Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הערה לא ברורה בבדיקת רכב לפני קנייה (רעש תיבת הילוכים, רנו קליאו 2018 ינדית)

Doron_Z
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העמדתי את הרכב שלי למכירה והיום נעשתה לו בדיקה במכון ביחד עם הקונה. מדובר בקליאו 0.9 ידנית מפברואר 2018 שנקנתה חדשה על ידי.

בשלב מסויים של הבדיקה כשהרכב היה על ליפט הבוחן קרא לנו והעיר את תשומת ליבנו לכך שנראה כביכול שהתעסקו עם הגיר, קשה לי לשחזר את דבריו במדויק אבל נראה שנגעו באיזו תושבת? לא ברור וזה לא נשמע לי הגיוני שהרי קניתי את הרכב כחדש ואני בטח שלא נגעתי לעולם בגיר (אחרת זה גם היה מופיע בהיסטוריה של הרכב) . בנוסף הוא אמר שיש רעש מסויים שנשמע מהאזור הזה של הגיר שלא נשמע כשלוחצים על הקלאץ', לא הצלחתי להבין על מה מדובר אבל הקונה מן הסתם "שמע".

בכל אופן את שאר הבדיקות הרכב עבר בהצלחה ללא בעיה ובחדר הפנימי הבוחן אמר שהגיר תקין לגמרי מכל בחינה תפקודית ולדבריו "אפשר לנסוע עליו גם עוד 100 שנה", גם על הרעש אמר שזה לא אומר שבהכרח יש בעיה בכלל אבל הוא היה חייב לציין את זה.

אפילו את ההערה האוטומטית של "מצמד מפריד גבוה" שקיבלתי ברכב אחר שאני בודק לעצמי אין פה, המצמד תקין.

ועדיין כל עניין ה"התעסקות בגיר" והרעש שלא ברור עד כמה משמעותי הלחיצו את הקונה (למרות שהרכב עוד באחריות ארוכה) ועכשיו הוא מעוניין שנלך למוסך מורשה ושאבקש מהם לבדוק את העניין הזה במסגרת האחריות כדי שיחווה את דעתו וירגיע אותו שאין מה לדאוג ושגם אם כן יש משהו האחריות תכסה את זה.

אז מה עושים בשלב הזה? האם לדעתכם המוסך יכול לבקש תשלום על העניין הזה במידה והוא יראה שזה סתם שטויות?

עריכה: אני לא מצליח להעלות לפה את הבדיקה אבל בעיקרון כולה V (יש פגיעות במשמעות נמוכה שלא שווה לציין בכלל) כולל סעיף תיבת ההילוכים וסעיף המצמד, רק בסעיף "תיבת העברת כוח" מצויין "תיבת הילוכים ידנית = רעש פנימי בגיר (מהילוך ראשי)"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעיקרון רעש שנעלם בלחיצה על מצמד הוא בדרך כלל מהמיסב לחץ. יכול להיות שלא נגעו בגיר באופן רשמי אבל בטיפול באיזור פגעו במשהו או עובד לא מנוסה פתח בורג לא נכון וכך נראה ש'נגעו בגיר', זו השערתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי בדיקה הקונה בהחלט יכול לבקש לקבל הצעת מחיר ממוסך.

המוסך בהחלט יכול לבקש תשלום מסוים על הבדיקה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון רעש שנעלם בלחיצה על מצמד הוא בדרך כלל מהמיסב לחץ. יכול להיות שלא נגעו בגיר באופן רשמי אבל בטיפול באיזור פגעו במשהו או עובד לא מנוסה פתח בורג לא נכון וכך נראה ש'נגעו בגיר', זו השערתי.
מייסב לחץ נכנס לפעולה רק כשלוחצים על המצמד. המייסב הוא זה שמעביר את כוח הלחיצה מהמזלג אל הפלטת לחץ.

