Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוד שרשור קריירה - התייעצות לגבי הכיוון/תפקיד הבא

Blaz00r
שימו לב! השרשור הזה בן 1599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

מתנצל שזה קצת ארוך, ניסיתי לתמצת כמה שאפשר, מקווה שלא שכחתי שום דבר רלוונטי.

הרקע:

אני בן 28, עד לא מזמן (קצת לפני החגים) עבדתי כמנהל טכנולוגיות בחברת תעופה למטענים (כ-400 עובדים, כולל חברת בת שיושבת בבלגיה). בגדול, התפקיד שלי היה לקדם את החברה מבחינה טכנולוגית/דיגיטלית - הכנסת טכנולוגיות חדשות (בין אם פיזיות או דיגיטליות), שימוש בכלים טכנולוגיים קיימים וחדשים לשיפור תהליכים בחברה, ייזום ובחינת פתרונות טכנולוגיים/דיגיטליים שיכולים להשיא ערך לחברה וללקוחותיה מבחינה טכנולוגית וכיו"ב. סוג של "מנהל חדשנות", אם אפשר לקרוא לזה ככה, תפקיד שהוא גם אסטרטגי (מציאת פתרונות שיסייעו לחברה בטווח הארוך) וגם טקטי (ניהול הפרויקטים בטווח הקצר-בינוני).

כחלק מהעבודה עבדתי עם כל מחלקה קיימת בחברה, ספקים חיצוניים, מפתחים (פנימיים+חיצוניים), חברות סטרטאפ, לקוחות ומנהלים בכירים. תפקדתי גם כמנהל פרויקט של כל פרויקט כזה (וכמנהל מוצר כשמדובר היה בנכסים דיגיטליים), אבל, וזה אבל גדול, לא ניהלתי את הפרויקט "פורמאלית", כלומר התחום הזה בחברה היה די בבלאגן והייתי צריך לנהל את הפרויקטים "פריסטייל" ולגמרי בעצמי, לא עבדתי עם גאנטים/לו"זים/KPI's, פשוט "רצתי" עם כל פרויקט הכי מהר וטוב שאני יכול.

שתי דוגמאות רלוונטיות: הקמה של מערכת eBooking ללקוחות מאפס עד למערכת עובדת שלקוחות משתמשים בה (בדומה להזמנת כרטיסי טיסה באתרי חברות תעופה, רק למטענים), והטמעה של מערכת לניהול משימות בכל החברה (אני, מיוזמתי, לגמרי לבד, בחברה/תעשייה שהיא אחת האנטי-טכנולוגיות הגדולות ביותר). את כל זה עשיתי ב-0 תקציב (למעט מערכת ה-eBooking לה היה תקציב מכובד, אבל אותו ניהל המנהל שלי), כי, זו היתה הדרישה של המנכ"ל (להביא פתרונות טכנולוגיים שלא עולים כסף. כן, אני יודע שכמעט ואין דבר כזה, גם ניסיתי להסביר לו, לא עזר, עשיתי לדעתי באמת את המקסימום האפשרי).

עבדתי שם שנה וחצי, לצערי (ולצערם) החברה נכנסה לקשיים רציניים, גל פיטורים, הסוף ידוע. היו מרוצים ממני החל מהמנהל הישיר שלי ועד המנכ"ל, כמובן שיש לי המלצות משם.

לפני כן עבדתי במשך שנה במשרה מלאה ותו"כ התואר הראשון כיועץ עסקי בחברת יעוץ (בעיקר לסטרטאפים) ועוד לפני כן היה לי מיזם קטן (שגם פרסמתי פה בפורום) שהתקדם יפה אבל נעצר בשלב גיוס ההשקעה.

בנוסף יש לי ניסיון בתכנות (3 שנים בצבא כמתכנת, C# & SQL)

תואר ראשון בכלכלה מאונ' ת"א, כרגע סטודנט ל-MBA בפתוחה (מסיים השנה). כן, לגמרי לא קשור לתפקיד האחרון שלי/למה שאני מחפש, ואין לי ספק שמבחינת רוב המעסיקים זה לא יתרון (ואפילו חסרון).

