Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמליה דואק יוצאת לדרך בפרויקט מיוחד בחדשות על עומסי התנועה בישראל

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עמליה דואק, עיתונאית של החדשות 12, פרסמה פוסט בפייסבוק ובו נכתב כי בשבוע הבא יוצא לדרך פרויקט מיוחד על עומסי התנועה בישראל והמחדלים שעומדים מאחוריהם.

פוסט שצבר 2,700 לייקים ו-1,500 תגובות ביממה.

אני מצטט:

״כמה שעות עמדתם היום בפקק?

כמה זמן חיכיתם לאוטובוס?

וכמה זמן המצב הזה עוד ימשך?

אני אישית עומדת בפקק שעתיים ביום. 14 שעות בשבוע. חצי יממה מהשבוע שלי אני תקועה במכונית.

בשבוע הבא אני יוצאת לדרך בפרויקט מיוחד בחדשות על עומסי התנועה בישראל והמחדלים שמאחוריהם.

ואני צריכה אתכם כבר עכשיו.

צלמו, ספרו ושתפו אותי בכל מה שמפריע לכם בדרך וחייבים לתקן, ותייגו #לא_זזים.

מחכה לשמוע מכם״

קישור לפוסט:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 205
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מזעזע...

עד לפני 3 שנים הייתי נוסע באופן קבוע מראשון לרמת החייל.

היה לוקח לי גג 50 דקות נסיעה.

לאחר מכן החלפתי עבודה ועברתי לעבוד באזור תעשייה בחולון, עם רכב.

התפקיד היה נסיעה בכל הארץ, אז לא נכנסתי לתל אביב בכלל.

עברתי לעבודה אחרת, בקיבוץ עין גדי, שזה בכלל התנתקות מהנסיעה ואין לך מושג מה קורה שם.

קיבלתי ההצעה לעבור למשרד ממשלתי מול עזריאלי, משרה שמחייבת רכב.

אמרתי מגניב, אפשר לעשות קאר-פול.

חזרתי לבית הורי, ראשון לציון והתחלתי לעשות את הנסיעה מראשון לחניון רכב בארלוזורוב.

כל יום לקח לי מינימום שעה ורבע נסיעה, אני הייתי בה-ל-ם מכמות הרכבים, מרחק הפקקים, העומס המטורף, זה הדהים אותי.

רציתי לבוא עם רכבת, אמרתי על חשבוני, אבל לא הסכימו ואמרו רק עם רכב.

ניסיתי לעשות את זה כל יום אבל אחרי שבועיים אני פשוט התפטרתי.

כל יום לבזבז 2.5-3 שעות רק ישיבה ברכב, זה הטריף אותי.

שעבדתי ברמת החייל אני נסעתי עם תחבורה ציבורית, רכבת ואוטובוס והתייאשתי כי אני מחכה לרכבת ופתאום אתה מגלה שהיא מבוטלת ולך תחפש דרך להגיע הביתה.

התחלתי להגיע ברכב כל יום לרמת החייל, נרשמתי כנהג בקארפול של Waze ומהוצאה חודשית של בית-עבודה ברכב של כ-700 שקל, הצלחתי לחסוך ורדת ל-300 שקל בחודש.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמת המינוע בישראל נמוכה יחסית למדינות העולם המפותח - בערך 400 מכוניות ל1000 תושבים. מצד שני , הצפיפות בכבישים מגיעה לרמה שלא תאומן ומרכז המדינה הופך לפקק אחד גדול כמעט בכל שעה. הסיבה מחסור בתשתיות , מדינה שהתחבורה הציבורית בה היא פשוט בדיחה עצובה. במדינות מפותחות אנשים נוסעים בבוקר לעבודה בתחבורה ציבורית נגישה ויעילה ומשאירים את הרכב הפרטי בבית. אצלנו , מחוסר ברירה , אנשים נוסעים לעבודה במכונית הפרטית והמדינה נסתמת לגמרי , הזנחה של 70 שנה. לפעמים אני חושב שאולי היה עדיף אם הבריטים היו ממשיכים לשלוט כאן עד היום , בטוח הייתה לנו רכבת תחתית ותשתיות שונות לגמרי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות, בסופו של דבר במדינה נורמלית התחבורה הציבורית היא האחראית המרכזית על השינוע של רוב האוכלוסייה לעבודה, הרכב נועד לכל שאר הנסיעות שזה בדר״כ בשעות שהן גם ככה לא עמוסות במיוחד (שעות אחרי העבודה וסופי שבוע), כל עוד זה לא יהיה המצב גם פה אז הפקקים ימשכו.

