Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הערה לא ברורה בבדיקת רכב לפני קנייה (רעש תיבת הילוכים, רנו קליאו 2018 ינדית)

Doron_Z
שימו לב! השרשור הזה בן 1624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה צודק המצב היום עגום בנוגע לקניה ומכירה באופן פרטי.

תראה מה קורה בחדשות לוקחים רכב שעבר תאונה מוכרים אותו למגרש, מטעם המגרש עושים לרכב בדיקה במכון והופ הרכב נקי מתאונות ומוכרים אותו חדש פיקס בלי בעיות, אותו קונה שעזב אותך ילך למגרש יקנה רכב כמו שלך עם ק"מ גבוה יותר עם תחזוקה ירודה, כל הרכב עבר צבע כדי שיהיה נוצץ עם אותו רעש בגיר, אבל בטופס בדיקה הכל יהיה נקי והוא יהיה מאוד מבסוט כאילו עשה את עסקת חייו.

כדי להקל לך על המכירה תיגש למוסך המורשה ותבקש היסטורייה של הרכב מודפסת ככה שאם בא אליך קונה אתה מראה לו שהרכב מטופל ושמור ולא היו כל בעיות, ואם יבחר לקחת אותו למכון בדיקה וזכותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אוציא היסטוריה מודפסת.

לדעתך כדאי גם לקחת אותו למוסך מורשה שיתייחסו לעניין הרעש ו"ההתעסקות בגיר" כדי שהקונה הבא יבין שאין פה אישו? אולי להוציא מהם בכתב שאין בעיה של רעש חריג ושהכל תקין?

אני פשוט חושב על הקונה הבא שיראה את הבדיקה וישאל על ההערה הזאת, אולי כדאי שאצרף כבר מראש את תשובת המוסך כדי לחסוך כאב ראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
מצויין.

עכשיו רק דבר אחד נשאר לא ברור, למה הבוחן חשב (והוא גם ניסה להראות לנו ויזואלית ולהצביע על האזור) שכביכול התעסקו כנראה עם הגיר ונגעו בו?

כי רובם לא מבינים ולא מכירים כל רכב על בוריו וזה בלשון המעטה.

כשמכרתי בראבו, הבוחן התעקש שיש בעיה עם הגיר, ההעברות לא חלקות (רובוטי חד מצמדי, כן?).

אחרי שהתעקשתי, הוא הודה שזו פעם ראשונה שהוא בודק כזה אוטו (והוא בכלל לא נהג עליו, סה"כ הקריא את סיכומי הבוחן השני).

אבל אמר וכתב שיש בעיות. אחלה.

אם יש לך עוד צ'אנס עם הקונה, בהחלט תשקיע זמן בבדיקה נוספת במוסך אמיתי, הוא לא מבין וצריך להיות רגוע.

ולגבי קונה נוסף שיבוא? הימור שלי שבבדיקה נוספת בכלל לא יציינו רעש.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שהוא כבר עשה לי סיבוב ברכב (ועוד ב 150 קמ"ש תוך משיכת הילוכים כאילו זה רכב ספורט)

את זה אני לא יכול להבין - נתנו לך לנהוג ברכב שעדיין לא שלך. למה לעשות דבר כזה? גם כן חתיכת דרק הקונה הזה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחפש צ'אנסים עם הקונה, הרכב במצב מושלם (הלוואי והרכב שמצאתי לעצמי שאגב הוא חדש יותר משלי ועם קילומטר דומה היה יוצא עם בדיקה כזו, הייתי הרבה יותר רגוע לגביו) עם אחריות מורחבת וגיר שהבוחן הגדיר כתקין לחלוטין.

מה תסריט האימה שבגללו הוא מבטל עסקה? מה יכול לקרות לרכב באחריות ארוכה של עוד יותר מ 3 שנים עם בדיקה כזו?

במצב הכי נוראי ומופרך יחליפו לו גיר באחריות.

