Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחתנת בחו"ל? איך היה?

lesles
שימו לב! השרשור הזה בן 1613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תסביר.

מצטרף לבקשה

שאלה נוספת, מה קורה בזמן שיש ילד משותף אבל הזוג לא רשום כנשוי במדינה?

שום דבר מיוחד, בדיוק כמו זוג נשוי (אלא אם מדובר בזוג מעורב, ואז יעשו לך בלאגן).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הנסיון שלי הוא בקפריסין. עשינו הכל דרך חברת נסיעות שזאת המומחיות שלה "קינג טורס", אבל כבר עברו מעל 20 שנים אז אולי הם כבר לא קיימים ו/או מתעסקים בנושא.

ההליך עצמו מאוד קצר ומהיר. יש תור בעיריה (במקרה שלנו בפאפוס) לשעה מסויימת. חצי שעה אחרי זה כבר היינו בים.

כנ"ל, רק שלא זוכר את שם החברה וזה היה בלרנקה. אבל זה היה בקיץ, עכשיו קפריסין אולי פחות מומלץ, כי קר מדי בים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסביר.

שאלה נוספת, מה קורה בזמן שיש ילד משותף אבל הזוג לא רשום כנשוי במדינה?

מצטרף לבקשה

שום דבר מיוחד, בדיוק כמו זוג נשוי (אלא אם מדובר בזוג מעורב, ואז יעשו לך בלאגן).

לדוגמא: כל אחד מבני הזוג יכול לרכוש דירה ולשלם מס רכישה של דירה יחידה.

פחות בעייתי נושא חישוב המס המאוחד בעבודה של בני זוג בעסק משותף.

מי שממש רוצה להשתין מהמקפצה כאשר יש ילדים בתמונה, אפשר להצהיר על הורה יחיד ולקבל כל מני הנחות, הטבות ודרגות זכאות.

כמובן אין בדברים שום המלצה או עידוד לעבור על החוק או לטייל באזורים האפורים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עניין מס הרכישה לשתי דירות לא מחזיק מים, בטח כשיש ילדים בתמונה ואתה מתחיל להתעסק בכל מיני ביורוקרטיות של רישום למוסדות חינוך.

לא אומר שמיד יעלו עליך, רק שזה (להבנתי) בתחום האפור חזק עד שחור כהה.

מצד שני, גם זוג נשוי יכול להתגרש לצרכי מיסוי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שתלוי באיזה שלב בחיים. בטח לפני ילדים זה הרבה יותר קל.

עקרונית לדעתי גם זוג נשוי יכול לרכוש שתי דירות בלי תשלום מס רכישה. אבל אז צריך הסכם ממון שמראה על הפרדה רכושית וזה לא יכול להיות הסכם של אתמול חתמנו מחר קונים דירה כל אחד מכספים משותפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב תודות לעונים, אנחנו נוטים יותר לכיוון גאורגיה עקב הנופים והטקס שאפשר לערוך שם בסכום לא גבוה.

את המסמכים אני צריך די בזריזות עקב תכנון לחזור לחו"ל בהקדם ולנסות את מזלנו שם.

לאחר שאסדיר שם את מעמדי, היא תוכל להגיע אחרי ללא דאגות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שממש רוצה להשתין מהמקפצה כאשר יש ילדים בתמונה, אפשר להצהיר על הורה יחיד ולקבל כל מני הנחות, הטבות ודרגות זכאות.

הצהרה לא מספיקה מכיוון שהרשויות מבקשות גם תמצית רישום ממרשם האוכלוסין. אני מציע לא לנסות להתחכם למערכת כי לכול דבר יש יתרון וחיסרון כאשר אתה מבקש הטבות מגורמים כמו: ביטוח לאומי, רשויות רווחה, עירייה ועוד...

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאד, אחרי חתונה בחו"ל אתה מגיש את המסמכים למשרד הפנים ובתעודת הזהות יופיע "נשוי". ישראלי מכירה באופן מלא בחתונות אזרחיות שנערכו בחו"ל.

