Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 2005 מצבר מתרוקן

ABSULUTT
שימו לב! השרשור הזה בן 1624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצבר בן חצי שנה, אחרי 12 שעות במנוחה הרכב לא מניע, מצבר מתרוקן לגמרי, כל השעונים קופצים ולא מניע, מה יכולה להיות הבעיה?

מטח טעינה עם מולטימטר שהרכב כבוי 12.5 וולט. שהרכב מונע 13.5 וולט.

ובדקתי ברכב אחר(סיוויק 05) מראה שהרכב כבוי 12.5 וולט. שהרכב מונע 14.5 וולט.

אולי אלטרנטור לא מטעין טוב?

ויש לי את המכשיר הזה שבודק לא יודע כמה הוא מדויק.

בסיוויק שהרכב מונע נדלקת נורת חיווי אלטרנטור גוד אור ירוק.

במאזדה לא נדלקת שום נורה בחיווי אלטרנטור. לא אדום ולא ירוק.

יש כיוון לבעיה?

תודה.

s-l1600.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשזרם טעינת האלטרנטור גבוה, אז מתח טעינתו יהיה נמוך יותר ולהיפך.

צריך לבדוק את מתח טעינת האלטרנטור עם מצבר תקין וטעון ומומלץ גם לבדוק

את זרם הטעינה המירבי של האלטרנטור ואם הוא תואם לנתוניו.

כמובן שיש לבדוק את המצבר עצמו (גם מצבר חדש עלול להיות פגום) וגם את זליגת הזרם,

כשכל צרכני החשמל במכונית כבויים, כדי לראות שאין צריכת ("גניבת") זרם גבוהה מדי.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין זליגה רדיו דיסק נותק קודנית נותקה. שילמתי לחשמלאי בדיקה לא מצא זליגה. אמר סתם לנתק את המערכת והקודנית. ניתקתי. והבעיה ממשיכה. המצבר באחריות אני אלך אליו לבדוק אותו הוא יגיד הוא תקין. איך בודקים כמו שצריך בדיקה מקצועית?

זרם טעינה נשמע תקין?

למה במכשיר שבודק לא נדלקת נורת אלטרנטור ''גוד''?

היה לי מצבר של סטארט אפ כל חודשיים מתרוקן כל יום. החליפו לי 3 מצברים בשנה והמשיכו הבעיות זרקתי אותו. בסוף קניתי מצבר חדש חברה אחרת מוטלו. החזיק חצי שנה ועכשיו כל יום מתרוקן לי, לא עשיתי שום שינוי במערכת החשמל.

מה צריך לבדוק אולי זה עוד פעם המצבר?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מצבר של סטארט אפ כל חודשיים מתרוקן כל יום. החליפו לי 3 מצברים בשנה והמשיכו הבעיות זרקתי אותו. בסוף קניתי מצבר חדש חברה אחרת מוטלו. החזיק חצי שנה ועכשיו כל יום מתרוקן לי, לא עשיתי שום שינוי במערכת החשמל.

מה צריך לבדוק אולי זה עוד פעם המצבר?

תודה.

יש לך בעיה ברכב.

או זליגה שמגיעה באופן אקראי שהרכב עומד אחרי הרבה שעות, או בעיית אלטרנטור.

אם יש לך מרים חלונות - זה הדבר הבא שאתה צריך לנתק לחלוטין.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלב ראשון זה לנסוע מספיק שהמצבר יהיה טעון כמו שצריך.

אחרי שדוממת מנוע, סגור את הרכב (פתח את מכסה המנוע לפני) ונעל אותו. המתן 3-5 דקות.

לאחר מכן נתק את המצבר, סגור את מכסה המנוע ולך הביתה.

תחזור אחרי 12 שעות (לטענתך בזמן הזה המצבר אמור להיות פרוק לחלוטין), חבר את המצבר ונסה להניע.

מעבר לעניין הנ"ל, כדאי לבדוק את נושא הזליגה לטווח ארוך יותר.

קיימים מקרים נדירים של תקלות במחשב גוף של הרכב (ובמאזדה3 יש לו נטיה לחטוף מים אם המרזבים סתומים) שבאופן אקראי מפעיל רכיבים מסויימים עד לפריקת המצבר. אני לא אומר שזה המקרה אצלך, אבל צריך לעקוב אחר זליגת הזרם לזמן מעט יותר ארוך ולא כמה שניות או דקה-שתיים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבדיקה כזאת המצבר יישאר טעון ויניע זה לא אומר שהוא תקין.

והרכב נוסע הרבה כל יום.

אולי המצבר נדפק? כי הוא נפרק כבר כמה פעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מרים חלונות.

איך בודקים אם הוסת תקול?

אצלי בעבר החשמלאי פשוט פירק אותו מהאלטרנטור, שם וסת חדש והבעייה נפתרה. הייתה לי גם בעייה דומה של פריקת מצבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוודא שהמצבר מלא לחלוטין. תנתק את שני הקטבים מהמצבר. אחרי 12 שעות חבר את שני הקטבים ונסה להתניע. אם מתניע אז המצבר בסדר. אם לא אז המצבר דפוק. ואגב, מצבר מטעינים עם מטען מצברים חכם לא בנסיעה. מערכת הטעינה של הרכב לא אמורה למלא מצברים ריקים.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שהאלטרנטור לא מתוכנן להטעין מצברים שהתרוקנו אבל אם תצא לנסיעה בכביש בין עירוני ללא הפעלת צרכנים כבדים המצבר אמור להטען לאחר נסיעה של 30 דקות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...