Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראיתי רכב, כמה שאלות - רעידות וכריות אוויר

ATok
שימו לב! השרשור הזה בן 1616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי חודש של חיפושים הלכתי היום סוף סוף לראות רכב שעל הדף היה נראה טוב אבל - ממגרש :roll:

קראתי פה כמה וכמה פעמים את השרשור על איך לא ליפול לסוחר,

ושאלתי את כל השאלות להיות בטוח שאני יכול לבדוק כל מה שאני רוצה ואיפה שאני רוצה.

מדובר בפיאט בראבו 90 כ״ס 200K ק״מ, 2011 (מעדיף בלי טורבו)

אתחיל מהבעיה שאין ביד 2 בכלל רכבים סבירים במחיר של עד 15K (מטופל במורשה, ידני, תקין, לא של בנות(שיהיה מקום לברכיים) ולא יותר מ-200 אלף)

היה איזה בוקר ראשון שפרסמו פג׳ו 308, 2009, יד 1 עם איזה 60 אלף קמ״ש מטופל במורשה, מאנשים מבוגרים, וזה נמכר תוך שעתיים!

אז במצוקה הזו (ואני כבר חודש כמעט כל יום בודק בלוח) אפילו הייתי מוכן לבדוק במגרש (ועוד בחדרה :shock:)

על הרכב: יד 02, הכל פרטי, המגרש עשה עליה טריידאין לפני 4 חודשים, מאז עשו עליה כמה מאות קילומטרים,

לרכב היסטוריה במורשה מאז הוולדו, צמיגים במצב טוב 2018, מצבר לא הצלחתי למצוא תאריך בשום מקום אבל הנורה ירוקה,

מתלים, קלאץ׳ וגיר(לא הבנתי כל כך מה עשו עם הגיר) הוחלף בסוף 2016 (לדעתי 130 אלף) טיימינג עם כל המסביב הוחלף לפני 5 אלף קילומטר.

שריטות ומכות לא נורא בכלל, למרות שחסר פלסטיק בפינה מאחורי המראה בצד של הנהג(מאיפה שמתחיל העיצוב)

מה לא מסתדר?

יש קצת רעידות במצב עומד אם מדליקים את המגזן(שגם הוא לא מקפיא אבל כן קר)

הכריות אוויר מושבתות(או לפחות זאתי בהגה וליד הנהג, בסיבוב הסוויץ׳ רואים סימן של הכרית x2 בצהוב, כאילו מכובה)

המכסה על ההגה של הכרית רופף בצורה מחשידה, גם אם הכרית יצאה וגם אם עשו משהו עם ההגה, בטוח לא עשו את זה במורשה כי זה עבודה של חאפרים.(הצופר עובד טוב) אין תאונות, לפחות שיודעים במורשה וגם אין סימנים על השלדה(בדקתי את כל המעטפת)

אין מולטימדיה, פשוט יש חור עם כבלים, הוא טוען שהבעלים לקח איתו(הגיוני אם היא הייתה יקרה), קפצתי לבדוק שהסאונד והכבלים עובדים והכל תקין, אמרו לי שיעלה באזור ה-700 שקל לשים אחד חדש(בלי וויז ואנדרואיד, גם לא צריך, העיקר שיהיה בלוטוס ורדיו)

ואחרון זה שהקלאץ׳ אומנם מתוח(נותן התנגדות לרגל) אבל משחרר את הרכב ממש בסוף (זה משהו שאפשר להתאים ידני נכון?)

באתי לשם כשהם פתחו ב-9, ושעה וחצי רק עברתי על כל הצ׳ק ליסט, לאחר מכן נסעתי למוסך של פיאט לבדוק את ההיסטוריה,

ומשם לבדוק שהסאונד והכבלים למולטימדיה עובדים. אחרי זה כבר לא היה זמן לנסוע למכון וגם בשביל לבדוק את הרכב במוסך מסתבר שצריך להזמין תור יומיים קודם.

על פניו הרכב בגדול נראה טוב, מעבר לזה הסוחר מתחייב על בדיקה איפה שאני רוצה (גיר, שלדה מנוע),

לא יודע אם זה אמור להפתיע אבל הוא נדיב ומאוד סובלני וענה לי על כל השאלות ששאלתי כל הימים קודם,

בנוסף הוא מאוד גמיש במחיר ונראה שיהיה מוכן לרדת עד לאן שצריך שארגיש מרוצה.

מה דעתכם? שווה לקחת למכון ואז למוסך לראות מה אומרים על כל הדברים האלו?

או שזה שיידי מדי ועדיף לא להתעסק?

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי ATok
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה! יכול להיות שפיספסתי את הקישור הזה בשרשור של הלינקים החיונים לפני רכישה?

אם לא ימצאו תביעות, עדיין שווה להשקיע בבדיקה?

עריכה אחרונה על ידי ATok
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי. היית במוסך מורשה ולא ביקשת שיוציאו קוד תקלות כריות אוויר??

לגבי הסימן של x2, האם זה סימן אזהרה לא להתקין כסא ילדים במושב נהג?? או שזה חלק מהנורות תקלה?

לעניות דעתי רכב עם חשד לבעיות בכריות אוויר צריך להגיע למוסך על גרר. ואם התקלות אמיתיות הרכב לא ראוי לנסוע על כבישי ארצנו ולא יעבור טסט. גם אם כן, בתאונה אתה אולי תמות.

בד"כ חברת ביטוח לא מאשרת לתקן רכב לא חדש במוסך מורשה. לכן פירוט תאונות לא תמצא באף מוסך מורשה. רק דוח שמאי ודוח מאתר סליקה יכול לעזור. הכי פשוט - תתקשר לבעלים האחרון.

רכבי ליסינג לא מבוטחים ככה שלהוציא להם דוח מאתר סליקה בדכ לא רלוונטי.

לפעמים גם תאונה קלה יחסית מפעילה כריות אוויר. כמעט כל הפעלת כריות אוויר זה אובדן להלכה. עלות אדירה. סוחר עושה תיקון חאפרי ומוכר. בגלל זה הוא גמיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים שאני מכיר נורית כריות אויר צהובה (לא אדומה) דולקת דקה אחרי ההתנעה באופן תקין, ואז נכבית. ממליץ לך לבדוק את משמעותה בדגם הספציפי בספר הרכב (שאותו תמצא במרשתת).

מכל מקום, אם יש ספק אין ספק. אם אתה חושד שכרית האויר נפתחה הרכב פסול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים שאני מכיר נורית כריות אויר צהובה (לא אדומה) דולקת דקה אחרי ההתנעה באופן תקין, ואז נכבית. ממליץ לך לבדוק את משמעותה בדגם הספציפי בספר הרכב (שאותו תמצא במרשתת).

מכל מקום, אם יש ספק אין ספק. אם אתה חושד שכרית האויר נפתחה הרכב פסול.

בד"כ חברת ביטוח לא מאשרת לתקן רכב לא חדש במוסך מורשה.

לא נכון. תיקון רכב במוסך שאינו מורשה הוא עבירה פלילית, ושום חברת ביטוח לא תעשה זאת. כמובן שאפשר שהתיקון בוצע במוסך מורשה שאינו מרשת היבואן.

מה שנכון הוא שאם התיקון יתבצע במוסך שאינו מוסך הסדר בדרך כלל ההשתתפות עצמית יותר גבוהה, ואם בעל הרכב בחר לתקן את הרכב במוסך שאינו מרשת היבואן התיקון לא יופיע ברישומי היבואן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...