Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"תערובת דלק ענייה" בשברולט סוניק

Erez Levi
שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

לפני כמה ימים נדלקה לי נורת מנוע,

בסריקה קיבלתי את הקוד P0171 - "תערובת דלק ענייה"

הרכב הוא שברולט סוניק 2013, מנוע 1600 סמ"ק

הלכתי למוסך של חבר, כשהוא הוציא את מדיד שמן המנוע, המנוע התחיל לקרטע

לכן הוא חשב שהמקור של הבעיה הוא בנשם והחליף את מכסה השסתומים

גם אחרי החלפת מכסה שסתומים הבעיה לא נפתרה, ושמנו לב שכשאני מדליק מזגן הטורים מתחילים לשחק (נעים במחזוריות בין 800 סל"ד ל1000 סל"ד בסרק)

מישהו יודע מה יכול להיות מקור הבעיה?

חשבתי ללכת למוסך מורשה שברולט ולשלם להם על דיאגנוסטיקה רק כדי להבין מאיפה זה נובע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לשמוע עוד פתרונות,

קראתי באינטרנט על כמה דברים (שסתום PCV / חיישן חמצן / צינור נשם / דליפת וואקום)

מה נשמע יותר קולע במקרה הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת מה שחיים הציע לך?

למה לחפש עוד פתרונות אם לא התחלת ממה שהוצע לך, אתה ישר שולל?

חיים הוא מומחה גדול בהזרקות דלק ומכיר היטב את הרכבים האלו מקבוצת gm במסגרת עבודתו. אז לידיעתך ולמזלך ענה לך מישהו שמבין דבר או שניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת מה שחיים הציע לך?

למה לחפש עוד פתרונות אם לא התחלת ממה שהוצע לך, אתה ישר שולל?

חיים הוא מומחה גדול בהזרקות דלק ומכיר היטב את הרכבים האלו מקבוצת gm במסגרת עבודתו. אז לידיעתך ולמזלך ענה לך מישהו שמבין דבר או שניים.

אני מעריך את התגובה שלו וכמובן זה הדבר הראשון שאבדוק,

אבל אני מגיע למוסך ולא מחליף את החלק בעצמי, לכן אני מעדיף לדעת מראש מה עוד יכולות להיות האופציות במידה וזה לא השסתום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שמדובר בשסתום חד כיווני שנשבר ומושך אוויר.

השסתום ממוקם על סעפת היניקה בחלקה האחורי, אני תמיד מפרק את כל הסעפת יניקה ומחליף את השסתום הזה כי הגישה אליו קשה ולעיתים בפירוק הוא ממש מתפורר וחצי נתקע בתוך הסעפת לכן צריך לחלץ אותו.

בתוך סעפת היניקה קיים מיכל וואקום יצוק בתוך הסעפת, תפקיד השסתום הוא לשמור על וואקום במיכל כאשר המנוע כבוי וגם במצבים מסויימים שהמנוע עובד על מנת שמפעילים כמו פרפריות סעפת היניקה תמיד יהיה להם וואקום זמין להפעלה.

השסתום ממוקם בתכנון לקוי והוא מתחכך עם הבלוק מנוע ועם הזמן נוצר בו חור או שמהחום הוא פשוט מתפורר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך את התגובה שלו וכמובן זה הדבר הראשון שאבדוק,

אבל אני מגיע למוסך ולא מחליף את החלק בעצמי, לכן אני מעדיף לדעת מראש מה עוד יכולות להיות האופציות במידה וזה לא השסתום

זה שאתה לא מחליף בעצמך במוסך לא אומר שאתה לא יכול לחוות דיעה מקצועית בפני המוסך. לא פעם ולא פעמיים לימדתי בחיי מוסכניקים לעבוד...אז הם יינשכו שפתיים אבל יבינו בסופו של דבר שאתה הוא הצודק ואולי גם ייקחו את האבחנה שלך כטיפ לבעיה כזו שתחזור להם בעתיד ברכבים דומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שמדובר בשסתום חד כיווני שנשבר ומושך אוויר.

