Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי איוניק - סיכום חודש ראשון

CX25GTI
שימו לב! השרשור הזה בן 887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מכיר מספר אנשים שמחזיקים איוניק (הדגם לפני מתיחת הפנים) וכולם מאוד מרוצים. שאלתי את חלקם לגבי בידוד הרעשים הגרוע לכאורה, אף אחד מהם לא ידע על מה אני מדבר. כנראה שקהל היעד של הרכב אינו אנין טעם.

גם אם היא רועשת, עדיין מדובר לדעתי באחת העסקאות הטובות בעולם הרכב הישראלי בשנים האחרונות. גילוי נאות: לי אין איוניק.

הרעש נוכח במיוחד במושב האחורי, מרבית הנהגים לא מגיעים לשם ושם, לפחות בדגם הקודם ( את החדש לא מכיר ), יש רעש צמיגים והדהוד שיכולים לעזור לא רע לשב"כ בחקירות עם אישור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באחות לפלטפורמה הקיה נירו, בידוד רעשי הכביש מהחלק האחורי של הרכב היה דווקא ממש מוצלח, הרעש שחדר לתא הנוסעים היה כמו במחלקת עסקים של מטוס ממריא :wink: (לפני מתיחת הפנים, לא יודע אם חל שיפור לאחר מתיחת הפנים ואני מניח שהמצב דומה לאיוניק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חל שיפור בנירו החדשה. עדיין יש על מה לעבוד אבל המצב הרבה יותר טוב מלפני מתיחת הפנים

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

חלפה לה שנה מאז שהרכב הגיע לרשותי , הגיע הזמן לסיכום והתרשמות מהרכב.

נסועה עד כה - 32,550 ק"מ, עקב הקורונה נחסכו נסיעות אשר אני מעריך היו מביאות את הרכב לקרוב ל 38,000 ק"מ.

צריכת דלק ממוצעת - כ 20 קמ"ל , יכול היה להיות הרבה יותר טוב אבל כאשר הנוער עולה על הרכב הצריכה יורדת מיידית לאיזור ה 16.5 קמ"ל.

תקלות- עקב תיקון פנצר והרכבה ברוטאלית של הגלגל חזרה נפגע חיישן הבלם החשמלי, אופס וחזר לתיפקוד מלא

החלפת שמשה קידמית עקב פגיעת אבן אשר גרמה לסדק הולך וגדל בששמה.

מעבר לזה שום בעיה .

התרשמות כללית -

האמת שהרכב הפתיע אותי מאוד עם היכולות הורסטיליות שלו, מודה שהוא נלקח כברירת מחדל אחרי הגטה המצוינת שהייתה לי לפניו.

הרכב ממלא את תפקידו כרכב משפחתי בצורה טובה מאוד, מרווח מאוד קדימה + מאחור (הילדים טוענים שיותר מהגטה) , מושב נהג אשר הפתיע לטובה עם כרית חשמלית מאחור על מנת לקבוע את רמת הקושי הנדרשת, הגעה מתכוונן למעלה \ למטה פנימה החוצה למציאת תנוחת נהיגה אידאלית.

כל המתגים נמצאים היכן שצריך וממש נופלים ליד כאשר צריך.

הפעלת מערכות הבטיחות קלה ופשוטה להפליא כמו גם קביעת שמירת המרחק מהרכב אשר נוסע לפניך , ממש פשוט וקל להבנה גם אם לא קראת את ספר הרכב...

המולטימדיה בדגם החדש בו אני נוהג מחייבת הסתגות (די מהירה ) לשימוש במסך מגע במקום כפתורים וחוגות , נעשה במהירות אבל גם כיום מחייב מבט חטוף על מנת לוודא שמה שרצית אכן קרה , לא משהו מסכן חיים ואו אפילו קרוב לזה.

החיבור לאפל קאר פליי מעולה , השיקוף מהיר ונוח , חיוג קולי נעשה בקלות , אני אהבתי.

אופציה נחמדנ לחיסכון הוא הכפתור אשר מאפשר הפעלת מזגן לנהג בלבד (אצלי כ 85% מהזמן נוסע סולו) , פייצר נחמד.

איכות הגימור הפנימית של הרכב טובה מאוד ! , הרכב שקט בדיוק כמו ביום שקיבלתי אותו, הכל מורכב בצורה טובה מאוד, הפלסטיק נעים למגע ואיכותי, קצת פחות בחלק התחתון של הדשבורד.

