Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני \ רכב פנאי קטן חדש - 100-110 אלף ש"ח

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב, אמרת שראית חסרונות כאלו ואחרים ולך הם פחות הפריעו - וזה בסדר גמור כי לכל רכב יש חסרונות ואם החסרונות הללו לא מפריעים לך אז אין כל בעיה לבחור ברכב מסויים.

לגבי הסיאט אם הלוק של הג'יפון לא קריטי לא יודע אם הייתי משלם יותר על ארונה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני יכול לחיות עם זה שאין לי בקרת שיוט אדפטיבית או חלונות שניתן לתפעל בלחיצת כפתור לכל החלונות ברכב ולא רק לחלון הנהג, אני פחות יכול לחיות עם זה שהרכב די רועש ולא סוחב לי כמו שאני רוצה (וגם לא נותן לי את הביטחון שאני מצפה לו מרכב סופר מיני בנהיגה מחוץ לעיר).

זה אולי ישמע הזוי, אבל כמה שהפיאט מיושנת יותר מהיאריס וגם עולה פחות, אני אעדיף אותה בנסיעה בינעירונית.

לעניין סיאט - השאלה אם כדאי לשלם עוד כסף בשביל רכב שיעלה לכביש ב-2020 או שההנחה שאני מקבל (5000₪ על ארונה ואיביזה סטייל ו-5500₪ על איביזה FR) "תכסה" את ההפסד במחירון.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תישאר עם הרכב 4-5 שנים אז ה"ירידה במחירון" תישחק עם ערך הרכב, אם לא תעדיף לרכוש מודל 2020 - לא בטוח שההפרש משתלם לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איבדתי אותך קצת, אפשר הסבר?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מקבל הנחה תמורת עליה לכביש בסוף שנה נכון? כמו ב0 קילומטר שאתה מקבל הנחה על יד נוספת - עכשיו, אם תמכור את הרכב אחרי 5-6 שנים המחירון גם כ"כ ירד לא מעט והשווי של הירידת ערך ישחק משמעותית בשווי הכספי שלו.

אם תמכור את הרכב עוד שנה-שנתיים אז עלות השנת עליה לכביש תהיה גבוהה יותר(אותו אחוז על מחיר שונה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משער שהרכב ימכר איפשהו בטווח של עוד 3-5 שנים. לא יודע להגיד בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמכונית הארונה יותר טובה מהאיביזה לדעתי. משהו שם עובד יותר טוב והחבילה מוצלחת יותר. אם הפער שווה את זה? שאלה שקשה לי לענות עליה.

מה שכן אני מאמין שבגלל שמדובר בג'יפון שמירת הערך תהיה טובה יותר.

מציע לך לוותר על מערכת הקונקט, אני לא מצאתי בה שום דבר טוב, שווה להשקיע בפתיחה של הפול לינק, רק תבדוק שזה רלוונטי למערכת עם מסך 6.5 שיש כרגע באיביזה סטייל. אגב לדעתי דווקא חסרון בקרת האקלים באקסלנס הוא שולי לעומת מערכת השמע הפשוטה בסטייל.

בכל מקרה אני הייתי מחכה ל-2020, אני לא מאמין שברכבים האלה יהיה שינוי במחיר או בשיעור ההנחה. בשנה שעברה הזמנתי סיאט בחודש נובמבר והרכב הגיע לארץ ונמסר רק בפברואר ובכל פעם שהייתה התקשרות עם הסוכנות הצלחתי לקבל הנחה או הטבה נוספת.

לגבי צריכת דלק, אצלי ארונה שנוסעת 75% מהזמן נסיעות עירוניות קצרצרות צרכה לאורך הקיץ באופן דיי עקבי 15 ק"מ לליטר. שילוב של 50/50 עם בין עירוני רגוע כבר הביא אותה ל-17.5 ק"מ לליטר. סטרט אנד סטופ מנוטרל בכל התנעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאם לא היה לך את החשש מעניין הסחירות היית רוכש C3.

אז תנסה לשים חישוב כספי על החשש הזה - כלומר בכמה כסף לדעתך יבוא לידי ביטוי עניין הסחירות מול המועמדות האחרות ועל פני איזו תקופה?

