Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמליה דואק יוצאת לדרך בפרויקט מיוחד בחדשות על עומסי התנועה בישראל

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מסכים אתך ששכונות השינה, בגרסתן העכשווית, היא אסון. וכפי שציינתי, כהדיוט מה שנראה לי הוא שהבעיה היא בתכנון (ובתם לכך גם ביצוע) שגויים, גם מבחינת השירותים לתושבים ובמיוחד מבחינת קישור תחבורתי. העדר אפשרות לתחבורה פנימית לא מזהמת נוחה ובטוחה (רגלית, אופניים) והעדר קישור איכותי לתחב"צ. אתה מדבר על שכונמות שמספר תושבי כל חת מהן דומה לזה של עיר קטנה, אז אי אפשר להשאיר אותן מנותקות. כאשר שכונה כזו נבנית ב-2020 היא צריכה להיות מקושרת לתחב"צ מיום אכלוס הדירה הראשונה, ועם הכנות לקליטת BRT\רק"ל\מטרו בעתיד. זה אומר כבישים שמסוגלים לקלוט את האוטובוסים, אפילו ננת"צים ברחובות הראשיים וביכניסות והיציאות מהשכונה, מרווח לצמד מסילות או הכנת התשתיות בצורה שלא תפריע לחפירת רכבת תחתית ומקום להקמת התחנות. לא מדוב בהמצאת הגלגל, יש לא מעט ערים בעולם שנבנו בצורה כזו.

ts1 - אתה מדבר על "מקומות עבודה כמו בל אביב". אז, ראשית, כל חברה רוצה את המרכז שלה קרוב למרכז הכלכלי, ובמדינת ישראל יש רק מרכז אחד כזה. אבל תראה עיר כמו חיפה: לכאורה מושלמת למה שאתה רוצה, עם תשתית אקדמית, תעשיה מסורתית ותעשיה מתקדמת ועוד הרבה יתרונות. ועדיין תושבי המרכז אומרים "לא יודעים מה יש אחרי המוות, אבל אחרי חדרה אין חיים", וגם החיפאים נוהרים למרכז.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 205
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בוודאי שכל חברה רוצה להיות במרכז הלוהט של המדינה אבל , המדינה יכולה לתת הטבות לחברות שפותחות את מקום פועלם נניח 40 ק"מ מתל אביב.

בנוסף ישנם הרבה חברות כיום שאין זה משנה פיזית מקום העבודה לתפוקה וליעילות של החברה. פשוט תיעדוף של מקום מגורים של העובדים.

חיפה זו דוגמא לא בדיוק מדוייקת - נכון , אני טוען שצריך להתרחק מתל אביב ואין זה משנה לאן , אבל בתור התחלה לפחות מבחינה תפיסתית השינוי צריך לבוא מאזור שמרוחק כשעה נסיעה מתל אביב גג ולא שעה וחצי ומעלה.

ברגע שיהיו פשוט כמה ערים שמציעים את מה שתל אביב מציעה לא יהיה לתל אביב עדיפות. וגם חיפה תוכל להיות חלופה מעולה.

אבל , זה משהו שלא ישתלם למדינה כי למה לה לתת הנחות לחברות ולהרוויח פחות הן מהחברות והן מהציבור , לאף אחד מהממשלה לא אכפת כמה זמן אנחנו עומדים בפקק זה מה שבטוח.

זה שאתה אוהב את זה, לא אומר שאתה טוב בזה .

אם תשקיע בזה מספיק זמן תהיה מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אם המושבות שצוין לפני -

אני עושה 4 קילומטר האלה ברגל ב-40 דקות או 15 דקות על קורקינט.

ויש שבילי אופניים יעודיים.

לא צריך רכב. באופן פלא כל מיני "פרויקטים" צצים צמוד לבחירות.

ישנה תחנת רכבת צמודה לאיצטדיון.

עוד מעט תהיה רכבת קלה

מלא אוטובוסים

מחודש האחרון ישנם גם קורקינטים שיתופיים

כל אחד צריך להגיע דווקא עם רכב, אז תעמדו בפקק. מגיע לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אם המושבות שצוין לפני -

אני עושה 4 קילומטר האלה ברגל ב-40 דקות או 15 דקות על קורקינט.

ויש שבילי אופניים יעודיים.

לא צריך רכב. באופן פלא כל מיני "פרויקטים" צצים צמוד לבחירות.

ישנה תחנת רכבת צמודה לאיצטדיון.

