Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עליות לירושלים עם שברולט אופטרה 2008, אוטומט

nahag_savir
שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

מצטער אם זה לא המקום הנכון לפרסם...

מחר אני אמור לעלות לראשונה בחיי לירושלים, עם רכב שאבא שלי הספיד (שברולט אופטרה 2008, אוטומט, 1598 נפח מנוע שהגיע ל173 אלף קילומטר), בטענה שהוא לא יעלה לשם ואני בטוח אתקע.

אני לא מפחד להתקע: גם אם יתקע, לא נורא, קניתי את הרכב הזה מההורים שלי והם די דפקו אותי במחיר. והם עדיין משתמשים בו. אבל לא באתי להתלונן על ההחלטות הטיפשיות שלי, רק רציתי לשאול 2 שאלות, ואולי אחר כך עוד:

1) אבא שלי אומר שבעליות אני צריך לשים הילוכים 1 ו-2, איך אני יודע מתי לשים כל הילוך (כמו בידני כל 20 קמש)? אפשר לנסוע היום לירושלים ב-D (דרייב)? אשמח לשמוע מאנשים שנוסעים לירושלים איך מחליפים הילוכים באוטומט

2) אבא שלי אומר שצריך לעצור כל כמה זמן בצד הדרך... איך אני יכול לדעת מתי לעצור? ומה לבדוק?

מצטער שאני מפיל את כל השאלות עליכם, אני בא מבית מטומטם שלא יודע לטפל ברכבים, רק להחליף אותם ולהכנס לפרנויות

המון תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב תקין עולה בלי שום בעיה בהילוך D וללא שום עצירות.

אם הרכב שלך לא תקין, קצת קשה לנו לנחש מה בדיוק יקרה לך ומתי.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם!

עוד מספר שאלות:

הרכב שלי בעיקרון מטופל, אבל כל פעם האייקון של הסירה ("ההתחממות") מגיע קצת לפני האמצע ונעצר שם. אם הוא עובר את האמצע זה נחשב לא תקין? ובמצב כזה אני צריך לעצור בצד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ברכב שלך, אם המכוון של טמפרטורת נוזל הקירור יעלה מעל החצי לכיוון ה3/4 סקאלה, זה אומר שטמפרטורת נוזל הקירור חורגת מהתחום התקין

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב מטופל לא צריכה להיות שום בעיה, שברולט אופטרה הוא בעיקרון רכב בסיסי ואמין, ואין שום סיבה שיתקע.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מפחד להתקע: גם אם יתקע, לא נורא

לא גישה בריאה לחיים.

מעבר לחוסר הנעימות והעלויות שכרוכות ב"להתקע", אתה שוכח (או לא יודע, או סתם בוחר להתעלם) שהכבישים היום מ-א-ו-ד עמוסים. רכב תקוע בצד הכביש מסכן את הנהג, את מי שבא לחלץ אותו ואת כל שאר המשתמשים בכביש, ומעבר לזה עשוי לגרום להאטה / פקקים. אם אתה יודע שהרכב לא כשיר לנסיעה מסוימת, תקן אותו לפני הנסיעה. הרי לא תחסוך כלום מלהתקע ואז לתקן.

קניתי את הרכב הזה מההורים שלי והם די דפקו אותי במחיר. והם עדיין משתמשים בו.

...

1) אבא שלי אומר שבעליות אני צריך לשים הילוכים 1 ו-2, איך אני יודע מתי לשים כל הילוך (כמו בידני כל 20 קמש)? אפשר לנסוע היום לירושלים ב-D (דרייב)? אשמח לשמוע מאנשים שנוסעים לירושלים איך מחליפים הילוכים באוטומט

2) אבא שלי אומר שצריך לעצור כל כמה זמן בצד הדרך... איך אני יכול לדעת מתי לעצור? ומה לבדוק?

א. בלי כוונה להעליב, הידע המוטורי של אבא שלך כנראה הגיע מתקופת הפלמ"ח. זה הזמן פשוט להפסיק להקשיב לו (בנושא הזה).

ב. אין שום צורך (בכלל, לגמרי) להגיע להילוכים 1 ו-2 לא בעליות לירושלים ולא בשום עליה אחרת. סע ב-D. הפוך: אם תנסה לעלות בהילוכים נמוכים תאלץ את המנוע לעבוד מהר מדי, מה שעשוי לגרום לו להתחמם.

ג. אין שום סיבה לעצור מדי פעם בצד הדרך אם הרכב תקין. כמובן שאם הוא מתחמם, כדאי ורצוי לעצור במקום לחכות שהוא יעצור בעצמו (באופן טרמינלי). אם הוא לא תקין, ראה לעיל: אל תסע איתו. אם משום מה אתה כן מחליט לעצור, אל תעצור בשוליים! רד באחד המחלפים ועצור בתחנת דלק / מקום פנוי אחר. עצירה בשוליים מסוכנת!

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...