Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני \ רכב פנאי קטן חדש - 100-110 אלף ש"ח

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

אני שוקל את החלפת הרכב הנוכחי (פיאט 500),

הכיוון הוא סופר מיני או רכב פנאי קטן (נניח קקטוס, קיה סטוניק וכו').

מה מטרות השדרוג והדרישות מסביב?

1. רכב מרווח יותר, אני לא מתכוון להסיע בו משפחה (לפחות לא כרגע), אני לא גדול פיזית, אבל אני רוצה קצת יותר מרחב פנים. לא צריך תא מטען מיוחד, אבל רצוי שיהיה פרקטי ונוח, אני לא צריך משהו מיוחד.

2. שיפור בנוחות הנסיעה - הפיאט בסדר, אבל מחפש משהו נוח יותר לנסיעות בינעירוניות.

3. שיפור בנושא האבזור הבטיחותי - רצוי כמה שיותר מערכות מקוריות, מעדיף כמובן מערכת מקורית על פניי מובילאיי בהתקנה מקומית. בלימה אוטונומית (לפחות עד 80 קמ"ש, לא עד 30 קמ"ש כמו שיש במאזדה 2 למשל) וזיהוי סטייה מנתיב - חובה. תיקון סטייה מנתיב - נחמד, לא חובה.

4. שיפור בנושא האבזור - לא מוכן להתפשר על רכב בלי בקרת שיוט, עדיף שתהיה אדפטיבית, אבל לכל הפחות חייב שתהיה רגילה.

בנוסף, עדיף שתהיה בקרת אקלים (לא דיל ברייקר מבחינתי), מערכת שתומכת באנדרואיד אוטו (לא דיל ברייקר אבל מאוד רצוי), מעדיף חיישני רוורס מקוריים וכנ"ל לגביי מצלמת רוורס. באופן כללי מעדיף כמה שפחות התקנות מקומיות.

5. שיפור בביצועים - הכיוון הוא מנוע טורבו בנזין כלשהו, היברידי יכול לבוא בחשבון (למרות שבתקציב שלי יש רק יאריס היברידית ואין לה בקרת שיוט). דיזל מעניין אין בתקציב שלי לפי מה שאני יודע.

6. אוטומט בלבד (או כל וריאציה אחרת). מעדיף להימנע מרובוטי, אבל נראה שלא מעט רכבים רלוונטיים מגיעים עם גיר כזה, אז לא פוסל.

7. עדיפות לאחריות ארוכה. 3 שנים זה המינימום כמובן.

8. עיצוב ייחודי - בונוס, לא חובה.

9. צריכת דלק - שלא תרד ממה שיש לי בפיאט. לא פחות מ-1:16-1:17 מחוץ לעיר, יותר מזה - דיל ברייקר.

10. עדיפות לרכב עם סחירות סבירה ומעלה.

כרגע האופציות שעלו לי:

1. סיאט איביזה מרמת גימור סטייל.

2. סיטרואן C3.

3. קיה ריו.

4. קיה סטוניק 1.0 טורבו EX (אני יודע שהיא חורגת מהתקציב, אבל יש עליה מבצעים לפעמים).

5. סיטרואן קקטוס (אני יודע שהיא גם כן חורגת מהתקציב, אבל מבדיקה שעשיתי על ה-C3, נראה שיש גמישות בסיטרואן).

6. יונדאי i20.

אופציות שנפסלו:

1. טויוטה יאריס הייבריד - אין בקרת שיוט.

2. הונדה ג'אז - מחפש משהו חזק יותר, עדיף נאה יותר.

3. פג'ו 208 - מיושנת. דגם חדש יגיע שנה הבאה, אבל לפי מה ששמעתי המחיר יהיה מאוד גבוה.

4. פג'ו 2008 - מיושנת.

5. פולקסווגן פולו - נראית לי יקרה מדי ביחס למה שמקבלים.

אני אשמח לשמוע עוד המלצות והצעות.

ביצעתי כבר נסיעת מבחן על האיביזה, על השאר אבצע נסיעות מבחן בהמשך.

באופן כללי קיבלתי רושם טוב על האיביזה, נוחות נסיעה לא רעה, סוחבת טוב, פחות לטעמי שיש מובילאיי, הגיר הרובוטי הגיב בסדר רוב הזמן בנסיעת המבחן.

