Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיברתי רסיבר של 110v לשקע של 220v! מה עושים?

Moshe_P
שימו לב! השרשור הזה בן 1588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

חיברתי רסיבר של סוני, דגם dn860, שקניתי בארהב בטעות לשקע של 220v. מאז כמובן הוא הפסיק לעבוד.

מעבדה ביקשה ממני על תיקון 1100 פלוס ש"ח,שזה קצת הרבה בהתחשב בעובדה שהוא עלה לי 1500 ש"ח בערך בארהב.

החלטתי לנסות לתקן אותו בעצמי!

פתחתי אותו, מצורפת התמונה. נראה שיש שני טרנספורמרים (שנאים) בתוך המכשיר, אחד ל idle אם אני מבין נכון, ואחד למכשיר עצמו.

בתמונה המצורפת, להבנתי הכבל שמתחבר ל2 עובר אל 3, שהוא השנאי הראשי.

4 להבנתי זהו השנאי הקטן שמיועד לזמן שהמגבר מכובה.

בתמונה המצורפת בדקתי מתח בנקודה 2 עם רב-מודד , ואין כלום.

הפיוז שבתמונה תקין.

האם אני יכול להניח מכך שאם אזמין ואחליף בעצמי את שנאי #4 בתמונה הרסיבר יחזור לעבוד רגיל?

הידע שלי בחשמל שואף לאפס אז אשמח לעזרה מאנשים שמבינים קצת יותר.

תודה,

משה.9d5bffd6c99d2cdca810abff80c2a952.jpg

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב לעבוד עם סכימה חשמלית.

דוגמה אפשר למצוא פה:

https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/str-dn860.shtml

מאמין שבדקת אבל בכל זאת תבדוק פיוזים.

אם הגעת למסקנה שצריך להחליף שנאי, ייתכן שעם קצת מזל תוכל כבר למצוא שנאי של דגם 220 של אותו מודל.

בהצלחה!

Sent from my H3123 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הידע שואף לאפס, חפש מעבדה אחרת עם הצעת מחיר נמוכה יותר.

אגב, קיימת אפשרות לתקן וגם "לגייר" את הרסיבר ל-220 וולט (שוב, רק על ידי מישהו שמבין בזה) - אולי זה יהיה זול יותר או במחירים זהה לתיקון + קניית שנאי ממיר מ-220 ל-110.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

בתמונה המצורפת בדקתי מתח בנקודה 2 עם רב-מודד , ואין כלום. - כיצד בדקת מתח בנקודה 2 ? האם חיברת את הפרובים של המודד ישירות לפינים של הקונקטור ?

האם אני יכול להניח מכך שאם אזמין ואחליף בעצמי את שנאי #4 בתמונה הרסיבר יחזור לעבוד רגיל? - לא בהכרח שהשנאי נשרף. בדרך כלל כאשר שנאי נשרף רואים עליו חריכה של חום וגם ריח מסריח.

בדרך כלל לרסיברים יש עוד כמה פיוזים. פרק את שאר המעגל וחפש פיוזים ביציאה מהשנאי הגדול.

שים לב ! יש לנקוט באמצעי זהירות הנדרשים לפי התעסקות עם מתח רשת החשמל. אל תעבוד עם ידיים חשופות בזמן בדיקת מתחים.

כול עבודת חשמל חשוב שתעשה על-ידי בעל מקצוע.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הגעת למסקנה שצריך להחליף שנאי, ייתכן שעם קצת מזל תוכל כבר למצוא שנאי של דגם 220 של אותו מודל.

בהצלחה!

Sent from my H3123 using Tapatalk

בכדי לבצע שינוי כזה לא מספיק להחליף את השנאי אלא גם את השנאי הנוסף+ממסר+פיוזים ועוד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל לרסיברים יש עוד כמה פיוזים. פרק את שאר המעגל וחפש פיוזים ביציאה מהשנאי הגדול.

שים לב ! יש לנקוט באמצעי זהירות הנדרשים לפי התעסקות עם מתח רשת החשמל. אל תעבוד עם ידיים חשופות בזמן בדיקת מתחים.

כול עבודת חשמל חשוב שתעשה על-ידי בעל מקצוע.

תודה על התשובות לכולם.

לא ראיתי שום סימני חריכה. ריח לא היה, אבל "שרפתי" אותו מזמן אז לא אמור להישאר כבר.

כן, חיברתי את הפרובים של המודד ישירות לשני הפינים ליד נקודה #2 בציור והרב-מודד לא הראה כלום. בדקתי נכון?

זה באמת אומר שמשהו "נשרף" קודם (כלומר בין חוט החשמל מהשקע עד לנקודה הזאת שמובילה לשנאי המרכזי)?

המעבדה ביקשה ממני כ 200 ש"ח נוספים עבור המרה ל220v.

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה שביצעת לא נכונה.

נראה לי שאני יודע מדוע לא קיים מתח בפינים. תבדוק האם על הפיוז מופיע מתח רשת החשמל בצורה הבאה:

1. חבר את אחד הפרובים לקונקטור של מתח רשת החשמל (בצע זאת בזהירות רבה). סימנתי לך בחץ אדום.

2. חבר את הפרוב השני לצד אחד של הפיוז ולאחר מכן לצידו השני של הפיוז.

לפני שאתה מבצע את הבדיקה הזאת נסה לבצע סימולציה כאשר הרסיבר לא מחובר למתח הרשת.

האם מופיע מתח של 230V בשני צידי הפיוז ?

untitled.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שהממסר בצבע שחור שסימנתי לך בחץ לבן בתמונה הקודמת אחראי על מיתוג המתח לאחד מהפינים לכן לא מופיע מתח בפינים.

תבדוק שוב פעם בצורה הבאה:

1. חבר את אחד הפרובים לקונקטור של מתח רשת החשמל (בצע זאת בזהירות רבה). סימנתי לך בחץ אדום.

2. חבר את הפרוב השני לאחד הפינים של הקונקטור שסימנת כמספר 2 ולאחר מכן לפין השני.

צריך להופיע לך מתח של 230V באחד הפינים.

אם עד כאן הכול בסדר צריך להתחיל לבדוק את המתחים במוצא של השנאי הגדול והקטן. לפני הכול בדוק את הפיוזים הנוספים שצריכים להיות במוצא של השנאי הגדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לפני שהשנאי הספיק להישרף הוא גם הוציא מתח כפול במוצא. זה אומר שיש סבירות כזו או אחרת שגם אחרי החלפת השנאי המכשיר לא יעבוד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון ! המתחים שצ"ל הם 110V-120V.
ביצעתי את הבדיקה שאמרת, באמת הופיע 110 באחד הצדדים.

לא איתרתי פיוזים נוספים.

כיצד לבדוק מתח ביציאה ובכניסה של השנאים?

באותה הצורה? פרוב אחד בניסת המתח ואחד בכניסה/יציאה שלהם?

מהשנאי הגדול יוצאת צמה עם בערך 6 חוטים. פשוט לנסות לבדוק את כולם?

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה.

תעבוד לפי ה-SERVICE MANUAL בכדי למצוא את התקלה ואת החלקים שנדרש להחליף.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...