Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמליה דואק יוצאת לדרך בפרויקט מיוחד בחדשות על עומסי התנועה בישראל

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא חולק עליך, אבל "אף אחד לא חושב להגיע לעיר עם רכב פרטי" אעפס נשמע לי אוטופי מידי.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 205
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

להיכנס לעיר עם רכב זה אילוץ שרוב האנשים יעדיפו להימנע ממנו, בהינתן חלופה מספיק אטרקטיבית. בלונדון וניו יורק הרבה יותר נח להתנייד ברכבת / אוטובוס, ולראיה הם מפוצצים באנשים. מי שבכל זאת נכנס עם רכב, כנראה יש לו אילוצים אחרים שמחייבים את זה.

גם בארץ, הרכבות מפוצצות באנשים שנוסעים וחוזרים מהעבודה בתל אביב.

מי שמגיע פעם ב אולי יותר נח ברכב, אבל כל יום לאותו מקום ובחזרה? ברור שרכב זה הכי פחות נח.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתגובה לתחבורה הציבורית בשבת: נהגי המוניות מתכננים מחאת ענק: ״מי שרוצה לבלות - שישלם״

https://mobile.mako.co.il/news-israel/2019_q4/Article-11bbf9eeb64ae61026.htm?utm_source=Facebook&utm_medium=NewsChannelPage&partner=NewsChannelFacebook

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ממש מחאת מפעלי הקרח.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין עליו.

הבחור (אזרוב) לא יפספס אף הזדמנות לעשות יח"צ רע לציבור נהגי המוניות.

אני לא מבין איך הללו לא מפנים אותו בנימוס מכסאו, לטובת מישהו שיכול לקדם את ענייניהם בחוכמה.

כמו, נניח, איש יח"צ מקצועי...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו גם לדו"ג לוקחים את היתרון המרכזי:

https://m.ynet.co.il/Articles/56304150

אם קנית דו"ג רק בגלל "אי אכיפה" של סעיף כלשהו - עשית טעות חמורה.

זה לא היתר, זה לא תקנה, זה החלטה של מפקד מתנ"א (שיכולה להתהפך ברגע שיש מפקד מתנ"א חדש, בממוצע כל שנתיים בערך).

מה הבעיה עם תחנת האוטובוס שליד האצטדיון? זאת אותה תחנת אוטובוס שמשרתת את נוסעי הרכבת בקריית אריה.

הבעיה עם תחנת הרכבת, לא האוטובוס.

אין עליו.

הבחור (אזרוב) לא יפספס אף הזדמנות לעשות יח"צ רע לציבור נהגי המוניות.

אני לא מבין איך הללו לא מפנים אותו בנימוס מכסאו, לטובת מישהו שיכול לקדם את ענייניהם בחוכמה.

כמו, נניח, איש יח"צ מקצועי...

אני לא מכיר אותו, אבל לפחות לפי הכותרת משנה נראה שההתנגדות היא להסעות בחינם (ומי שמכיר כלכלה 101 יודע שאין חינם, זה מכספי הארנונה שלנו).

כלומר יכול להיות מצב שנהג מונית שגר בת"א, משלם ארנונה לת"א, ומתוך הכסף שהוא משלם מממנים הסעות חינם (במסגרת מאבק פוליטי גרידא, אבל לא משנה) שמתחרה בו.

כמו נניח שעיריית חדרה תחליט להקצות כסף עבור אדריכלים, תשלם להם כדי שייתנו שירותים בחינם לתושבי חדרה.

הכסף שלך הולך כדי לממן שירות מתחרה לך כשלקוח הקצה לא משלם כלום.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מחאת מפעלי הקרח.

יותר כמו מחאת עובדי רשות הנמלים בעקבות בנייה של נמל חדש שיופעל על ידי חברה סינית.

א

אני לא מכיר אותו, אבל לפחות לפי הכותרת משנה נראה שההתנגדות היא להסעות בחינם (ומי שמכיר כלכלה 101 יודע שאין חינם, זה מכספי הארנונה שלנו).

כלומר יכול להיות מצב שנהג מונית שגר בת"א, משלם ארנונה לת"א, ומתוך הכסף שהוא משלם מממנים הסעות חינם (במסגרת מאבק פוליטי גרידא, אבל לא משנה) שמתחרה בו.

זו התנגדות לשם התנגדות. הבחור צריך להצדיק את הריטיינר החודשי.