כשהמצמד לא לחוץ, מייסב לחץ לא עובד ולא יכול להרעיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הרכב עבר?

תעשה בדיקה פשוטה, תפתח חלון ותראה אם מתווסף רעש כאשר אתה משחרר את הקלאצ בנוטרל בעמידה.

יכול תהיות כתוצאה ממייסב בגיר אבל גם יכול להיות מהקפיצים שיושבים על הקלאצ ומרעישים(תקין לחלוטין).

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עבר בסביבות 16,000 קילומטר.

אתם חושבים שזה מוצדק מצידו של הקונה לדחות קנייה ולבצע בדיקה של הדבר הזה הזה לרכב שנמצא באחריות בגלל הערה שכזו?

זה ממש מטריח עכשיו לתאם איתו ועם המוסך זמן פנוי לעניין הזה, במיוחד שהבעלים של הרכב שאני מעוניין לקנות מחכה לי שאסיים עם זה.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהקונה מתעקש על הבדיקה הזאת, ואז קיימות שתי אפשרויות: ללכת איתו למוסך או לחפש קונה אחר. האופציה השניה כנראה תגזול ממך יותר זמן.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבין גם את הקונה.

הוא הולך לשלם כמה עשרות אלפי שקלים, יש אולי בעיה אולי כסתח והוא לא רוצה הפתעות כגון ״ זה לא באחריות״.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגירים הידניים ברכב הזה ודציה מנועים 0.9/1.2 מעט מרעישים בהילוכים 1-2 וכך זה תקין ויצא מהמפעל.

הרעש נשמע מההילוך הישיר (גל כניסה בגיר) וזה תקין לחלוטין אני יודע בדיוק על איזה רעש התכוונו כי אני מכיר את הרעש.

אם הקונה יקח את הרכב למורשה יבואן זה בדיוק מה שיגידו לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצויין.

עכשיו רק דבר אחד נשאר לא ברור, למה הבוחן חשב (והוא גם ניסה להראות לנו ויזואלית ולהצביע על האזור) שכביכול התעסקו כנראה עם הגיר ונגעו בו?

אמרתי לו שהדבר היחיד שעשו ברכב מלבד טיפול שנתי זה התקנת חיישני רוורס תחליפיים (במוסך יבואן) אבל הוא אומר שזה לא קשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה פירוש בבל"ט ?

פעם הבוחן אומר שאפשר ליסוע כך עוד 100 שנה ופעם אומר שהתעסקו עם הגיר.

הבוחן סתם לא מכיר את הרעש של הגיר וחושש ולכן הוא יכסה את עצמו שלא תבוא בטענות אליו למה הוא לא אמר שהגיר "לא תקין". והוא כבר אמר אז מחפש תירוצים וסיפורים איפה "נגעו" בגיר כדי לצאת עם מילה של בוחן.

הרכב היה באחריות אילו הייתה בעיה הכי קטנה בגיר במוסך המורשה היו מחליפים את כולו באחריות אף מוסך לא פותח גיר ידני לשיפוץ ברכבים חדשים.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מספר לי? אני בעל הרכב וברור שלא היתה שום בעיה בגיר ושום שיפוץ, אם נגעו אז זה רק טעות של עובד זוטר שנגע בבורג הלא נכון בטיפול השנתי אבל לי זה כבר לא עוזר כי העניין הזה הבריח את הקונה והרס את המכירה אחרי שהוא כבר עשה לי סיבוב ברכב (ועוד ב 150 קמ"ש תוך משיכת הילוכים כאילו זה רכב ספורט) וסגרנו על מחיר ולכן אני מפרסם שוב את הרכב מחדש.

עכשיו אני מבין למה אנשים דוחפים גם רכבים במצב מצויין למגרשים רק כדי לא להתעסק עם בוחנים מטומטמים ולקוחות הזויים, כל הכאב ראש והעצבים של היד 2 מאוד מתסכלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...