Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ בבחירת רכב קטן שני ומה לעשות עם הלוואה על הסונטה

johnbonton
שימו לב! השרשור הזה בן 1612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי, התחבטתי במחשבה מה יותר כלכלי- לקנות את היתרה של הרכב בהלוואה עם תנאים כמו פריים +2 או למכור את הסונטה ולקנות אוטו חדש ב-160-180 אלף עם אותה הלוואת בלון שלקחתי על הסונטה בריבית מאד נמוכה של פריים פחות 1. אבל אם אקח הלוואת בלון על היתרה של הבלון זה כבר ייצא החזר חודשי מאד קטן אז זה נראה לי מה שאעשה כי סה"כ אנחנו מרוצים מהאוטו.

אני בכלל לא בטוח שאתה צודק. עכשיו ההלוואה תהיה כנגד שעבוד רכב משומש, אלה בדרך כלל הלוואות יותר יקרות מההלוואות לרכישת רכב חדש.

אבל יש נקודה יותר חשובה: נניח שתקח הלוואת בלון נוספת (בהנחה שהבנק יאשר אותה, ואני לא משוכנע שזה המצב) - בעוד 3 שנים תעמוד שוב מול בלון שצריך לשלם. לא הגיע הזמן לקחת הלוואה שבסופה הרכב שלך בלי חובות? או, כנראה יותר טוב, לשלם את הבלון ממקורותיך ולהפטר מהחוב?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תלוי מהם תנאי ההלוואה.

כשביררתי לגבי הלוואה של 30K לרכב יד2 הציעו לי החזר של 31K אחרי 3 שנים(ההפרש הוא 1000 במצטבר בפריסה של 3 שנים),

שזה ממש לא נורא ואפילו עדיף להשאיר החזר כזה מאשר לפתוח חסכון של 30K.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציינו, החשיבה הכללית שלך קצת לא מסתדרת.

לקחת הלוואת בלון נוספת לא פותרת לך את הבעיה אלה רק גורמת לבעיה לגדול.

לאחר 3 שנים אתה תהיה אם רכב שלא שווה 85 אלף אבל תהיה חייב 85 אלף כלומר גם שילמתה ריביות לתקופה של 6 שנים וגם אתה חייב עדיין את כל הסכום.

לכן זה לא משנה עם נותנים לך ריבית נמוכה יותר על הבלון, כרגע אתה צריך לסגור את ההלוואה הנוכחית.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2 החדשה רכב נחמד מאוד.

מגיע מתיחת פנים ב2020 אז לא הגיוני לקנות את הקיים.

בקיצור על מה הייתם הולכים? ריו, i20 או שבגלל שלג'יפונים עשויה להיות ירידת ערך קטנה יותר אז להוסיף 20K ולהביא את הסטוניק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין ההלוואות - זה די הוכיח את עצמו, ובהחלט מאפשר קנייה של רכב מעל הפופיק המקורי. אומנם קנינו סונטה במבצע חבר ב-170K במקום 180K וחישבנו כמה פחת יהיה עם מרווח ביטחון, לפי זה שילמנו את הסכום החודשי. היום אם אני מוכר המחירון הוא 110K נניח ונשאר לי הלוואה 88K. קח שנשאר עוד עודף (אבל כן שמתי מקדמה גם למרות שלא חייבים). בסוף תקופה כבר לא נותנים בלון על בלון, אולי דרך מקור מימון אחר, אז לוקחים הלוואה רגילה שנכון שהיא גבוהה יותר אבל אפשר לחלק אותה ליותר שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נוקט בשיטה הבדוקה להתרסקות כלכלית. לקפוץ מעל הפופיק ואז לקפוץת עוד יותר גבוה ועוד יותר גבוה - עד שיום אחד תתרסק. אם מתישהו הרבית במשק תעלה קצת או אם תזקק לכסף למטרה יותר חשובה כל התחשיב שלך יתמוטט כמגדל קלפים.

איחלתי לחייל בהצלחה. בשלב הראשון במכירה במחיר המחירון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין ההלוואות - זה די הוכיח את עצמו, ובהחלט מאפשר קנייה של רכב מעל הפופיק המקורי. אומנם קנינו סונטה במבצע חבר ב-170K במקום 180K וחישבנו כמה פחת יהיה עם מרווח ביטחון, לפי זה שילמנו את הסכום החודשי. היום אם אני מוכר המחירון הוא 110K נניח ונשאר לי הלוואה 88K. קח שנשאר עוד עודף (אבל כן שמתי מקדמה גם למרות שלא חייבים). בסוף תקופה כבר לא נותנים בלון על בלון, אולי דרך מקור מימון אחר, אז לוקחים הלוואה רגילה שנכון שהיא גבוהה יותר אבל אפשר לחלק אותה ליותר שנים.

יש סונטות בשפע בכל מיני מגרשים עם תנאי מימון ואחריות ולמכור אחת ב110 אתה ככל הנראה לא תצליח לבד.

ככה שאת ההלוואה הזו תסגור ואולי יישארו לך אלפים בודדים בצד.

ועכשו נשארת בלי רכב ועם 15,000 שקל ביד(נניח וקיבלת עליה מחיר טוב).

או שתשלם את השארית מכספך/תמיר להלוואה ככה שבסוף הרכב יישאר אצלך.

אני לא יודע מה ההכנסות שלך בחודש ואיזה חלק הוצאות הרכב תופסות בהם(אם הנטו שלכם הוא סביבות ה25-30K אז תעשה מה שבא לך,אתה לא תיפול חזק מידי).

