Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ASX סקירה רחבה. מאוד. כולל תמונות והצעת טרייד-אין מפתה לבסוף.[2700 ק"ם]

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 1593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כללי.

ASX. רכב פנאי שטח. לא 4X4. כמו הספורטאגי אורבן, רק קצר ממנו ועם מרווח גחון קצת יותר גדול. הרכב במרכב הכללי שלו, די וותיק והוא עבר עדכון ב-2017, בעיקר מקדימה. ה-התלבטות הייתה בין הספורטאגי 1600 לבינו. לבסוף, נסיעת מבחן קצרה הכריעה לטובת ה-ASX.

מה גם שמחיר הקנייה היה משמעותי זול יותר, כאשר 2 הרכבים היו רשומים בזירת ה-"0" ק"ם, בזמנו. כמו כן בגרסת ה-INSTYLE שרכשתי, קיים אבזור רב, שנעדר מתפריט ה-URBAN 1600.

כמה דוגמאות: כניסה והנעה ללא מפתח, חישוקי 18", בקרת שיוט, צג צבעוני בלוח מחוונים, מראה מתכהה אוטומטית, ומערכת מצויינת של כלמוביל עם מסך 8", כמו בדגם החדש, שהגיע זה עתה. בנוסף ארץ ייצור יפן.

רכישה.

הרכב היה קיים במלאי החברה, בצבע שרצינו. לבן פנינה מטאלי. לא רצינו צבה כהה. לאחר משא ומתן קצר על המחיר, הרכב שולם במלואו. בציק אישי. לאחר כ-רבע שעה נמסר לנו הרכב, יחד עם 2 המפתחות-שלטים KEYLESS. על השעון 8 ק"ם. בדקתי את הרכב בכל פינה אפשרית, טוב טוב, חתמתי על קבלתו, ויצאנו לדרך.

מראה-נהיגה-התנהגות.

מאז עברו להם כ-3 חודשים ו-2700 ק"ם, והגיעה הזמן לסיכום ביניים.

למרות גילו המופלג, הרכב נראה עדיין טוב, לפחות מבחוץ. העדכון האחרון הקנה לו מראה אגרסיבי וקשוח.[בעיניי לפחות].

אולם מבפנים היפנים לא טרחו לשנות הרבה. דיפוני הדלתות בעלי חומרים רכים בחלקים העליוניים, ומתחת למשענת היד, הם עשויים פלסטיק קשיח. לוח המחוונים כנ"ל. למעלה רכים, ומלמטה קשיחים. מסביב לקונסולה המרכזית, בין המושבים, קיים דיפון דמוי עור עם תפירה יפה מסביב.

כל לוח המחוונים גדול, חד, וברור. כנ"ל צג המידע הצבעוני שביניהם.

בקרת האקלים ברכב, נראית מיושנת. אך מאוד שימושית. ו-למה? כי לא צריך לחפש, ולחפור בצגים למיניהם, חלקם קטנים מדי, טמפרטורות, זרימות אוויר, כיווני אוויר, או להתעסק במסכי מגע למיניהם, ב-לכוון את מע" המיזוג/חימום, תוך כדי נהיגה.

נכון שמה שקיים, מיושן, אך מצד שני, מאוד מהיר ונוח להפעלה.

זרימת האוויר מהמזגן, בכמה רמות חזקה יותר מזו של הספורטאגי, למשל.

מע" המולטימדיה מצויינת. מגיבה במהירות, מסך המגע חד וברור, גם מול השמש, ומפוצצת אפליקציות. גם העוצמה ואיכות הסאונד לא רעה בכלל.

פתחי המיזוג מאחור בולטים בחסרונם. מצד שני המזגן עושה עבודה מצויינת, ויחד עם עוצמת האוויר החזקה שיוצאת מהפתחים, לא מורגש חסרונם, כלל.

המושבים עצמם מאחורה, מרווחים. לגבי הקדמיים, הסיפור שונה. הישיבה במושב הנהג גבוהה ושולטת. שדה הראיה טוב מאוד לכל הכיוונים.

אבל, מושב הנהג נעדר תמיכה צידית. ואז בסיבובים וכיכרות, הגוף "מטייל" ימינה/שמאלה. לא אהבתי את הקטע הזה.