זה ממש בגדול.

מה היום:

אני מכוון בעיקר למשרות של ניהול פרויקטים טכנולוגיים. יש לי קו"ח מדוגמים (אבל ממש, עיצוב "חדשני" שעשיתי בעצמי שלטעמי ולטעם מי שראה נראה טוב ו*אמור* להבליט אותי בין מתמודדים אחרים) שעבדתי עליהם הרבה הן מבחינת תוכן והן מבחינת עיצוב (יכול בכיף לשלוח לבחינה אם מישהו מתנדב לעבור עליהם, אשמח לקבל פידבקים). יש גם פרופיל לינקדאין מעודכן. אבל, טלפונים - אני בקושי מקבל. אולי אחד בשבוע. הייתי בכמות ראיונות שאפשר לספור על יד אחת, לא יצא מהם שום דבר. אני לא יודע אם העיצוב הזה הוא "טו מאץ'" וסוג של הורס לי (שלחתי כחודש גם פורמט רגיל, לא ממש ראיתי הבדל בפניות חזרה), אבל אני כן יודע שככל הנראה הניסיון שרכשתי בחברה האחרונה לא ממש עוזר לי/נחשב למשרות אליהן אני מגיש מועמדות. לדוגמה - מגייסת מ-Taboola אמרה לי שיש פער בין הניסיון שלי (שהוא לא מהייטק פרופר) למה שנדרש במשרה, שבטח "כבר שמעתי את זה בעבר" ושהיא לא אומרת את זה לחיוב או לשלילה (אבל, בואו, ברור שזה לא יתרון). היא כן קבעה לי ראיון, אבל עוד לפני שהגיע המועד שלו התקשרו להודיע לי שהמשרה כבר נסגרה.

לעניין:

מרגיש לי כרגע שאולי אני לא מכוון למשרה הנכונה, או שעושה משהו לא נכון. תפקיד של ניהול פרויקטים טכנולוגיים נראה לי הכי "טבעי", אבל נראה שאצטרך שוב לעבור ה-מ-ו-ן ראיונות כמו בסבב חיפוש העבודה הקודם (משהו כמו חצי שנה, אפילו יותר, והמון ראיונות) עד שאמצא משהו, כי בהרבה מקומות מחפשים ניסיון "פורמלי" של ניהול פרויקטים (ניהול לו"ז, תקציב, גאנטים, ניהול סיכונים וכו'), או ניסיון קיים מהייטק. משרות יש יחסית בשפע (מחפש בשילוב של לינקדאין, Glassdoor, Indeed וקבוצות פייסבוק רלוונטיות). ניסיתי אפילו לשלוח למשרות ג'וניור, גם מהן לא חזרו אליי.

הייתי שמח להמשיך באותו הקו ולמצוא משרה שהתפקיד שלי יהיה זהה למה שעשיתי (שזה בעצם קידום החברה מבחינה טכנולוגית, מציאת פתרונות טכנולוגיים לשיפור תהליכים בחברה, הזנקת החברה מבחינה דיגיטלית וכו'), אבל לצערי אין הרבה כאלו. על פניו נראה שיש לי יתרון כלשהו בחברות שהן לא הייטק, אבל גם מכאלו אני לא מקבל טלפון (למעט ראיון אחד בבנק פועלים לתפקיד של ניהול פרויקטים טכנולוגיים).

השאלה שלי היא: מה דעתכם? אני לא בכיוון? עוד כיוונים שאני יכול לנסות? אומר שוב שאשמח לשלוח את הקו"ח שלי אם מישהו רוצה לעבור עליהם ולתת פידבק (או לנסות להבין יותר טוב על כיוון/תפקיד אפשריים).

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

~

אתה במדינה הלא נכונה בשביל לקחת את המסלול הקונבנציונלי. אמנם לא חסר בישראל מקומות שידעו להפיק את המיטב מהכישורים שלך ואפילו ישמחו לשלם בהתאם, אבל אנשי (ובעיקר נשות) ה-HR יכשילו אותך בכל מקום, פשוט כי הם לא ידעו איך לאכול אותך. אין להם את היכולת הקוגניטיבית לעבד את המידע הזה, קל וחומר אם אתה אורז אותו במסמך קו"ח יוצא דופן.