תודה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בין ריו לI20 אני נוטה לכיוון הריו כי היא חזקה יותר, מודרנית יותר מבפנים ועם תוספת אחריות לגיר למנוע. לא בטוח בנוגע לצריכת הדלק, יש אנדרואיד אוטו והנוחות טובה יחסית(הC3 הכי נוחה לטעמי).

בקרוב אמור להתחיל שיווק הקליאו החדשה ומתיחת פנים למאזדה 2 גם אמורה לנחות פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

ובין שאר האופציות שהצעתי, למה היית נוטה ולמה?

האחריות הארוכה בריו נותנת ראש שקט יותר אם חס וחלילה יהיו תקלות כלשהן בגיר, זה השיקול גם של הריו מול ה-i20.

אגב, האם בסטוניק גם יש אחריות ארוכה (3 שנים מלאות + 4 שנים נוספות על גיר, מנוע וציריות) או רק 3 שנים?

קליאו אני פחות רוצה, מאזדה 2 אני מוכן לשקול אם יהיה שדרוג מהותי בנושא הבטיחות האקטיבית. בלימה אוטונומית עד 30 קמ"ש היא די useless. הדגם הנוכחי גם פסול מבחינתי (לא יכול לערוך).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסטוניק זה רק 3 שנים.

בכל אופציה שהצעת יש פשרה, מובילאיי לא בא בחשבון מבחינתי(עכשיו אני סובל מהתקנה מקומית ברכב שלי ולא אעשה את הטעות הזו יותר בחיים).

בריו חסרה בקרת שיוט אדפטיבית, באיביזה חסרה מערכת התרעה/תיקון סטייה מנתיב (בהתחלה לא הייתה אבל עכשיו יש בA1 ואני מצפה שזה יגיע לאיביזה, כנראה במתיחת הפנים). מושב הנהג באיביזה פחות נוח אולם הביצועים שלה עדיפים על אלו של הקיה.

הC3 מצטיינת בנוחות ולטעמי היא קוטפת את תואר הכי נוחה בקטגוריה, פחות דינאמית וצריכת דלק באזור של 13-14 (ממבחן שהשתתפתי ולא אחזקה שוטפת).

ממה שהצעת כנראה שהייתי מתלבט בין איביזה לריו.

מאזדה 2 כרגע גם אני לא הייתי לוקח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שבכל אופציה יש פשרה. לכן פתחתי את האשכול הזה כדי לקבל עוד הצעות, אולי יש דברים שפספסתי.

לגביי צריכת הדלק ב-C3 שאתה כותב עליה - באיזה תנאים מדובר?

יש עדיין מה לחשוש מעניין הגיר של האיביזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותו יום זה התחלק בין שיוט בין עירוני לנסיעה מאומצת באזור הררי.

לגבי הגיר של האיביזה אין לי מושג, לא שומעים ממש על ההחלפות קלאצ'ים ומכטרוניקס כמו פעם, מצד שני פה ושם יש את התקלה בבורר ההילוכים. אם רוב הנסיעה היא בפקקים הייתי נמנע. הגיר בריו שקוף יותר ואיטי יותר בהשוואה, אבל נסעתי על אקזמפלר חדש יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יותר מתעניין מה קורה בשיוט בכביש 6 על 110-120 קמ"ש, אלו עיקר הנסיעות שהאוטו יעשה בשנה - שנתיים הקרובות. לאחר מכן גם בינעירוני כנראה, אך נסיעות קצרות יותר בתוך המרכז.

כמו שאתה יודע במרכז יש פקקים, אני בעיקרון לא נוסע הרבה באיילון ולא נכנס כמעט עם הרכב לתל אביב, אבל כן נתקע בפקקים מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שבכל אופציה יש פשרה. לכן פתחתי את האשכול הזה כדי לקבל עוד הצעות, אולי יש דברים שפספסתי.

לגביי צריכת הדלק ב-C3 שאתה כותב עליה - באיזה תנאים מדובר?

יש עדיין מה לחשוש מעניין הגיר של האיביזה?

אני לא יודע אם יש מה לחשוש מהעניין של הגיר אבל אם אתה כבר מעוניין כבר בסיאט איביזה אני חושב שאפשר לשקול את הארונה, הרכב קצת יותר גבוהה ויש בו בקרת שיוט אדפטיבית, המחיר הוא סביב 110 אל"ש אבל סיאט עד כמה שאני מכיר אותם הם היו גמישים ויש גם את הסיאט לאון היותר גדולה שעולה גם סביב 110,000 ללא הנחה.