בנאדם שלא יוזם את המשך התהליך בגלל דבר כזה אין לי מה לאמר לו, אם החששות שלו הם כל כך לא רציונליים אז שום דבר שאעשה כבר לא יעזור בשלב כזה. אני מעדיף כבר למצוא מישהו אחר שהוא קצת יותר שקול והגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה אני לא יכול להבין - נתנו לך לנהוג ברכב שעדיין לא שלך. למה לעשות דבר כזה? גם כן חתיכת דרק הקונה הזה.

הוא אוהב נהיגה ורכבים והוא רצה לדבריו לבחון אותו במהירות גבוהה ולראות גם איך הרכב מתנהג מבחינה דינמית ו"להרגיש אותו" , החלקתי על זה כי בסכ"ה הוא עשה רושם מאוד רציני- הגיע לראות את הרכב באופן מיידי מבלי לדבר בכלל על מחיר בטלפון.

הוא היה ממש נלהב אחרי הנסיעה והוא היה מוכן לקנות את הרכב באותו היום ללא בדיקה ובאופן מיידי אבל הייתי חייב כמה ימים כדי לבדוק את הרכב שמצאתי לעצמי, אחרי כמה ימים שיכלתי להתפנות אליו הוא היה כנראה קצת יותר שקול והוא כן ביקש בדיקה וזאת התוצאה של מה שקרה בעקבותיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוחנים הזויים. הכי מצחיק שהם רושמים ל DSG יבש "בלאי דסקיות"

אפילו לא טרחו לעדכן את הטמפלט בוורד מאז ימי הגיר אוטומט 4 מהירויות.

הבדיקות האלו שוות כלום ושום דבר מבחינת מכללי הנעה.

אני מחכה שכבר יתבע אותם איזה מוכר שהרסו לו עסקה בגלל ההנפצות/חוסר המקצועיות שלהם.

הבדיקות טובות רק לגילוי תאונות וגם זה בערבון מוגבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוחנים הזויים. הכי מצחיק שהם רושמים ל DSG יבש "בלאי דסקיות"

אפילו לא טרחו לעדכן את הטמפלט בוורד מאז ימי הגיר אוטומט 4 מהירויות.

הבדיקות האלו שוות כלום ושום דבר מבחינת מכללי הנעה.

אני מחכה שכבר יתבע אותם איזה מוכר שהרסו לו עסקה בגלל ההנפצות/חוסר המקצועיות שלהם.

הבדיקות טובות רק לגילוי תאונות וגם זה בערבון מוגבל.

אז יכולים להשתמש במונח "בלאי מצמדים" גבוה. והוא יהיה תקף גם לאוטומט 4 הילוכים פלאנטרי ויכלול בתוכו את ה "דיסקיות" שלמעשה הם מכלול מצמד בפני עצמו.

זה לא משנה מה ירשמו ואיך ירשמו המטרה היא להסיר אחריות מראש.

זאת אומרת אדם שמבצע בדיקה לפני קניה כפי שנכנס לבדיקה כך הוא יוצא, אדם שמעוניין לרכוש רכב רוצה לקחת את הרכב למכון מקצועי שיתן את חו"ד מקצועית על מצב הרכב בסופו של דבר הוא יוצא יותר מבולבל במיוחד אם הוא אדם ללא ניסיון מעט עם מכוני בדיקה.

אדם חכם יותר יקח את הרכב אחרי בדיקה במכון למוסך כדי שיתן חו"ד נוספת של באמת מה צריך לתקן ולקבל הצעת מחיר לתיקון הליקויים בכתב במידה ויהיה מעוניין לתקנם בעתיד ואם בכלל צריך.

בעניין תאונות שהרכב עבר כאן המכון הרבה יותר מקפיד והבדיקה יותר מדוייקת ביחס לשאר הבדיקות של מנוע/גיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחפש צ'אנסים עם הקונה, הרכב במצב מושלם (הלוואי והרכב שמצאתי לעצמי שאגב הוא חדש יותר משלי ועם קילומטר דומה היה יוצא עם בדיקה כזו, הייתי הרבה יותר רגוע לגביו) עם אחריות מורחבת וגיר שהבוחן הגדיר כתקין לחלוטין.

