Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמליה דואק יוצאת לדרך בפרויקט מיוחד בחדשות על עומסי התנועה בישראל

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל למה אתה נתפס על מגדלים כאילו זה הצורה היחידה של בניה חדשה שידועה לאדם. אפשר לעשות פינוי בינוי בלי מגדלים של 2000 שקל בחודש וועד בית.

כי אם זה לא מגדלים, אז התחדשות עירונית זה סבבה, אבל כמות ייצור דירות יש מאין הוא מינימלי ועל זה כל הדיון, על הטענה "לא צריך פריפריות, צריך פינוי בינוי בלב הערים".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 205
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אפשר לוותר על הבאזז וורדס ולנסות לקרוא מה כותבים לפני שאתה מגיב.

באופן כללי כן - תכנון מרכזי הוא הכי גרוע שאפשר.

מעניין מה היה קורה אם היה צריך לאשר טופס 4 לכל דירה בוועדה ארצית או ע"י 3 פקידים בירושלים

בועדה המרכזית אתה לא מאשר טופס 4. אתה מאשר תוכנית ל-10,000 או 20,000 דירות, שבהן יחיו 50,000 או 100,000 איש, לכבישים שישרתו מאות אלפי נוסעים ולאזורי תעשיה שהזיהום שלהם ישפיעו על מיליונים. אז התחבורה לאותם 100,000 איש חשובה לא פחות מהמרווח בין הבתים או מגודל מבתי הספר שבהם ילמדו ילדיהם. ולכן מתכנני תחבורה צריכים להיות חלק ממערך התכנון.

תכנון מרכזי לא רק שאינו רע, הוא דבר חיוני ביותר. יתכן שיש מקום לשיפור הבירורוקרטיה שלו. אבל הדבר האחרון שאנחנו צריכים הוא עבודה חפוזה בלי מבט לטווח ארוך. להפך. אני מעדיף שהתכנון יארך עוד כמה חודשים, אבל יהיה יעיל לעוד עשורים. מה שקורה עם התכנון העכשווי לא טוב, יש מקום לשפרו. אבל בהחלט לא לוותר עליו.

אין לי שום בעיה עם זה שמהנדסי התחבורה האלה יהיו ברמת המחוז, ובתנאי שהם יתכננו את התחבורה במסגרת תכנון כוללני, גם של האזורים השכנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק הוולוו, לא חייבים להרוס מרכזים עתיקים, אבל בוא - מרכז ת"א הוא לא מרכז פריז, או אתונה. הבעיה שאין גוף שמתכנן כמו שצריך קדימה איך דברים 'צריכים להיראות' ואז מיישם לאט לאט. ועדות התכנון זה פשוט ריקבון פופוליסטי.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
כי אם זה לא מגדלים, אז התחדשות עירונית זה סבבה, אבל כמות ייצור דירות יש מאין הוא מינימלי ועל זה כל הדיון, על הטענה "לא צריך פריפריות, צריך פינוי בינוי בלב הערים".
מה זה מינימלי? יש שמאי שמחשב מה המכפיל לפיו יהיה כלכלי לעשות את הפרוייקט ולפי זה מתכננים. לפעמים אפשר בבניה יחסית נמוכה ולפעמים אין מנוס ממגדל, אבל זה משתנה ממקום למקום.

אף אחד לא אמר שלא צריך פריפריות, הטענה היא שכדי להפחית את העומסים על התשתיות לא צריך להרחיב את הפריפריות אלא לצופף את הערים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם יש מכפיל קבוע או מקסימלי, אבל ברמת וגבעתיים אני מכיר פרויקטים של פי 3 - פי 4 יותר דירות בבניין חדש.

וממש לא מדובר במגדלים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בועדה המרכזית אתה לא מאשר טופס 4. אתה מאשר תוכנית ל-10,000 או 20,000 דירות, שבהן יחיו 50,000 או 100,000 איש, לכבישים שישרתו מאות אלפי נוסעים ולאזורי תעשיה שהזיהום שלהם ישפיעו על מיליונים. אז התחבורה לאותם 100,000 איש חשובה לא פחות מהמרווח בין הבתים או מגודל מבתי הספר שבהם ילמדו ילדיהם. ולכן מתכנני תחבורה צריכים להיות חלק ממערך התכנון.

ואתה שוב לא קורא!

מתכנני תחבורה (או ליתר דיוק מהנדסי תחבורה) הם בוודאי חלק מהתכנון העירוני והמחוזי, אבל הם לא אלה שמאשרים הקמת קו אוטובוס חדש, פשוט לא. זו הבעיה, הם אלה שיודעים איפה צריך קו חדש ואיזה לא הפקידון מירושלים שאולי שמע פעם על העיר הזו.

תכנון מרכזי לא רק שאינו רע, הוא דבר חיוני ביותר. יתכן שיש מקום לשיפור הבירורוקרטיה שלו. אבל הדבר האחרון שאנחנו צריכים הוא עבודה חפוזה בלי מבט לטווח ארוך. להפך. אני מעדיף שהתכנון יארך עוד כמה חודשים, אבל יהיה יעיל לעוד עשורים. מה שקורה עם התכנון העכשווי לא טוב, יש מקום לשפרו. אבל בהחלט לא לוותר עליו.