אני בעניין של הגיר הייתי הולך על הקיה ריו מכיוון שיש לו 7 שנות אחריות על הגיר והמנוע ככה שאין ממה לחשוש ואם מוכרים את הרכב בהמשך ייתכן וזה יביא ייתרון בהמשך (אולי לא), הרכב בסך הכל זריז יש לו דיי ויותר לעלות בעליות של טבריה ככה שהרכב מספק מאוד וחסכוני בבין עירוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם יש מה לחשוש מהעניין של הגיר אבל אם אתה כבר מעוניין כבר בסיאט איביזה אני חושב שאפשר לשקול את הארונה, הרכב קצת יותר גבוהה ויש בו בקרת שיוט אדפטיבית, המחיר הוא סביב 110 אל"ש אבל סיאט עד כמה שאני מכיר אותם הם היו גמישים ויש גם את הסיאט לאון היותר גדולה שעולה גם סביב 110,000 ללא הנחה.

אני בעניין של הגיר הייתי הולך על הקיה ריו מכיוון שיש לו 7 שנות אחריות על הגיר והמנוע ככה שאין ממה לחשוש ואם מוכרים את הרכב בהמשך ייתכן וזה יביא ייתרון בהמשך (אולי לא), הרכב בסך הכל זריז יש לו דיי ויותר לעלות בעליות של טבריה ככה שהרכב מספק מאוד וחסכוני בבין עירוני.

גם לאיביזה יש בקרת שיוט אדפטיבית החל מרמת גימור סטייל, כפי שנאמר כאן.

רק לרפרנס אין בקרת שיוט אדפטיבית.

הלאון ב-110 אלף ש"ח היא ידנית.

אגב, האם בריו, סטוניק ובאיביזה יש אנדרואיד אוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריו וסטוניק כן (אותה מולטימדיה).

באיביזה אני לא סגור, יכול להיות שזה קיים אבל נעול ורוב היבואנים לא מציינים את זה במפרט כי האפליקציה לא נתמכת רשמית בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שזה דורש תוספת תשלום כלשהי, מדובר במערכת full link שזמינה רק ברמת הגימור הגבוהה.

אגב, לא הצלחתי למצוא לזה אזכור במפרטים - האם האיביזה מגיעה עם חיישני רוורס מקוריים?

בנוסף, ציינת שצפויה מתיחת פנים, ידוע מתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצת מעל התקציב שלך (בטווח שבין 110 ל-115) אפשר למצוא גרנד-קופה דיזל (אינטנס) מאפס ק"מ. אתה מקבל את החיסכון והנוחות שחשובים לך, ואת רוב האבזור שביקשת (בקרת שיוט אדפטיבית, בקרת אקלים, חיישני ומצלמת רוורס, בלי מובילאיי) - לא יודע לגבי AA, ואין תיקון סטיה מנתיב (רק התראה). אם אין לך בעיה עם אפס ק"מ והגודל לא מהווה מכשול, זו נשמעת לי אלטרנטיבה ראויה (שלא לומר, ראויה מאוד).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת גדולה לי, אני לא צריך רכב משפחתי.

אם הייתה זמינה בגרסת הצ'באק, אולי היה על מה לדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיביזה סטייל אין חיישני רוורס מקוריים, אולי רק ב-FR פרו.

שים לב שמערכת המולטימדיה באיביזה סטייל שונמכה ממסך ה-8 שעדיין קיים בכל הדגמים בארונה. אולי שווה לשקול את האקסלנס שמשווקת רק באינטרנט, היא מאובזרת וזולה יותר.

כעיקרון אם ההחלפה לא דחופה הייתי מחכה קצת. הסופר מיני הצרפתיות החדשות נראות מאוד מעניינות, אם לובינסקי יתמחרו את הקורסה באופן אטרקטיבי כמו שהם עושים עם גרנלנד X למשל היא יכולה להיות מעניינת.

גם היאריס החדשה תגיע בשנה הבאה ולפחות לפי התמונות נראית הרבה יותר טוב ובטויוטה בדרך כלל דואגים לאבזור בטיחות מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...