Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה היברידית 2015-כמה קריטי לטפל במורשה

shalom111
שימו לב! השרשור הזה בן 1598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל האנשים היקרים,

יש ברשותי אוריס 2015 . עד כה מטופלת במורשה . עד כה מרוצה מתיפקודה ומהשירות.

חוץ מעניין קטן והוא התשלום .

אז התריעו בפניי במוסך ואמרו לי שהמערכת ההיברידית מורכבת ואם אטפל במוסך אחר אני עלול להסתבך.

שאלתי אם האחריות על הסוללה תקפה במידה ולא אטפל אצלהם. אמרו שכן אבל עיקמו פרצוף והויסיפו לך תדע במה יגעו .

מבדיק שעשיתי הפער בין מורשה לאאחר שאינו מורשה מתבטא בלפחות ב2500 שח שנתי . אני נוסע כ40 אלף בשנה.

יש למישהו נסיון עם טיפול שלא במורשה?

אודה לתובנות ולעצה בעניין.

תטדה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לי ניסיון אבל אני לא דוגמא.

במקומך הייתי משלב :טיפול שמנים, ברקסים ופילטרים במוסך רגיל(עם חלפים איכותיים ) כל מה שקשור לטעינה ומצברים תפנה למוסך היבואן.תרחיב אחריות שם על הסוללות.

פילטר אויר לא משפיע על טעינת המצבר . היבואן לא יכול להתנות אחריות תמורת טיפול במוסך היבואן (ע"פ חוק) .

הם בהחלט ינסו להפחיד אותך עם סיפורי אימה אבל האמת שיש מוסכים פרטיים שטובים ממוסכי יבואן . צריך רק למצוא את המוסך הנכון.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת להפרש הזה? אני נוסע כמעט אותו קילומטראז' ולא מגיע ל 2500₪ בשנה לטיפולים במורשה טויוטה.

הטיפולים הבסיסיים במוסכי טויוטה לא יקרים. מה שיקר זה בלמים ( במיוחד רפידות ). תמצא לך מוסך שמחליף צלחות ורפידות במחיר נורמלי או מוכן להחליף עם חלפים שתקנה לבד. גם מוסך מורשה טויוטה יכול להחליף עם רפידות שתביא בעצמך למוסך ( עם קבלת קניה ).

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון אבל אני לא דוגמא.

במקומך הייתי משלב :טיפול שמנים, ברקסים ופילטרים במוסך רגיל(עם חלפים איכותיים ) כל מה שקשור לטעינה ומצברים תפנה למוסך היבואן.תרחיב אחריות שם על הסוללות.

פילטר אויר לא משפיע על טעינת המצבר . היבואן לא יכול להתנות אחריות תמורת טיפול במוסך היבואן (ע"פ חוק) .

הם בהחלט ינסו להפחיד אותך עם סיפורי אימה אבל האמת שיש מוסכים פרטיים שטובים ממוסכי יבואן . צריך רק למצוא את המוסך הנכון.

תודה.

אני אשמח לקבל המלצה למוסך כזה באזטר המרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת להפרש הזה? אני נוסע כמעט אותו קילומטראז' ולא מגיע ל 2500₪ בשנה לטיפולים במורשה טויוטה.

הטיפולים הבסיסיים במוסכי טויוטה לא יקרים. מה שיקר זה בלמים ( במיוחד רפידות ). תמצא לך מוסך שמחליף צלחות ורפידות במחיר נורמלי או מוכן להחליף עם חלפים שתקנה לבד. גם מוסך מורשה טויוטה יכול להחליף עם רפידות שתביא בעצמך למוסך ( עם קבלת קניה ).

למשל:

הצעת מחיר לטיפול 150 אלף עומדת על 1873 שח'.

יש לי כמעט שלושה טיפולים בשנה.

אז אני מוריד את מסנן דלק , מסיר פיח ונשארתי עם טיפול שמנים רגיל ש מגיע ל1400 בערך.

כמה זה יקר יותר ממוסך רגיל ?

לדעתי ב800 שח לפחות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מוסך זה?

טיפול שמנים ומסננים לורסו במורשה טויוטה חולון עולה לי פחות מ 800₪ .