אין לי פתרון פרקטי להציע, אבל בגדול הייתי תוקף את הנושא מהזווית החברתית. תתחבר עם האנשים הנכונים ותשמיע את הסיפור שלך לכמה שיותר מהם, כדי שאותו רזומה יגיע לשולחנם של מנהלים מגייסים ולא למטחנה של משאבי אנוש. יתכן שתמצא את האנשים האלה במיט-אפים, במסיבות אסיד או במפגש החודשי של מועדון החמש, אין לי מושג. אבל זה לדעתי הסיכוי היחידי שלך לנחות במקום ראוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקום עבודה קודם שלי מחפש בדיוק מישהו כמוך:

למחלקת דיגיטל דרוש /ה מנהל /ת פרויקטים.

כחלק מחברת ייעוץ גלובאלית, חטיבת Data and Analytics מפתח /ת מוצרים ומובילה פרויקטים בחזית הטכנולוגיה ועומדת מול הלקוחות הגדולים והמשפיעים בעולם.

אנחנו מחפשים מנהל /ת פרויקטים לצוות הדיגיטל, שיוביל תהליכים טכנולוגיים, ינהל פרויקטים ויעמוד מול לקוחות החברה. המשרה בתל אביב והתנאים מצוינים.

כחלק מהתפקיד:

ייעוץ וPRESALE מול לקוחות החברה.

אפיון וכתיבת דרישות מול לקוחות.

הובלת פרויקטים ברמה טכנית.

הובלת תהליכים רוחביים בארגון.

אופציה לניהול בעתיד.

מתאים גם למועמדים /ות עם מוגבלויות.דרישות:

תואר רלוונטי- חובה.

ניסיון מעולם הייעוץ- חובה.

ניסיון בניהול פרויקטים טכנולוגיים- חובה.

ידע והבנה בתהליכים טכנולוגים כגון- אפיונים, פיתוח, בדיקות.

ניסיון בPresale מול לקוחות.

אנגלית טובה. המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.

מדובר במשרד רו"ח ענק (מעל 1,000 עובדים) והם לא בדיוק ידועים בנדיבות שלהם מבחינת שכר (לפחות לרואי חשבון), אבל שגר קורות חיים. אין לך מה להפסיד.

https://www.alljobs.co.il/Employer/HP/Default.aspx?cid=76159

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרופיל שלך לא רע בכלל, אבל אתה נתקע בשלב הסינון האוטומטי יותר מאשר בשלב הסינון האנושי.

עבוד באמצעות קשרים. צור קשר עם כל, אבל כל, מי שעבדת איתו בעבר וזוכר אותך לטובה, וספר שאתה מחפש עבודה. קח את זה כמבצע צבאי.

משרות בגלסדור רובן מלאכותיות, כנל לינקדין, אבל בלינקדין אתה רואה מי פרסם ויכול ליצור איתה/ו קשר, לחפש מכרים שעובדים שם וידחפו אותך, וכדומה.

אתה גם יכול לפנות אקטיבית לבעלי תפקידים שיכולים להתעניין בך.

שווה להשקיע במנוי פרמיום אם אחת מהפונקציות שציינתי במערכת אינה פתוחה בפניך.

כמובן שעבור על הפרופיל שלך והכנס מילות מפתח שיעבירו אותך שלב, צמצם סיפורימפו, והבן שמשלוח קורות חיים ללא איש קשר משול לבזבוז זמן אלא אם בפרופיל שלך יש מילות מפתח מועילות בשיעור גבוה.

בהצלחה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות!

נהג מתחיל - מסכים שאני נתקע בשלב של הסינון האוטומטי. לצערי למי שעבדתי איתו אין ממש איך לעזור לי (והם בכלל התפלאו שלא "חטפו" אותי, אני אישית לצערי די צפיתי שתהיה לי בעיה במציאת העבודה הבאה עוד לפני שהתחלתי במקום האחרון, אבל זה לא שהיתה לי הרבה ברירה). אנסה את מה שאמרת.

