Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה באמת קריטי לכם שיהיה דוד שמש ולא חשמלי\גז כשאתם הולכים לשכור דירה?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עבורי זה היה קריטי, אחרי ניסיון של שנה בדירה עם דוד חשמל בלבד. חוץ מהעלויות פשוט מרגיש מטומטם להדליק דוד באמצע הקיץ. חוץ מזה, גרתי אז לבד, מעצבן שאין מים חמים כשמגיעים הבייתה... אז אולי טיימר שאפשר להדליק מהאינטרנט יתן לזה פיתרון, בזמנו לא היה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כעיקרון לא עוברת לדירה ללא דוד שמש.

אלא אם כי היא איזה משהו יוצא דופן ויש בה המון פלוסים אחרים.

מסכים.

איכות חיים מעולם אחר עבורי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בדירה פרטית שלי אפשר לאמור שאין דוד שמש (מערכת סולרית של הבניין עם יעילות אפסית) אז זה לא כזה קריטי.

בשכירות אם כל יתר הדברים האחרים לטעמי, חוסר דוד שמש זה לא מה שהיה מונע ממני לשכור את הדירה.

אם יש במקום הדוד החשמלי מחמם גז "יונקרס" זה מעלה כי הוא פועל מיידית עם פתיחת הברז, לא צריך להפעיל אותו כמה זמן מראש.

ברור שאם יש שתי דירות זהות באותו איזור ובאותו מחיר, אעדיף את הדירה עם הדוד שמש.

רק שבפועל זה אף פעם לא ככה, אין שתי דירות 100% זהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מי שהגיב פה ואמר שלא מפריע לו, אם יש לכם בחירה בין שתי דירות עם נתונים דומים, באחת יש דוד שמש ובשניה אין, זה לחלוטין לא יהווה שיקול עבורכם?

ברור שאבחר בדירה עם דוד השמש. אבל זה לא בדיוק כך, תמיד יש דברים נוספים.

גם אם יש 2 דירות זהות לחלוטין רק שבאחת מהן מישהו ניקה את כל החלונות והמקלחונים לפני הכניסה ובשניה לא, אבחר בדירה הנקיה יותר. זה עדיין שיקול זניח.

בטח היום כאשר אפשר בעלות נמוכה להתקין מפסק חכם, לתזמן אותו ולהפעיל מרחוק.

שיקול הרבה יותר מהותי הוא מיזוג מרכזי. אני לא מוכן לשבת בתוך הבית שלי ולהזיע כמו צפרדע. המזגן בקיץ עובד כמעט 24 שעות, וחשבונות החשמל מגיעים ל- 2,300 ש"ח לחודשיים. זה מאוד מהותי, אבל לצערי כמעט בלתי אפשרי למצוא מיזוג VRF, אינוורטר או נפרד לכל חדר באיזור שלנו בדירות להשכרה. אני אפילו שוקל להתקין מיזוג בעצמי פעם הבאה שאני עובר דירה במאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדיוק מחפש דירות (להשכרה) כבר סימנתי לי מספר מודעות אבל עדיין לא יצא לי ללכת לראות.

טווח המחירים פחות או יותר זהה, וכמובן כל דירה עם הפלוסים והמינוסים שלה.

אם יש לי 2 דירות שזהות "על הנייר", אעדיף לקחת את זו עם דוד שמש שיחסוך לי בעלות החודשית כמה שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אעדיף לגור בקומה נמוכה בלי תלות במעלית, גם אם המשמעות היא שימוש בדוד חשמל. ההפרש בעלות השנתית של חימום המים הוא בסביבות 2000 ש"ח למשפחה בת 5 נפשות, ומצד שני הבידוד שמקנות הדירות שמעל מביא לחסכון במיזוג.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום נמוך מאוד בסדר העדיפויות שלי.

אישית בקיץ [יוני עד אוקטובר] אני מתקלח במים קרים במילא, וגם כאשר מדליקים - זה גג חצי שעה למקלחת סבבה לגמרי. אז מה הביג דיל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
כל מי שהגיב פה ואמר שלא מפריע לו, אם יש לכם בחירה בין שתי דירות עם נתונים דומים, באחת יש דוד שמש ובשניה אין, זה לחלוטין לא יהווה שיקול עבורכם?