סתם לצורך הדוגמה - אני מגזים ומקצין לרעת הC3 ומניח שבעוד 3 שנים היא תמכר בכ- 10,000 ש"ח פחות מהמועמדות המקבילות האחרות - אם תחלק את "ההפסד" הנוסף הזה על פני 3 שנים זה יוצא לך שעל ה- C3 אתה מפסיד עוד 100 ש"ח לחודש בערך....עכשיו כשהכנסנו את עניין הסחירות לפרופורציה תעשה את החושבים שלך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמכונית הארונה יותר טובה מהאיביזה לדעתי. משהו שם עובד יותר טוב והחבילה מוצלחת יותר. אם הפער שווה את זה? שאלה שקשה לי לענות עליה.

מה שכן אני מאמין שבגלל שמדובר בג'יפון שמירת הערך תהיה טובה יותר.

מציע לך לוותר על מערכת הקונקט, אני לא מצאתי בה שום דבר טוב, שווה להשקיע בפתיחה של הפול לינק, רק תבדוק שזה רלוונטי למערכת עם מסך 6.5 שיש כרגע באיביזה סטייל. אגב לדעתי דווקא חסרון בקרת האקלים באקסלנס הוא שולי לעומת מערכת השמע הפשוטה בסטייל.

בכל מקרה אני הייתי מחכה ל-2020, אני לא מאמין שברכבים האלה יהיה שינוי במחיר או בשיעור ההנחה. בשנה שעברה הזמנתי סיאט בחודש נובמבר והרכב הגיע לארץ ונמסר רק בפברואר ובכל פעם שהייתה התקשרות עם הסוכנות הצלחתי לקבל הנחה או הטבה נוספת.

לגבי צריכת דלק, אצלי ארונה שנוסעת 75% מהזמן נסיעות עירוניות קצרצרות צרכה לאורך הקיץ באופן דיי עקבי 15 ק"מ לליטר. שילוב של 50/50 עם בין עירוני רגוע כבר הביא אותה ל-17.5 ק"מ לליטר. סטרט אנד סטופ מנוטרל בכל התנעה.

הארונה גם משום מה קורצת לי יותר מהאיביזה, לא יודע להסביר למה.

אני מחכה לנסיעת מבחן עבורה ואז אהיה חכם יותר.

כמו שאמרתי לגביי ה-Full link (עבור רמת גימור style) - הנציג באולם המכירות אמר שהייתה פעם אפשרות כזאת ולכן זה מופיע במפרט הרכב, אבל עכשיו אין אפשרות כזאת.

לגביי 2020 - אנסה מחר לראות איתם מה המחירים ל-2020 ואם יש בכלל הפרש כלשהו לעומת 2019. זה גם משאיר לי יותר זמן למכור את הרכב שלי.

אם כי במקרה שלי, את כל הדגמים שאני רוצה יש במלאי בארץ, כנראה עם אספקה די מהירה.

לגביי צריכת הדלק - נשמע מצוין. אם אני אקבל 1:17-1:18 מחוץ לעיר בכביש 6, אהיה מבסוט.

נראה לי שאם לא היה לך את החשש מעניין הסחירות היית רוכש C3.

אז תנסה לשים חישוב כספי על החשש הזה - כלומר בכמה כסף לדעתך יבוא לידי ביטוי עניין הסחירות מול המועמדות האחרות ועל פני איזו תקופה?

סתם לצורך הדוגמה - אני מגזים ומקצין לרעת הC3 ומניח שבעוד 3 שנים היא תמכר בכ- 10,000 ש"ח פחות מהמועמדות המקבילות האחרות - אם תחלק את "ההפסד" הנוסף הזה על פני 3 שנים זה יוצא לך שעל ה- C3 אתה מפסיד עוד 100 ש"ח לחודש בערך....עכשיו כשהכנסנו את עניין הסחירות לפרופורציה תעשה את החושבים שלך...

כנראה שאתה צודק, כי ה-C3 מבחינתי מציעה את החבילה הטובה ביותר בתקציב שלי, יש בה הכול (חוץ מבקרת שיוט אדפטיבית), גיר אוטומטי פלנטרי ו-5 שנות אחריות, היא ייחודית מאוד לדעתי והיא גם תהיה הכי נוחה כנראה בקטגוריה.

לגביי המכירה וירידת הערך - לצערי אני מאמין שזה לא יתבטא רק במחירון נמוך יותר אלא בקושי למכור את הרכב.

