Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 20 אלף קמ רנו אספאס.

renaultfreek
שימו לב! השרשור הזה בן 1610 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות

מי שזוכר, לפני כשנתיים היתי זקוק לרכב גדול אשר יכול להכיל את הבנות שלי ועוד 2 עגלות לילדות ועוד מקום למזוודות, אחרי המון בירורים נקנתה הרנו אספאס 2009 עם 75 אלף ק"מ +/-, האספאס היתה הדגם הכי פשוט, בלי יותר מדי אלקטרוניקה, ובלי טורבו (היה לי חשוב בגלל נסיון מר עם ה2 ליטר טורבו של רנו), הרכב עומד על כמעט 99 אלף ק"מ.

הרכב שירת אותנו בצורה מעולה, לקח אותנו לפריז ליורו דיסני ובחזרה, פעמיים שלוש בשנה לאוסטריה (8 שעות נסיעה בלי הפסקה), ובסך הכל עשה הכל בצורה הטובה ביותר.

עכשיו מגיעה השאלה אז למה להחליף? הגיע הזמן להחליף כי אין לנו צורך באוטו כזה גדול (אין יותר עגלות) מה גם שהתחזוקה השנתית של מנוע 2 ליטר בשוויץ יחסית יקרה.

עכשיו הגיע הזמן להגיע ליתרונות:

מקום, המון המון המון מקום, הבנות מטיילות בתוך הרכב.

שדה ראיה,החלון מקדימה ענקי, יש שדה ראיה מטורף.

נוחות, נסיעה של 9 שעות עוברות ללא שום בעיה אין עייפות כלום.

פה בעצם נגמרים היתרונות ועכשיו מתחילים החסרונות ובעיות:

איכות חומרים לא הכי טובה, הבד בקורות התחיל לצנוח, התאורה הפנימית התפרקה מספר פעמים והודבקה בדבק חם למקומה.

הרדיו הפסיק לעבוד ובמקום לקנות מקורי של רנו, הוחלף באחד הרבה יותר טוב, עם כל מה שצריך.

הרכב במהירות של מעל ל110 רועש מ

אוד, לפי זה הפריע לאישתי בכלל לא.

את תא המטען לא היה ניתן לפתוח, בהתחלה חדשתי במנועל, הוחלף בעלות של 150 פרנק, וזה לא פתר את הבעיה, אחרי 6 שעות של חיפושים ופירוקים נמצאה הבעיה ותוקנה (בידוד באחד הכבלים שעוברים בין הבגאז לגג נהרס ויצר קצר).

חלון חשמל צד נהג פשוט נפל, העסק נגמר בהחלפת המנגנון (לבד כשעה עבודה) עלות של 100 פרנק למנגנון פלוס 15 פרנק לקליפסים בדלת.

צריכת דלק גבוהה מאוד בעיר יוצא כ6 קמ לליטר ומחוץ לעיר 10.

באוקטובר שנה שעברה היה לנו תאונה, נכנסו בנו וכל צד שמאל פשוט נהרס, 2 דלתות כנף מכסה מנוע ופגוש כדמי פלוס צמיג וג'אנט, מאז התאונה הרכב לא חזר להיות כמו שהו

במהלך הכמעט 2 החלפתי רק רפידות קדמיות, טיפול תכננתי לעשות שבוע הבא וגם גומי לציריה וצמיגים חדשים, אבל אחרי חישוב מחדש העדפנו למכור את הרכב כמו שהוא בלי להשקיע יותר מדי כסף ולקנות רכב חדש.

סה"כ ההוצאות היו:

קניית הרכב 5000 פרנק

תיקונים ותקלות בסה"כ 300 פרנק

רדיו דיסק, מערכת ניווט, צמיגי חורף הכל הסתכם ב600 פרנק.

הרכב נמכר היום ב1000 פרנק.

במהלך השנתיים הוחלפו פעמיים נורות דרך, ולא נאלצנו להוסיף נוזל קירור או שמן.

המחליפה סיטרואן קקטוס FEEL 10.2018 ידנית בנזין.