נניח והעירייה תגבה 10 שקלים מכל נוסע. זה מה שיעזור לנהגי מוניות? מונית ממילא תהיה הרבה יותר יקרה.

פשוט במשך עשרות שנים חסרי רכב היו לקוחות שבויים בסופי שבוע. עכשיו שמתחילים להופיע ניצנים של אלטרנטיבה נהגי מוניות מתחילים להילחץ כי יהיה להם יותר קשה לעשוק צעירים וקשישים.

ובוא, תחבורה ציבורית בשבת היא לא מאבק פוליטי גרידא אלא צורך אדיר. אני אשמח שכספי הארנונה שלי ילכו למימון תחבורה ציבורית בסופי שבוע ולא בשביל לשלם שכר טרחה לאיזה זמר מזרחי באירוע יום העצמאות.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו התנגדות לשם התנגדות. הבחור צריך להצדיק את הריטיינר החודשי.

לא הבנת את הגאונות שעומדת מאחורי ההתנגדות. תכף אסביר.

נניח והעירייה תגבה 10 שקלים מכל נוסע. זה מה שיעזור לנהגי מוניות? מונית ממילא תהיה הרבה יותר יקרה.

הרי מבחינה חוקית לקיחת תשלום בעת הנסיעה (או העלייה) נחשבת כתחבורה ציבורית.

וזו מצריכה אישור של משרד התחבורה (שגם בממשלות יותר חילוניות לא נתנו אישור כזה).

משמע בהצהרה כזו הוא מקבע את המונופול על תחבורה ציבורית בשבת, בתשלום אסור, בחינם לא הגיוני.

פשוט במשך עשרות שנים חסרי רכב היו לקוחות שבויים בסופי שבוע. עכשיו שמתחילים להופיע ניצנים של אלטרנטיבה נהגי מוניות מתחילים להילחץ כי יהיה להם יותר קשה לעשוק צעירים וקשישים.

נכון, כפי שציינתי שורה אחת למעלה, ניסיון לקיבוע המונופול.

ובוא, תחבורה ציבורית בשבת היא לא מאבק פוליטי גרידא אלא צורך אדיר. אני אשמח שכספי הארנונה שלי ילכו למימון תחבורה ציבורית בסופי שבוע ולא בשביל לשלם שכר טרחה לאיזה זמר מזרחי באירוע מחורבן ביום העצמאות.

ככלל זה נכון, ספציפית כרגע בעיתוי הזה ובמימוש הזה - מאבק פוליטי גרידא, שבמקרה עונה על צורך.

אגב בהמשך למה שכתבתי למעלה - זה לא מימון תחבורה ציבורית בסופי שבוע (שכן זה מצריך אישור משרד התחבורה) אלא מימון הסעות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו נניח שעיריית חדרה תחליט להקצות כסף עבור אדריכלים, תשלם להם כדי שייתנו שירותים בחינם לתושבי חדרה.

הכסף שלך הולך כדי לממן שירות מתחרה לך כשלקוח הקצה לא משלם כלום.

זה יותר כמו שהעירייה תממן שירותי אדריכלות לבניית גגונים לחניה, כשאני מתכנן וילות יוקרה.

זה לא אותו שירות. (תדירות,נוחות,פרישה).

בכל מקרה, לא טענתי לתוקף הטענה, אלא רק לדרך הפשטנית לנהל מאבק (שברור שלציבור שהוא מייצג הוא כן חשוב).

לבוא ולצאת חזיתית נגד מהלך שנמצא בקונצנזוס רחב, ובחשיפה גדולה בתקשורת וברשתות החברתיות, זה מהלך לא חכם יחצ"נית.

בטח כשאתה מראש מגיע עם סטיגמה של גזלן ונצלן שדואג רק לעצמו.

ובטח כשאתה מאיים לחסום כבישים. תשאל את האתיופים והנכים כמה אמפטיה זה הביא להם.

תן למישהו כמו רני רהב לנהל את היח"צ של הארגון במשך שמתיים, תראה איך גם המילניאלס מהשרשורים המקבילים שמייחלים להכחדת ענף המוניות מדקלמים מנטרות בזכות הנהגים העמלים

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הקבלה טובה, כי גם שירותי ההסעות בסופ"ש וגם המוניות לוקחות אותך ממקום למקום.