מה תסריט האימה שבגללו הוא מבטל עסקה? מה יכול לקרות לרכב באחריות ארוכה של עוד יותר מ 3 שנים עם בדיקה כזו?

במצב הכי נוראי ומופרך יחליפו לו גיר באחריות.

בנאדם שלא יוזם את המשך התהליך בגלל דבר כזה אין לי מה לאמר לו, אם החששות שלו הם כל כך לא רציונליים אז שום דבר שאעשה כבר לא יעזור בשלב כזה. אני מעדיף כבר למצוא מישהו אחר שהוא קצת יותר שקול והגיוני.

ברור לך שזה לא ממש מדוייק,

בתור קונה - אם אומרים לי שיש סימנים שמישהו נגע בגיר, אבל בהיסטוריה של המורשה אין שום תיעוד על נגיעה בגיר.

בנוסף יש עוד הערה של הבוחן לרעשים...

אז זה קצת מפחיד.. כי אם תהיה בעיה המורשה עוד עלול להתנער מהאחריות כי מישהו נגע בגיר.

אני לא מצליח להבין מדוע לא נסעת איתו מיד אחרי הבדיקה למוסך המורשה שטיפל ברכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה סגור בגלל המצב הביטחוני.

אין שום היגיון בזה שאגע בגיר לרכב שנמצא באחריות, שום היגיון, בנאדם שקול מנסה לברר לעומקו של העניין הרי למה שארצה לערער על האחריות של היבואן ובכלל לפנות למקומות אחרים ולשלם על זה לא מעט כסף אם היה משהו בגיר? בשביל מה יש לי אחריות בכלל?

אם הוא כביכול לא מבין וחושש אז בסדר, שיתעקש על בדיקה במוסך, אבל הוא כבר לא מתעקש אלא פשוט הפסיק את התהליך כולו, אני לא הולך לרדוף אחריו גם אם זה אומר ש"אתקע" עם הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בעיניי הקונה, אפשר לחשוב על סצנות שכן תיגע בגיר,

הוא שמע בעל מקצוע אומר שיש שם משהו ונלחץ.

שים את עצמך בנעליים שלו.

מבחינתנו כמות השטויות שהם רושמים היא קולוסלית, מבחינתו זו חותמת רשמית. או שתפריך את זה, או שתעבור הלאה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אותו הבוחן גם אמר שהגיר תקין ושאפשר לנסוע עליו עוד 100 שנה.

אין לי בעיה להפריך אבל אני לא ארדוף אחריו אם הוא כבר החליט בעצמו, אמרתי לו כבר אז שאין לי בעיה ללכת איתו לכל מוסך מורשה שירצה שמתאים לו, מאז לא נשמעה מילה מכיוונו וכנראה שככה זה ישאר כי מכיווני גם לא תגיע מילה.

הרי ברור שמבחינתו יש לי אינטרס ככה שאין משהו שאומר שישכנע אותו אחרת ממה שהוא החליט.

חוץ מלתת לו את כל הסיוע שירצה (היסטוריית טיפולים, ללכת למורשה ביחד או כל דבר שירצה ממני שיעזור לו להרגע), אין משהו שאני יכול לעשות עבורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשכח מהקונה הזה אולי היו לו שיקולים אחרים והסעיף של הגיר רק היה התירוץ בשבילו תדפדף הלאה לקונה הבא.

לכל רכב יש את הקונה שלו, אין ממה להתרגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא בכל זאת שילם כסף על בדיקה אז קשה לי להאמין שהוא חיפש תירוץ כדי לסגת מהעסקה, היה יכול לברוח עוד מלפני שמגיעים לשלב הבדיקה אם זה היה הרצון שלו.

הבוחן האימבציל הרס את זה, אין לי ספק בכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...