אני רואה מדי פעם מודעות בקבוצות פייסבוק כמו פשפשוק רכב, לא צריך לעבור הרבה ולראות שרוב האנשים שם מחפשים יפניות, קוריאניות או גרמניות (וכל הנגזרות שלהם כמו סקודה הצ'כית וסיאט הספרדית), המון הודעות שבהן אנשים פשוט כותבים "בלי צרפתיות" או "לא צרפתיות".

אמנם פשפשוק רכב לא מייצג את כל קהל קוני רכבי יד 2 הישראליים, אבל עדיין מיוצג שם חלק לא קטן מהם.

מעדיף מראש פשוט להימנע מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סיאט, כאמור ההנחה שאתה מקבל על רכב שיעלה על הכביש השנה, רק מפצה אותך על ירידת ערך גדולה יותר בהמשך.

רוב היבואנים מעניקים הנחה על רכבים שיעלו על הכביש בחודש ינואר 2020 שזה השילוב המוצלח ביותר ולדעתי לא כדאי לוותר על הנחה כזאת.

בסיאט קראתי ביקורות שיחידת ההנעה בשילוב עם מנוע ה- 1 ליטר אינה מוצלחת בסביבה עירונית, הגיר קופצני והגיר מעלה הילוכים מהר מדי.

בנוסף המובילאיי מעצבן.

מבחינת רכישה סולידית, לא מכיר את הרכב ברמה האישית, אבל הייתי בודק את הקיה ריו, היא נטולת מובילאיי, מגיעה עם 7 שנות אחריות, וניתן כנראה לקבל הנחות ועליה לכביש בינואר 2020 (היו ימי מכירות בקיה לאחרונה, לא יודע אם הם עדיין נמשכים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי המכירה וירידת הערך - לצערי אני מאמין שזה לא יתבטא רק במחירון נמוך יותר אלא בקושי למכור את הרכב.

אני רואה מדי פעם מודעות בקבוצות פייסבוק כמו פשפשוק רכב, לא צריך לעבור הרבה ולראות שרוב האנשים שם מחפשים יפניות, קוריאניות או גרמניות (וכל הנגזרות שלהם כמו סקודה הצ'כית וסיאט הספרדית), המון הודעות שבהן אנשים פשוט כותבים "בלי צרפתיות" או "לא צרפתיות".

אמנם פשפשוק רכב לא מייצג את כל קהל קוני רכבי יד 2 הישראליים, אבל עדיין מיוצג שם חלק לא קטן מהם.

מעדיף מראש פשוט להימנע מזה.

לדעתי אתה טועה- "לכל סיר יש את המכסה שלו" - כמו שכתבתי, אנחנו בדיוק מחליפים רכב לאשתי - חיפשנו סופר מיני או קומפקטית, יד 2, אני רציתי את הוולוו V40, היא ראתה סיטרואן C3 - נדלקה ואמרה כזו אני רוצה, מצאתי סיטרואן C3 שנת 2018 (פברואר) עם קילומטראז' נמוך של 14,400 ק"מ בלבד. הרכב כמו חדש נרכש במחיר מחירון משוקלל תוך יומיים אחרי שבעל הרכב פירסם המודעה.

הרכב אצלנו כשבוע, רכב מדליק ותמורה מעולה לכסף...אשתי מאאאאאאד מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סיאט, כאמור ההנחה שאתה מקבל על רכב שיעלה על הכביש השנה, רק מפצה אותך על ירידת ערך גדולה יותר בהמשך.

רוב היבואנים מעניקים הנחה על רכבים שיעלו על הכביש בחודש ינואר 2020 שזה השילוב המוצלח ביותר ולדעתי לא כדאי לוותר על הנחה כזאת.

בסיאט קראתי ביקורות שיחידת ההנעה בשילוב עם מנוע ה- 1 ליטר אינה מוצלחת בסביבה עירונית, הגיר קופצני והגיר מעלה הילוכים מהר מדי.

בנוסף המובילאיי מעצבן.

מבחינת רכישה סולידית, לא מכיר את הרכב ברמה האישית, אבל הייתי בודק את הקיה ריו, היא נטולת מובילאיי, מגיעה עם 7 שנות אחריות, וניתן כנראה לקבל הנחות ועליה לכביש בינואר 2020 (היו ימי מכירות בקיה לאחרונה, לא יודע אם הם עדיין נמשכים).

לכן אני רוצה לברר איתם כמה יעלה לי לקבל רכב שיעלה לכביש ב-2020.

