Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי ברכב מנהלים גרמני

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הצ'וק הוא פרפר מכני שחוסם (באופן חלקי, תלוי במצב הידית) את כניסת האוויר לקרבורטור, מה שגורם לתערובת אוויר/דלק להיות יותר עשירה בדלק (כי נכנס פחות אוויר).

על התערובת העשירה מנוע קר מניע ביתר קלות ועובד בסל"ד יותר גבוה בסרק.

בצ'וק משתמשים רק בהתנעת מנוע קר ובכמה דקות ראשונות של הנסיעה. אחרי זה צריך להכניס את הידית פנימה. הפרפר נפתח ואין יותר חסימה של כניסת האוויר חוץ משל המצערת עצמה.

עם ההתקדמות הטכנולוגית עשו את הצ'וק אוטומטי ועם המעבר להזרקות דלק ממוחשבותת המחשב דואג להעשיר את התערובת בהתנעה (פותח את המזרקים לזמן ארוך יותר) ואין יותר צורך בצ'וק.

והאמנות הייתה לא למשוך את הצ'וק יותר מדי בימים פחות קרים ולהכניס בהדרגה לפי התחממות של הרכב, תוך כדי מציאת הנקודה היציבה החדשה...

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תראו מה מצאתי בטלפון הקודם שלי :)

יש לי גם של במוו מאותן שנים ועוד כמה רכבים לדעתי אם זה מעניין מישהו.

IMG-20181231-WA0007.jpgIMG-20181231-WA0008.jpg

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והאמנות הייתה לא למשוך את הצ'וק יותר מדי בימים פחות קרים ולהכניס בהדרגה לפי התחממות של הרכב, תוך כדי מציאת הנקודה היציבה החדשה...

במיוחד במנועי הבוקסר של אלפא !

אצלנו בכרמל זמן קצר לאחר תחילת הנסיעה הגיע שיפוע של 15% ...

אי מציאת הנקודה היציבה גרמה למנוע להחנק ולהתקע , ואז צריך לחכות ליבוש הקרבוקטור , לזנק בעליה עם מנוע קר תוך משחק עם הצ'וק...

וזה עשיתי כנהג חדש על הכביש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי אסקונה 1.3 LS.

כדי לעלות בעליה הנוסעים היו צריכים לרדת לדחוף.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

הרכב הראשון של אבא שלי היה אופל אסקונה שנת 83, בצבע בז'. 1.3 ידנית עם 4 הילוכים.

קנה אותה ב13000 שקל, ואחרי כמה שנים מכר אותה בדיוק באותו הסכום :)

היה רכב יפיפה יחסית לזמנו וגם גילה אמינות לא רעה בכלל (לדבריו).

לעומת זאת, האאודי 80 שנת 87 שהייתה לו עשתה צרות בלי סוף. הוא קנה נבלה לא נורמלית, איפה היא לא נתקעה ...

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו היו 2 אופלים:

1.קאדט 83, אוטומט , יד 2 מנכה, הייתה אצלנו כמה חודשים, ללא בעיות, ומההתלבות מאופל, נקנתה השניה

2. קאדט 87, 1.3s ידני, 4 הילוכים, 4 דלתות שחורה, יד ראשונה. אני זוכר אפילו את המספר רישוי, 47-162-87. היי כמה בעיות, בעיקר במפלג ממה שאני זוכר בתור ילד בן 11.

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
תראו מה מצאתי בטלפון הקודם שלי :)

יש לי גם של במוו מאותן שנים ועוד כמה רכבים לדעתי אם זה מעניין מישהו.

[ATTACH=CONFIG]524867[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]524868[/ATTACH]

מצחיק שהם כותבים שהמזגן לא גורע מביצועי הרכב. הפעלת מזגן ברכבים האלה, בטח לא מקורי, היתה משולה לעוד מערכת בלימה.

במיוחד במנועי הבוקסר של אלפא !

עם קרב' מכוון, לא צריך צ'וק. הסוד שהיתה לי היתה מניעה בלי צ'וק גם בחורפים קפואים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא כתבו את האמת. המזגן כן גורע מביצועי הרכב עד כדי כך שצריך מנתק אוטומטי שינתק אותו בעומס כדי שהרכב יאיץ...

גם נתון תאוצה 9.9 שניות נראה מרשים מאוד, רק שזה 0 - 80 ולא 0 - 100.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טוב, בבקשבה לא לזרוק עלי ביצים סרוחות :-)

פירסמתי את השירשור רק עכשיו אבל האוטו הזה אצלי 9 שנים...

אז אומנם לא שיפצתי אותו מהיסוד ולא הבאתי אותו למצב חדש וגם לא ביצעתי איזה ריענון או חידוש יוצא דופן אבל הוא תמיד היה עם טסט (עשה אצלי כ 15 טסטים) תמיד תקין ותמיד במצב נסיעה.

הוא הוכיח שלא צריך ממון רב בשביל להחזיק רכב כזה. בכל התקופה הוא היה במוסך פעם אחת בלבד (אם לא לוקחים בחשבון את הבדיקה ההכרחית לקבלת אישור רכב מיושן לפני כל טסט) לצורך החלפת בוקסות לידית הילוכים שהתעצלתי לעשות לבד עקב גישה מאוד לא נוחה מלמטה בדיוק במרכז הרכב.

עם כל יתר הדברים הסתדרתי בכוחות עצמי, זה לא שסיימתי את היישור קו, ממש לא...אפשר לאמור אפילו לא התחלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כתבת בהתחלה שהיתה חלודה ברצפת הבגאז', אין לך פקק ריקון או חור ניקוז בתחתית הבגאז'?

חוץ מזה,

63035859130de39c86700c93cf6ac3eb.jpg

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פקק ריקון, הוא היה סגור עם גומיה.

החזיק את המים יופי :-)

אחרי שסידרתי את זה, השארתי את הפקק סגור אבל בדקתי 700 פעם שלא חודרים יותר מים ונראה שלא. החלפתי גם את הגומיה סביב מכסה תא המטען, גמויה סטנדרטית שקניתי לפי מטר רץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם זה פתוח תמיד, אין בעיה שיחדרו מים פה ושם. זה לא נשאר רטוב מספיק זמן כדי ליצור חלודה.

אצלי ברכב יש מתחת לכל פנס אחורי חור עם משפך גומי שנועד להוציא את המים האלה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שם משהו שאמור להיות פתוח קבוע. האיזור שהחליד הכי חזק זה האיזור שמתחת לגלגל ספייר, שם אין ניקוז בכלל.

https://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=524497&d=1573567003

גלגל ספייר ממוקם "בעמידה" בצד שמאל, מתחתיו היה את החור הכי גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...