Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלום (הצנוע) מתיישן לוותר? מאליבו 2010 3.5 V6

yd b-4
שימו לב! השרשור הזה בן 1590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הארכתי בטירוף אז תקציר.

אמל"ק -האם להחליף רכב אמין ופשוט כמו סובארו B4 שברשותי במאליבו 3.5 השתיים מאותה השנה. מה השיקול? מנוע ומראה למה לא? צפופה חוסר מידע מספק על אחזקה ונוחות.

כן אני יודע חלומותיי (הריאליים בלבד! כן?) צנועים למדי.

בשלב הנוכחי שאני נמצא בו בחיי. עם כל הכבוד והאהבה למוטריקה רכב לא נמצא בעדיפות גבוהה מדאי מבחינה כלכלית.

מה שכן מעולם לא הבנתי את אלו שמוכנים להתבצר ברכבי שעמום מוחלט (כמו קורולה למשל) ולשלם עליהם כפול ממכוניות הרבה יותר טובות בשם האמינות. אני משתדל בתקציב המצומצם שלי לפזול למכוניות עם VFM גבוה יותר.

אז כך כיום אני מתנייד עם שעמומית נעימה מאוד למשפחה סובארו B4 2010 (אגב אחלה אוטו למשפחה ועולה גרושים!!) אז היא נוחה מרווחת מאוווד ומאכלסת מאחור בכיף 3 בוסטרים/מושבי תינוק.

מכיון שאוטוטו אני מקוה שנצטרך לעבור ל7 מקומות חלון ההזדמניות שלי מצומצם מאוד.

ובינינו נמאס לי מסובארו זו המכונית החמישית שלי מאותו היצרן והשלישית מדגם זהה!!!

אז על מה חשבתי- שברולט מאליבו 2008-2010 3.5 V6 כן היא כבר נכנסת לקטגוריית הטרנטות והדינוזאורים. אבל זה מה יש בתקציב הנוכחי.

היתרונות בעיניי

1- במחיר של הרכב שלי אני יכול לקנות כזו ראש בראש מוסבת לגז. או שלא אבל זולה משמעותית משלי.

2- לא אכחש המראה שלה בעיניי שובה לב. (למרות שהרבה בסביבתי לא הבינו מה מלהיב אותי בענתיקה הזו)

3- מנוע בריא ועם צליל שאני אוהב אם כי כשנסעתי על כמה כאלו לא הרגשתי כזה פער מטורף משלי כנראה שהיא שוקלת בהתאם. אבל זו תחושה שמבוססת על נסיעות מבחן קצרות למדי ובעדינות יחסית. = דעתכם שמבוססת מנסיון מאוד מעניינת אותי

4- אומרים לפחות בכל מקום ששאלתי שהיא אמינה מאוד ונוחה מאוד.

החסרונות הבולטים

1-זה היה מפליא בעיניי אבל היא אשכרה צפופה לעומת הרכב הנוכחי שלי

2- תא מטען קטן משמעותית שלא נדבר על מוסבת לגז.

3- סחירות. על זה אני לא סגור עקב מעקב צפוף ביד 2 על כל רכב שזז יש מצב שהואו נמכר לא רע? אולי הוא אהוב על מתלהבים כמוני :)

4- צריכת דלק אסטרונומית

5- משהו בה נראה מיושן במיוחד מבפנים מצד אחד יש לה אבזור מוזר לגמנט כמו הנעה מהשלט ודוושות מכווננות לגובה מצד שני העיצוב במיוחד בגוונים הלא נכונים שחור/אפור נראה עשור מאחור אפילו לעומת הסבוארו שלא מצטיינת השכבה בעיצוב.

אז מה אני רוצה מכם?

לשאול הדיוטות בחוץ לא יועיל לי הרבה התשובות הם "אמריקאית" מלא צרות משהו בסגנון ..... מה נסגר עם מנוע כזה ושות'.

אתם זה משהו אחר:)

מי שמכיר את הרכב ויכול לתת התרשמות ממנו לאורך זמן האם הוא באמת שווה את מחירו האם הוא באמת מכונית נוחה וחזקה. (כל מוכר שפגשתי טען שהיא טובה יותר מרכב הליסינג החדש שלו וואלה אין לי מושג)

אם אחד מכם לא היה מרוצה ממנה ואו מרכבים בסגנון אשמח מאוד לשמוע את דעתו.

והאמת גם מיש שסתם יש לו מה להגיד בנושא לא יזיק.

מי שקרא עד כאן שאפו!!! לך תלמד מקצוע ריאלי מסובך אתה תצליח:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הרכב באופן אישי, אבל ברמת העקרון, הרכבים בשנים הללו עגלתיים ובזבזנים בדלק.

כאן אתה מקבל רכב חזק ועוד חסכוני יחסית בדלק (לאור התקנת מערכת גז).

נשמע טוב.

השאלה כמה הצפיפות ונפח תא המטען מפריעים לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את הרכב קרוב לשנתיים, כולל הסבה לגז שעשיתי לפני שנה וחצי וכמעט 30 אלף קילומטר,

גם אני וגם אשתי מאוהבים ברכב, וזה נכון מה שאמרו לך אני נוסע על רכבים יותר חדשים מקטגוריית המשפחתי ומשפחתיות קטנות ובאמת שאיו מה להשווה הרכב הזה שהוא עשר שנים על הכביש מרגיש הרבה יותר טוב בפער גדול מרכבים שעולים פי חמש ושש ממנו וצעירים ממנו בעשר שנים, בהחלט קניית הרכב הכי טובה שעשיתי עד כה ועד היום כל הרכבים שקניתי היו רכבים חדשים, הוא נקנה כרכב שני בבית והפך לרכב הראשי

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו עשית לי חשק:) לגבי הכח זה באמת מורגש שהוא חזק יותר מרב סטנדרטי? אמנם הנתון היבש מאוד מרשים אך בניסעות הקצרות שלי איתו לא ממש ניסיתי את הפוטנציאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי מחזיק ברכב 7 שנים,

הרכב חזק מאוד, ממש לא עגלתי,

אמנם אם אתה רגיל לטורבו זה יראה לך קצת שונה בנוסף גיר 4 הילוכים קצת מסרס את המנוע,

אם יתמזל מזלך למצוא LTZ שמגיע עם 6 הילוכים זה יהיה שונה לגמרי.