בספורטאגי למשל, המושב עדיף משמעותית. הרבה יותר נוח ותומך.

ההגה מצופה עור, ונלקח ישירות מהמדף המשותף לרכבי החברה. ההיגוי ברכב, קל בחניות, ומתקשה ככל שעולים במהירות. הרכב בעל זווית גלגול לא מוחשית מדי, אבל קיימת. בנוסף ההיגוי "מושפע" מכוח המנוע, בעיקר ביציאה לא מתונה מהמקום, ובמהירויות נמוכות בסיבובים, בלחיצה קצת יותר חזקה על גז, וגם במצב ספורט. במצבים קיצוניים גם תת היגוי קל.

מנוע-גיר

זהו מנוע מאוד נמרץ. מורגש מאוד בעיקר ביציאה מהמקום ובמצב ספורט, כאשר המנוע נמצא כמעט רוב הזמן בתחום היעיל שלו.

קצת מעבר לחיצה עדינה על דוושת הגז, הרכב עף קדימה. לחיצה חזקה טיפה יותר, גורמת לפרפור גלגלים מיותר{לא לנסות. הצמיגים הללו יקרים}. במצב ספורט, {הסתת הידית ימינה},המצב עוד יותר קיצוני, והדחיפה בגב מורגשת בצורה חזקה מאוד. גם במצב נסיעה רגיל ושגרתי, כמעט כל לחיצה על גז, גורמת לגיר "להוריד הילוך",{כמובן, הוא מדמה את זה, אבל זה מורגש על באמת},והרכב פשוט מאיץ קדימה וצובר קמ"שים במהירות. הרגשת הגיר הרציף, כמעט ולא קיימת.

תהליך ההאצה במצב "ספורט" מלווה סוג של רעש מנוע. אבל לא הייתי קורא לזה "רעש", אלה צליל בס מנוע בוגר, שמזכיר רכבי ספורט.

בשיוט ובנהיגה נורמלית כל מה שהזכרתי מתנהל ללא דרמות מיותרות. רק הספידומטר ייספר לך שאתה בעצם צריך רק "ללטף" את דוושת התאוצה.

ההבדל בין הספורטאגי ה-1600 ל-ASX, מורגש. מאוד. גם בזינוק וגם בתאוצות ביניים. דף הנתונים אינו מספר הכל. רק לנסוע בשניהם ולהשוות.

נקודה.

צריכת דלק.

הכי נמוך שאפשר להגיע, והגעתי, זה היה 13.3 ק"ם לליטר.{תמונה מצורפת} כאשר ברכב 2 אנשים, אני ואשתי, ומזגן פועל, ובנהיגה במהירות ממוצעת של 50-60 קמ"ש וללא עצירות. כנ"ל בשיוט 90-100 קמ"ש.

תקלות.

בינתיים כלום. ומקווה שזה מה שיהיה. אופטימי לגבי מסורת "היפנית".

ב-90% מהנסיעות אין קרקושים. למה 90%? כי במצב קיצוני מסויים בלבד, כאשר הרכב עומד יותר מחצי שעה בשמש ישירה ביום חם מאוד, כאשר נוסעים בכביש משובש מאוד, הכוונה לאספלט שבור או שיבושים רוחביים חדים, כן קיים רשרוש קל מצידו הימיני של הלוח. הוא נשמע בקושי, רק כאשר יש שקט מוחלט ברכב, ללא מזגן, וצריך ממש "להתאמץ" כדי לשמוע את זה. אבל הנסיעה ללא מזגן במצב של חום קיצוני אינה אפשרית. ולאחר הפעלת המזגן של 30 שניות הרשרוש נעלם. גם לאחר הכיבוי של המזגן לא נשמע כלום יותר. אני פדנט מאוד בנושא, ולכן התייחסתי לזה כאן. כאמור 99% מהנהגים לא ישמעו את זה כלל. בימים שלאחר הקיץ, מעוננים, לילות, לא נשמע אף ציוץ ברכב משום סוג, גם ללא הפעלת המזגן. אז תתייחסו לזה בעצם כ-0 קרקושים, או תתעלמו.

