Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט איטום בקיה ריו

kalmangar
שימו לב! השרשור הזה בן 1586 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב אז הזמנתי חבילה של 50SQFT עובי 1.3mm כל יריעה,

בהתחלה חשבתי שלא יספיק לי ל-2 דלתות אז העדפתי את הגרסא היותר דקה - 50MIL ע"פ הגרסא העבה 80MIL כי מקבלים פחות יריעות - 30SQFT ביחס ל50SQFT.

כמו שאתם יודעים קיה ריו זה אוטו עם פלסטיקים בכל מקום אם היה אפשר גם הגלגלים היו מפלסטיק מבחינתם.

50SQFT = 4.65 M^M ז"א אם תשרטטו קוביה של 4.65 מטר על 4.65 מטר על הרצפה זה הגודל שזה המון לפי דעתי.

עלה לי גרושים עם משלוח פחות מ-500 ש"ח, ראיתי ביקורות טובות אמרתי ננסה מה יש להפסיד מקסימום נזמין בכפול את החברות היותר מוכרות DYNAMAT SECONDSKIN STP וכו' אבל לפחות ניסינו.

הזמנתי מאמזון עולה עוד כמה גרושים אבל תוך 4 ימים זה היה אצלי בבית עם שליח(נשלח מארה"ב מטורף).

בנוסף הזמנתי סט של 5 מרדדים לאיטום עלה עוד 100 ש"ח.

ע"פ הKILLMAT הוא תרכבות בוטיל לא ברור כמה בוטיל נדמה לי שראיתי במקום מסויים שרשום 90% היריעות הממותגות הם 99% בוטיל לרוב.

מבחינת כמות - הספיק לי ל4 דלתות, שכבה אחת על הדופן הפנימית של הדלת, 3 שכבות על החלק של הדלת שמגיע עם מגן גשם, ושכבה אחת על הפלסטיקה הפנימית של הדלת.

החומר נדבק מעולה אין לו ריח בכלל, מעבר לזה עשייתי ניסוי תליתי יריעה על קיר חיצוני בבית שפונה לכיוון השמש למשך 3 ימים לא היה שום נזילות והיא נשארה דבוקה ולא זזה ממקומה.

אתם בטח תשימו לב שתצטרכו 2-3 שכבות ע"מ להגיע למניעת רעידות במשטח הפנימי של הדלת, אני הסתפקתי באחת כי המטרה שלי היית לאטום את הדלת למעין תיבה לרמקוד ובנוסף למנוע מהפלסטיק להרעיש כמה שאפשר.

בנוסף עטפתי כל מה שאפשר באיזו בד והוספתי Fast rings לכל הרמקולים, שמתי איזו בד בין כל הקליפסים לבית התושבות שלהם.

הרמקולים שלי הם כמו שתי סאבים קטנים ה-HAT Clarus ככה שעשיתי ניסוי אחרי אטימה של דלת אחת, הפעלתי אותם על 100HZ והגברתי כמעט עד הסוף, אין כמעט זכר לדלת היא כמו בלוק למעט רעש של מנגון החלון שלא היה לי דרך להשקיט אותו הכל שם שקט מאוד.

הפעלתי את הרמקולי בדלת השנייה ללא אטימה והרעש שקיבלתי משם היה זעווה רעידות מטורפות סבל של ממש בכל זאת קיה ריו.

חבל שלא יצא לי לצלם את הסרטון.

מעבר לזה שאתה סוגר את הדלת אתה מקבל הרגשה של מקרר, כאילו אתה סוגר דלת של מרצדס לחבר שלי יש אוטו אותו כמו שלי וכל פעם שהוא סוגר את הדלת שלו אני מקבל חלחלה.

אני מאמין שהשקט נובע גם מגומיות איטום שהוספתי בדלתות אבל אחרי האיטום המצב השתפר עוד יותר.

האם יש שיפור בסאונד? כן, לא מטורף אבל האוטו יותר שקט והרמקולים יכולים לנגן בווליום יותר גבוהה בעקבות זה שהדלתות לא מרעישות יותר.

תמונות תוך כדי התהליך:

C32XvrB.jpg

lF73n1W.jpg

VSug5hQ.jpg

f3IbKFQ.jpg

fbLmuNX.jpg

KJQPxnT.jpg

oEwAnrK.jpg

והשיא : פלסטיק חסר משמעות שנועד להקטין את הפנח של הדלת אין קיה האלה חולים על פלסטיקים מיותרים.

T6QA5E7.jpg

ובונוס שיפור מערכת החשמל בכבלים 0 גייג, ידוע יותר בתור "3 הגדולים":

Sf9abyq.jpg

U0agMwC.jpg

לסיכום:

שווה מאוד את הכסף, עבודה שלוקחת זמן - אם זה מוצר יקר אצלכם לכו למתקין וזהו, אני לקח לי 3 ימים 6 שעות כל יום בשביל לבצע את העבודה יסודי כמו שצריך. החומר איטום לא נוזל לא מסריח מבצע את העבודה, נוח להתקנה השתמשתי במספריים וסכין יפני לחתוך וזהו לא צריך אקדח חום לא שום דבר. בנתיים אין תלונות מרוצה מאוד.

