Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבינים במחשבים התפקדו! התלבטות בין רכישה לשדרוג מדיה סנטר.

ohanaohad
שימו לב! השרשור הזה בן 1596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן לכולם.

עלה הצורך במחשב נוסף בבית, ונוצרו כמה התלבטויות, בגלל חוסר הידע שלי אני מעדיף להתייעץ!

המחשב הקיים, משמש כמחשב מדיה לסלון (עם מארז קטן ומיוחד) המחובר לטלוויזיה 55" תומכת 4k.

המחשב נקנה לפני 3 שנים ופרטיו -

I3 6100

לוח אם Asus H110M-A

8gb ram

500gb ssd

כרטיס מסך אינטל מובנה ולא רלוונטי.

המחשב מתפקד נהדר, סרטים ב4k, מולטי טסקינג כל תוכנות אופיס, מריץ ווינדוס 10 מקורי.

הצורך של המחשב השני, בנוסף, הוא בעצם הצורך הקיים, משרדי בלבד, קצת יוטיוב, קצת תכנות בג'אווה, הדפסות, עריכת תמונות וקצת וידאו קליל, לא משהו שהנוכחי לא מצליח לעשות.

ההתלבטות -

לרכוש מחשב חדש, עד 2000שח, שיהיה חזק יותר מהקיים, ועל הדרך יריץ לי גם משחקים כמו gta האחרון, או רד דד רידמפשן 2, ואת הנוכחי להעביר למשרד.

או

לרכוש מיני פיסי all in one של אינטל, סביב בערך 600שח,ובשאר התקציב לשדרג לi5 וכרטיס גרפי מתקדם שיספיק.

דעת המבינים בבקשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך מבין במחשבים אתה צריך כלכלן

צריך לחשב האם בניית מחשב מ 0 תצא יותר יקר משדרוג החומרה + 600 ש"ח קניית PC ALL IN ONE

אם בניה יוצאת יותר יקרה אז תשדרג

אם בניה יוצאת יותר זולה אז תשאיר את הנוכחי ותבנה מ-0

אל תשכח שיש לך מארז לרכוש חוץ משדרוג ל I5 וכרטיס גרפי + קירור + ספק כח

נראה לי שרכישה מ 0 תצא יותר שווה אבל אתה תצטרך להרכיב מחשב ולראות.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אבל אני לא יודע להרכיב מחשב.

הידע שלי בערך מסתיים כאן.

למשל לא ידעתי שצריך להוסיף גם קירור וגם ספק כח במידה וארצה לשדרג.

עוד דעות? מישהו מבין יותר, לרמה של הרכבה?

אני מעדיף להימנע מללכת לחנויות ולרכוש משהו "שהמוכר ממליץ".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מארז וספק כח יש לך?

סתם לסדר גודל שדרוג לI5+כרטיס מסך סביר יעלה:

מעבד I5 יעלה לך בין 700 ל1100 ש"ח תלוי בדגם

לוח אם חדש יעלה בערך 250 לאחד בסיסי

כרטיס מסך סביר לדוגמא RX570 יעלה כ700 ש"ח

למערכת כזאת צריך ספק של לפחות 450-500 וואט, אם שלך לא מספיק אז מדובר בתוספת של כ200-300 ש"ח

בקיצור, לשדרג את הקיים יעלה לך לפחות 1700 ש"ח, אם יש צורך בספק חדש אז לכיוון ה2000.

אם אתה גר בגוש-דן ודרומה ויש לך רכב חסכוני קפיצה לאילת יכולה להוריד כמה עשרות שקלים מהמחיר ותקבל גם טיול נהיגה+מעט שנירקול באילת:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-2000 שקל אין מחשב שיריץ לך משחקים כמו GTA V או RDR2 באיכות טובה.

רק ה"מסביב" כמו מעבד סביר, דיסק קשיח SSD M2, לוח אם, זכרונות, מארז, ספק כוח (סטנדרטיים, לא כאלה ל-HTPC) ודיסק קשיח מכני והופ הלך ה-2000 שקל, ומה עוד לא קנית? כרטיס מסך.

