Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן לא מקרר לעתים בפיג'ו 308 2016

evgest
שימו לב! השרשור הזה בן 1617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אנסה להסביר את התופעה למרות שההתנהגות לא ממש אחידה.

ברוב הגדול של הזמן המזגן עובד נהדר ואפילו מקפיא כמו שאומרים, אז איפה הבעיה?

לרוב זה קורה בנסיעות ארוכות (מעל 30 דק של כביש בין עירוני) לאט לאט המזגן מתחיל פחות ופחות לקרר ועוצמת האוורור יורדת בהדרגה גם כן כאילו ללא קשר למספרים המוגדרים בבקרת האקלים.

כאשר זה קורה בעוצמת מפוח מירבית מתקבלת עוצמה של לכל היותר חצי עוצמה (בהרגשה כמובן) והאוויר שיוצא מפתחי המיזוג לכל היותר פושר.

דבר נוסף ששמתי אליו לב הוא שכאשר המזגן עובד תקין יש מין רעש תסיסה (של הגז) לפרקים ובעיקר בהפעלה, כשהתופעה קורית אותו צליל לא קיים כאילו המדחס מתנתק מאיזשהי סיבה.

ממבט נראה שמדחס מסתובב והקלאץ' לא פתוח בזמן התופעה.

הרכב היה כבר בשני מוסכי רשת שלא מצליחים לעלות על הבעיה וגם לא ממש מצליחים לשחזר אותה כי היא לא קורית בצורה קונסיסטנטית.

האחד מהם איבחנו ריליי של מאורר במהירות נמוכה לא היה נכנס לפעולה עם המזגן, הוחלף אבל ללא שום השפעה.

ניסיתי לחפור ברשת ומצאתי את זה - https://www.peugeotforums.com/forums/308-2007-2014-178/air-con-not-working-slow-speed-fan-228089/

לא מצליח לראות שום חיישנים על צינורות המיזוג במבט ראשון.. אבל כל הבעיה מאוד נשמעת לי כמו בעיית חשמל כלשהי ובהחלט ייתכן שהמחשב מנתק את המדחס מאיזושהי סיבה :\

אשמח לכל פיסת מידע או כיוון או עצה

ואולי מישהו חווה משהו דומה ברכבים האלה.

תודה מראש!

Subaru BRZ 2018 MT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדחס הזה יש שסתום ספיקה?

כדי לדעת, רשום 8 ספרות אחרונות של מספר השלדה בבקשה.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירידה בעוצמת המפוח עלול להתרחש כתוצאה מקיפאון המאייד.

רעש התסיסה שאתה מתאר בהפעלה הוא סממן ברור למחסור בגז, מה שיכול להביא לקיפאון מאייד.

בקיצור, נבדקה כמות הגז במערכת?

ב2016 ישנם רכבים של פיג'ו שאין בהם שסתום ספיקה משתנה?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GS156611

יגאל בנושא הגז, בפיג'ו שלי יש גז "חדש" - R-1234yf וידידותי יותר לסביבה ובעיקר הרבה הרבה יותר יקר... אני מנחש שלא בדקו אבל שלחתי הודעה למוסך האחרון לוודא.

מישהו מכיר מקום שיש לו מכונה עם הגז הזה? ויודע למשוך לשקול לעשות וואקום ולהשלים את החסר מבלי שזה יעלה אלפי שקלים?

Subaru BRZ 2018 MT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוג הגז ידוע לי, גם המחיר.

אבל המחיר הוא על הוספת גז, שקילה לא עולה למוסך כסף, רק זמן מכונה.

אני יודע ועשיתי את זה עשרות פעמים. אבל אחד מהמוסכים הפחות מוצלח מביניהם אמר לי "אם נצטרך למשוך את הגז ולשקול זה יעלה לך עוד 450 שקלים לפני מע"מ" זה השירות המוסכי רשת כנראה..

זה גם המוסך שהחליף את הריליי. אבל לא על זה הדיון :roll:

רפי אני מאיזור המרכז (תל אביב - כפר סבא)

Subaru BRZ 2018 MT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך גבע אין מכונת מיחזור לגז החדש.

יש בכפ"ס למזגניסט הרכב, חיים, ב"טופ קור" שברח' יוחנן הסנדלר 11 א.ת כפר סבא

(הראשון בצד שמאל של הרחבה), טל' 09-7654290.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות,

בדקתי עם המוסך ואכן לא בוצעה בדיקה לגז.

בדיקה כזאת במוסך המורשה של לובינסקי עולה 290 ש"ח לפני מע"מ (ביררתי היום שוב מול היועץ שירות במוסך שכן מנסה לעזור ולתת שירות) ולפני השלמת גז שתהיה בעלות נוספת אני מאמין.

אני כרגע בקשר עם לובינסקי ולובינסקי טרייד כדי להבין אם הם לוקחים על זה אחריות.

אם הנציגים של לובינסקי קוראים פה אני חושב שראוי לשמוע את תגובתם לענין, גז מזגנים במקרה ואין דליפה הוא לא משהו שמצריך תחזוקה או החלפה בטח לא אחרי שלוש שנים ו40 אלף ק"מ (בגסות אפשר לומר שהרכב חדש).

במקרה הזה כשמדובר בגז כל כך יקר אני חושב שראוי ליידע את הלקוחות במידה וזה לא משהו שמכוסה באחריות ולא להחריג את זה באותיות הקטנות כמו שעושים.

אעדכן בהתפתחויות...

עריכה אחרונה על ידי evgest

Subaru BRZ 2018 MT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכין כ ₪1000 לגז r1234yf החדש. גז יקר מאד למילוי. יש מוסכים שיקחו גם ₪1500 .

שמעתי כאלה גם שהמירו לגז הישן R134a והמזהם במיוחד אם מדובר בדליפה עקשנית שחזרה ושטרם אותרה. מדובר בהחלפת שסתום או שניים , הוצאת הגז והשמן והכנסת הגז+ שמן מהסוג הישן. כל שאר המערכת נשאר זהה וזה עובד.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...