תכנון מרכזי הוא רעה חולה, תמיד יהיה גרוע יותר מאשר תכנון ברמה עירונית או מחוזית.

תכנון מרכזי הוא גם תמיד יהיה פחות יעיל, ככה זה כשכמות הפקידים לא תצליח להשתלט על העבודה.

אין לי שום בעיה עם זה שמהנדסי התחבורה האלה יהיו ברמת המחוז, ובתנאי שהם יתכננו את התחבורה במסגרת תכנון כוללני, גם של האזורים השכנים.

וועדה מחוזית היא בהכרח איזורית

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיפה יש די הרבה פעילות של פיני בינוי. למשל - בשכונת רמות רמז בניני רכבת של 4 קומות הוחלפו בבניינים בני 10-15 קומות, מספר הדירות בערך פי 4. וזו רק דוגמא - יש מהלכים לפינוי בינוי שלמספר שכונות גדולות עם החלפת בנייני רכבת במגדלים. לא מצאתי מה היחס בין מספר הדירות המפונות למספר הדירות שייבנו, אבל אני מניח שמדובר ביחס דומה.

כמובן ששאלת השאות היא כצד האוכלוסיה המתפנה מהבניינים הישנים יעמדו בעלויות אחזקת המגדלים, שהיא הרבה יותר יקרה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיפה יש די הרבה פעילות של פיני בינוי. למשל - בשכונת רמות רמז בניני רכבת של 4 קומות הוחלפו בבניינים בני 10-15 קומות, מספר הדירות בערך פי 4. וזו רק דוגמא - יש מהלכים לפינוי בינוי שלמספר שכונות גדולות עם החלפת בנייני רכבת במגדלים. לא מצאתי מה היחס בין מספר הדירות המפונות למספר הדירות שייבנו, אבל אני מניח שמדובר ביחס דומה.

כמובן ששאלת השאות היא כצד האוכלוסיה המתפנה מהבניינים הישנים יעמדו בעלויות אחזקת המגדלים, שהיא הרבה יותר יקרה.

צודק לגבי השורה האחרונה, בשכונת קריית משה ברחובות עושים פרוייקט בסגנון לאוכלוסיה החלשה ביותר בעיר, להם נתנו שנתיים-שלוש השתתפות בדמי ועד, מה יהיה אח"כ?

ולגבי הפרוייקט ברמות רמז בחיפה, הבנייה הורחבה, האם תדירות האוטובוסים הוגדלה? האם הרחובות הורחבו? הצמתים? רק דחפו עוד אנשים.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולגבי הפרוייקט ברמות רמז בחיפה, הבנייה הורחבה, האם תדירות האוטובוסים הוגדלה? האם הרחובות הורחבו? הצמתים? רק דחפו עוד אנשים.

מצחיקול, אפילו לא הוסיפו עוד חניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היו מוסיפים קווי אוטובוס, לא צריך להוסיף חניות, אבל זה לא קרה.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק לגבי השורה האחרונה, בשכונת קריית משה ברחובות עושים פרוייקט בסגנון לאוכלוסיה החלשה ביותר בעיר, להם נתנו שנתיים-שלוש השתתפות בדמי ועד, מה יהיה אח"כ?

נניח שהם לא יוכלו לשלם ארנונה / ועד בית, הם עדיין יכולים למכור את הדירה ולהרוויח מאות אלפי שקלים על הדירה הקודמת שלהם, או להשכיר ולשכור דירה בשכונה זולה יותר (ולהרוויח סכום נאה כל חודש מההפרש).

אז לא לגמרי ברור (לפחות לי) מה רע בזה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכל רע, אבל יש בעיה בלהפוך שכונות מצוקה לפרוייקטי מגורים יוקרתיים, האוכלוסיה לא תדע להתאים את עצמה כלכך מהר.

אני בעד שיקום שכונות, אבל לא 'על אוטומט' אלא 'בבודדת'.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם "תשקם" כל פעם בניין אחד, זה לא באמת יהיה שיקום - אתה היית קונה דירה במגדל חדש באמצע שכונת עוני?

ברור שלא לכולם זה נח, אבל בוא - אם תציע לי חצי מיליון ₪ תמורת מעבר לשכונה אחרת, מחר אני כבר על הקרטונים. אני מניח שגם לאוכלוסיה המדוברת חצי מיליון ₪ הם סכום מאוד משמעותי, וגם הם בהסתכלות טיפה רחבה יותר יוצאים מאוד (מאוד) מורווחים ממהלך כזה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הספקתי לערוך, אז מוסיף: שיקום של בניין אחד כל פעם הופך חידוש תשתיות להרבה יותר מורכב והרבה פחות כלכלי. הרבה יותר קל להרחיב כבישים, לבנות מבני ציבור ולתכנן שטחים פתוחים כשיש לך שכונה שלמה בבניה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה פעמים מדובר באנשים מבוגרים שכבר לא מסוגלים להתמודד עם שינויים כל כך קיצוניים ורק רוצים שתיתן להם למות בשקט בדירה שהם מכירים. אבל אני אדם שמאמין שטובת הכלל עולה על טובת היחיד ולכן אני חושב שצריך לזרוק אותם משם בלי סנטימנטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...