Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ויברציות קלות בהגה בניוטרל ועמידה בלבד - מה יכול לגרום לכך?

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 1584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.

אצלי ברכב (אופל אדם S) שמתי לב בזמן האחרון שיש ויברציות מורגשות בהגה בלבד רק כשהרכב בניוטרל ולא בנסיעה.

הויברציות נעלמות בליטוף קל ביותר בדוושת הסל"ד (העלאה של אולי 20-50 סל"ד) או כשאני מחזיק את ההגה חזק ביד אחת או שתיהן.

הראיתי זאת במוסך, שהתנער מכך שזה "תקין" ושהם לא רואים שום דבר שונה, כמובן שזה מצב שלא היה לפני כן, זכור לי הגה שלא רועד בכלל עד שלא הרגשתי שהרכב כלל מונע.

הרכב בן שנתיים וחצי בערך, עם 40,000 ק"מ על השעון.

למוסך המורשה הנ"ל יש נטייה בכל פעם לדחות טענות או בקשות שלי ובעיקר לנסות להתנער ממני (לדעתי בעיקר כי אני תחת אחריות רכב חדש עדיין), וזה כבר מתחיל לעלות על עצביי, לכן אני לוקח זאת ליתר תשומת ליבי במידה ואני מרגיש משהו לא תקין.

ממה יכולה לנבוע הבעיה בעקרון? תושבות מנוע או גיר יכולים לגרום לזה? סלילי הצתה?

שמתי לב שהסל"ד ברגיל כשהרכב בטמ"פ עבודה נע סביב ה 900, האם זה קשור? (נבדק דרך ה TorquePro)

אם אלך למוסך מורשה אחר, לא של היבואן, כדי לעלות על התקלה ואז לדרוש את התיקון מהמוסך המקורי שאוהב להתנער ממני - זה אפשרי?

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי עצה לגבי התקלה עצמה. מוסך תחליף, למה להכנס למוסך שאתה לא סומך עליו, לבזבז זמן ועצבים וכסף (בטיפולים ודברים שלא תחת אחריות)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תושבות בהחלט יכולות לגרום לכך אבל השאלה אם זו לא תופעה שקיימת מרגע עליית הרכב בהיותו חדש ואז כניראה מה שאתה מרגיש אופייני לרכב זה. נסה להשוות לרכב דומה. בכל מיקרה תידאג שהתלונות שלך יתועדו במחשבים שם של המתנערים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות

גל - זה המוסך הכי קרוב אלי בראשון לציון, ויש לי הזמנה לחלק שצריך להחליף שמגיע אליהם בזמן הקרוב לכן רציתי כבר לעשות את הדברים כבר ביחד ולמנוע בזבוז זמן מה שנראה לי שלא יקרה, לאחר מכן אני פשוט לא מתקרב למוסך הנ"ל.

מאור - טרם נתקלתי ברכב חדש שהוא לא בן 6 שנים ומעלה שההגה בו מעט רועד בעמידה, זכור לי דבר כזה בסופר לאנסר שהיתה לי לפני עשור והרכב היה משנת 97 (אמנם רעד הרבה יותר עד מצב ויזואלי).

לא היה מעולם ברכב הנוכחי, התחיל לאחר שנתיים בערך, לחבר בעל אותו רכב אין דבר כזה והוא עם נסועה גבוהה ממני (סביב 60K) ושנתון 16.

מה ממליצים לעסות בנידון?

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מתנערים ממך פנה לשירות לקוחות שלהם. אם ממשיכים להתנער תיגש לחוות דעת של מוסך אחר אולי אפילו מחוץ לחברה ולאחר שתאובחן הבעיה ותסודר תפנה לגורמים מישפטיים עם כל הקבלות. אחריות קוראים לזה אה? זה מה ששווה כניראה האחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב N.

הדלק אורות. את כל האורות ברכב. כולל הגבוהים.

האם הרעידות מתגברות, אפילו קצת? יחד עם ירידה רגעית בסל"ד?

אם כך, החשודים המידיים, בסיכויים גבוהים, הם יהיו אחת מהתושבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי להוסיף, הגיר ידני,

כשאני בעמידה ולוחץ על דוושת הבלם הרעידות גוברות מעט בהגה, כשאני עוזב את הדוושה (הכל בעמידה כמובן) הרעידות פוחתות מעט אבל עדיין שם.

לגבי הניסוי עם האורות זה מרגיש אותו הדבר כמו עם הבלמים.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז לאחר ביקור במוסך, הכל נבדק הרכב עלה על ליפט לא מצאו שום דבר, המוסכניק הראה לי את התושבות שנראות חדשות לחלוטין ללא פגם או דופי (למנוע)

ייתכן תושבת גיר? טענו כי לא מצאו דבר.

אני כבר לא יודע אם זה מצב סטנדרטי ברכב או שאני קיצוני מדי בהרגשה שלי.

מה הסיכויים שהרכב בגלל שהוא נוקשה (חתך 35, מרכב נמוך ובולמים קשים) הם הסיבה?

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחתך הצמיגים, ולבולמים אין קשר למה שאתה מתאר.

גש למוסך שלא שייך לרשת, אך מתמחה או מכיר את הרכבים הללו, לחוות דעת נוספת.

וכאמור, תיעוד במחשב לגבי התלונה שלך, כדי שבגמר האחריות לא יתנערו ממך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שביקשתי מהמוסך האחרון (לא אותו אחד שהתאכזבתי ממנו לא מעט פעמים), שאמר שהכל נרשם ובמקרה ויהיו בעיות גם לאחר האחריות יטופל.

אנסה לבדוק במוסך אחר. תודה

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון שהיה עם הרכב שלי אני יכול להגיד לך מה עשיתי וזה נעלם:

1. ניקוי מצערת (אתה יכול לעשות גם לבד).

2. תושבת מנוע וגיר הוחלפו. היתי ממליץ לך על מקוריות.

3. אם לא עוזר תבדוק מצתים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חשבתי שאלו תושבות, עד שהוצאו ונראות חדשות לגמרי כמו שכתבתי למעלה, הרכב בן שנתיים וחצי לכן נשמע מוזר שתושבות מנוע יהיו קרועות.

לא ראיתי את תושבת הגיר, אולי משם זה יכול להגיע היות וכשאני לוחץ על הקלאץ' הרעידות פוחתות, כשאני מחזיר למקום את הקלאץ (הכל בניוטרל בעמידה) אז הויברציות חוזרות.

מנסיוני תושבות מנוע שהיו הרוסות ברכב הקודם היו גורמות לכל הרכב לרעוד, מה שלא קורה פה בכלל.

אני אקפוץ למוסך אחר לא קשור אליהם כדי לבדוק בעין שלישית אולי ימצאו משהו שהשאר לא מצאו.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תושבות מנוע לא חייבות להיות קרועות כדי לגרום לרעידות. מספיק שהם שוקעות יתר על המידה ואז רמת השיכוך יורדת. יצא לי לא פעם להחליף תושבות ברכבים שפשוט שקעו וגרמו לרעידות. ושוב...יכול להיות שאתה גם קיצוני מידי בהרגשת הרעידות...יותר פסיכולוגי לעיתים מהמצב הקיים באמת ואז טם תחליף סתם תושבות פשוט יהיה חבל על הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...