Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 2 2014 רעידות לקראת עצירה

Pompon
שימו לב! השרשור הזה בן 1584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על התגובות,

זה קורה לקראת עצירה מאוד איטית או בגלישה, אתמול הייתי בעליה ונתתי לרכב לגלוש בלי בלם ועדיין היו רעידות אז אפשר להוריד את מערכת הבלימה מהפרק באמת.

לקראת עצירה המנוע מוריד את הטורים לקראת 600 סל"ד( ככה זה במזדה מסתבר).

עכשיו, כאשר האוטו עומד, אפשר להרגיל שכל פרק זמן קבוע האוטו מנסה לדחוף את עצמו קדימה ונבלם ע"י הברקס שלחוץ. ראיתי סרטון יוטיוב על מישהו שניקוי ה EGR עזר לו, הוא קרא לתקלה הזאת misfire אני חושב. כשהסתכלתי על פתרון לבעיה גיליתי שזה בעיה שיכולות להיות לה כלכך הרבה סיבות שמאוד קשה לדעת.

הייתי במוסך מורשה של מאזדה, לא התרשמתי המהקצועיות שלהם, ובעוד מוסך שאמר לי שהוא לא רוצה סתם לקחת לי כסף ולא פתור את הבעיה כי אין לו מושג מה גורם לזה. בכיף הייתי הולך למוסך מורשה או לא העיקר שמבין בזה כמו שצריך, המוסכים שאני הולך אליהם או לא מספיק מקצועיים לצערי או שאין להם כח להכנס לסאגה הזאת לדעתי.

אשמח המלצה למישהו שמבין מה הוא עושה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזה אזור אתה בארץ? אני מאמין שיוכלו להפנות אותך למקום מקצועי.

אני חוזר על השאלה לגבי המצערת, כיצד ניקו? האם בית המצערת פורק מהרכב?

הסיבה שאני חוזר לזה היא מכיוון שזו תופעה נפוצה בדגם ומתאימה למה שאתה מתאר. מעבר לכך יכולים להיות המון גורמים לתופעה שאתה מתאר. סוג התקלה שאתה מתאר בדרך כלל פשוטה לתיקון אבל קשה לאבחון. מאבחן מקצועי עם סורק מתאים וניסיון יכול לחסוך לך המון זמן מיותר בניסיונות תיקון.

אני מצרף תרשים של שסתום ה- EGR ששאלת עליו (מסומן באדום), אבל אני בספק אם זו הבעיה:

attachment.php?attachmentid=525406&d=1575807180

egr.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

אני מאיזור המרכז. אשמח למצלמה על מישהו אמין ומקצועי שיוכל לאתר את התקלה.

האמת שעשיתי טעות ולא ראיתי איך ניקו את המצערת, השארתי אצלו את האוטו..

אז במקרה זה אני לא יכול להגיד לך.

האם כדאי להחליף את כל המצערת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מורשה היבואן, מקצועיים ושירותיים "שי לי מרכז שירות מזדה ופורד"

שברח' היוזמים 12 אור יהודה, טל' 03-5333082 ותאם שם עם עדי.

לדעתי כדאי שתשאיר שם המכונית ללינת לילה, כך שבבוקר יוכלו לראות טוב יותר

את הבעיה, כפי שהצגת אותה.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

אכן מוסך שי לי באור יהודה מומלץ (מגיב גם כאן בפורום לפעמים). בנוסף יש את משה זר הזרקות דלק בפתח תקווה, בזמנו עבד שם חיים שגם מגיב כאן לפעמים (אני לא יודע אם הוא עדיין עובד שם).

לגבי המצערת, אל תחליף עד שלא תנסה ניקויי יסודי, מדובר בחלק יקר, וניקוי יסודי מניסיוני עוזר. אם יש לך גישה וכלים זה משהו שניתן לבצע לבד (צריך להשלים גם קצת נוזל קירור FL22, מכיוון שמנתקים צינורות נוזל קירור מגוף המצערת). אתה יכול לנסות לפנות גם חברי "כנופיית הטיפולים השוטפים" שפעילים כאן ובפייסבוק. אני לא מוצא סרטון לפירוק וניקוי במאזדה 2, אבל הנה משהו דומה (רק שים לב שאין כאן צינורות נוזל קירור שצריך לפרק בניגוד לרכב שלך) :

[video=youtube;eVEJ9-96DS4]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

תבקש שייבצעו לך ניקוי יסודי לבית המצערת כולל פירוק שלה. במוסכים לרוב לא עושים את זה. נסה ליצור קשר עם הקבוצה בפייסבוק של "תשאלו כנופצון" הם יעזרו לך עם זה. אתה גם יכול לפנות למומלצים של הפורום לאורן שירותי רכב בחולון, מוסך שי לי באור יהודה וכו ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו הציע להחליף לי את המצערת לאחת אחרת שפירקו מרכב אחר. אני בכל זאת אעשה ניקוי יסודי אבל האם יש משמעות ל:

1. כמה ק"מ הרכב שפירקו ממנו את המצערת עשה?

2. כמה שנים יש על המצערת החלופית?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: החלפתי מצערת + פלאגים + דסקיות קדמיות.

