Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגברה למערכת מקורית עם 9 ערוצים.

אלבטרוס
שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התחדשתי בוולבו XC40 עם מערכת מקורית (הרגילה, לא ההרמן-קרדון). לא מצאתי ברשת אף אחד שחיבר אפילו סאב לדבר הזה. ההד-יוניט מחובר בשני סיבים אופטיים למגבר מתחת למושב הנוסע. משם יוצאים חוטים לקומפוננט מיד/טויטר בכל אחת מהדלתות הקדמיות, סאב בדשבורד הקדמי שמקבל שני סטים של של חוטים (סליל כפול) וסנטר אחד. בנוסף יש קומפוננטים בדלתות האחוריות ואני רוצה להוסיף, כמובן, סאב בבגאז.. אם הסאב מקבל 2 ערוצים בגישור יוצא לי 9 ערוצים ארורים.. איך יוצאים מזה בתקציב סביר?..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהסאב סליל כפול לא אומר שהוא צריך שתי ערוצים יש מספר שיטות שונות לחבר אותו,

הכל תלוי במפרט של הסאב, לדוגמא סאב כפול סליל 2 OHM מחובר בגישור ל4 OHM:

1_sub_DVC_2_ohm_mono_variation1.jpg

אתה כנראה תצטרך מגבר 8 ערוצים לפחות ל-4 קומפוננטים אם הם עובדים אקטיבי(ללא קרוסאוברים) ועוד מגבר לסאב המובנה, סנטר, ולסאב שאתה רוצה להוסיף סה"כ 11 ערוצי הגברה במקרה הרע.

במקרה הטוב יותר הקומפוננטים עובדים פסיבי(עם קרוסאובר) ז"א 4 ערוצי הגברה ל-4 רמקולים, 1 לסנטר, 1 לסאב, 2 בגישור לסאב שמוסיפים.

ממליץ לך על מגבר 8 ערוצים כדוגמא Audison AP F8.9 bit(אני לא יודע את המפרט של המערכת שלך יתכן גם שה-8.9 הרגיל יספיק - ללא ה-F שהוא זול יותר משמעותית) לא זול אבל זה פיתרון אלגנטי למערכת שלך, ניתן להתקנה מתחת למושב יש לו מעבד סאונד מובנה.

בכל מקרה יש פה מורכבות במערכת ממליץ להתייעץ עם מומחה או ללכת למתקין רציני(אני השקעתי מעל 20 אלף במערכת כי חשבתי שאני חכם גדול ויודע הכל ועדיין לא הגעתי לתוצאה מספקת, עדיף לך מנסיון).

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה, תודה. רק שזה כאלף דולר בארה"ב.. הדגם בלי ה- F (כ- 700 דולר) שהזכרת מוציא רק 35W לערוץ והייתי רוצה קצת יותר.

ממשיך לחפש.. אלפיין, זפקו והליקס.

הסאב בדשבורד לא נגיש. הקומפוננטים פאסיביים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני מבין יש לך סנטר בדש בורד וסאב וופר איפשהו בחלקו הימני של הדשבורד עמוק לתוך חלל הרכב לא?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע להגיד מדוע ישנם שני חיבורים אופטיים או מה התפקוד של כל אחד מהם?

אם האות לא מקודד בצורה יוצאת דופן, אולי זה פשוט יותר ממה שאתה חושב, כאשר הרבה מעבדים מציעים כניסה אופטית אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שידור\קליטה - זה סינגל מוד - חיבור אחד שידור השני קליטה.

בעקרון אפשר להתקין מוצר כמו MOBRIGDE או את אחד ההעתקים שלו - לאודיסון יש מוצר משלהם שהוא מו-ברידג' בתחפושת - ואז משם לקבל יציאות אנלוגיות\דיגיטליות ולהתחבר לDSP חיצוני.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הכוונה לשידור/קליטה,

תקשורת בשיטת MOST זה מעגל סגור,

ובשביל להתחבר אליה צריך מכשיר שיודע להתחבר לתוך המעגל ולהוציא את מה שמבקשים ממנו.

לדוגמא הmobridge שהזכרת או עוד כמה שאני מכיר,

אבל, תחילה יש לבדוק שברכב הנל התקשורת בגרסת MOST25, ואז זה לא יקר,

במקרה שברכב התקשורת MOST150, פה תהיה בעיה לא קטנה במחיר, זה אמור לעלות סביבות 800$ בחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני נשאר בתחום החסכוני ומוותר על חיבור אופטי - מה דעתכם על רכישת HELIX DSP שמונה ערוצים, להשתמש באלפיין PDX-V9 שיש לי כרגע, נניח לארבע דלתות וסאב(יש לו ערוץ ייעודי מחוזק לסאב) ולהוסיף מגבר 4 ערוצים לסאב הקדמי והסנטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר רשמתי - כמעט שאין מידע על הרכב הזה ויותר מכך - גם מכונית ותיקה יותר, עם מערכת דומה, כמו וולבו XC60 יש מעט מאד אינפורמציה. בעניין האופטי - קראתי, למשל, שהערוץ האופטי לא מעביר נתון ווליום ואז חייבים יחידת שליטה, דיירקטור, שמקפיץ עוד את המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,

הוולוו היחידה שתקבל עד עכשיו את הMOST150 היא XC90 בלבד, החל מ2020 או אפילו מאוחר יותר.

יש היום הרבה מתאמים מMOST שיודעים לשמור על הפונקציות המקוריות כמו fader/balance/tone,

וכמובן גם על הווליום (כי אם לא, אז מה זה שווה?!).

אתה לא צריך שום דירקטור.

גם הdsp לא בעיה, ולא משנה מה תתקין, dsp ומגבר בנפרד או קומבו ( שלפי דעתי פתרון אידיאלי לשדרוגים סטנדרטיים)

הבעיה היחידה שאני ״מריח״ במערכת שאתה מתכנן היא הסאבים, לפי דעתי יש מקום לותר על אחד מהם,

זה יהיה בלתי אפשרי לסנכרן 2 סאבים שהם שונים לגמרי גם בטכנולוגיה וגם בסאונד שלהם ובמיוחד שהם נמצאים בשני קצבות של הרכב, כלום טוב לא יצא מזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסאב הקדמי, המקורי, לא ממש מפיק עוצמות של סאב רגיל. הוא משלים את הקומפוננטים בדלתות. חשבתי שהגמישות בכיוונים שנותן ה- DSP תתן תוצאה טובה. עדיין - האופטי/דיגיטלי נראה לי מסובך ויקר במידה ואזדקק למתאמים יקרים. מעדיף להצמד למה שאני מכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא בלתי אפשרי לסנכרן בין שני סאב וופרים שונים במיקומים שונים ברכב - עשיתי את זה כבר בעבר.

לאמר שזה בהכרח שווה את המאמץ במקרה הזה, חושב שלא ובאמת עדיף לפשט את ההתקנה קצת - במידה והמיני סאב בקדמת הרכב לא מספק את הסחורה מלחתכילה אולי עדיף לבטל אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא רק אותו,

ברגע שמשדרגים מערכת מקורית,

מוממלץ לבטל את כל התוספות כגון וופרים לא מובנים, סנטרים, שייקרים בכסאות וכל מיני סראונדים,

שהיצרנים מוסיפים כדי איך שהוא להחיות את הסאונד ברכבים החדשים.

שדרוג נכון יביא לסאונד הרבה יותר טוב, ללא שימוש באלמנטים מיותרים ששום דבר טוב לא יוסיפו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...