זאת קלישאה אבל באמת שרק תחבורה ציבורית ברמה גבוהה תגרום לאנשים לוותר על הרכב בכל בוקר בדרך לעבודה ובחזרה, לא בכוח, כשהם יראו שברכבת/אוטובוס הם מגיעים בחצי מהזמן ממה שלוקח להם ברכב וללא הרבה טרחה אז הם בעצמם יעשו את המעבר וישאירו את הרכב בבית בכל בוקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל חייבים תחבורה ציבורית טובה יותר, ייעול של הרכבת, בניית רכבת תחתית, קאר פול ולהעביר את האנשים לתחבורת המונים.

עכשיו אחרי שאמרנו את המנטרות הקבועות, אני לא מכיר אף מטרופולין בעולם שאין בו שעה וחצי-שעתיים פקק בכניסה וביציאה בשעות השיא ולא משנה כמה משובחת שם התחבורה הציבורית.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לנסוע במדינה הזאת, ראיתי לאחרונה אסטון מרטין תקוע בפקק, הבחור מרוב תסכול חיכה בכל עצירה עד שהרכב לפניו יתפוס מרחק של כמה מטרים, כדי שהוא יוכל להאיץ בכוח ולבלום בלימת חירום וכך חוזר חלילה, כמו אריה בכלוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדברים שאהבתי בלונדון זה שיש מס כניסה למרכב העיר עם רכב, ככל ששעת העומס עולה כך גם גובה המס.

אני לא בקיא בפרטי המס ואופן הגביה שלו.

לדעתי אם יחייבו מס כניסה למרכז העיר כמו תל אביב בשעות העומס אז אנשים יעברו לתחבורה שיתופית.

כי זה יהיה יותר זול וככה יחייבו שינוי.

כרגע אני לא נכנס לתל אביב עם רכב בשעות עומס ומשתמש בשירות "באבל דן" ומאד מבסוט.

נכון שלפעמים אתה מחכה 20דק למונית שתגיע אליך אבל במצטבר זה יותר מהיר מאחר

ואתה לא עובר אוטובוסים בדרך ליעד ונשאר באותה מונית וגם אתה מגיע ישירות ליעד.

זה שירות גאוני שדן פשוט חייבת ליישם בכל עיר בארץ, במיוחד בתחנות רכבת.

זה יחסוף עשרות שעות שבועיות שמבוזבזות על אוטובוסים או מוניות שירות.

וגם מונע שימוש מיותר ברכב.

כרגע אין ממשלה ולכן כל צעקות הן לשווא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מס כניסה עם רכב לעיר כמו בלונדון מתאים לערים כמו לונדון בהן יש תחבורה ציבורית יעילה , לא רק בלונדון עצמה אלא בכל אנגליה יש רשת רכבות יעילה ומתאימה לצרכי האוכלוסיה , מה שלגמרי לא קיים כרגע בשום מקום בישראל ולכן ההשוואה ללונדון בעניין הזה לגמרי לא במקום. עוד משהו בעניין הקאר פול - המדינה אומרת לנו בעצם - במשך 70 שנה הזנחנו הזנחה פושעת את עניין התחבורה הציבורית וכרגע המצב הפך להיות בלתי נסבל ולכן יואילו האזרחים להסיע ברכבם הפרטי שעליו הם משלמים מס בערך פי שתיים מכל מדינה בעולם המפותח את ציבור הנוסעים - במקום המדינה שלא דואגת לו ואינה ממלאה את תפקידה בעניין זה ובא לציון הגואל. כך גם לא נשקיע בתחבורה ציבורית , גם נמשיך לעשוק את הציבור במס בלתי נתפס על מכוניות ועל דלק וגם לא נמלא את תפקידנו לדאוג לאוכלוסיה לתחבורה ציבורית זמינה ויעילה...

אחד הדברים שאהבתי בלונדון זה שיש מס כניסה למרכב העיר עם רכב, ככל ששעת העומס עולה כך גם גובה המס.

אני לא בקיא בפרטי המס ואופן הגביה שלו.

לדעתי אם יחייבו מס כניסה למרכז העיר כמו תל אביב בשעות העומס אז אנשים יעברו לתחבורה שיתופית.

כי זה יהיה יותר זול וככה יחייבו שינוי.

כרגע אני לא נכנס לתל אביב עם רכב בשעות עומס ומשתמש בשירות "באבל דן" ומאד מבסוט.

נכון שלפעמים אתה מחכה 20דק למונית שתגיע אליך אבל במצטבר זה יותר מהיר מאחר

ואתה לא עובר אוטובוסים בדרך ליעד ונשאר באותה מונית וגם אתה מגיע ישירות ליעד.

