Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמליה דואק יוצאת לדרך בפרויקט מיוחד בחדשות על עומסי התנועה בישראל

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שכחת לציין שבכביש 1 זה למרות שההרחבה ל-3 נתיבים באה על חשבון רוחב הנתיבים שהפכו לצרים יותר ולכן איטיים יותר.

אילו הנתיבים היו נשארים רחבים כנדרש מנתיבים בכביש מהיר ועורק תחבורה ראשי כמו שהוא - המצב היה עוד יותר טוב.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 205
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דומני שזה רק בקטע משער הגיא ללטרון (או עד ענבה לא לגמרי זוכר) שזה בא על חשבון הצרת המסלולים, ולפני שעשו את זה נוצר שם צוואר בקבוק שגרם לפקקים די רציניים עד כמה שאני זוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משער הגיא עד ענבה, הנקודה היא שגם האטת התנועה האפשרית בגלל שהנתיבים צרים יותר, מאפשרת בסה"כ הרבה פחות פקקים בגלל שיש נתיב נוסף.

ועיקר הבעיה היא בד"כ דווקא בכיוון ההפוך, מענבה לשער הגיא (וגם מעבר).

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי אתמול את הכתבה שלה ולצערי היא מנופחת ורחוקה מהמציאות.

אני אדבר על החלק של אשקלון שהיא ניסתה להציג כפקוקה. שמתם לב שנהגי המוניות דיברו על פקקיםבין 7.30 ל 8.30? זו בעיה?

לגבי הגדלת העיר והיציאה ממנה הם התעלמו מהמחלף והיציאה הנוספת שנבנות בשיא המרץ (המחלף אמור להיפתח הרבה לפני תחילת האכלוס בשכונה החדשה).

זה לא שלא יכול להיות יותר טוב אבל בשעות העומס לעמוד 3-4 מחזורים של הרמזור בצומת הכי עמוס זה ממש לא ביג דיל.

חבל שבמקום זה לא בחרה להתייחס למה שקורה ליד בתי הספר שהורים חייבים להוריד את הילדים על השער תוך יצירת עומסים וסיכון מיותרים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרה לה גם לפני כמה ימים בנושא פסגות אפק בראש העין.

ומכיוון שאני גר קרוב לשנה בשכונה הזו, ויוצא בשעות העומס, נראה לי שהם עשו מה זה צ'רי פיקינג, חיפשו מתחת לאדמה משפחה שהמצב שלה קיצוני ברמות (וניחוש קל ממה שאפשר היה לראות בדרך מהבית לגנים, הילדים נמצאים בגנים בשכונות יותר ותיקות של ראש העין, מה שגורם לה כנראה לחצות את ראש העין מהחלק המזרחי ביותר, ככל הנראה עד כביש 444 שהוא הגבול המערבי של ראש העין).

כנ"ל היה באם המושבות, כשלוקח לבחור חצי שעה להגיע מהבית שלו מרחק של 3.5 או 4 ק"מ לעבודה (במקרה בפארק שבו אני עובד), אבל הבחור ממש מתעקש לקחת את הרכב ולעשות בדיוק (עד כדי 200 מטר לתחנת האצטדיון והרכבת) את המסלול שעושה קו אוטובוס (למעשה 2) שיש כל 15 דקות, והוא ממש ממש לא עמוס, וזה בערך 2-3 תחנות מהבית שלו לעבודה!

למעשה את שני קווי האוטובוס האלה הייתי לוקח לעבודה ולא גרתי באם המושבות אלא בעין גנים, מרחק של בערך 5 ק"מ, ועוד איזה 10 תחנות בדרך, וזה עדיין היה משתלם לי מאשר לקחת רכב בשעות העומס.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אדבר על החלק של אשקלון שהיא ניסתה להציג כפקוקה. שמתם לב שנהגי המוניות דיברו על פקקיםבין 7.30 ל 8.30? זו בעיה?

לגבי הגדלת העיר והיציאה ממנה הם התעלמו מהמחלף והיציאה הנוספת שנבנות בשיא המרץ (המחלף אמור להיפתח הרבה לפני תחילת האכלוס בשכונה החדשה).

זה לא שלא יכול להיות יותר טוב אבל בשעות העומס לעמוד 3-4 מחזורים של הרמזור בצומת הכי עמוס זה ממש לא ביג דיל.

חבל שבמקום זה לא בחרה להתייחס למה שקורה ליד בתי הספר שהורים חייבים להוריד את הילדים על השער תוך יצירת עומסים וסיכון מיותרים.