קח בחשבון שהדגם עם 4 הילוכים מוגבל ל 170 קמ''ש אם זה רלוונטי לך..

אמינות מצויינת, יש מחלה למשולשים.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כזו,אבל 2011 עם המנוע 2.4.רכב פצצה.פלסטיקה לא מתיישנת טוב ונעשית פריכה בגלל השמש הישראלית.מערכת מיושנת וקשה למצוא לה מחליפה שתתמוך בכל הפונקציות המקוריות ברכב.תא מטען ענק.שתיין.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי ההצדקה היחידה לרכוש את הדגם הזה הוא מנוע 6 צילינדרים. בשביל מנוע 4 צילינדרים תישאר עם ה-B4.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל אבא שלי קיים הדגם LTZ, משנת 2009.

לומר לך את האמת הוא לא ממש רוצה להחליף אותו, הרכב ממש לא עגלה מאיץ סביב 6+- שניות ל 100 ותמיד יש כוח זמין, מרגיש לרוב כמו לנהוג בספה עם גלגלים הוא נוח ומפנק.

בזבזן דלק לא קטן, סביב 7 ק"מ לליטר ואולי רק מחוץ לעיר יאכל סביב 10 ק"מ לליטר.

רכב ענקי אגב אם יש לך בעיות חניה.

אני הבנתי שלמנועי הטורבו שלהם עם ה 2.4 היו לא מעט בעיות והוחלפו לא מעט חתיכות בגלל מנוע / טורבו בעייתי או כושל, היו כאלו במשטרה שנהרסו טרם עת (לפחות בדימונה, חברים של אבא שנהגו ברכבים בדגם הטורבו לפני ההחלפות)

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

בשלב הנוכחי שאני נמצא בו בחיי. עם כל הכבוד והאהבה למוטריקה רכב לא נמצא בעדיפות גבוהה מדאי מבחינה כלכלית.

.

.

.

מכיון שאוטוטו אני מקוה שנצטרך לעבור ל7 מקומות חלון ההזדמניות שלי מצומצם מאוד.

...

לדעתי שני המשפטים האלה הם המפתח. אתה לא במצב להכנס להרפתקאות. בכל זאת אתה מתכוון להחליף רכב שאתה מכיר ככלי אמין תמורת חתול בשק, בזמן שאתה מתכנן ילד רביעי (אם קראתי נכון) על כל ההוצאות הקשורות בכך. לא הזמן "להגשים חלום מוטורי" אם אין לך הזמן והכסף לטפל בו.

אם אני מבין אותך נכון הטוב ביותר בשבילך הוא להשאר עם ה"שעמומית" שלך ולדאוג לצד הכלכלי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן זה הרושם שהתקבל מדבריי כנראה שלא הבהרתי את עצמי נכון. תקציב יש גם לרכישת מאליבו חדשה פשוט כרגע אני משקיע אותו באפיקים אחרים.

טכנית גם אם הרכב ילך טוטאלוס בשניה הראשונה זה לא בדיוק "יפיל" אותי מהרגליים. ולמרות זאת בחרתי בחלום ממש אבל ממש צנוע:).

תודה למגיבים הארתם את עיניי בכמה זוייות חשובות. נישן על זה לילה או שתיים ואם אני אלך על זה כמובן אעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה סיפרו לך... אמריקאיות מהשנתונים הנ"ל אמינות מאוד מאוד, אני טוען לאמינות מקבילה ליפניות אבל הרוב לא יסכימו איתי.

טיפולים בזמן - לא יקרים, אלא אם אתה הולך למורשה שיטחן אותך - טיפול קטן באימפלה שלי עולה 400 ש"ח, פילטר אויר, פילטר שמן ושמן.

אין הוצאות גדולות, לא באמת. במשך 9 שנים שהאימפלה אצלי התקלה הכי גדולה שנאלצתי לתקן (פעמיים, פעם ראשונה בקניה ופעם שניה לפני 3 חודשים) זה סולנואיד לחץ שמן בגיר שהלך וגרם לגיר לדפוק בהחלפות הילוכים (אבל זו בעיה ספציפית לגיר של האימפלה\לה-קרוס\לוצרן, המאליבו לא סובלת מזה ממה שאני יודע, גיר שונה)

האימפלה שלי 2005 על גפ"מ, עושה 110 קמ ביום (בשנה האחרונה 27K) עם צריכה היברידית (בהקבלה לבנזין) על 120 בכביש המהיר. עלתה לי 45K לפני 9 שנים, לא חושב שיש הרבה רכבים עם VFM כזה שמחזיקים ככה עד היום.

הבעיה הכי גדולה שלי היא שכשאחליף אותה (התכנון עוד שנה פחות או יותר) אני עדיין לא יודע מה אקח במקום. מאליבו 2010 כבר תהיה ישנה לי מידי, אני חושב על אימפלה חדשה יותר או ניסן מקסימה, חוץ מזה לא רואה הרבה אופציות למנהלים V6 במחירים הגיוניים, עצוב :(

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...