל במקרה של ריקול כזה או אחר (גיר/כריות אויר/מערכת בטיחות כלשהיא) ולא לגבי אחריות בנוגע לדברים שהיו מכוסים במסגרת האחריות בעבר.

2)הבנתי, אברר.

3)בספר הרכב כתוב או 5W30 או 5W40 תלוי באופן הטיפול ברכב (לשיקול המוסך), אבל עקב השימוש האחרון (והיחיד) בשמן 5W40 אני מניח שזה המסלול הרלוונטי.

מתוך מגוון שמני קסטרול, יש גם כאלו עם תוספים "מגנטיים" וכו - מדובר במשהו רלוונטי או תוספת מיותרת?

תודה רבה

בעבר Fiat 500 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה.

1) אחריות הרכב פגה לפני כחצי שנה - האם גם כעת כשאיני נמצא תחת מטריית האחריות מצופה ממני להמשיך לטפל ברכב רק במוסך מורשה? שים לב שאני שואל במקרה של ריקול כזה או אחר (גיר/כריות אויר/מערכת בטיחות כלשהיא) ולא לגבי אחריות בנוגע לדברים שהיו מכוסים במסגרת האחריות בעבר.

2)הבנתי, אברר.

3)בספר הרכב כתוב או 5W30 או 5W40 תלוי באופן הטיפול ברכב (לשיקול המוסך), אבל עקב השימוש האחרון (והיחיד) בשמן 5W40 אני מניח שזה המסלול הרלוונטי.

מתוך מגוון שמני קסטרול, יש גם כאלו עם תוספים "מגנטיים" וכו - מדובר במשהו רלוונטי או תוספת מיותרת?

תודה רבה

בס"ד

טיפול עצמי, לא קשור לריקול כזה או אחר.

הריקןל יבוצע ובחינם ללא קשר להיכן הרכב טופל.

לגבי התקן של השמן שאני מתכוון, שים לב לתמונה המצורפת, זה הכוונה לתקן. Screenshot_20181216-153227_WhatsApp.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2) האם ניתן להגיע למוסך עם שמן מנוע ומסנן שמן מנוע ולבקש מהם לבצע את ההחלפה? האם זה מקובל/נהוג?

על פי חוק, כל עוד אתה מגיע עם חלפים מקוריים וקבלה הם חייבים להשתמש בחלפים שלך.

האם יאהבו את זה? לא בטוח.

מכאן, תעשה את השיקולים שלך לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אין לי דרך להחליף מסנן שמן מנוע בלי לרכוש מהמוסך את המסנן והשמן? (במצב בו אני משתמש לדוגמה במסנן חליפי ולא מקורי)

אמשיך בשאלה נוספת - איך אפשר להחליף שמן מנוע ומסנן לבד? הרי גם אי אפשר להיפטר מהשמן עצמאית וגם צריך מחשב חברה בשביל הגדרות כאלו ואחרות שצריך לשנות לאחר ההחלפה.

בעבר Fiat 500 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אין לי דרך להחליף מסנן שמן מנוע בלי לרכוש מהמוסך את המסנן והשמן? (במצב בו אני משתמש לדוגמה במסנן חליפי ולא מקורי)

אתה יכול להביא איזה מסנן שאתה רוצה, רק כך בחשבון שכל תקלה שגרם בעטיו של המסנן, המוסך יתנער מכך.

אמשיך בשאלה נוספת - איך אפשר להחליף שמן מנוע ומסנן לבד? הרי גם אי אפשר להיפטר מהשמן עצמאית וגם צריך מחשב חברה בשביל הגדרות כאלו ואחרות שצריך לשנות לאחר ההחלפה.

אפשרי לבצע לבד ואפילו קל, את השמן המשומש אתה לוקח עם הפילטר המשומש למחזור באחד המוסכים(כך אני עושה).

אין צורך במחשב חברה לצורך החלפת שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי לבצע לבד ואפילו קל, את השמן המשומש אתה לוקח עם הפילטר המשומש למחזור באחד המוסכים(כך אני עושה).

אין צורך במחשב חברה לצורך החלפת שמן.

אני מרגיש שדי התעלמת מהפיל של השאלה... ואיך הוא מרים את הרכב? מניח שאין לו ליפט בחנייה...

הייתי באותו מצב, הפעולה עצמה מגוכחת בפשטות שלה, זה פשוט לשפוך ישן - למזוג חדש, אבל עיקר המכשול הוא הרמת הרכב.

בוקים זה האופציה היחידה הראילית אבל מסוכן בעיני במידה מה, אז פשוט סגרתי את העניין במוסך כללי שרק ביצע את ההחלפת שמן+פילטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לא פיל ולא נעליים, שנים אני מטפל ברכבים שלי ורק לאחרונה קניתי בוקים.

הייתי עולה עם הרכב על אבנים רחבות ויציבות וזה עבד נפלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הכי "מסובך" בטיפולים בבית הוא איך להיפטר מהנוזלים הישנים, וגם זה יחסית פשוט. אף מוסך לא יבעט אותך אם תביא לו 4 ליטר שמן משומש פעם בשנה +-.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לא פיל ולא נעליים, שנים אני מטפל ברכבים שלי ורק לאחרונה קניתי בוקים.

הייתי עולה עם הרכב על אבנים רחבות ויציבות וזה עבד נפלא.

מה ז"א אומרת עולה עם הרכב על אבנים? שואל באמת מתוך עניין. לפני שפניתי למוסך שקלתי עשרות אופציות שלא כללו בוקים ואף אחת לא נראתה לי ריאלית, לכן לעלות עם הרכב על סלעים בכלל לא נתפס לי ויזואלית.

איך פיזית אתה בכלל עולה על האבנים לגובה שמספיק להתעסקות מתחת למכסה מנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אני לא עולה על בולדרים, כן?, מכין כמה משתלבות שטוחות, הרכב עולה 10-15 ס"מ ושלום על ישראל, העסק עובד פיקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...