בטח בעיר כמו ת"א שעם פרישה לא רעה אפשר לתת מענה מצוין, נכון שהמונית תיקח אותך מ-A ל-B, ותעלה X, אבל ההסעה תיקח אותך מ-A פלוס 200 מטר ל-B מינוס 300 מטר בעלות אפס.

ותקרא למעלה, המטרה במאבק היא לטווח הארוך:

1. קשה לראות איך לטווח ארוך יש כאן ממשלות (ולא רק ממשלה אחת) ללא חרדים ודתיים - מה שאומר שהסעיף להפעלת תח"צ בשבת כנראה יישאר על כנו, והאישורים ימשיכו לא להתקבל, מה שמשאיר רק את התח"צ הפרטי כמו מוניות שירות וספיישל (שלא צריכים אישור, כי הם לא מחויבים ללו"ז כמו קווי אוטובוס).

2. מצד שני לא הגיוני לתת שירות שעולה כסף - בחינם ללקוחות (שיכולים להיות גם לא תושבי ת"א בכלל) על חשבון התושבים.

ולכן כמו בנושא אובר - הוא יילחם כדי שהמאבק יצטייר כמאבק כדי להתחרות כשווה בין שווים, וכנראה גם יזכה בטווח הארוך.

ככלל אני חושב שמי שחוסם כבישים צריך לבלות במעצר החל מחצי דקה לאחר החסימה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לעניין "הטווח הארוך" וזה שהתכנון הוא על כך שאם גובים כסף, אז תחוייב הסדרה-

עלית על נקודה. לא יודע אם היזמים חשבו על זה. מקווה שכן ושיש להם פתרון בקנה.

אבל אני ממש לא בטוח שהנ"ל משחק שחמט טוב כמוך.

לדעתי הוא סתם קיבל כמה טלפונים בסגנון "בונ'ה, ח*א סופ"ש!!! המא**ים עם ההסעות חינם אוכלים לנו את כל הנסיעות!!!" והגיב מהבטן.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה עליתי על נקודה? זה היה ידוע מראש, הרי אם זה לא היה מאבק פוליטי גרידא הפעם, היו פועלים לקבל היתר לפי התקנות.

אבל כמה וכמה ראשי ערים לאחרונה הצהירו על כל מיני מיזמים לתח"צ בשבת, עד שגילו להם ברדיו ובטלוויזיה שהם לא יכולים לקרוא לזה תח"צ והם לא יכולים לקחת תשלום בעלייה לאוטובוס / מיניבוס / קורקינט.

אבל הם כבר הצהירו, ויצאו לוחמניים, במקום ללכת בדרך הארוכה והחוקית והנכונה אמרו אמממ הסעיף אומר שאסור לקחת כסף בעלייה, אז לא ניקח כסף!

לגבי הבחור והשחמט, לא מכיר אותו, לא יודע להגיד לך, יודע שבעבר באיגוד נהגי המוניות היו כאלה שמשחקים שח-מט טוב (לא יודע אם טוב כמוני, אבל טוב, בכל זאת הייתי מקום 3 או 4 במחוז ירושלים לנוער אי שם בעברי), הם בד"כ גם לא אלה שנמצאים בפרונט.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העירייה בוחרת לחלק את המשאבים שלה כרצונה,או יותר נכון כרצון הבוחרים.

לי אין ילדים,אז למה שגני ילדים/מתנסים יתוקצבו?מה זה עוזר לי בחיים ולמה אני אמור לשלם על זה?

נשמע דבילי בדיוק כמו הטיעון של אותו נהג.

רוצה להאמין שגם אם תאושר הסעה בתשלום,המחיר יהיה שקל/10 אגורות סתם כדי לעשות להם דווקא.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא במדינת הבג"ץ והיועמ"ש.

מזכיר את נושא הפארק בעפולה למשל - שם נמנע מהעירייה לחלק את המשאבים שלה כרצונה, ויותר גרוע מזה - כרצון הבוחרים או התושבים.

שם התושבים גם מימנו את הקמת הפארק, גם את תפעולו, ונמנע מהם להגביל את הכניסה אליו רק לתושבים.

ההשוואה לגני ילדים לא נכונה מיסודה, מכיוון שתקצוב גני ילדים מגיל 3 ובתי ספר הוא חובה של הרשות המקומית עקב חוקי המדינה והחלטות ממשלה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...