אעלה תמונות בערב צילמתי כמעט כל שלב בתהליך, אין לי גישה אליהם כרגע.

עריכה אחרונה על ידי kalmangar
  • אהבתי 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם קצת אובר קיל אבל סה"כ עבודה יפה מאוד.

התפקיד של יריעות הבוטיל הוא להוריד את תדר הרזוננס של הפח לתדר לא שמיע, הוא לא נועד לבטל את הוויברציות אלא לשנות את התדר שלהן ע"י הוספת מסה לפח.

הבעיה עם יריעות הבוטיל מעבר למחירן היא תוספת המשקל - לא צריך להגזים עם החומר הזה.

מה שבאמת מבטל את הרעידות והקרקושים בייחוד במגע בין משטחים הם הספוגים - הCCF, האיזולירבנד לבד, יריעות כותנה, הפאסט רינגס וכך הלאה.

בגדול - לדופן הפנימית של הדלת (איפה שהמגן מים) - אתה היית יכול לקפוץ לסופר או מכולת הכי קרובים אליך ולקנות בשקלים בודדים חמגשיות גדולות, לגזור אותן למידת החורים בדלת ואז לחזק אותן בעזרת שכבת יריעת בוטיל.

מעל כל זה - שכבה אחת מלאה של CCF (לדוגמא דיינאליינר) ותאמין או לא - חסכת שני שליש מהמשקל והעלויות של יריעות הבוטיל ועדיין קיבלת דלת כבדה להזזה עם תחושה של טנק רוסי.

ההבדל בין הדלת המבודדת ללא מבודדת לא נמדד רק ברעשי הוויברציות אלא גם בשיפור של היענות הכוח בין הרמקול לרכב - אתה אמור להרגיש עכשיו באופן מובהק שתדרים נמוכים שמופקים ע"י המידבאס - הרבה יותר מורגשים ומפורטים לאוזן.

תיקח טרק לדוגמא:

תשים לב טוב טוב לגיטרת בס שנכנסת לשם בדקה ו20 שניות - בלי בידוד ועם בידוד הדבר הזה עובר ממשהו על גבול הבלתי מובחן לבולט ומורגש.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ידוע זה שזה לא בתמונות לא אומר שאין CCF.

ברור שיש הבדל עכשיו מרגיש את זה בעיקר בתדרים הנמוכים 50HZ-250HZ וגם באזור של ה-2K,4K מרגיש כזה יותר חי.

מעבר לזה בכל זאת זה קיה ריו, אוטו קיצוני צריך טיפול קיצוני די בטוח שיש בו יחס פלסטיק ברזל של 99% פסלטיק 1% ברזל,

השכבה של הדופן החיצוני של הדלת ממש בטון עכשיו גם איפה שהיו חורים בדלת אני מרוצה, שווה את העבודה.

לא צילמתי אבל הוספתי אפילו עוד שכבה אחרי.

*בקשר ל-3 הגדולים עשיתי 2 מתוכם התעצלתי על המינוס מנוע אבל לא נראה לי קריטי...

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא המנוע שהוא גוש המתכת הכי גדול ברכב - לא הגדלת לו את שטח המגע לגוף הרכב, לעומת זאת עיבת את הפלוס בין האלטרנטור למצבר - תאריק את המנוע גם כשאתה יכול.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף,

יש כרגע מבצע באמזון משלוחים חינם מעל 49 דולר, זה לגמרי הזדמנות לרכוש את המוצר במחיר מגוכח.

https://www.amazon.com/Kilmat-Deadening-Automotive-Insulation-dampening/dp/B07CBK48XN/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

הזמנתי חבילה אחת, בדיעבד הייתי צריך להזמין 2 עם המבצע הזה, מתלבט אם להזמין כבר עכשיו עוד.

2 חבילות של 25 SQFT זה כמות שמספיקה לכסות את כל הדלתות, תא מטען ומכסה מנוע - יוצא כרגע רק 67 דולר לתענוג הזה.

בדרך כלל המשלוח עומדת על אזור ה60 דולר, זאת אומרת שכרגע זה יוצא ממש חצי מחיר.

אתקין הסופש / סופש הבא ואעדכן.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו זה בלי כסף מטורף!

יותר זול מיריעות איטום לגגות

שוקל לקנות עוד 2 לבגאז וסתם שיהיה זה ממש חינם :-D

ד"א lansosforce עשיתי גם למנוע לבקשתך,

תגיד אם אני רוצה לאטום רעיש כביש מהרצפה חייב 3 שכבות? BUTYL +CCF + MLV או שאפשר להסתפק רק ב CCF+MLV/קומבינציה אחרת? פשוט זה נשמע לי כאב ראש של החיים 3 חומרים.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי אם היצרן כן שם על רצפת הרכב חומר כלשהוא למניעת רזוננס.

במידה ולא - תקנה 3-4 יריעות בוטיל, תחתוך אותן לרצועות ותפזר על רצפת הרכב - תחפש עם כלשהו כלי מתכתי קטן את המקומות שהכי מרעישים כשאתה נוקש עליהם ותצמיד לשם בוטיל.

בכדי לחסום רעשים החומר הכי יעיל לשימוש הוא MLV - לרצפות הרכב הוא מאוד מתאים - לשאר המקומות - קשה מאוד לשימוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1586 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...