לגבי מילות מפתח - עשיתי את זה (או ניסיתי לעשות את זה) הן בתוכן עצמו של הקו"ח והן בסעיף נפרד של "כישורים" (נראה ככה), בהתאם למילים שחוזרות על עצמן במודעות עצמן. אעבור על זה שוב.

ChemGuy - האמת שאני משוכנע ב-99% שכבר שלחתי קו"ח למשרה הזאת כי זכור לי המלל, בעיקר חלק ה-PreSale שלא מופיע הרבה במשרות מהסוג הזה :-D אם יש לך מישהו שאתה מכיר משם ויכול לעזור אשמח.

דריש - לצערי הרב, אני מרגיש שאתה די צודק (לא בגלל שאתה צודק, בגלל המצב :lol:). זה מרגיש כאילו כולם (משמע מי שאחראי על הגיוסים) עובדים "על אוטומט" ולא מנסים (או רוצים) לקרוא בין השורות (תרתי משמע) ועובדים ע"פ גבולות מוגדרים שלא זזים מהם ס"מ. וזה חבל, כי לפחות במקרה שלי, אני לא מקבל הזדמנות להוכיח את עצמי (אפילו לא בראיון). וברור שצריך שיהיה סדר מסויים ודרך לסנן, אבל כשהסינון הוא כ"כ סכמטי ורובוטי, זה חבל לכל הצדדים. ויש לי עוד הרבה מה להגיד על הנושא, אבל נעצור כאן :-D אנסה לעשות מה שאמרת.

אם מישהו כן חושב על כיוון אחר כלשהו שאני יכול ללכת אליו (למרות שעדיין, הכיוון הזה נשמע לי הכי מתאים), אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה לעשות מה שאמרת.

תתחיל מלשתף כאן את הלינקד-אין שלך, לך תדע מי יקרא ויוכל לעזור.

מסמך קורות החיים פחות רלוונטי לסוף 2019, שמור אותו לראיונות. אגב, שווה להכין אותו בשתי שפות. נכון שבהייטק כולנו גיבורים גדולים ודוברי אנגלית, אבל כבר יצא לי להתראיין אצל כמה מנהלי פרוייקטים ומחלקות בארץ שנשמו לרווחה כשהצעתי להם גרסה מקומית של המסמך. כמו שרבים מאיתנו עדיין משתמשים בטלפון נייד או ווינדוס בעברית - אותו רעיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי שיש לך 2 "כשלים" פוטנציאליים שמונעים מהטלפון לצלצל יותר:

אחד, כנראה אותו סינון אטומטי שמדברים עליו, למגייסים יש לרוב דרישות מינימום לתפקיד (ניסיון קודם ב-X לפחות 3 שנים, ידע ב-Y וכו'). אם אתה בעצמך לא יודע איך להגדיר את התפקיד הקודם שלך, אתה עלול ליפול בסעיף "ניסיון קודם ב-X" כי X לא מוגדר כל כך טוב במקרה שלך.

ושתיים, זה נשמע (לי, אישית) שאולי אתה מציג ניסיון בתפקיד קצת "בכיר" מדי ניהולית בלי מספיק ניסיון קודם, כלומר, אתה מתיימר ליזום ולהוביל פרוייקטים טכנולוגיים אבל אין לך רקע טכנולוגי מספיק מגוון מצד אחד, ואין לך (לכאורה, בכלל) רקע ניהולי אמיתי (אנשים, תקציב). זה עלול להשמע לא אמין למי שיחפש מישהו לפוזיציה כזו - הוא כנראה יעדיף מישהו שיש לו לפחות כמה שנות ניסיון בניהול פרוייקטים ורקע טכנולוגי מגוון יותר. מתנצל אם זה נשמע רע, זו לא הכוונה, ככה זה נשמע מהצד.