אבל אם אין לך את האופציה לכסות הלוואה ואתה צריך לקחת הלוואה כדי לכסות אותה, לקחת עוד אחת כלכלית לא חכם.

ואם אתה ממש חייב רכב אל תקנה אחת חדשה ב120 אלף,יש מלא I20 מליסינג במבצעים עכשו בסביבות ה45.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מערבב בין רכבים. הונדה ג'אז וקיה פיקנטו לא באותה קטגוריה. הפיקנטו, I10, - קטגורית מיני (ואגב הן כלל לא חסכוניות בדלק, לגביי מבחני ריסוק - מוזמן לבדוק באתר euroncap.com).

ה C3, הג'אז והיאריס- סופר מיני.

הבחירה שלי הייתה ג'אז, אנחנו זוג +2 ולדעתי זו בחירה טובה למשפחה שמחפשת רכב עם עלויות אחזקה נמוכות (טיפולים אולי טיפה יקרים במורשה יבואן אבל אצל כולם זה ככה, מבחינת מחירי ביטוח ודלק- זיל הזול ביחס לסופר מיני!!! אני משלם היום כ- 3200 לחובה+מקיף לכל נהג מגיל 30 עם תביעה אחת בשלוש שנים, שזה המחיר שהייתי משלם ליונדאי I20 שנת 2009 בלי שום תביעה וללא כיסוי גניבה).

חסרון: מנוע מרגיש קצת חלש (אוהב סל"ד גבוה). חוץ מה מוזמן לקרוא סקירה שלי כאן:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?664748-%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%94-%D7%92-%D7%90%D7%96-2015-%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%AA%D7%97%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%94-%D7%9E%D7%AA%D7%A2%D7%93%D7%9B%D7%9F

שים לב שהונדה הכריזה על דגם חדש לחלוטין בחו"ל, לא ידוע עדיין מתי יתחיל השיווק בחו"ל ובארץ.

עריכה: לגביי הלוואה- הכל עניין של מיקוח. בבנק לוקחים ריביות גבוהות מאשר בקרנות הפנסיה/השתלמות/גמל.

לפעמים עם מיקוח ואם אתה לקוח טוב אתה יכול לקבל ריבית טובה.

עוד דבר: לפעמים היבואנים או חברות הליסינג/טרייד אין מציעות הלוואה ללא ריבית (ראיתי כמה פרסומים למשל של קראסו טרייד ושל אוטוסנטר בעבר).

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, תודה על האזהרות לגבי ההלוואה. מעל הפופיק אני לא מדבר על רכבי יוקרה, יש גבול. וכן, ההכנסות 30K נטו לערך... אז בהתחשב שזה לא משכנתא ותמיד אפשר למכור אז לא נראה לי שצריך לדאוג באופן קיצוני, על אף שיש גם המון הוצאות...

לגבי הונדה ג'אז, תודה על ההמלצה אבל זו היתה המכונית הכי גרועה שבדקנו, כאילו נוסעים ברכב אספנות ישן, בטוח שהחדשה תהיה סיפור אחר לגמרי.

אני נוטה לקניה של רכב חדש כי המימון שם הוא 100% לעומת רכב יד שניה, לא מעוניין להוציא מחסכון מקדמה על אוטו.

זה נכון לדעתכם שירידת ערך על ג'יפונים קטן יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההונדה הרגישה לך כמו רכב אספנות לא יודע איך הגעת לפיקנטו או I10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על פיג'ו 208 (עוד שנה מגיע דגם חדש)תקנה דרך CarBay או Motodeal, אפשר להוציא אותה ב-79, רכב נוח עם כוח.

יש עוד רכבים בשיטה של "איבוד יד ליסינג" כולל אלו שאהבת, אתה מקבל הנחה טובה באופן יחסי בהתחלה וצריך לספוג אותה במכירה,

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

208 אחלה אפשרות אבל בליסינג 0 ק"מ האחריות בד"כ קצרה יותר. צריך לבדוק זאת. לפעמים אתה יכול לקבל אצל היבואן הנחה משמעותית אחרי מיקוח, וההבדל לא יהיה משמעותי מליסינג 0 ק"מ וגם תקבל אחריות ארוכה יותר וגם הרכב יהיה יד ראשונה פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש כתב מפורשות שאינו מעוניין בדגם ישן - לכן קשה להבין את ההצעות שלכם. הוא גם לא מראה סימנים שהוא מנסה לחסוך משהו בקניה.

זאת מעבר לעובדה שברכישה מ-0 ק"מ ב-100% אשראי הקונה מסתכן בכך שבמקרה אבדו מוחלט זמן קצר אחרי הקניה הוא עלול להצטרך להביא כסף מהבית לכיסוי יתרת ההלוואה, כי הביטוח לא מכסה הכל (מכיר יותר מכמה מקרים כאלה שנגמרו בעגמת נפש גדולה)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההונדה הרגישה לך כמו רכב אספנות לא יודע איך הגעת לפיקנטו או I10.

אולי מתי שקנית את הג'אז היא היתה בסדר אבל היום הרגשנו הרבה יותר טוב במיני הקטנות מאשר על הג'אז הרועשת.

פ'גו 208 לא אופציה בכלל אם שנה הבאה יוצא דגם חדש....

סקודה סקאלה נשמע מאד מעניין! אבל צ'מפיון מוטורס עלויות תחזוקה מאד גבוהות לא??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...