Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחתנת בחו"ל? איך היה?

lesles
שימו לב! השרשור הזה בן 1586 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן רבותי.

לאחר טיול ארוך ומגניב בחו"ל החלטנו להתקדם בקשר.

למרות שאני "כשר לפסח", זוגתי אינה "כשרה למהדרין" ולכן בארץ אין מה לעשות עם זה.

התחלנו לחפש היכן לערוך טקס צנוע עם המשפחות.

**אף פעם לא התחברתי לתרבות השופוני של אירוע יקר עם "קנסות" לכל מי שלא שמרנו איתם על קשר מימי הגן חובה.

כרגע מתלבטים בעיקר בין גאורגיה לקפריסין, עקב טיפול זריז במסמכים לעומת פראג שבה הטיפול אורך כחודש.

הכיוון נוטה לגאורגיה עקב נופים יפים וצ'הצ'ה בשפע.

אלו ממכם שהתחתנו בחו"ל, היכן? המלצות? טיפים? כיוון למארגנים?

רוב תודות אדוני הנכבדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הנסיון שלי הוא בקפריסין. עשינו הכל דרך חברת נסיעות שזאת המומחיות שלה "קינג טורס", אבל כבר עברו מעל 20 שנים אז אולי הם כבר לא קיימים ו/או מתעסקים בנושא.

ההליך עצמו מאוד קצר ומהיר. יש תור בעיריה (במקרה שלנו בפאפוס) לשעה מסויימת. חצי שעה אחרי זה כבר היינו בים.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פראג היא אחלה, אלא אם כן אתה צריך את המסמכים במיידי מסיבה כלשהי.

אם תחליט שזה כן מתאיפ לכם, אני יכול לשלוח לך פרטים של מישהי שמארגנת את זה, כולל כל הביורוקרטיה עם העיריה. סך הכל זה לא תהליך מסובך מדי, ואפשר לעשות הכל לבד, אבל מישהו שעושה את זה בשבילך יכול גם לעזור לחסוך זמן וכאב ראש.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן רבותי.

לאחר טיול ארוך ומגניב בחו"ל החלטנו להתקדם בקשר.

למרות שאני "כשר לפסח", זוגתי אינה "כשרה למהדרין" ולכן בארץ אין מה לעשות עם זה.

מזל טוב !

מה זאת אומרת שאינה "כשרה למהדרין" יהודיה או גויה ? מה רשום ברשומות של משרד הפנים בארץ ?

האם היא אזרחית מדינת ישראל ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שכבר היה שרשור דומה.

אנחנו התחתנו בפראג, לא בגלל שמישהו מאיתנו לא יהודי, פשוט כי לא רצינו עסק עם ענייני רבנות למיניהם. התהליך ה-ר-ב-ה יותר קל ונוח ממה שאולי חושבים. הכל תקתק כמו שעון שווייצרי ובגדול אחלה חוויה. את הכל ארגנה לנו קמילה, אשה נהדרת וסבלנית שגם מדברת עברית (בעלה ישראלי והם גם גרו בארץ תקופה). בהתכתבות איתה היא אומרת כל מה שצריך להכין ועונה על כל השאלות. שיהיה במזל טוב.

http://chatuna.cz/chatuna-he/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ואשתי כשרים, אפילו חתכו לי כהוכחה לכך. התחתנו בבנגקוק תאילנד והיה אחלה.

היינו צריכים להוציא מהשגרירות תעודת רווקות, לא בעיה. אחרי זה מצאנו הוראות באינטרנט איך הולכים לעירייה ועושים את זה בעצמנו, התארגנו וקמנו מוקדם ללכת לעירייה להתחתן וכשהגענו לשם הסתכלו עלינו כאילו נפלנו מהחלל. מפה לשם לזרים להתחתן בתאילנד זה כמעט בלתי אפשרי לבד אז הלכנו לחברה שמתמחה ב״סידור״ תור לעירייה ותרגום מסמכים, שילמנו קצת בהטים ושבוע לאחר מכן היה לנו תור להתחתן יחד עם מלווה צמודה.

עד היום מסתובבים 2 אנשים זרים לחלוטין בבנגקוק תאילנד שהם העדים לנישואים שלנו ושאין לנו מושג מי הם ולא היינו מזהים אותם בחיים.

החגיגה עצמה היתה פסטיבל משוגע, שכרנו קומה בגורד שחקים במלון בבנגקוק, הבאנו את המשפחות שלנו מקצוות שונים של העולם, היה פשוט מושלם.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיון שלי הוא בקפריסין. עשינו הכל דרך חברת נסיעות שזאת המומחיות שלה "קינג טורס", אבל כבר עברו מעל 20 שנים אז אולי הם כבר לא קיימים ו/או מתעסקים בנושא.ההליך עצמו מאוד קצר ומהיר. יש תור בעיריה (במקרה שלנו בפאפוס) לשעה מסויימת. חצי שעה אחרי זה כבר היינו בים.
כפי שמצוין לעיל, מהיר, יעיל ולא יקר במיוחד.חתונתנו הייתה האחרונה בלימסול לשנת 2002, יצאנו יחד עם עובדי העירייה ונעלנו את הבניין.יום וחצי לאחר מכן חגגנו שם את ה"סילבסטר" והרמנו כוסיות עם כל אנגלי שיכור שהיה בפאב (והיו המון כאלו..).קרוב, יעיל ומומלץ.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב !

מה זאת אומרת שאינה "כשרה למהדרין" יהודיה או גויה ? מה רשום ברשומות של משרד הפנים בארץ ?

האם היא אזרחית מדינת ישראל ?

כנראה כמו מה שקורה לרוב - האבא יהודי והאמא לא, ואז מבחינה הלכתית היא לא יהודיה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה כמו מה שקורה לרוב - האבא יהודי והאמא לא, ואז מבחינה הלכתית היא לא יהודיה.

ומה נרשם במרשם האוכלוסין במשרד הפנים ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום "אחר".

אתה יכול להיות אזרח ישראלי ויליד הארץ אבל בשביל להתחתן בארץ אתה חייב לעבור דרך רשויות הדת.

יהודי - רבנות. מסלמי, נוצרי או דרוזי - דרך רשויות הדת הרלוונטיות.

אם אתה לא יהודי, לא מוסלמי, לא נוצרי וכו' אתה לא יכול להתחתן בארץ. זה שאתה אזרח - לא משנה.

זה או לעשות גיור (או להתאסלם או להתנצר) או להתחתן בחו"ל.

לפי חוק השבות כל מי שלפחות אחד הסבים שלו יהודי יכול לעלות לארץ כיהודי. אם זה מצד האב ולא מצד האם, אתה יכול לעלות לפי חוק השבות אבל לא תרשם כיהודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במה חתונה בחול עדיפה על חתימה אצל עו"ד על "ברית זוגיות" או משהוא בסגנון?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאד, אחרי חתונה בחו"ל אתה מגיש את המסמכים למשרד הפנים ובתעודת הזהות יופיע "נשוי". ישראלי מכירה באופן מלא בחתונות אזרחיות שנערכו בחו"ל.

לעומת זאת, כל תהליך אזרחי בארץ לא יהפוך אותך לנשוי ברמת הרישום במשרד הפנים.

תהיה רשום באיזה מאגר, אבל המאגר הזה עדיין לא שווה ערך לרישום בתעודת הזהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שבמצב של פות"ש, אפשר לשקול לא להתחתן. יש יתרונות מיסוי מסויימים.

תסביר.

שאלה נוספת, מה קורה בזמן שיש ילד משותף אבל הזוג לא רשום כנשוי במדינה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...