Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

I10 החדשה, תיבה רובוטית חד מצמדית

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 1524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקריאה של מבחנים בחו"ל, נראה שאין חדש תחת השמש בנוגע לתיבה הרובוטית ופעולתה איננה חלקה במיוחד.

למשל פה ופה מציינים החלפות הילוכים לא חלקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תם עידן, ה-i10 החדשה כבר לא תהיה להיט מכירות עם הרובוטי החד מצמדי מה שיכול לגרום להפסק הייבוא של הדגם הזה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הפיקנטו תקבל את הגיר הזה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמין שיבואן בארץ, יכול לבקש מהיצרן להחליף את הגיר בארץ לאוטומטי הדבילי 4 הילוכים הקודם. אם אני לא טועה, גם טויוטה החליפה את הגיר הרובוטי של קורולה 2008 אחרי שנתיים לגיר של האוטו הקודם.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה החליפה אחרי צניחה במכירות שגרמה ליצרן להעביר את הגיר האוטומטי תקינה אירופאית (לפני זה הוא היה זמין בצפון אמריקה ואסיה).

לפי מה שנאמר הפעם, הגיר האוטומטי יורד בגלל תקנות זיהום.

אני כבר צופה את להיטי המכירות החדדים בסגמנט המיני - שברולט ספארק, ספייס סטאר (שקיבלה מערכות בטיחות במתיחת פנים שטרם הגיעה) וסוזוקי איגניס.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הימור שלי:

בשלב ראשון זה לא יפריע\יפגע להם במכירות. הם ימכרו חדשות על בסיס לקוחות וותיקים שהיו מרוצים מהדגם הקודם ורוצים את החדש.

בשלב שני - אנשים יגלו שזה לא כמו הקודם, חלקם דווקא יהיו מרוצים (בגלל החיסכון בדלק ותגובת המנוע) וחלקם לא יהיו מרוצים (בעיקר בגלל שילוב ההילוכים). קיים סיכוי שגם מבחינת אמינות היא לא תהיה להיט, אבל נכון לרגע זה הנבואה מתבססת על סמך מקרי עבר עם תיבות רובוטיות עם מצמד בודד, כך שיש בנבואה לא מעט סיכויים להתממש.

איציק

אני איתך,

הקורולה הרובוטית נמכרה היטב בשלב הראשון עד שהבינו שזה לא זה.

וגם אני נסעתי בחד מצמדי של סיטרואן (וגם על הקורולה) וזה ממש לא נעים, לטעמי הרציף עדיף בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמין שיבואן בארץ, יכול לבקש מהיצרן להחליף את הגיר בארץ לאוטומטי הדבילי 4 הילוכים הקודם. אם אני לא טועה, גם טויוטה החליפה את הגיר הרובוטי של קורולה 2008 אחרי שנתיים לגיר של האוטו הקודם.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

הגיר ה"דבילי" הזה הרבה יותר זריז, חלק, נעים ונוח לתפעול, ונוח לכיס, מהחד מצמדי שבעיניי אלו 2 מכוניות שונות לגמריי. חד מצמדי זה גיר גרוע (פה לדעתי ידני נכנס לתמונה).
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום אין לי אף רכב עם גיר רובוטי חד מצמדי,

אך אני יכול להגיד שבכל הרכבים שהיו לי הוא היה די בסדר, כאשר מתרגלים אליו אפילו כבר לא שמים לב, והוא די אמין, למעט אחד שהוא גרוע ובלתי נסבל שהיה לי והוא של ה301, השאר של הקורולה וה108 היו ממש סבבה ואמינים מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום יום אני נוהג ב 108 1.2 ידנית, בסופ"ש במשפחתית העיקרית סקודה קודיאק (כפול מצמד).

מפה לשם, הכנסתי את הרכב למוסך וקבלתי רכב חלופי סקודה סיטיגו גיר חד מצמדי.

ציפיתי לרע מכל ו"התאכזבתי לטובה" ... גיר קל ונעים לתפעול. אז מה הסוד? מי שמבין את דרך פעולתו של הגיר ומי שמנוסה בנהיגה עם גיר ידני,

יודע (ומורגל למעשה) להרים את הרגל מהגז ולאפשר הפרדת מצמד.

כאשר נוהגים ברכב כאילו הוא גיר פלנטרי, כלומר בהתנהלות ליניארית מול הגז, יש קפיצות מעצבנות בלתי נעימות.

... ובנוסף, אני נדהם כל פעם מחדש לגלות שאנשים לא מכירים את מנגנוניי הסיוע בזינוק בעליה (hill start assist) שמותקנים כמעט בכל הרכבים האלה, כולל רכבים עם DSG וכולל הרבה מאוד רכבים עם גיר ידני (כמו ה 108 שהוזכרה בשרשור)

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה אומר לא נכון לכל הרכבים. נכון שיש השפעה של הנהג אבל יש יש גם השפעה גדולה של כיול הגיר ואופי פעולתו של היצרנים.

זכורה לי ממש לרעה דאצ'ה סנדרו סטפאויי רובוטית. לא חשוב איך התנהגתי עם הגיר ודוושת הדלק, דאגתי לסנכרון מלא בינהם. עדיין, העברות ההילוכים לקחו זמן רב מדי וגרמו לתחושה מאוד לא נעימה. גם העברת הילוכים במוד "ידני" לא שיפרה את התוצאה. פשוט גיר שמכוייל מאוד גרוע. נסיעות מבחן לפני קניה היא קריטית לרכבים מסוג זה.

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק הסיבה שלא אוהבים רובוטי חד מצמדי, על מנת שיהיה יותר נעים צריך לעשות את ״משחק עזיבת הגז״.

אנשים קונים רכב אוטומטי בשביל לא לעשות דברים כאלו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא עוזב גז, אני באמת לא יודע על מה אתם מדברים, ברצינות, כנראה אני העוף המוזר,

נוסע רגיל ופשוט התרגלתי לפעולתו, ואני מדבר על נסיעות בחיפה, לא מרגיש קושי, או לא נעים, או קיטור כזה או אחר, פשוט רגיל, ואפילו נהניתי בעיקר מה108.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הרכב הושק.

החזירו את הגרסה הידנית - 70,000 שקלים, פעם זה היה מחיר לסופר מיני ידנית.

אינספייר רובוטית - 80 אלף, פריים וסופרים רובוטיות - 84 אלף.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...