נוחות נסיעה- 

טובה מאוד האמת, הרכב יודע לספוג מהמורות , מהמורות רוחב ואו פסי רכבת מעט מטלטלות את הרכב עקב משקל הסוללות , אבל מעבר לזה לא משהו יוצא דופן, הגטה הייתה נוחה יותר וספגה מהמורות בדרך בצורה טובה יותר , הפער לא משמעותי ביחס ליונדאי, הגרנד קופה לעומת זו נוחה יותר בנסיעה מנהלתית וסופגת שיבושי כביש בצורה טובה יותר.

האיוניק בהחלט רועשת יותר מהגטה ללא צל של ספק, הרעשים מגיעים בעיקר מהצמיגים, הבידוד באיזור לוקה מאוד בחסר , רעש מנוע גם הוא נוכח גם אם במידה נמוכה משמעותית.

הרעש אינו קשה מנשוא , ולמען האמת כבר התרגלתי אבל בהחלט לא ניתן להגיד שהרכב שקט.

איך הוא נוסע ?

טוב מאוד, תודה ששאלתם.

השילוב של המערכת היברידית עם מנוע 1.6 דל בסוסים (105 בלבד...) עובד מעולה , הכניסה לעבודה של המערכת ההיברידית כמעט ואינה מורגשת , וכאשר הכוח נדרש הוא שם.

בנסיעה מנהלתית הרכב משתלב בתנועה ללא שום בעיה ++, מאיץ בקלילות ואם נדרש כוח מעבר ל S נותן לך הפעלה מיידית של המערכת ההיברידית והרכב ממש שועט קדימה.

התנהגות הרכב מרוסנת מאוד וזאת עקב משקל הסוללות אשר נמצאות תחת המושב האחורי, פועל יוצא מכל היא אחיזת כביש טובה מאוד עם נטיה מובנית לתת היגוי אשר לעיתים מועצם על ידי משקל הסוללות , הנ"ל אינו אומר שאי אפשר לתקוף פניות ... , הרכב יבצע ולא רע אפילו אבל היי מי שנוהג באיוניק לא מחפש את השטויות הללו.

חיסרון בולט אחד והוא בנסיעה ממושכת בעליות כאשר הסוללה מתרוקנת , או אז הרכב יסרב לעבוד את המאה הקמ"ש לא משנה מה הלחץ על הדוושה , נוסע בהרי הצפון ולעיתים זה מציק .

חיסרון נוסף הוא הנטייה של הגיר הרובוטי להיתקע בהילוך, בעיקר תחת עומס .., לא מכיר את זה מהגטה , באיוניק זה קורה ודי הרבה, הפיתרון הוא להרים מעט את הרגל מהדוושה ולתת להילוך לעבור , מעבר לזה הגיר מתפקד בצורה טובה מאוד וחלק הרבה יותר מזה של VW, אני מניח שזה הרבה בזכות המערכת ההיברידית אשר מוציאה את הרכב מעמידה ללא הטילטול האופיני למערכת DSG.

שימושיות -

היתרון האדיר של מבנה 5 דלתות, הרכב פשוט נפלא !

יורד עם החברים לרכב , לא צריך להעמיס על הגגון ואו על מתקן מצוקמק חיצוני.., מקפל מושבים מעמיס את האופנים וקדימה!

רוצים להעביר חפצים גדולים , קפל והעמס , תענוג ממש !

קיפול המושבים קל מאוד ידית ודחיפה , הרמה מחדש ונעילה בקליק פשוט.

מה פחות אהבתי ?

בעיקר את איכות הצביעה של הרכב , מרגיש באיכות בינונית ובפועל הצבע רגיש לכל מכה \ נגיעה.

מעצבן לראות שכל אבן טועה גורמת לציפים בצבע , כל מגע קל גורם לשריטה ..מעצבן !

לסיכום - 

רכב שימושי ונעים להפליא !

למשפחה מדובר על רכב אשר עונה על מרבית הדרישות , נוח, שימושי , חסכוני, מצויד היטב במערכות בטיחות , בקיצור עושה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

אם אתה חפץ ברכב שימושי , חסכוני אשר יודע לבצע מגוון מטלות משפחתיות ולשנע אתכם בנוחות ואין לכם את הצורך בשופוני של גיפון ליד הבית לטעמי אופציה מהטובות בשוק המשפחתיות של היום.