הראייה שלי בעניין הזה היא לרוחב. אם זה שנה-שנתיים ושאר הפרמטרים מוצאים חן בעיניי, אז מתקדם עם זה.

אם זה חלק מרשימת פאקים ותוספת העלויות תלחץ אותי, אז לא.

2 דירות זהות לחלוטין ורק זה ההבדל? הולך על דוד שמש. יש לנו פה 10 חודשי שמש, לא חבל סתם להדליק צרכן נוסף?

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהאומדן שלי הוא למשפחה של חמישה, ולפי סדר הגודל של חשבונות תקופתיים, בלי התחשבות בשינויים בתעריפי החשמל. עדיין נותן סדר גודל של העלות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אתה שואל בתור בעלים של נכס שרוצה לדעת עד כמה זה שיקול?

זה נורא תלוי במצב השוק.

אם יש דירות נורמליות (כלומר כולל מיקום, מחיר, בעל דירה, רמת תחזוקה) כמו זבל - אז דוד שמש יכול להיות פקטור משמעותי (בחיפה נגיד פסלתי דירה שלא היה בה דוד שמש למרות שהייתה נחמדה).

את השוק בחיפה הכרתי לתקופה קצרה ומזמן, חוץ ממנו גרתי בשכירות בירושלים, ת"א וגבעתיים - שם לפסול דירה בגלל שאין בה דוד שמש זו פריבילגיה מטורפת וכנראה אף אחד לא יעשה את זה.

ברור שנוח כשיש, אבל אני לא רואה איך זו יכולה להיות דרישת סף בשוק השכירות של היום.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נורא תלוי במצב השוק.

נכון מאוד. כשגרתי בדירות שכורות לפני עשור פלוס, באיזורים מסויימים היה ביקוש כזה שאם היית מתקשר יותר משעה - שעתיים אחרי פירסום המודעה, היית שומע "לא אקטואלי".

במצב הזה, לא איכפת לך אם יש דוד שמש ואפילו על מזגן אתה פחות מסתכל.

מנגד, יש איברים בהם הדירות ממתינות חודשים לשוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניים יכולים לשחק את המשחק הזה....

אתה מעוניין בדירה בבניין עם מפנה דרומי (כי אתה והעציצים שלך אוהבים שמש).

באותו בניין יש דירה עם מפנה דרומי ודוד חשמל או אותה דירה בדיוק, באותה קומה, באותו מחיר, עם מפנה צפוני ודוד שמש.

באיזה תבחר?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניים יכולים לשחק את המשחק הזה....

אתה מעוניין בדירה בבניין עם מפנה דרומי (כי אתה והעציצים שלך אוהבים שמש).

באותו בניין יש דירה עם מפנה דרומי ודוד חשמל או אותה דירה בדיוק, באותה קומה, באותו מחיר, עם מפנה צפוני ודוד שמש.

באיזה תבחר?

1. אני לא משחק שום משחק.

2. אני לא כזה מת על השמש, מעדיף דווקא את הצד הלא שימשי.

3. דוד שמש מתועדף אצלי גבוה יותר מהצד של הבניין.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המחסור בדוד שמש אפשר "לנטרל" בהשקעה של נגיד 70 שקל בחודש שמשלמים בחשבון החשמל + שעון שבת שמפעיל את הדוד בשעות מסויימות, רובינו מתקלחים כל יום באותן שעות.

דברים כמו כיווני אוויר, חניה, מעלית וכו' אי אפשר לקנות בכסף יחסית קטן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי מחפש דירה באיזה חור כמו תל אביב, כניראה שהייתי נאלץ להתפשר על כל מיני פרמטרים, וזה באמת משהו שניתן לחיות איתו..

כיוון שאני לרוב שוכר במקומות יותר מפותחים, ויש לי היצע בשפע, אני לא מוצא סיבה להתפשר על זה נכון להיום.

תל-אביב חור ? אולי התכוונת שאם היית שוכר דירת חור בתל-אביב.

משום מה "לחור" שנקרא תל-אביב נוהרים כול הדרומים בכדי למצוא מקום קצת יותר מפותח מהדרום בכול המובנים האפשרים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...