מאז היתה לי רק נסיעה אחת, שמתי לב שבאותה עלייה שפעם האוטו היה עושה את הרעידות, עכשיו הוא פשוט מעלה את הסל"ד.

אני משער שבמהלך השבועיים הקרובים אני אדע בוודאות האם הבעיה הסתדרה או לא.

הרבה מוסכניקים אומרים כי הרכבים האלה ידועים בכך שהמצערת שלהם נהרסת.

כמה שאלות על דברים שנאמרו לי:

1. על החבילת פלאגים היה רשום "פלטינום" למרות שביקשתי אירידיום, הבחור הראה לי 2 סוגי פלאגים , אחד עם אלקטרודה קטנה והשני עם אלקטרודה רגילה, אמר לי שאירידיום זה הקטן, וזה ההבדל. כן אני יודע שזה קישקוש כי אלו הם סוגי מתכות שונים, עם מאפיינים שונים ולכן אם רשום על הקופסה פלטינום זה לא אירידיום! אבל המחיר גם היה של פלטינום... אותי מעניין אם זה משהו ש"רץ" אצל בעלי מוסך ה"הבדל" הזה? או שהוא מיוחד? :)

2. נאמר לי שרכיב ה EGR לא מתלכלך ממנוע בנזין אלא רק מדיזל, לא השתכנעתי, מה אתם אומרים?

נשים בצד את הנסיונות "לסבן" אותי עם הסברים חסרי הגיון, אני חושב שהעבודה עצמה נעשתה בצורה טובה ומקצועית.

מה אתם חושבים? תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי כל הרבה הרבה פעמים להתעסק עם מצערות של המאזדות האלה..כל בעיה שהייתה עם המצערת ניפתרה כמעט בכל המיקרים עם פירוק המצערת וניקוי יסודי שלה. נדירים המיקרים שהוחלפה. ייתכן ואצלך במהלך ניקוי שעשו אולי משהו ניפגע ואז הייתה נחוצה החלפה לא יודע מרחוק לומר לך. לדעתי היית צריך לפרקה ולנקות אותה כמו שצריך. אתה גם יכול עכשיו שהמצערת הישנה שלך בחוץ פשוט לעשות ניסוי זה של לנקות אותה הייטב ולהחזיר ואז לראות אם היא תקינה באמת. לגבי ה egr אז גם במנוע בנזין הוא ועוד איך מתלכלך עובר דרכו פיח ולא זהב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי כל הרבה הרבה פעמים להתעסק עם מצערות של המאזדות האלה..כל בעיה שהייתה עם המצערת ניפתרה כמעט בכל המיקרים עם פירוק המצערת וניקוי יסודי שלה. נדירים המיקרים שהוחלפה. ייתכן ואצלך במהלך ניקוי שעשו אולי משהו ניפגע ואז הייתה נחוצה החלפה לא יודע מרחוק לומר לך. לדעתי היית צריך לפרקה ולנקות אותה כמו שצריך. אתה גם יכול עכשיו שהמצערת הישנה שלך בחוץ פשוט לעשות ניסוי זה של לנקות אותה הייטב ולהחזיר ואז לראות אם היא תקינה באמת. לגבי ה egr אז גם במנוע בנזין הוא ועוד איך מתלכלך עובר דרכו פיח ולא זהב.
מאור ערב טוב,

גם אצלי במאזדה 2 שנת 2014 ראיתי שהegr נמצא מאחורי המכסה של המנוע וקשה ממש להגיע אליו, מה הסיבות הסימפטומים שקוראים שמצריך ניקוי egr והאם מספיק לנתק מצבר או גם ניתוק המחשב כדי לנקות? והאם צריך תכשיר ייחודי?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנקה את ה egr עם ספריי קרבורטורים אבל ברור שמפרק אותו מהרכב לפני. סיבות לניקוי שלו זה היתפסות שלו במצב פתוח בכלל עודף פיח שמצטבר שם. נורת תקלה שמצביעה עליו. אם המנוע עובד תקין כמו שצריך אל תיגע בשסתום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מלכלך פה. אבל בלא מעט מוסכים ניקוי מצערת זאת עוד דרך לרווח מהיר וזריז.

ספריי קרבורטור, מטלית מלוכלכלת וניקוי חיצוני בלבד.

דוחפים גם תוסף דלק על הדרך והינה 250 שח על רבע שעת עבודה.

זה משני מוסכים שראיתי אני בעצמי.

כשאתה מתעקש שצריך לפרק את כל המצערת ולנקות כמו שצריך ולבדוק אותו אז כבר אומרים לך שכדאי להחליף לחדש או מפירוק.

כנראה עוד מקרה מצער של חלק מיותר שהוחלף.

מצערת נהרסת? לא קונה את זה. מה נהרס? יש דפורמציה? לא נסגרת טוב? מנוע צעדים מזייף? את רוב הדברים האלה אפשר לסדר עם קצת רצון. אולי נהרסת שמציפים אותה בחומרים כימיים וכשלא מפרקים אותה ומנקים אותה מבחוץ עם מטלית מטונפת.

Pompon,

נכון שלפני שהוציאו את המצערת כבר הזמינו לך אחת חדשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...