לעומת זאת, כל תהליך אזרחי בארץ לא יהפוך אותך לנשוי ברמת הרישום במשרד הפנים.

תהיה רשום באיזה מאגר, אבל המאגר הזה עדיין לא שווה ערך לרישום בתעודת הזהות.

תוספת - חוק "ברית הזוגיות" נותן מענה מסויים למקרה ששני בני הזוג הם חסרי דת. אז הם יכולים להירשם במאגר ברית הזוגיות, עדיין לא יופיע "נשוי" בתעודת הזהות.

במקרה שאחד מבני הזוג הוא לא חסר דת אלא יהודי/מוסלמי/נוצרי/דרוזי שרוצה להתחתן עם חסר דת, חוק ברית הזוגיות לא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שכבר היה שרשור דומה.

אנחנו התחתנו בפראג, לא בגלל שמישהו מאיתנו לא יהודי, פשוט כי לא רצינו עסק עם ענייני רבנות למיניהם. התהליך ה-ר-ב-ה יותר קל ונוח ממה שאולי חושבים. הכל תקתק כמו שעון שווייצרי ובגדול אחלה חוויה. את הכל ארגנה לנו קמילה, אשה נהדרת וסבלנית שגם מדברת עברית (בעלה ישראלי והם גם גרו בארץ תקופה). בהתכתבות איתה היא אומרת כל מה שצריך להכין ועונה על כל השאלות. שיהיה במזל טוב.

http://chatuna.cz/chatuna-he/

מאחל לך שלא תצטרכו, אבל אם שניכם יהודים. גירושין זה רק ברבנות. ממש לא משנה העובדה האם התחתנתם דרך הרבנות.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ זו בעיה אחרת.

אני גם יכול, בכל מקרה, להצטרף להמלצות על קמילה, למי שיתגלגל לשרשור הזה ויבחר בפראג. חוץ מזה שפראג זו גם עיר מדהימה לבלות בה לפני ואחרי :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר היה שרשור ארוך ומעשיר ומעמיק, אבל כולנו מתעצלים להעלות אותו מהאוב.

לענייננו, בקפריסין זאת תעשייה מאוד מאוד מסודרת, כל העולם ואשתו (לא רק מהארץ) מתחתנים שם,

ובכל מה שקשור לניירת זה מתוקתק עם אפוסטיל ומה לא - מתחתנים בבוקר, מקבלים מסמכים בצהריים, או משהו בסגנון.

מה שכן, קפריסין מתה בחורף, אין שם כלום - להבדיל מפראג שבה יש מספיק אטרקציות למשך כל השנה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצהרה לא מספיקה מכיוון שהרשויות מבקשות גם תמצית רישום ממרשם האוכלוסין. אני מציע לא לנסות להתחכם למערכת כי לכול דבר יש יתרון וחיסרון כאשר אתה מבקש הטבות מגורמים כמו: ביטוח לאומי, רשויות רווחה, עירייה ועוד...

אני מכיר זוג אחד שכזה. לא חיטטו לו בקרביים בכלל. הספיקה הצהרה של האישה שהיא גרה לבדה עם הילדים ואין לה בן זוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לרוב חוזר לנשוך אותך בתחת בשלב זה או אחר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר זוג אחד שכזה. לא חיטטו לו בקרביים בכלל. הספיקה הצהרה של האישה שהיא גרה לבדה עם הילדים ואין לה בן זוג.

קשה לי להאמין שהצהרה כזו תופסת בביטוח לאומי או במשרדי הרווחה או לשם קבלת עזרה בדיור.

המאגר שעליו מסתמכות הרשויות בארץ כולל משרד השיכון/ביטוח לאומי וכול שאר הרשויות הוא של רשות האוכלוסין וההגירה. גם כאן אתה יכול להצהיר הצהרות שונות ומשונות בנושאים שונים. קח בחשבון שכול דבר שאתה עושה היום עלול להשפיע בעתיד על דברים אחרים מכיוון שהכול מתועד בימינו.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...