ניתן לרכוש את הרכב במסלולי יד 2 , 0 ק"מ בכ120K ש"ח , עיסקה לא רעה בכלל.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 4

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו התנסיתי בנסיעת מבחן על הדגם הקודם, שאני מבין עבר מקצה שיפורים מסיבי בחדש. מצער לכן לקרוא שנושא רעש הצמיגים לא טופל, או בכלל, או באופן שאינו מספק. אותי הדבר הזה העיף מהאופציה הזו במהירות מרשימה. עד היום זוכר את הערת המלווה המאוכזב שהסביר ועוד ברצינות שזה כלום ממילא כולם שומעים מוזיקה בנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי באמת שיפרו את הדגם המחודש,

בדגם הקודם הרעש היה מסיבי מאוד, כסא נהג חא נוח, והרכב היה נמוך מאוד, השאר די דומה למה שכתבת,

אני הייתי עם האיוניק שנתיים ו127k ק"מ אם אני זוכר נכוו,

החלפתי לנירו ולטעמי היא מוצלחת יותר.

תהנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף שנזכרתי בו הוא האפשרות טעינה בעזרת המשוטים בצידי ההגה, שימושי מאוד עד אשר המערכת מחליטה להפסיק לעבוד וזה על פי תגובה שקיבלתי פה באחד הפוסטים .

מסתבר שהמערכת נכנסת למוד של הגנה עקב חום גבוהה ומונעת את האפשרות של טעינה \ האטה בעזרת המשוטים הידינים, המערכת ממשיכה להטעין באופן אוטומטי אבל אינה מאפשרת לעשות שימוש באופציה הידנית.

בפועל בימים חמים המערכת תצא די מהר מפעולה , עליה ואו ירידה אשר מחייבת שימוש באופציה הידנית מוציאה את המערכת מפעולה לאחר מספר דקות של שימוש מסיבי, ובאותם ימים חמים היא לא תחזור יותר לפעולה במהלך כל הנסיעה.

חוויתי נסיעות לדרום כאשר חצי שעה מהיציאה מחיפה המערכת סיימה לתפקד בימי החמסין הגדול ולא שבה לתפקד עוד , נכון הנושא זניח לנהג הישראלי אשר בספק אם עושה שימוש במערכת אבל יש פה בעיה של תיפקוד מערכת בחום גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכון לא צפוי עקב חגיגת מנורות אזהרה אשר אני חווה בחודש האחרון:

מנורת EPB+ hill hold  ,מנורה אשר נדלקה כבר שלוש ואו ארבע פעמים, חברת הליסינג לקחה כבר את הרכב פעמים טוענת שנדרש החלפת חיישן שאינו נמצא בארץ , האמת שאותי זה לא מענין ואני בוודאי שלא ארדוף אחרי החברה , כל פעם שנדלק אני מקבל רכב חלופי והרכב מאושפז ליומים...

המנורה החדשה אשר נדלקה כבר 3 פעמים בשבועים וחצי האחרונים HEV, משמע אירוע במערכת ההיברידית..., בכל הפעמים המנורה נדלקה בלוח המרכזי עם תאורה צהובה המודיעה על התקלה ולאחר מכן עברה לדלוק באופן קבוע בצד הלוח מטה, הנ"ל ללא כל שינוי באופן נסיעת הרכב , כיבוי והדלקה של הרכב מעלים את המנורה עד הפעם הבאה...

חברת הליסינג לא מתרגשת מהמנורה ורק אחרי הפעם השלישית היא מתעתדת לאסוף את הרכב בעוד כשבוע.

חייב לציין שזה הרכב הראשון שיש ברשותי עם מגוון בעיות חשמליות \ אלקטרוניות כמו האיוניק.

אני לא חושב שהייתי כל כל סבלני אם היה מדובר על רכב פרטי אשר היה מחייב ביקורי מוסך תכופים מעין אילו, מלבד טיפולי שיגרה הרכב ביקר 3 פעמים בשנה הראשונה שלו במוסך על נורות שונות אשר נדלקו ברכב.

עוד אכזבה קשה היא איכות הגימור של צבע הרכב , כל פגיעה ולו קלה גורמת לפגיעה וציפים מכוערים , מאכזב בהחלט.