עוד משהו נוסף אחד, לתכנת (לא משנה באיזה שפה) על HTPC זה לא נוח בעליל

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק להבהיר שאם אתה רוצה לשחק ב4k, אז תצטרך gpu (או שניים) שיעלו לך אלפי שקלים. לא יודע אילו משחקים ממה שציינת תומכים בזה, אבל שתדע מראש.

אם אתה משחק ב-, אז 1080 אפשר בהחלט ללכת על אופציות זולות יותר.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זרוק איזה I7 דור 8, זה הסוקט שיש לך במחשב LGA1151.

רק תבדוק שהלוח אם תומך , אמור להיות עדכון ביוס.

לא חסרות נבלות באייבי.

הלוח לא מתאים, מעבדים מדור 8/9 (לוחות מסדרה 300) לא עובדים עם לוחות מדור 6/7 (סדרות 100 ו200) למרות שהסוקט כביכול זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה תודה למי שענה, המון מידע נאמר פה ולצערי הצלחתי להתבלבל.

מה כדאי לעשות?

תראו, המשחק האחרון ששיחקתי היה בתקופת ג'יטיאי סאן אנדרס וFAR CRY 1 בגיל 13 , משחקי מחשב לאחר מכן הפסיקו לעניין אותי במובן מסוים.

היום אני נהנה לשחק משחקי חשיבה וכל מיני פאזלים (בעיקר בטלפון), הרצון לשחק בג'יטיאיי האחרון הוא על סמך זכרון נוער מפעם ורד דד רדמפשן2 אני לא מכיר -שמעתי שזה מיוחד מאד.

גם אין לי את הזמן להשתעבד היום למשחקי מחשב ולשבת מולם שעות - כך שאולי הרצון למשהו חזק יותר פשוט מיותר?

המחשב הנוכחי עלה לי לפני 3 שנים כ1600שח - ואני מרוצה לשימושיי "המשרדיים" וצפייה בסרטים, אין לי עניין במשהו חזק או חדש יותר בשביל שימושיי הקיימים, אלא אך ורק בשביל אותו משחק של פעם ב...

העמדתי לתקציב 2000שח, מהסיבה שאין לי עניין להוציא יותר , יהיה נחמד אם יהיה משחק מודרני שיעבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומלץ לחפש ביד שניה.

וחוץ מזה, לא מבין מה אתם מחפשים בפורום הזה, לכו לHWZONE.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה תודה למי שענה, המון מידע נאמר פה ולצערי הצלחתי להתבלבל.

מה כדאי לעשות?

תראו, המשחק האחרון ששיחקתי היה בתקופת ג'יטיאי סאן אנדרס וFAR CRY 1 בגיל 13 , משחקי מחשב לאחר מכן הפסיקו לעניין אותי במובן מסוים.

היום אני נהנה לשחק משחקי חשיבה וכל מיני פאזלים (בעיקר בטלפון), הרצון לשחק בג'יטיאיי האחרון הוא על סמך זכרון נוער מפעם ורד דד רדמפשן2 אני לא מכיר -שמעתי שזה מיוחד מאד.

גם אין לי את הזמן להשתעבד היום למשחקי מחשב ולשבת מולם שעות - כך שאולי הרצון למשהו חזק יותר פשוט מיותר?

המחשב הנוכחי עלה לי לפני 3 שנים כ1600שח - ואני מרוצה לשימושיי "המשרדיים" וצפייה בסרטים, אין לי עניין במשהו חזק או חדש יותר בשביל שימושיי הקיימים, אלא אך ורק בשביל אותו משחק של פעם ב...

העמדתי לתקציב 2000שח, מהסיבה שאין לי עניין להוציא יותר , יהיה נחמד אם יהיה משחק מודרני שיעבוד.

התחושה שלי היא שמשהו בדרישות שלך מבולבל ולכן התשובות המבלבלות.

עד כמה לשחק משחקים זה חשוב לך?

מה הצרכים מכל מחשב שאתה צריך? מה יש כרגע במשרד?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לחפש מחשב יד שניה בסכום הזה?

לפני כמה שנים קניתי מעבד i5+ לוח אם + 8 גיגה ram ב 800 שקלים (המעבד היה דור אחד אחורה לאותו הזמן), ואם הייתי קונה חדש היה יוצא לפחות 2000.

סתם הצצתי בלוח של hwzone, יכול להיות שתמצא שם מחשב בסכום הזה שיענה על הדרישות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...