נהגתי עם הרכב בעיקר מחוץ לעיר (שזה אופי הנסיעות העיקרי שצפוי לו) וגם בתוך העיר, ביצעתי על הרכב שתי נסיעות מבחן ולא שמתי לב למשהו חריג בהתנהגות הגיר.

המובילאיי מעצבן, אבל לצערי אין רכב מושלם.

לגביי קיה - על הנייר המבצע הסתיים אתמול, אבל מרגיז אותי שאי אפשר להסתדר איתם לגביי נסיעת מבחן. אני עובד במרכז ומגיע הביתה כל יום בערב כשהסוכנות כבר סגורה. בשישי הם לא מוכנים לבצע נסיעות מבחן.

ביקשתי מהם לעבור דרכי במקום העבודה כשהם מעבירים את רכב נסיעת המבחן מהמרכז לבאר שבע, לא הסכימו.

ביקשתי לבצע נסיעות מבחן כך שלא אפגע מבחינת שעות עבודה - לא הסכימו.

אי אפשר ככה, אני בהחלט שקלתי סטוניק ומאכזב אותי שהיבואן לא הצליח למצוא שום פתרון כדי שאבחן את הרכב ואראה אם הוא מתאים לי.

לדעתי אתה טועה- "לכל סיר יש את המכסה שלו" - כמו שכתבתי, אנחנו בדיוק מחליפים רכב לאשתי - חיפשנו סופר מיני או קומפקטית, יד 2, אני רציתי את הוולוו V40, היא ראתה סיטרואן C3 - נדלקה ואמרה כזו אני רוצה, מצאתי סיטרואן C3 שנת 2018 (פברואר) עם קילומטראז' נמוך של 14,400 ק"מ בלבד. הרכב כמו חדש נרכש במחיר מחירון משוקלל תוך יומיים אחרי שבעל הרכב פירסם המודעה.

הרכב אצלנו כשבוע, רכב מדליק ותמורה מעולה לכסף...אשתי מאאאאאאד מרוצה.

כן אבל זה מקרה ספציפי, אני מאוד אוהב רכבים צרפתיים ואילו השוק היה טוב מספיק בעיניי ולא סטיגמתי, לא הייתי חושב יותר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתנה את העסקה בקבלת הנחה וקבלת הרכב ב-2020, מאמין שלא יהיה שינוי.

לגבי המובילאיי, הנוכחות שלו מעצבנת אבל כעקרון הוא לא נותן הרבה התרעות שווא על שמירת מרחק וההתרעות על סטייה מהנתיב דיי מדויקות. עם כמה שהוא מעצבן אותי אף פעם לא טרחתי לכבות אותו ברכב הזה.

נסה לקחת הצעת מחיר גם לארונה FR, מבחינה ויזואלית הוא משודרג באופן דיי משמעותי, אתה לא צריך להוסיף כסף על חיישני רוורס שכבר קיימים וגם הפול לינק פתוח (לא זוכר אם גם בסטייל זה פתוח בסטנדרט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה.

אשמח לשמוע למה אתה חושב שהארונה היא חבילה שלמה יותר מהאיביזה.

לגביי ארונה - ה-Full link פתוח גם ברמת גימור סטייל.

מעבר לכך מעדיף להישאר בגבולות ה-110 אלף ש"ח, ההפרש בין הסטייל ל-FR עומד על 10 אלף ש"ח לפי המחירון, לא רואה סיכוי שאקבל את ה-FR עם מצלמת רוורס ועם 3 שנות אחריות תמורת פחות מ-117 אלף ש"ח ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קיבלתי אותה בכ-5,000 ש"ח פחות מהמחיר שציינת עם מצלמה, מיכל דלק מלא ואחריות לשנה שלישית, אבל זה היה לפני שנה וקצת, אני לא יודע מה המצב היום או אם היה שינוי במחירונים.

לגבי למה היא יותר טובה? אני לא יודע לשים בדיוק את האצבע על הנקודה אבל אני זוכר שגם במבחן שפורסם פה הייתה תחושה דומה. משהו בכיול המתלים, בידוד רעשים, שימושיות וכחבילה בשורה התחתונה הופך אותה ליותר טובה לדעתי.

מעבר לזה יצא לי לנהוג בחלק גדול מהמתחרות ואני חושב שנכון לעכשיו מדובר באחת המתחרות הכי טובות מבין הג'יפונים הקטנים.

אם יש לך עוד שאלות ספציפיות לגבי הארונה אתה מוזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...