אולי טיפול 150 אלף קילומטרים ברכב שלך כולל דברים נוספים ? החלפת רצועת אביזרים, נוזל בלמים ועוד?

אתה יכול לפנות למוסך "שאפט " ת"א. אנשים נחמדים, מקצוענים ולא חמדנים.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הפירוט של הטיפול? יש לך כאן רק חלפים ב 1200₪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אחרי ששוב ערכת ,

התוספות לטיפול הסטנדרטי שיש אותן כל 150 אלף קילומטרים הן מסנן דלק, 5 ל' נוזל קרור מקורי ומסנן נוזל שמשות ( האחרון לא ברור לי עד כמה נחוץ להחליף). כל זה מעל 800₪.

כמובן מסיר פיח מיותר ( דוחפים אותו בכל טיפול ). גם נוזל בלמים ומסנן מזגן לא מוסיפים/ מחליפים בכל טיפול.

בקיצור, לא יקר למוסך מורשה יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוספות לטיפול הסטנדרטי שיש אותן כל 150 אלף קילומטרים הן מסנן דלק, 5 ל' נוזל קרור מקורי ומסנן נוזל שמשות ( האחרון לא ברור לי עד כמה נחוץ להחליף). כל זה מעל 800₪.

האם מסנן דלק הוא הכרחי להחלפה?

עדיין 1000 שח לטיפול סנדרטי -שמנים ומסננים -זה לא יקר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כדאי להחליף מסנן דלק ונוזל קרור אחרי 150 אלף קילומטרים. אלה הוראות היצרן.

ובטיפול סטנדרטי זה יוצא כ 800₪ ( כולל מסנן מזגן והוספת נוזל בלמים ), כי לתוספות האלה של טיפול 150 אלף קילומטרים יש גם תוספת מחיר עבודה וגם מע"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה דוגמא בדיוק היום קיבלתי הצעת מחיר לטיפול 120K:

1. החלפת מסנן אוויר - V עשיתי לבד דקה עבודה לא צריך מברג

2. החלפת מסנן מזגן - V עשיתי לבד דקה עבודה לא צריך מברג

3. החלפת שמן ומסנן שמן - רוצים באזור ה- 800 ש"ח. ראיתי סרטון איך מחליפים - צריך מברג ולהרים קצת את הרכב, ממש לא מסובך. אעשה לבד בסופ"ש פשוט לא רוצה לשכב מתחת כשהרכב על ג'ק אז אמצא איזה "בור הצלבה" נוח בסביבה.

4. החלפת נוזל בלמים - רוצים באזור ה- 400 ש"ח. ראיתי סרטון איך מחליפים - צריך משאבה פשוטה שאני בטוח שניתן למצוא בחנות חלפים וחוץ מזה סופר פשוט (שאלתי את המוסך ובדגם שלי לא צריך לפרק גלגלים ועזרה של אדם נוסף שיפמפם-אם היה אולי הייתי מוותר על לבד לא בטוח שאני מבין את זה).

5. מלא סעיפים שנראה שהם שם רק כדי למלא שורות כמו נוזל וישרים וכו'.

אם הייתי עושה את כל הטיפול כלשונו אצלהם זה היה יוצא באזור ה- 2,000 ש"ח. מנגד לבד זה רק עלות חלפים (כאמור העבודה עצמה לוקחת זמן זניח) שהיא באזור ה- 400 ש"ח. אז מבחינתי טיפול 120K אני עושה לגמרי לבד.

אבל נניח טיפול הבא יהיה משהו שקשור במערכת ההיברידית, או משהו שדורש להתעסק עם מברג במנוע כמו טיימינג וכו' - אז סבבה הולכים למורשה לא נתחכם איפה שלא צריך. ואז אם השגרה היא כזאת אזי אחת ל- 30K כשהאוטו יהיה במורשה תהיה להם הזדמנות לחפש גומיות קרועות וכו'.

עריכה אחרונה על ידי רוכב_נוהג
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה המתבקשת, האם יש קשר בין אחריות על מערכת היברידית לטיפולים שותפים, ועד כמה ה"לבד" הזה עלול לפגוע באחריות. כי במוסך מורשה משרד התחבורה ( לא מורשה יבואן ) כן נותנים קבלה על מה שנעשה, וניתן לשמור על אחריות בטיפול הנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...