אני לא באמת יודע מה אפשר לעשות לגבי הסעיף השני - פרט ללחפש משרה פחות נוצצת, אולי מנהל פרויקט (אבל יכול להיות שתצטרך ידע / תואר שאין לך), אולי מנהל מוצר, אולי בתפקיד טכנולוגי כלשהו. זה פשוט נשמע כמו תפקיד שבארגון משמעותי לא תקבל בגיל 28 עם שנה וחצי ניסיון ותואר לא כל כך רלוונטי.

כמו שאמרו, הרבה פעמים המלצה חמה מחבר תביא את קורות החיים שלך לראש הרשימה - ואם יש לך אפשרויות כאלו, זו הדרך הכי טובה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסמך קורות החיים פחות רלוונטי לסוף 2019, שמור אותו לראיונות. אגב, שווה להכין אותו בשתי שפות. נכון שבהייטק כולנו גיבורים גדולים ודוברי אנגלית, אבל כבר יצא לי להתראיין אצל כמה מנהלי פרוייקטים ומחלקות בארץ שנשמו לרווחה כשהצעתי להם גרסה מקומית של המסמך. כמו שרבים מאיתנו עדיין משתמשים בטלפון נייד או ווינדוס בעברית - אותו רעיון.

כל תחילת תהליך גיוס(עוד לפני הראיון הראשון) ברוב החברות בארץ מחייב בקו״ח מוכנים ע״מ להתחיל את התהליך, לכן חשוב מאוד להכין כאלה בשלוף במקביל ללינקטאין.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

אנחנו מדברים פה על תהליך הפוך, שבו ה'גיוס' יתחיל כנראה לאחר הראיון עם המנהל. לכן את הקו"ח היפים והמרשימים אפשר להראות בראיון, ואם יוחלט ששוכרים אותו אפשר יהיה להכין גרסה נוספת ופשוטה יותר למשאבי אנוש - בלי מילים גדולות ועם פונט פשוט ובפורמט וורד, או בהתאם לכל קנון מגוחך אחר מהמאה הקודמת שהם עדיין חיים לפיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל החברות שאני מתראיין מולן חייבים להתחיל בקו"ח לHR ולא דרך המנהל, המנהל מקסימום עושה סינון ראשוני בטלפון לפני הקוח.

משהו שנתקלתי בו בשנים האחרונות בעיקר כנראה בגלל פחד מתביעה, המנהל לרוב אפילו מבקש ממני לשלוח קוח רק כדי שיעלה למערכת HR לפני שהוא מזמן לראיון.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

נדמה לי שאתה לא מבין על מה אנחנו מדברים פה.

עד כה יש בשרשור קונצנזוס די ברור שבחברות מהסוג שאתה מתראיין בהן ובמסלול שאתה מתאר, לפות"ש יש סיכוי הצלחה של כדור שלג בגיהנום. במילים אחרות, אתה נותן עצות מעולות לטיול סקי בארה"ב למטייל שמתכנן טיול מוזיאונים ביפן. שזה נחמד מצדך, אבל ספק עד כמה רלוונטי.

אם אתה רוצה לעזור לפות"ש, עדיף שתספר לו באיזה חברות התראיינת כדי שידע לא לבזבז עליהן את זמנו. אם כי מנסיוני, ברגע שזה מגיע למנהל גבוה מספיק למשאבי אנוש כבר אין בעיה להיות חותמת גומי. תסביך האלוהים ויצר ההגנה על המולדת שלהם נרגעים משמעותית כאשר הם לא צריכים לשאת באחריות אם העובד יתגלה כפסיכופט בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בעצם יש קונצנזוס לגבי זה שאם אין לי איש קשר/קומבינה/מישהו שיכול לדחוף אותי מבפנים - אני בעמדת נחיתות מהותית. לא מעודד :?