שום דבר לא מנופח ורחוק מהמציאוות, אתה פשוט התרגלת, כמו רוב / כל אזרחי ישראל, לעמוד בפקקים שעות כל יום. זה לא ברצלונה ולא לונדון פה ואין שום סיבה שנעמוד בפקקים ונשלם על דלק 7 שקל לפאקינג ליטר.

ועוד כשמביאים פתרונות שמקצרים את הדרך כמו מנהרות הכרמל/ כביש 6 אז צריך שוב פעם כמובן, לפתוח את הארנק (כאילו לא מספיק עושקים אותנו כל חודש בתלוש משכורת. זה שאתה מרוויח משכורות 5 ספרות זה לא מתאר את המצב של האזרח הממוצע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרה לה גם לפני כמה ימים בנושא פסגות אפק בראש העין.

ומכיוון שאני גר קרוב לשנה בשכונה הזו, ויוצא בשעות העומס, נראה לי שהם עשו מה זה צ'רי פיקינג, חיפשו מתחת לאדמה משפחה שהמצב שלה קיצוני ברמות (וניחוש קל ממה שאפשר היה לראות בדרך מהבית לגנים, הילדים נמצאים בגנים בשכונות יותר ותיקות של ראש העין, מה שגורם לה כנראה לחצות את ראש העין מהחלק המזרחי ביותר, ככל הנראה עד כביש 444 שהוא הגבול המערבי של ראש העין).

כנ"ל היה באם המושבות, כשלוקח לבחור חצי שעה להגיע מהבית שלו מרחק של 3.5 או 4 ק"מ לעבודה (במקרה בפארק שבו אני עובד), אבל הבחור ממש מתעקש לקחת את הרכב ולעשות בדיוק (עד כדי 200 מטר לתחנת האצטדיון והרכבת) את המסלול שעושה קו אוטובוס (למעשה 2) שיש כל 15 דקות, והוא ממש ממש לא עמוס, וזה בערך 2-3 תחנות מהבית שלו לעבודה!

למעשה את שני קווי האוטובוס האלה הייתי לוקח לעבודה ולא גרתי באם המושבות אלא בעין גנים, מרחק של בערך 5 ק"מ, ועוד איזה 10 תחנות בדרך, וזה עדיין היה משתלם לי מאשר לקחת רכב בשעות העומס.

ועכשיו תבין שאתם רואים את זה ככה רק כי זה נושא שאתם בקיאים בו, אבל תפנימו, כל (!!!) כתבות הטלויזיה הן כאלה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום דבר לא מנופח ורחוק מהמציאוות, אתה פשוט התרגלת, כמו רוב / כל אזרחי ישראל, לעמוד בפקקים שעות כל יום. זה לא ברצלונה ולא לונדון פה ואין שום סיבה שנעמוד בפקקים ונשלם על דלק 7 שקל לפאקינג ליטר.

ועוד כשמביאים פתרונות שמקצרים את הדרך כמו מנהרות הכרמל/ כביש 6 אז צריך שוב פעם כמובן, לפתוח את הארנק (כאילו לא מספיק עושקים אותנו כל חודש בתלוש משכורת. זה שאתה מרוויח משכורות 5 ספרות זה לא מתאר את המצב של האזרח הממוצע).

אמרתי שאין פקקים והמצב טוב?

אמרתי שבאשקלון המצב ממש לא גרוע. ומניסיון, אם תיקח את השעה הכי עמוסה (בסביבות 7.50) יקח לך פחות מחצי שעה לחצות את העיר מהצפון העמוס ליציאה מהעיר (הצפונית שנמצת כ 3 קילומטר או הדרומית שנמצאת כ 10 קילומטר). סבירא לחלוטין לשיא העומס כשכל העומס נמשך כשעה בבוקה וכחצי שעה אחר הצהריים.

לחכות למחזור שלישי שיל רמזור אחד זה ממש לא אסן ולא קטסטרופה. אסון זה איילון למשל שעומד כמעט בכל שעות היממה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל קו האוטובוס המדובר לא עומד בפקקים ביחד עם כולם? הנסיעה בסך הכל תהיה יותר מהירה מאשר לקחת את הרכב הפרטי לאותו היעד?