DSCF9006.jpg

DSCF9020.jpg

DSCF9015.jpg

DSCF9013.jpg

DSCF9012.jpg

DSCF9009.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שנים שכרתי אספאס לשבוע. אחד הרכבים שותר נהניתי מהם. כנראה שהיה מדובר בדגם די משוכלל (אבל כמה כפתורים נטושים רמזו שיש גימורים יותר מתקדמים) אבל בהחלט היה נוח ל-5 מבוגרים על ציודם המלא. כמובן שעניין התחזוקה לא עניין אותי, זו בעיה של אנטרפרייז בלגיה.

יתקנו אותי ההיסטוריונים שבינינו - לפי זכרוני האספאס היה אבי הקטגוריה של ואנים מהודרים, במקור אפשר היה להתקין בחלל שלו חדר ישיבות של 4 כורסאות ובמרכז שולחן. אז לא מפתיע שגם הדורות הבאים היו מפנקים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזה בחינה?
בס"ד

לפי דעתי האישית, אחד הרכבים המכוערים.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מהם האספאס או הקקטוס? אהבתי את הקקטוס החדש בגלל זה הלכתי עליו, לגבי האספאס, המראה החיצוני לא עיניין אותי, היה לי חשוב שיהיה נוח לכל המשפחה פלוס כל הציוד.

היום שמתי את האספאס באינטרנט למכירה, אחרי 2 דקות היא נמכרה, מחפשים את הרכבים הללו בנרות בגלל שהם לא שווים כמעט כלום בתור יד שניה ויחסית אמינים.

אבל הטיפולים יקרים.

לגבי חדר ישיבות, אפשרי גם בדגם הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האספאס הזה הוא מיני וואן - פרקטי, נוח ולא נשמע שהיה כל כך יקר לתחזוקה בניגוד לירידת הערך הפשוט מעוררת פליאה - 80 אחוז בשנתיים? - זה אולי הדבר הכי כואב תפיסתית.

מעשית - קנית בזול ומכרת מאוד בזול - ואני גם ככה מסוג האנשים שלא באמת מביט על כמה זה עלה לי אלא יותר על יש לי? קניתי. אין לי, דילגתי.

הקקטוס על כל הגרסאות - רכב פשוט COOL! כזה כיף שיש אפשרות לקנות משהו שונה ביחס לנורמה.

וכמה פרנקים יש שם בשווייץ?!? :shock:

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים הללו די מתים בתור יד שניה, אכן למכור במחיר שכזה זה כואב, אבל אין לי זמן ואת הרצון להתחיל לתקן את הרכב, להתחיל לתקן צרפתיה מזדקנת אתה יודע איך אתה מתחיל אבל אתה אף פעם לא יודע איך אתה מסיים.

מה גם שאני צריך את החניה בבית פנויה, כאשר הגעתי לראות את הסיטרואן שאלתי לגבי טריידאין, אמרו לא תודה אפילו לא בחינם.

הקטטוס נותן את התמורה כי טובה מבחינת עלות, המחיר שלו מצחיק ואי אפשר שלא להכניס אותו לראש הרשימה כאשר מחפשים רכב חדש.

יש הרבה פרנקים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה גם כמה תמונות של קשקשתא

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם תגיש בקשה לשינוי הניק. בכל זאת חצית את הקוים.

כמו אאוטלנדר, לשעבר דייהו לאנוס (אאל"ט).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזיכרון שלי והתא האפור היחיד שנשאר לי ושרשור שנפתח על ידי ELIC - אני כבר לא חד כמו שהייתי פעם. פעם הייתי יכול לחתוך מים כמו לבנת אקרשטיין.

אם אשנה את הניק - ההיסטוריה עלולה לחזור על עצמה - אני מפחד, בסוף עוד אני אקנה נבלה של קרייזלר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אתה. היה כאן איזה לאנוס אחר שנשבע בגרוטאה שלו. ואולי זה לא היה לאנוס אלה משהו אחר מאותה תקופה. מיום שהחליף את הרכב (והניק) לאאוטלאנדר זה הפך לרכב המושלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה שהקקטוס שלך והפיקאסו שלי ממש דומות בחזית - הן גם באותו הצבע :lol:

לתיקון של דברים קטנטנים תצטייד בעט לתיקון (יש גם כאלה כמו לק) עם קוד צבע KCA (ממליץ על זה)

68f30602afe8004b9c91f3654c30ae6b.jpg

איציק

WhatsApp Image 2019-09-02 at 14.16.21.jpeg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1610 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...