נוחות נסיעה.

הרכב מכויל על הצד ה"רך" של הסקאלה. בולמי הזעזועים שקטים ועושים עבודה טובה. למרות תחושת הגלגול, הרכב יציב מאוד בעיקולים ובסיבובים. מגהץ יפה את תחלואי מע"ץ,ולא מתרגש יותר מדי מבמפרים. כמו שציינתי תת היגוי קל ונשלט בלחיצה על הדוושה ביציאה מהסיבוב, ושום דבר מעבר לזה. מערכת למניעת החלקה אינה ממהרת להתערב כל כך מהר. מה שכן עצבן אותי, שפעם אחת מע" הבלימה התערבה ללא צורך{לדעתי, כן?}, אבל מאז זה לא חזר על עצמו יותר.

יחד עם זאת, הקיה ספורטאגי נוחה יותר. גם מושב הנהג בקיה נעים יותר לישיבה ותומך את הגוף בצורה טובה בסיבובים ובעיקולים. זו הייתה פשרה קטנה שלא שווה את ההפרש במחיר{לדעתי} בין 2 הרכבים הללו.

אבזור ואבזור בטיחותי.

אבזור בטיחותי מלא. ברוך שפטרנו מה-MOBIL EYE. אבזור נוחות. מעל ומעבר לגיפון שעלה 119800 על הכביש.

*כמעט שכחתי..

כשהלכתי לראות את ה-ASX החדשה, שהגיע לפני כשבוע, קיבלתי "הצעה לטרייד-אין מפתה", מצד החברה. להחליף את הרכב ה"ישן" שלי שעלה לכביש ב חודש 8-2019, ברכב עם ה-מתיחת הפנים שעלה לכביש בחודש 11-2019, בתוספת של....44000 שקל!, לאחר שהסבירו לי איך הגיעו לזה, ובלה... בלה... בלה,,,

מכיוון שאני מכיר אישית את האנשים שעובדים שם במוסך ואת אנשי המכירות, הבטחתי להם אישית שאחזור אליהם רק בטיפולים.

20191005_125116.jpg20191005_125306.jpg20191005_125007.jpg20191102_113958.jpg20191005_125040.jpg20191010_140041.jpg20190924_125002.jpg20191010_135933.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שטענתי בשירשור של ה ASX המתוחה, מדובר ללא ספק בעסקה טובה מאוד ותמורה מצויינת לכסף. 119,800 ש"ח זה יופי של מחיר לאוטו הזה.

למען הקוראים - כדאי שתתייחס גם לבעלי המשפחות: צלם וציין את המרווח במושבים מאחור, תא המטען... תן להם קצת יחס, זה לא רכב לרווקים בלבד ;-)

תודה :-)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש,

אישית לא הייתי קונה רכב כזה הרבה סיבות, אך אני מאמין שאתה מצאתה עניין בו ולכן קניתה, תהנה.

לגבי הטרייד אין, זה כך אצל כל היבואנים, מספיק שאתה יד שניה והראשונה ליסינג כבר שוחטים אותך, ובכלל כאשר מדובר ברכב לא סחיר או מבוקש ברמה של אוקטביה או מאזדה 3, אז בכלל שוחטים פלוס.

בפיג'ו למשל רצו שאוסיף על ה301 בת השנה שהיתה בזמנו כ70K על C3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מפתיע, לא מבין מאיפה ההפתעה על הטרייד.

הרכב כמעט חדש יד ראשונה 0 קילומטר, עכשיו רכב כמעט חדש גם ככה קשה יותר למכור(כי המרחק בינו לבין המחיר של החדש לא גבוהה) מה גם שהדגם בול הוחלף תוסיף על זה את עלות מערך הטריידאין - כשמוסיפים את כל הרכיבים האלה ההצעה אותי אישית לא מאוד מפתיעה.

לדעתי כדי למנוע עוגמת נפש שכזאת עדיף לסוכנות להגיד שלא נותנים טרייד לרכבים כמעט חדשים ולא להוציא את הלקוח בתחושת "נעלב".

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

קצת חוסר מזל שהעדכון יצא תקופה קצרה כל כך לאחר הרכישה.

