Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין סוזוקי קרוסאובר לסיאט ארונה (הצעות אחרות יתקבלו בברכה) - יד2

הדר ג
שימו לב! השרשור הזה בן 1615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

מחפשת רכב אוטומטי (לא ידני), הצ'בק, תא מטען לפחות 350 ליטר, שנתון 2016-2017, תקציב עד 85,000 (גמישה). מיועד לנהיגה בעיקר עירונית, אבל גם לא מעט בין עירונית, לא בשטח. הרכב צפוי לשמש 2 מבוגרים ו2 ילדים (עם מושבי בטיחות/בוסטר) למשך כ-4-5 שנים.

חשוב: בטיחות, צריכת דלק טובה (לא נוסעת הרבה בשביל היברדית), אמינות (טיפול שנתי וזהו), חווית נהיגה טובה: רכב זריז שיצא טוב לעקיפות, לא רועש נורא, מגיב טוב לדוושת גז (לא נוסעת מהר מדי או בפראות) וכזה שאפשר לסיים איתו נסיעה רגועה של שעתיים בלי כאבי גב.

לא קריטי: איכות חומרים והרכבה. מעדיפה גם רכב לא ענק או סטיישן אלא קומפקטי כמו רכבי פנאי.

רצוי: רכב גבוה. תאורה ומזגן במושב אחורי אם יש חיה כזאת בתקציב שלי. שליטה על קבלת שיחות מההגה.

לא מעוניינת בצרפתיות או שברולט בגלל ענייני אמינות וטיפולים.

כרגע מתלבטת בין:

1. סוזוקי קרוסאובר טורבו 2017. חוששת מהDSG אבל ראיתי שהוא עם 6 הילוכים.

2. סוזוקי קרוסאובר 2016, 1.6

3. סיאט ארונה 2018 - קצת מעל התקציב אבל יותר בטיחותית ומאובזרת. חוששת מהDSG של סיאט.

נפסלו:

1. i30 - בגלל צריכת דלק ואין כמעט רכבים למכירה.

2. אוריס - יקרה מאד, לא יודעת אם שווה להוסיף עוד 10K.

3. ג'אז -מנוע חלש ורועש

4. איביזה 2018 - חמודה אבל נמוכה ותא המטען גבולי.

האם הקרוסאובר 2016 מספיק טובה או ששווה להשקיע יותר עבור מנוע הטורבו החדש? ואיך הארונה? בינתיים שמעתי דברים טובים על האיביזה והאתקה החדשות, חוץ מהרעידות המעצבנות בסל"ד נמוך, יש מקום לחשוש בגלל הגיר?

כמובן אם יש לכם המלצות אחרות אשמח לשמוע.

תודה

עריכה אחרונה על ידי הדר ג
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הרכבים מתאימים בקושי להרכב של 4 נפשות שציינת.

האם מדובר ברכב הראשי במשפחה או רכב שני?

הקרוסאובר רכב מאד פשוט הן מבחינת רמת החומרים שזה פרמטר שלא חשוב לך, אבל הן מבחינת כל פרמטר אחר כמעט (ויסלח לי sprial).

גם מרווח הפנים שנראה לכאורה גדול לאור המראה המנופח החיצוני קטן בפועל בפנים.

מנוע הטורבו וגיר 6 הילוכים שיפר את הביצועים לפחות.

הגיר הרציף אכן סובל מבעיות אמינות של כשל בגיר שדורש החלפתו.

הקורס אובר גם לא כולל שום מערכת בטיחות אקטיבית שזה צריך לפסול אותו על הסף.

לגבי הארונה מרווח הרגליים במושב האחורי קטן מאד.

תא המטען בגודל לא רע (אבל לדעתי קטן יותר מהנתון הרשמי של 460 ליטר).

הוא מצוייד במערכות בטיחות אקטיביות (מלבד סטייה מנתיב).

יחדית ההנעה לא הכי מוצלחת בנסיעות עירוניות.

הסיאט אטקה מאד מוצלח לדעתי, אבל בתקציב שלך מדובר בשנתון נמוך, כנראה 2017 שאז היא הגיעה עם מערכות בטיחות אקטיביות חלקיות.

אם תמצאי שנת 2018, למיטב זכרוני במהלך שנה זו הוכנסו מערכות בטיחות אקטיביות.

עקב האכילס מבחינת אמינות הוא גיר כפול המצמדים אבל קשה למצוא רכבים טובים ללא הגיר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הרכבים מתאימים בקושי להרכב של 4 נפשות שציינת.