המגייסות עוצרות אותך כי הן קוראות מהדף

אתה צריך קשרים

מה לגבי משרות junior product manager

ב"סבב" הקודם של חיפוש עבודה פניתי להרבה משרות כאלו (וגם הייתי בהרבה ראיונות, גם לא לג'וניור, הגעתי בסלקום עד לראיון עם אחד הסמנכ"לים לתפקיד של מנהל מוצר מנוסה אבל זה נפל בסוף נטו על חוסר ניסיון. כן, משעשע). נגעתי הרבה בניהול מוצר בעבודה האחרונה (עד כמה שיכולתי, וזה לא פשוט כשאומרים לך באיזשהו שלב "אל תדבר עם לקוחות" בהקשר של פיתוחים דיגיטליים), גם שלחתי לכמה משרות כאלו בסבב הזה, אבל בכנות - לא חושב שזה משהו שאהנה ממנו / אקבל ממנו סיפוק בטווח הארוך. אמנם ניהול מוצר משלב הרבה אסטרטגיה, זה משהו שאני טוב בו ויודע לעשות, אבל אני אוהב גם להיות "ביצועיסט", לדחוף דברים קדימה ולגרום להם לקרות (כלומר גם להריץ אותם בפועל, לא רק להחליט איך/מה), זה גם מה שאהבתי בתפקיד האחרון שלי, את השילוב בין האסטרטגי לטקטי, ובגלל זה אני מכוון יותר לכיוון של ניהול פרויקטים. מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי.

את האמת, את כל הקו"ח אני שולח בעברית. אני בגישה שבישראל, מי שקורא את הקו"ח הוא ישראלי, ותמיד יהיה לו קל יותר לקרוא קו"ח בעברית (דוגמה לזה כתבת בעצמך). קיבלתי בעבר וגם היום פניות גם אם מדובר היה בחברות גלובאליות וגם אם המשרה עצמה היתה כתובה באנגלית. היו מקרים שהמגייס עצמו לא ישב בארץ וביקש ממני לשלוח לו קו"ח באנגלית. בקיצור - לא רואה יתרון בשליחת קו"ח באנגלית (אבל יש לי כאלו).

לגבי הלינקדאין - מעדיף שלא כרגע, לא רוצה שחיפוש פשוט בגוגל יקשר את החשבון שלי פה בפורום icon_razz.gif כמובן שאשמח להביא בפרטי את הלינקדאין ו/או הקו"ח.

נשמע לי שיש לך 2 "כשלים" פוטנציאליים שמונעים מהטלפון לצלצל יותר:

אחד, כנראה אותו סינון אטומטי שמדברים עליו, למגייסים יש לרוב דרישות מינימום לתפקיד (ניסיון קודם ב-X לפחות 3 שנים, ידע ב-Y וכו'). אם אתה בעצמך לא יודע איך להגדיר את התפקיד הקודם שלך, אתה עלול ליפול בסעיף "ניסיון קודם ב-X" כי X לא מוגדר כל כך טוב במקרה שלך.

ושתיים, זה נשמע (לי, אישית) שאולי אתה מציג ניסיון בתפקיד קצת "בכיר" מדי ניהולית בלי מספיק ניסיון קודם, כלומר, אתה מתיימר ליזום ולהוביל פרוייקטים טכנולוגיים אבל אין לך רקע טכנולוגי מספיק מגוון מצד אחד, ואין לך (לכאורה, בכלל) רקע ניהולי אמיתי (אנשים, תקציב). זה עלול להשמע לא אמין למי שיחפש מישהו לפוזיציה כזו - הוא כנראה יעדיף מישהו שיש לו לפחות כמה שנות ניסיון בניהול פרוייקטים ורקע טכנולוגי מגוון יותר. מתנצל אם זה נשמע רע, זו לא הכוונה, ככה זה נשמע מהצד.

אני לא באמת יודע מה אפשר לעשות לגבי הסעיף השני - פרט ללחפש משרה פחות נוצצת, אולי מנהל פרויקט (אבל יכול להיות שתצטרך ידע / תואר שאין לך), אולי מנהל מוצר, אולי בתפקיד טכנולוגי כלשהו. זה פשוט נשמע כמו תפקיד שבארגון משמעותי לא תקבל בגיל 28 עם שנה וחצי ניסיון ותואר לא כל כך רלוונטי.

כמו שאמרו, הרבה פעמים המלצה חמה מחבר תביא את קורות החיים שלך לראש הרשימה - ואם יש לך אפשרויות כאלו, זו הדרך הכי טובה.