עריכה אחרונה על ידי CX25GTI
  • מבאס 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, בזאת שהייתה לי (2018, לפני מתיחת פנים), לא נדלקו שום נורות תקלה באשר הן).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה לי רכב אשר הדליק לי כל כך הרבה מנורות כמו האיוניק..., החל מה BX ועד הגטה(שננהגה בצורה אגרסיבית בהרבה ...) , בנושא הספציפי זו באמת אכזבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.10.2020 בשעה 11:48, CX25GTI כתב:

מה פחות אהבתי ?

בעיקר את איכות הצביעה של הרכב , מרגיש באיכות בינונית ובפועל הצבע רגיש לכל מכה \ נגיעה.

מעצבן לראות שכל אבן טועה גורמת לציפים בצבע , כל מגע קל גורם לשריטה ..מעצבן !

זה אחד הדברים שחוסכים עליהם בעלות הכוללת, כי רוב האנשים לא מתייחסים לזה, או זה לא מזיז שהרכב נראה כמו התקפת חצ'קונים. 

מחכה ליום שיתחילו ליישם מעל הפח לכה ברמת קושיות ואיכות גבוהה (עולים בהתאם) למנוע עד כמה שאפשר שריטות ומכות אבנים עפות.

זה קיים ברכבי יוקרה, יום אחד יגיע גם לרכבים עממיים. 

תתחדש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי איוניק 3.5 שנים 

לא נדלקה לי אף נורה 

אף תקלה.

דלק וטיפול פעם בשנה וזהו.

מסכים שהאיכות של הצבע לא מושלמת.

עריכה אחרונה על ידי avi 1234
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, yogev20 כתב:

מחכה ליום שיתחילו ליישם מעל הפח לכה ברמת קושיות ואיכות גבוהה (עולים בהתאם) למנוע עד כמה שאפשר שריטות ומכות אבנים עפות.

זה קיים ברכבי יוקרה, יום אחד יגיע גם לרכבים עממיים. 

אני בספק שיעשו את זה למוצר עם חיי מדף של 3-5 שנים.

אף יצרן לא רוצה שתקנה אוטו ותוריש אותו לנכדים.

יותר סביר שידחפו לך בתקציב הזה מולטימדיה משורדגת עם מצלמת 360+2pi*n מעלות ורעש מנוע מזויף של V12.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיי מדף מבחינתי לרכב, זה מינימום 10 שנים ויותר. כל עוד עומדים בקריטריונים בסיסיים, לטפל ברכב בזמן

ולא לחסוך עליו מאומה, כולל  לשמור עליו פנימית. רק אחרי 10 שנים אפשר לדבר על התיישנות הרכב.

צבע שעובר טיפול אפילו אחת לתקופה, יכול לשרוד יותר מ 15 ללא בעיות. אם עשית לרכב ציפוי ננו איכותי כל כמה שנים

יחזיק גם 25/30 שנים ללא שום בעיה בצבע. (במידה ואין כשל ייצור, וצבע לא כהה)

הטכנולוגיה של צביעה עם לכה ברמת קושיות של יהלום, תהיה לדעתי זמינה ברכבי ביניים תוך כמה שנים.

ככל שיש יותר מודעות לטיפוח רכב (תפס תאוצה רצינית בשנים האחרונות בכל העולם) ככה הדרישה ללכה/צבע ברמה גבוהה

שתמנע עד כמה שאפשר מכות חנייה, או סווירלים.

כבר היום יש ציפויים שעל ידי חימום אזור השריטה, הציפוי מתרחב ועוטף את השריטה בחזרה. הכל קיים רק להוציא את זה לפועל.

נכון שיש תעשייה שלמה שמתפרנסת מזה, רק זה יכול למנוע את המהפכה הזו. (כמו שלא בונים מנועים עם מינימום תקלות/טיפולים

כי תעשיית המוסכים תגרד בראש במקום לעבוד, כלומר תקרוס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו מזל טוב...

מנורת check engine נדלקה היום יחד עם מנורת המערכת ההיברידית.

רכב לימון תגידו, האמת היא שאני לא מתעצבן יותר מדי כיוון שמדובר על רכב ליסינג , אם הייתי לקוח פרטי אשר בשנה וארבעה חודשים על הכביש זו הפעם הרביעית שהרכב מגיע למוסך... , זה לא היה נגמר בכזה שיוויון נפש.

עריכה אחרונה על ידי CX25GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...