האם מדובר ברכב הראשי במשפחה או רכב שני?

הקרוסאובר רכב מאד פשוט הן מבחינת רמת החומרים שזה פרמטר שלא חשוב לך, אבל הן מבחינת כל פרמטר אחר כמעט (ויסלח לי sprial).

גם מרווח הפנים שנראה לכאורה גדול לאור המראה המנופח החיצוני קטן בפועל בפנים.

מנוע הטורבו וגיר 6 הילוכים שיפר את הביצועים לפחות.

הגיר הרציף אכן סובל מבעיות אמינות של כשל בגיר שדורש החלפתו.

הקורס אובר גם לא כולל שום מערכת בטיחות אקטיבית שזה צריך לפסול אותו על הסף.

לגבי הארונה מרווח הרגליים במושב האחורי קטן מאד.

תא המטען בגודל לא רע (אבל לדעתי קטן יותר מהנתון הרשמי של 460 ליטר).

הוא מצוייד במערכות בטיחות אקטיביות (מלבד סטייה מנתיב).

יחדית ההנעה לא הכי מוצלחת בנסיעות עירוניות.

הסיאט אטקה מאד מוצלח לדעתי, אבל בתקציב שלך מדובר בשנתון נמוך, כנראה 2017 שאז היא הגיעה עם מערכות בטיחות אקטיביות חלקיות.

אם תמצאי שנת 2018, למיטב זכרוני במהלך שנה זו הוכנסו מערכות בטיחות אקטיביות.

עקב האכילס מבחינת אמינות הוא גיר כפול המצמדים אבל קשה למצוא רכבים טובים ללא הגיר הזה.

תודה. רכב ראשי.

לגבי מערכות הבטיחות, מבינה אבל בתקציב שלי לא ממש מצאתי משהו אחר עם מערכות אקטיביות משמעותיות חוץ מהארונה. אבל אחפש עוד, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרין - אז אני אתקן אותך, כבעל קרוסאובר 2016.

הדבר היחיד שנכון בהתיחסות שלך הוא נושא הגיר, מבחינתי מדובר בחידה, כיון שיש טענה שהתקלה לא שכיחה וטופלה בדגמים המתקדמים (אחרי 2015). אבל אין לי מידע אמיןם בעניין.

נושא מערכות הבטיחות האקטיביות נכון - אבל ב-2016 הן עדיין לא היו נפוצות בעולם הרכב המשפחתי, בודאי לא ברמת המחיר של הקרוסאובר (כ-15,000 ש"ח פחות מהממוצע בקבוצה). זה גם מסביר את רמת הגימור שכל כך מפריעה לך, ומבחינתי מספקת לגמרי (כן, יש לי חוסר סבילות למסכי מגע ברכב, מבחינתי הם פגיעה אנושה בבטיחות. מעדיף את הממשק המיושן של הסוזוקי). אם תדבר על רכבים שנה - שנתיים יותר חדשים הטענה נכונה. וכאן נכנס התקציב, האם פות"ש יכולה להשקיע עוד כמה עשרות אלפי ש"ח, כנראה שההתלבטות שלה היתה בין דגמים אחרים.

לגבי שאר הטענות שלך - צר לי, אבל הקרואובר מוביל בקלות 5 מבוגרים על ציודם, הובלתי בו את המשפחה (5 מבוגרים) לנתב"ג עם ציוד לטיולים בחו"ל של 10 ימים בלי קושי. הנפח המוצהר (440 ליטר) הוא עד המכסה, אבל אם אתה מסיר אותו נוספים עוד כמה מאות ליטרים, גם בלי לקפל את הספסל.

האם הייתי קונה את הקרוסאובר ב-2017? כנראה שלא. באותה שנה מערכות הבטיחות האקטיביות הפכו לסטנדרד שמשום מה "מכשירי תנועה" לא רצו או לא יכלו לספק, וחסרונן היה ה-deal breaker. אבל אם פות"ש לא יכולה או רוצה להוציא את הסכום הנוסף הנדרש לרכב שם יותר יקר בבסיסו וגם יותר צעיר הקרוסאובר יתן לה פתרון מצויין. אם יש לה עוד כמה עשרות אלפי ש"ח - בהחלט כדאי להתקדם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של רכב זה פעמיים (2014) ו (2016) מסכים לכל מילה ומחזק.

עונה לצרכים שצוינו ואף יותר מכך. יש לציין צריכת דלק לא פחות ממעולה (לפחות אצלי סביב 16 ק''מ לליטר בפועל ולא לפי מחשב רכב בנסיעות 70% בינעירוניות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...