עוד מעט תהיה רכבת קלה

מלא אוטובוסים

מחודש האחרון ישנם גם קורקינטים שיתופיים

כל אחד צריך להגיע דווקא עם רכב, אז תעמדו בפקק. מגיע לכם.

ואיך אמורים לפזר את הילדים למסגרות ? בקורקינט ? בימים גשומים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ts1 - אני אהיה קצת ציני, אבל המרחק מחיפה לתל אביב הוא 75 ק"מ. ברכבת זה 50-60 דקות, תלוי כמה עצירות בדרך. אני מכיר לא מעט אנשים שעושים את הדרך הזו על בסיס יומיומי, כולל אחד הבנים שלי וזוגתו משך מספר שנים.

אבל תסתכל על תכנון בעייתי: יקנעם שהפכה מרכז הייטק ונהנית מקרבתה לכביש 6. שים לב - לכביש 6, לא לאמצעי תחבורה ציבורית ראוי. בנו רכבת עם תחנה ב"יקנעם" יקנעם, אבל התחנה נמצאת בכפר יהושע, מרחק 5 ק"מ מיקנעם, והקישור בתחב"צ בין העיירה לבין תחנת הרכבת לא מתוכנן נכון (או, לפחות, לא היה כך). אז כדי לנסוע ברכבת מקנעם לת"א צריך לנסוע ברכב לכפר יהושע, ואז ברכבת לחיפה ומחיפה לתל אביב. כמובן שמה שקורה הוא שנוסעים ברכב. נדמה לי שאף אחד לא מדבר על חיבור רכבתי של הצפון למרכז דרך ואדי ערה או ואדי מילך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיש הרבה שנוסעים מרחק כזה , אבל רוב האנשים לא מוכנים לנסוע כל כך הרבה.

ולכן תחילה צריך לצאת מעט מתל אביב לראות שייתכנו חיים טובים וכך להמשיך.

הדוגמא של יקנעם היא מצויינת , כך לא בונים תשתית שתפחית פקקים\תגרום לציבור לרצות לעבור לשם. בדיוק בגלל התכנון הלקוי הזה , אנשים כבר מעדיפים לחיות במרכז כי אין שום יתרון.

אם הרכבת הייתה במרכז ההייטק המצב היה מעט אחר , בנוסף גנים איכותיים ובנייני מגורים חדשים ואולי חלק מהאנשים היו מוכנים כן לעבור לגור שם אפילו.

או לנסוע ברכבות מהמרכז.

בכל מקרה שוב , המדינה לא תעשה מה שלא משתלם לה ולכן האזרחים כבולים . בכל העולם זה עובד ככה ובמיוחד אצלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב רגולציה של הענף. אחרת תשאר עם צבר קטן של קוים רווחיים ומרבית המדינה תוותר מנותקת מתחב"צ. אתה רואה חברה שמיוזמתה מפעילה קוים על 899 במחירים סבירים? בדיוק כפי שמשרד התקשורת חייב לפקח על חברות התקשורת כדי לוודא פרישת השירות בכל הארץ, כך מחוייבת אסדרה של התחבורה הציבורית. מחוייבת גם רגולציה של איכות השירות (טיב כלי הרכב, תדירות השירות, המחיר וכו'), אחרת התחב"צ תדרדר עוד יותר.

דרך אגב, בהחלט יש מערכת שמבוססת על קוים רווחיים. קוראים לה מוניות שירות. גם התחום הזה מפוקח, אבל לא מחייבים את החברות להפעיל קוים בכל מקום.

בנוגע למוניות שירות. כל העניין המבורך של הרב קו והחלוקה לאיזורים חיסלה את כל מערך מוניות השירות. רגולציה אם זה דבר טוב או רע זה נושא למחלוקת שנעזוב אותו אבל הבעיה ברגולציה בישראל שבמקום להבטיח את טיב השירות היא מבטיחה את בינוניות השירות.

רק דוגמא אישית. בשבוע שעבר נרשמתי לקארפול של וויז, אני גם משלם פחות 5.5 ש"ח להלוך וחזור (יחסית לחופשי יומי) וגם זמן הנסיעה יורד בחצי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הרפרנס, סורי.

לדעתי בונים שכונות שינה כי זה קל וגם הרבה רוצים לגור בבניין כזה עם גינה באמצע וקניון, מתוך הרגל שככה זה, ויש פקקים בכל מקום, או תפיסה מעוותת כאילו לחיות בעיר גדולה זה בהכרח להצטופף בדירה ישנה ורועשת באמצע רחוב מרכזי. מה שעוד יותר גרוע בשכונות האלו, זה שגם לאוטובוסים קשה לעבור שם. וכך אני מוצא את עצמי לפעמים מחפש חניה רבע שעה בביקור משפחה, בשכונת פרברים בה לכל דירה יש חניה או שתיים צמודות, וכל הרחובות הם כחול לבן או אפור עם מפרצי חניה.