להפך! זו בדיוק הביקורת שרציתי לשמוע.

כמו שאמרתי - אני מכוון לתפקידים של ניהול פרויקטים, תפקידים כמו שעשיתי הם אכן נדירים. התקשרו אלי מטבע בשבוע שעבר למשרה כזאת בדיוק, המגייסת אמרה שהיא מעבירה את הפרטים למנהלת, לא חזרו מאז אז מניח שזה לא רלוונטי (ובדיעבד כשהסתכלתי שוב על פרטי המשרה דרשו 5-7 שנות ניסיון).

אבל בגלל זה פתחתי את השרשור, לשמוע אם למישהו יש רעיון לתפקיד "אחר" שיכול להתאים :-)

לגבי סעיף 1 - אתה צודק, בגלל זה הכנתי כמה גרסאות של קו"ח שאחת מהן מכוונת לניהול פרויקטים ובה כן הגדרתי את התפקיד (עד כמה שאפשר) כניהול פרויקטים פרופר.

לגבי סעיף 2 - בתכלס, כל מה שכתוב בקו"ח (ופה) הוא האמת, ככה שאני לא ממש מצליח לחשוב על דרך אחרת להציג את הדברים. אלו באמת דברים שעשיתי, וזה באמת היה התפקיד שלי בחברה. אבל אם ככה זה נשמע מהצד אז בהחלט צריך לתקן את זה. השאלה איך?..

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

נדמה לי שאתה לא מבין על מה אנחנו מדברים פה.

עד כה יש בשרשור קונצנזוס די ברור שבחברות מהסוג שאתה מתראיין בהן ובמסלול שאתה מתאר, לפות"ש יש סיכוי הצלחה של כדור שלג בגיהנום. במילים אחרות, אתה נותן עצות מעולות לטיול סקי בארה"ב למטייל שמתכנן טיול מוזיאונים ביפן. שזה נחמד מצדך, אבל ספק עד כמה רלוונטי.

אם אתה רוצה לעזור לפות"ש, עדיף שתספר לו באיזה חברות התראיינת כדי שידע לא לבזבז עליהן את זמנו. אם כי מנסיוני, ברגע שזה מגיע למנהל גבוה מספיק למשאבי אנוש כבר אין בעיה להיות חותמת גומי. תסביך האלוהים ויצר ההגנה על המולדת שלהם נרגעים משמעותית כאשר הם לא צריכים לשאת באחריות אם העובד יתגלה כפסיכופט בהמשך.

למה? אחלה חברות שמעתי שיש להן תנביס עם 3 שקל בגולאג ואפילו הפסקות שירותים מידיי פעם בין העינויים - בכל זאת מדובר בחברות שהן לא מתאימות לאוכלוסיית מסיירי המוזיאונים ביפן, שמה קורות חיים ותהליך HR סדור הוא בגדר המלצה.

אני לא מבין מה האמירה שלך, יש חברות קטנות יותר שמגיעים ישר לראיונות אצל בכירים בלי HR הבנתי והתראיינתי, החברות שמעדיפות לפתוח תהליך בHR ולהעלות את הקו"ח למערכת גם אם הגעתי דרך המלצת חבר והתראיינתי אצל הסמנכ"ל טלפונית הן פחות מתאימות כי מבחינתך מדובר בחברות עבדים איומות עם תנאים גרועים ויחס גרוע לעובדים? מה אם אני אספר לך שזה ככה גם אצל ענקיות הטכנולוגיה הגדולות? וגם אצל חברות ישראליות מובילות? שאולי חלקן מעדיפות אמממ סקי בארה"ב? ואם הוא ימצא עבודה רלוונטית אצל חברות שמעדיפות בסקי בארה"ב לא כדאי שיהיה לו לנסות? אולי יתאים לו?.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה האמירה שלך.

נכון, מה שאמרתי ומה שהבנת זה דברים מאד שונים. כנראה שביליתי יותר מדי שנים בחו"ל ואיבדתי את היכולת להתנסח בעברית ברורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...