Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין אלפא ג'ולייטה 1.75L לבין BMW סדרה 1 דגם 125i

Charly
שימו לב! השרשור הזה בן 1596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אני נוהג היום על סיאט לאון 2017 מנוע 1.8, אני מאוד אוהב את הרכב, אבל בא לי לגוון קצת ולהחליף לרכב עם קצת יותר אופי.

אני מתלבט בין אלפא רומאו ג'ולייטה וולוצ'ה 2016 מנוע 1.75 ליטר, לבין bmw סדרה 1 דגם 125i שנת 2016.

אשמח לקבל חוות דעת לגבי שני הרכבים. מה שאני רוצה לקחת בחשבון, זה בעיקר חוויית נהיגה (משמע בשפת העם כיף, לא נוחות), עלויות אחזקה וטיפולים וכמובן אמינות הרכבים ותקלות נפוצות וסדרתיות. דבר נוסף שגם קצת מעניין אותי זה איכות הסאונד ברכב. ברור שזה דבר שתמיד אפשר לשנות ולהחליף, אבל תמיד עדיף להשאר עם סטוק. לגבי מקום מאחור, בגאז' וכל זה, לא רלוונטי. זה ישמש כרכב לנהיגה מהנה נטו.

מה שמושך אותי בסדרה 1 זה בעיקר ההנעה (וההנאה) האחורית כמובן, בנוסף איכות החומרים והאבזור של פנים הרכב. מה שמושך אותי בג'ולייטה זה העיצוב החיצוני שאני מאוד אוהב, הזריזות וההתנהגות הספורטיבית.

אשמח לדעות בעניין ותשובות לגבי הדברים שכתבתי (עלויות אחזקה, אמינות וכו').

תודה רבה מראש לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין פה שאלה בכלל. היתרון האובייקטיבי היחיד של הג'ולייטה על פני הסדרה 1 זה הצליל של האגזוז. בכל השאר, כולל עיצוב, ה-125 עולה עליה, אפילו בעיצוב (לטעמי הג'ולייטה מכוערת פחד).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם. העניין הוא שבסדרה 1 עלויות הטיפולים הם כמעט פי 2 מהג'ולייטה ממה שהבנתי. שלא נדבר על בלת"מים שידרשו חלקי חילוף, ושם ההפרשים אפילו עלולים להיות גדולים יותר מפי 2.

באלפא אפשר לטפל במוסכים טובים שמתמחים באלפות (לא של החברה). העלות של טיפול קטן בג'ולייטה בסביבות ה- 700-800 ש"ח. בנוסף הבנתי שמאוד קל וזמין להזמין חלקי חילוף מהאינטרנט (מאתר בריטי שמוכר חלקי חילוף מקוריים לאלפא ושולח לישראל), ובכך אפשר להקטין עוד יותר את עלויות האחזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו, הבימר עדיפה, אבל אם נשווה את האלפא לסיאט, נראה שהסיאט עדיפה על האלפא ברוב התחומים, והיא עדיפה בין שניהם. כך שאם אתה יורד מהרעיון לקנות מהבימר, אין טעם לקנות אלפא. אם אתה מחפש להשתדרג, חפש קופרה

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק בעליל על עניין עדיפות הלאון על ג'ולייטה!

אין אספקט אחד לדעתי בו הלאון עדיפה להוציא את עניין הבטיחות.

בהתייחסות לשאלה המקורית של פותש, ברור שהבימרית תהיה עם פאן פקטור גדול יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרשתי לעצמי לצרף מבחנים

https://www.autoexpress.co.uk/car-reviews/97189/alfa-romeo-giulietta-vs-seat-leon-vs-kia-ceed

http://www.netcar.co.il/focus.php?ix=33

בשניהם בחנו דגמים לא קיצוניים, ובשניהם היא הפסידה גם בניהוג וגם בביצועים. לדעתי רכב מיותר ולא תחרותי.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה מחירי הטיפולים לסדרה 1 ״רגילה״ (יש לי חברים עם 135/140).

הטיפול האחרון (שני) ל330e שלי עלה 1380 ש״ח כולל מע״מ, והראשון עלה לי 1140.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם.

מאוד אשמח אם יש מישהו שיודע להגיד לי מחירים (פחות או יותר) של טיפולים לסדרה 1 במוסך לא של החברה. הבנתי שמוסך בימר נחשב אמין עם שירות טוב ולא יקר מדי. אם יש מישהו שמטפל שם זה מאוד יעזור לי לדעת מחירים.

בינתיים התחלתי לבדוק על 2 דגמים נוספים שמחוץ לקטגוריה, סובארו BRZ ומאזדה MX5. שניהם חלשים יותר מבחינת ביצועים מהאופציות הקודמות וגם מהלאון, אבל זה פחות חשוב לי. והעניין הוא שאני לא בטוח שהן פחות מהנות לנהיגה מהן. אשמח לדעות על הרכבים האלה בהשוואה לסדרה 1.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BRZ מהנה יותר מכולן, ומבחינת הנעה ויכולות ספורטיביות את המיאטה הייתי שם בין הסדרה 1 לג'ולייטה (היא מרוויחה נקודות על גג נפתח, אבל נופלת ביכולות נטו).

ב-BRZ יש בור כוח מעצבן בסל"ד ביניים, ותא הנוסעים שלה קצת מבאס מבחינת איכות. במיאטה אין את שני הדברים האלה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-BRZ תהיה מהנה יותר מכל מה שציינת, אבל גם זו שתדרוש יותר מהנהג. צריך לעבוד בה, זה לא plug&play.

בניגוד לכל מה שנאמר כאן על העדיפות החד-משמעית של ה-125 על הג'ולייטה תלתן, דעתי הפוכה. ה-125 רכה מדי, המתלים שלה לא מגובשים ובפשטות לא הולמים רכב עם נטיה ספורטיבית וגם הבלמים שלה לוקים בעוצמה חסרה. זאת לא 135/140 מוחלשת, זאת 120 עם מנוע חזק. לתלתן מתלים טובים וספורטיביים בהרבה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...