אני מתקשה להבין, איפה אתה רוצה שאנשים יחיו?

לא נדמה לי שאף אחד לא מדבר על חיבור רכבתי של הצפון למרכז דרך ואדי ערה או ואדי מילך.

בהחלט הייתה תוכנית למסילת רכבת מעפולה לחדרה דרך ואדי ערה.

התוכנית נגנזה לטובת תשתית רכבת קלה בואדי ערה וממש לפני כמה חודשים נגנזה כליל והועתקה לנתיב לא פחות מהזוי.

התוואי המקורי באדום (לאורך ואדי ערה), התוואי החלופי והסופי בצהוב, משום מקום לשום מקום...

1.7562901.3251246733.PNG

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ts1 - העניין הוא שיקנעם גדלה בקצב מהיר מאד. אבל, כמקובל במקומותינו, תשתית התחבורה (חוץ מהכבישים) איך לומר, מוזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתקשה להבין, איפה אתה רוצה שאנשים יחיו?

לא צריך להקים עוד מיליוני פרברים, אלא לצופף מרכזי ערים קיימות, במסגרת פינוי בינוי. כן, זה דורש השקעה של העיר בתשתיות, אבל גם המדינה אמורה לתעדף את זה.

אם כבר מקימים שכונות חדשות, הן לא יכולות להיות רק מקום שאנשים ישנים בו, כשמרכזי התעסוקה הקרובים נמצאים במרחק של קילומטרים רבים, ללא שום יכולת להגיע לשם בתחבצ.

וגם אם כבר בנו פרבר, אני מניח שאפשר לתכנן אותו נגיש יותר לאוטובוסים, ממה שקורה בכל הפרבולות שאני רואה בערים השונות.

תראה את לונדון - לא מקום שפתרו את בעיית הפקקים באמת בפרברים שלו, אבל אחוז המגיעים שם ברכב למקום עבודתם נמוך משמעותית ממה שקורה בתל אביב וערי הלווין שלה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נקודה נוספת לרעת רוב השכונות הפרבריות האלה, היא שאין שם באמת איכות חיים כמו שאפשר לצפות מפרבר. זה סתם עוד בניין קומות גבוה עם הרבה שכנים, ברוב המקרים בלי נוף ובטח ללא "אווירה כפרית פסטורלית". בונים כמה מגדלים עם פארק קטן מתחת, שהדיירים משתמשים בו אולי בשבתות מדי פעם. במהלך יום עבודה זה נטוש ובערב יושבים שם ילדים ערסים עם וודקה xl.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט הייתה תוכנית למסילת רכבת מעפולה לחדרה דרך ואדי ערה.

התוכנית נגנזה לטובת תשתית רכבת קלה בואדי ערה וממש לפני כמה חודשים נגנזה כליל והועתקה לנתיב לא פחות מהזוי.

התוואי המקורי באדום (לאורך ואדי ערה), התוואי החלופי והסופי בצהוב, משום מקום לשום מקום...

1.7562901.3251246733.PNG

אתה באמת לא מבין למה שינו?

תסתכל איזה יישובים הרחיקו מהתואי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר כמובן לחשוב פוליטיקה, אבל אפשר גם לפתוח גוגל ולהסתכל על התוואי.

המסילה הזאת הייתה דורשת מנהור משוגע ועלויות מטורפות.

זו הסיבה שנגנזה.

בתור מתכנן אגב אני חושב שזה מפגר לחלוטין, כי זו תשתית לאומית וזה לא משנה כמה זה עולה, עדיף לא לבצע אם אין כסף עכשיו מאשר לבצע משהו לא נכון.

נתיבי ישראל מלאה מהנדסים ערבים, אגפי ההנדסה של רכבת ישראל היא סוג של רוסיה הקטנה.

דווקא למיעוטים יש ייצוג גבוה מאד בתכנון המדינה.

את מי שכן צריך להעיף זה את ועדות התכנון ואת פקידי משרד התחבורה.

מדובר באנשים שאשכרה מבינים מה הבעיה ופשוט לא מצליחים (או לא רוצים? או על הז' שלהם?) לצאת מהשיטה ולהתאים את התכנון למציאות.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אמרת וועדות התכנון, אמרת הכל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...