זה שירות גאוני שדן פשוט חייבת ליישם בכל עיר בארץ, במיוחד בתחנות רכבת.

זה יחסוף עשרות שעות שבועיות שמבוזבזות על אוטובוסים או מוניות שירות.

וגם מונע שימוש מיותר ברכב.

כרגע אין ממשלה ולכן כל צעקות הן לשווא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לנסוע במדינה הזאת, ראיתי לאחרונה אסטון מרטין תקוע בפקק, הבחור מרוב תסכול חיכה בכל עצירה עד שהרכב לפניו יתפוס מרחק של כמה מטרים, כדי שהוא יוכל להאיץ בכוח ולבלום בלימת חירום וכך חוזר חלילה, כמו אריה בכלוב.

מבטיח לך שהיה מתנהג בדיוק באותה הצורה גם אם היה בתוך סיאט איביזה, ללא TSI.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזעזע...

עד לפני 3 שנים הייתי נוסע באופן קבוע מראשון לרמת החייל.

היה לוקח לי גג 50 דקות נסיעה.

לאחר מכן החלפתי עבודה ועברתי לעבוד באזור תעשייה בחולון, עם רכב.

התפקיד היה נסיעה בכל הארץ, אז לא נכנסתי לתל אביב בכלל.

עברתי לעבודה אחרת, בקיבוץ עין גדי, שזה בכלל התנתקות מהנסיעה ואין לך מושג מה קורה שם.

קיבלתי ההצעה לעבור למשרד ממשלתי מול עזריאלי, משרה שמחייבת רכב.

אמרתי מגניב, אפשר לעשות קאר-פול.

חזרתי לבית הורי, ראשון לציון והתחלתי לעשות את הנסיעה מראשון לחניון רכב בארלוזורוב.

כל יום לקח לי מינימום שעה ורבע נסיעה, אני הייתי בה-ל-ם מכמות הרכבים, מרחק הפקקים, העומס המטורף, זה הדהים אותי.

רציתי לבוא עם רכבת, אמרתי על חשבוני, אבל לא הסכימו ואמרו רק עם רכב.

ניסיתי לעשות את זה כל יום אבל אחרי שבועיים אני פשוט התפטרתי.

כל יום לבזבז 2.5-3 שעות רק ישיבה ברכב, זה הטריף אותי.

שעבדתי ברמת החייל אני נסעתי עם תחבורה ציבורית, רכבת ואוטובוס והתייאשתי כי אני מחכה לרכבת ופתאום אתה מגלה שהיא מבוטלת ולך תחפש דרך להגיע הביתה.

התחלתי להגיע ברכב כל יום לרמת החייל, נרשמתי כנהג בקארפול של Waze ומהוצאה חודשית של בית-עבודה ברכב של כ-700 שקל, הצלחתי לחסוך ורדת ל-300 שקל בחודש.

דו"ג היה פותר לך את הבעיה מבלי להתפטר. מושלם למרחקים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אחרי שאמרנו את המנטרות הקבועות, אני לא מכיר אף מטרופולין בעולם שאין בו שעה וחצי-שעתיים פקק בכניסה וביציאה בשעות השיא ולא משנה כמה משובחת שם התחבורה הציבורית.

אתה מדבר על מטרופולין נתניה? שעה ורבע מנתניה לוינגייט, כל בוקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא ללמוד ממי שכבר היה במקום שלנו? בלו-אנג'לס, חשבו שאין מספיק כבישים ובנו יותר והוסיפו מחלפים, מפלסים וגשרים. המצב השתנה? בסופו של דבר, לא גם בגלל גידול בכמות כלי הרכב.

מה הפיתרון? לדעתי, המנהרות שאילון מסאק רוצה לבנות. נשמע הזוי, אבל זה לא שונה מרוב הרעיונות שלו בהתחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא צריכה לקבל פוליצר על הפרויקט הנועז הזה, לא פחות.

בכל מטרופולין גדול יש פקקים מטורפים - גם אם באותו מטרופולין יש תחבורה ציבורית מפותחת.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא ללמוד ממי שכבר היה במקום שלנו? בלו-אנג'לס, חשבו שאין מספיק כבישים ובנו יותר והוסיפו מחלפים, מפלסים וגשרים. המצב השתנה? בסופו של דבר, לא גם בגלל גידול בכמות כלי הרכב.

מה הפיתרון? לדעתי, המנהרות שאילון מסאק רוצה לבנות. נשמע הזוי, אבל זה לא שונה מרוב הרעיונות שלו בהתחלה.

סרטון גדול. אם אם לא ישים בעליל. בטח לא בעשרות השנים הקרובות אבל כמו שאומרים,

if you're ganna dream, dream big

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...