Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע בתוך נוזל בלמים - מה הנזק / סיכונים?

avirz
שימו לב! השרשור הזה בן 1614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יאמן ויצאתי אידיוט מושלם אבל זה קרה: מילאתי קצת שמן 5W-30 C3 בתוך פיית שמן הבלם DOT-4

בסוזוקי קרוסאובר 2014

. לא נשפך הרבה (בגלל שיש שם מסננת) ומיד כשראיתי שלא יורד השמן הפסקתי והבנתי שאני במקום הלא נכון, אבל זה קרה. הכוונה הייתה להוסיף שמן מנוע- לא ידוע על בעיה / חוסר בנוזל בלמים. השאלה היא מה הנזק / סיכונים - האם יכול לפגוע בטיחותית? לגרום נזק? ומה כדאי לעשות - לרוץ למוסך להחליף את כל נוזל הבלמים?

תודה למייעצים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שלא נסעת או אפילו הנעת את הרכב.

בכל מקרה תשאב הכל מהמיכל של נוזל הבלמים ובגרר למוסך.

שמן מנוע יכול להיות מאוד בעייתי לגומיות במשאבה המרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. החלפה מלאה מכל המערכת ושאיבה מכל הניפלים במיידי. שלא תנסה אפילו ללחוץ על הבלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקרעתי מצחוק, לא בגלל הטעות שלך אלא בגלל התגובות המלחיצות, אני מכיר חבר פורום שמילא שמן גיר בתוך הנוזל בלם, מעט כמובן, המשיך לנסוע ככה כמה חודשים קדימה פלוס ימי מסלול, הכל פיקס.

הסיבה שהוא לא מת היא שאתה ממלא את החלק העליון וזה בעצם כמעט ולא מגיע לאזור הבוכנות בקליפר.

עם זאת, זה מתערבב עם הנוזל בלמים הקיים ועלול להגיע לשם.

אני במקומך שואב עם שפריצר של סבון את הנוזל בלם הקיים, עד שמגיע למינימום, מוסיף נוזל בלם, ואז נוסע בכיף למוסך להחלפת נוזל הבלמים.

אבל... ברוב המוסכים מה שיעשו זו אותה פעולה, ישאבו מלמעלה ויוסיפו חדש, קשה לי להאמין שמישהו יעשה לך ניקוז מלא, מה גם שזה שומני ויכול להתקע בצינורות גם אחרי ניקוז מלא! לכן בעבודה סופר נכונה צריך:

א.להחליף כמה פעמים את הנוזל בלם בחלק העליון על ידי שיטת הריקון עם משאבת הסבון( ירידה עד למינימום הוספת נוזל בלם, וחוזר חלילה פעם פעמיים) - זה עוד לפני שתסע עם הרכב.

ב.להחליף נוזל בלמים מכל ניפל והמהדרין היו מחליפים כפול ממה שיש במערכת למקרה שיתקע שמן באחד מהמעברים.

קצת חופר אבל עם העניין הזה עדיף לא לשחק ולקחת הימורים.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה מזרק גדול בסופר פארם ותשאב את השמן עד סימן MIN במיכל ומלא נוזל בלמים DOT4.

מחר סע למוסך ובצע החלפה מלאה של נוזל הבלמים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין שהמנוסים מביננו היו מטפלים במצב זמנית באמצעות שאיבה ומילוי נוזל ואז למוסך. למרות זאת, אני מתכוון לגרור למוסך ולתת להם לטפל (יש לי ביטוח גרירה אז אין טעם לקחת סיכון). תודה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל בקבוצה בפייסבוק "תשאלו כנופצון" מי יכול לעזור לך בניקוז מלא ושאיבה לפני מהמיכל, חבל ללכת למוסך כי רוב הסיכויים שהוא לא ינקז לך כמו שצריך. תציין את אזור מגוריך בפוסט

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור עם השמן גיר לא מת כי שמן גיר זה לא שמן מנוע, זה נוזל הידראולי עם פחות השפעה על גומי.

המוסך צריך להחליף את נוזל הבלמים, גם מהמיכל וגם מהצינורות.

אני מציע לך כן לנסות לקנות נוזל בלמים ולשאוב מה שאתה יכול לבד בבית עם מזרק או שפריצר. אם השמן קל מנוזל הבלמים הוא צף מעל ולכן פחות נורא(אני לא יודע אם הוא צף).

סביר להניח כי הגרר ירצה להניע את הרכב בשביל לעלות לגרר וילחץ על הבלמים מה שיכול להכניס יותר שמן למשאבה המרכזית, כך שעדיף למזער את הכמות לפני כן במידה ואתה יכול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך סקרנות, מה יקרה אם הוא יניע?

הסטרטר יסתובב, המנוע העליון יוזן מתערובת דלק, ניצוץ יגרום לבוכנות לעלות ולרדת והמנוע יעבוד.

הבלמים יתעלמו מהמסיבה הזאת, זה ממש לא עיניינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן מנוע או גיר במיכל נוזל הבלמים הורס את המשאבת בלם מרכזית כמעט באופן מיידי, לכן כדאי מאוד לשאוב עם מזרק את השמן מהמיכל כמה שיותר מהר ולאחר מכן לגרור את הרכב למוסך ולבצע החלפה מלאה של כל הנוזל במערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...