כשאני בדקתי את הרכב באולם התצוגה הופתעתי לגלות רכב עם תחושה מודרנית ודי איכותית למרות גילו הוותיק.

מי שמחפש ג׳יפון קומפקטי- קטן, סולידי, אמין ומאובזר ובמחיר זול ופחות רגיש לפרטים כאלו ואחרים מקבל תמורה מעניינת.

דרך אגב ניתן לקבל הנחות יפות מאד גם ברכישה ישירה מהיבואן.

מה שהפריע לי ופסל את הרכב הוא דבר ראשון תנוחת הנהיגה, היא אמנם גבוהה וזה טוב, אבל אין התאמה בינה לבין משענות היד, גם במצב הנמוך ביותר של מושב הנהג מרפקי הידיים שלי עדיין היו בגובה גבוה יותר ממשענת היד המרכזית ומשענת דלת שמאל, כך שאין מזור לידיים והמשענות הנ״ל תיאורטיות לחלוטין.

לא אהבתי שמערכת המולטימדיה ממוקמת נמוך מתחת פתחי האיוורור ולא מעליהם כמו ברכבים מהדור החדש.

מרווח הרגליים במושב האחורי בינוני- קטן בלבד וכך גם נפח תא המטען.

תוצאות מבחני ריסוק לא מעודכנות להיום הדאיגו אותי.

מבחינת ביצועים, לא נהגתי עליו אבל כן נהגתי על האאוטלנדר. באאוטלנדר בדרך מישורית אתה מקבל גם תחושה חלקה ונמרצת.

הבעיה היא בעליות שאז החוסר היחסי בכוח בשילוב עם הגיר הרציף מביאים את הגיר לעלות ולהוריד סל״ד הלוך וחזור ללא שהדבר בא לידי ביטוי התקדמות ראויה של הרכב בכביש, כמו שיכור שמנסה לעלות מדרגות.

אני באופן אישי הייתי מעדיף לרכוש באותה סביבת מחיר יונדאי קונה או מוסיף סכום מסוים ומתקדם לסיאט אטקה. שתיהן עדיפות באופן משמעותי לדעתי על ה- asx, בוודאי האטקה, למרות ששניהם מהווים רכישה פחות סולידית בעיקר לאור גיר כפול מצמדים בהן הן מצוידות.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד תמונות . הפעם של המושב האחורי.

לא חשבתי על זה בהתחלה.

כפי שרואים גם בתמונות, המושבים מאחור מרווחים. המושבים הקדמיים די גבוהים, ויש מספיק מקום לרגליים מתחתיהם.

גם המרווח בין הקדמיים לאחוריים די גדול. התמונות צולמו, כאשר המושבים הקדמיים הוסטו לאחור, לזוג אנשים גבוהים שיושבים מקדימה.

הכפתור שנועל את הרכב, גם בדלת הנוסע, שקיים אצלי, משום מה, לא קיים יותר בדגם המעודכן.

בקשר לטרייד, אני בסך הכל הגעתי כדי לראות " מה חדש" ברכב המעודכן. לא הייתה לי כוונה למכור את שלי או להחליף.

אבל אנשי המכירות רוצים למכור. ובאים על כל לקוח עם הצעות למיניהם. ותאמינו לי, שיהיו אנשים שיקבלו גם הצעות מגוכחות, כמו זו שאני קבלתי. אז בסופו של דבר, הם מנסים. מה יש להם להפסיד?

IMG_20191116_115527.jpgIMG_20191116_115625.jpgIMG_20191116_115737.jpgIMG_20191116_115947.jpgIMG_20191116_120150.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב ניתן לקבל הנחות יפות מאד גם ברכישה ישירה מהיבואן.

כשהתעניינתי על הרכב הספציפי הזה, לאחר הנחת היבואן, ההפרש היה עדיין כמעט 20000 שקל בינו לבין זירת ה-0 ק"ם.

כך, שהקנייה אצלם הפכה להיות לא כדאית.

מה גם שהאספקת הרכב לוקחת כ-14 ימי עבודה, אצל היבואן, מול הספקה מיידית של רבע שעה עם ציק אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...