השסתום ממוקם על סעפת היניקה בחלקה האחורי, אני תמיד מפרק את כל הסעפת יניקה ומחליף את השסתום הזה כי הגישה אליו קשה ולעיתים בפירוק הוא ממש מתפורר וחצי נתקע בתוך הסעפת לכן צריך לחלץ אותו.

בתוך סעפת היניקה קיים מיכל וואקום יצוק בתוך הסעפת, תפקיד השסתום הוא לשמור על וואקום במיכל כאשר המנוע כבוי וגם במצבים מסויימים שהמנוע עובד על מנת שמפעילים כמו פרפריות סעפת היניקה תמיד יהיה להם וואקום זמין להפעלה.

השסתום ממוקם בתכנון לקוי והוא מתחכך עם הבלוק מנוע ועם הזמן נוצר בו חור או שמהחום הוא פשוט מתפורר.

תודה רבה לכולם על התגובות

השסתום נקרא שסתום pcv? או שזה משהו אחר?

כמה אמורה לעלות החלפה שלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרון הפעולה שלו דומה לשסתום pcv אך הוא איננו שסתום pcv.

שסתום וואקום חד כיווני אני ינסה לחפש לך מק"ט ותמונה שלו ברשת.

עריכה:

זה השסתום והמיקום שלו:

http://ae01.alicdn.com/kf/HTB1FJpigSMmBKNjSZTEq6ysKpXa5.jpg

תמונה נוספת:

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1rllftrSYBuNjSspiq6xNzpXaQ.jpg

(תמונות מגוגל.)

השסתום הזה אצלך כנראה שבור ויש בו חור ודרכו ומשיכת אוויר לא רצויה.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרון הפעולה שלו דומה לשסתום pcv אך הוא איננו שסתום pcv.

שסתום וואקום חד כיווני אני ינסה לחפש לך מק"ט ותמונה שלו ברשת.

עריכה:

זה השסתום והמיקום שלו:

http://ae01.alicdn.com/kf/HTB1FJpigSMmBKNjSZTEq6ysKpXa5.jpg

תמונה נוספת:

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1rllftrSYBuNjSspiq6xNzpXaQ.jpg

(תמונות מגוגל.)

השסתום הזה אצלך כנראה שבור ויש בו חור ודרכו ומשיכת אוויר לא רצויה.

תודה רבה על התגובה המפורטת!

יש לך הערכה כמה אמורה לעלות החלפה של חלק כזה במוסך?

אין לזה קשר להחלפה של מכסה שסתומים נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין המכסה לשסתום הזה.

אך גם המכסה שסתומים ברכב הזה בעייתי יש בתוכו שסתום pcv בילתי ניתן לפירוק והחלפה וכאשר הוא נפרץ יש יניקת שמן מוגברת למנוע וזיופים בפעולת המנוע ועוד תופעות.

אין לי מחיר של הסתום הזה כרגע אוכל להעריך שאם ידרש פירוק והרכבת סעפת יניקה במוסך יגבו רק על העבודה 380ש"ח לפני מעמ.

ואם יהיה ניתן לפרק אותו בהצלחה ללא פירוק הסעפת אלא על המקום אז המחיר יהיה כ 180ש"ח לפני מעמ.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין המכסה לשסתום הזה.

אך גם המכסה שסתומים ברכב הזה בעייתי יש בתוכו שסתום pcv בילתי ניתן לפירוק והחלפה וכאשר הוא נפרץ יש יניקת שמן מוגברת למנוע וזיופים בפעולת המנוע ועוד תופעות.

אין לי מחיר של הסתום הזה כרגע אוכל להעריך שאם ידרש פירוק והרכבת סעפת יניקה במוסך יגבו רק על העבודה 380ש"ח לפני מעמ.

ואם יהיה ניתן לפרק אותו בהצלחה ללא פירוק הסעפת אלא על המקום אז המחיר יהיה כ 180ש"ח לפני מעמ.

הייתי היום במוסך (לא מורשה), הוא טוען שהחלק הזה לא קיים בשברולט סוניק 2013, זה יכול להיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...