עומד, אבל עם 2 נקודות טיפה שונות:

1. חלק משמעותי מהפקקים בשכונה הם מהחניה ועד לרחובות הראשיים (שיש בערך 2-3 כאלה), שהאוטובוס לא עומד בהם כי התחנות הן לאורך הרחובות הראשיים, ההליכה ברגל מהבתים לתחנות הם סיפור של 100-200 מטר בערך (כולל מעבר בין בניינים שרכב לא יכול לעשות).

2. לאורך "דרך אם המושבות" או בשמה החדש "דרך שלמה שמלצר" האוטובוס פונה ימינה לכיוון האיצטדיון ותחנת הרכבת, עושה פרסה במעגל התנועה, עוצר בתחנה, וממשיך ישר ופונה ימינה חזרה לשמלצר. הפניות הללו לא מרומזרות, והנתיבים ישר כן, הרמזור דיי ארוך, אבל בגלל העומס רק 4-5 רכבים יכולים לעבור במחזור של רמזור, בנוסף לנתיבי פניה לאצטדיון וחזרה שהם ארוכים יחסית, זה אומר שבזמני עומס יכול להיות שהמסלול של האוטובוס מהיר יותר.

אבל בלי קשר, גם אם ניקח מצב שבו נסיעה באוטובוס לוקחת לך אותו זמן כמו נסיעה ברכב, ויש לך תדירות גבוהה, זה קו הזהב שבו כל אדם הגיוני לא אמור לקחת רכב בכלל.

אתה נהנה לשבת חצי שעה בפקק עם גז-ברקס-גז-ברקס במהירות של צב קטוע רגל? זה עדיף על לשבת באוטובוס את אותו זמן?

עד היום כשאני צריך לצאת מהעבודה לקופת חולים (שנמצאת באם המושבות) וזה שעות העומס, אני משאיר את האוטו בחניה בעבודה ונוסע באוטובוס הלוך וחזור.

ועכשיו תבין שאתם רואים את זה ככה רק כי זה נושא שאתם בקיאים בו, אבל תפנימו, כל (!!!) כתבות הטלויזיה הן כאלה.

לא ציפיתי אחרת

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נהנה לשבת חצי שעה בפקק עם גז-ברקס-גז-ברקס במהירות של צב קטוע רגל? זה עדיף על לשבת באוטובוס את אותו זמן?

אף אחד לא נהנה, אבל :

אנשים מתכנינים קניות אחרי העבודה.

אנשים אוספים/לוקחים ילדים מחברים/חוגים/גן וכו'

הולכים לבקר את ההורים...את המאהבת...את הסוחר סמים.

לאנשים יש עיסוקים רבים בדרך מהעבודה הבייתה ולהתנייד ללא רכב לרבים זה מאוד מגביל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר ויודע, אבל במקרה המתואר למעלה? גם אם הוא הולך בהפסקת צהריים שלו למאהבת, משמעותית עדיף לקחת אוטובוס בבוקר, אוטובוס חזרה הביתה בצהריים, לקחת את הרכב ולצאת למאהבת.

קח בחשבון לדוגמה שכל הנסיעה הזו בבוקר לוקחת לאוטובוס +- 20 דקות מתחילת אם המושבות (כלומר צומת משה סנה-אבשלום גיסין) ועד לפארק עופר.

מחוץ לשעות העומס כל הסיפור זה 8 דקות בערך.

הנסיעה הלוך וחזור לוקחת פחות מאשר באוטו. הוא תיאר שבמקרה יצא לו 29 דקות ולא 35 או 45 דקות ברכב (וזה לגמרי מספר ריאלי) לרכב פרטי, יכול לקחת לו בקלות 15 דקות רק מהחניה עד לרחובות משה סנה או ראשון לציון.

היו ימים שידעתי שאני צריך לקנות משהו אחרי העבודה, או לאסוף משהו בהפסקת צהריים וכו', העדפתי לקחת אוטובוס בבוקר, אוטובוס בתחילת ההפסקת צהריים חזרה לעין גנים, לקחת את הרכב ולחזור לעבודה.

יש טונות של סיבות לקחת רכב, הנסיעה לעבודה וחזרה של הבחור המצולם - לא אחת מהן.

מה שמחזק את הדעה שעשו פה חתיכת פיקינג לצ'רי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על מקרה מאוד פרטני, אני מדבר בכללי.

בן אדם גר בכפר סבא, עובד בהרצליה, בדרך חזרה רוצה לקפוץ לבקר את ההורים בחולון.

בתחבורה ציבורית...בוא פשוט נגיד שנקווה שההורים עוד צעירים:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...