Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם שוטר יכול לשלוח דו״ח הביתה מבלי להודיע?

MultiApple
שימו לב! השרשור הזה בן 1602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

היום נעצרתי ע״י שוטר, הוא ביקש רישיון נהיגה ורישיון רכב (כשהגשתי לו ת.ז. אמר ״לא ת.ז., רישיון נהיגה״ ועניתי לו שמותר לנהוג עם ת.ז., לקח אותה ואת רישיון הרכב וככל הנראה צילם אותם (הוא היה על אופנוע), חזר, נזף בי ואמר שבפעם הבאה אני אגיע לבית משפט והלך.

האם הוא יכול לשלוח לי דוח בדואר מבלי שאמר לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הוא יכול לראות את העבירה ואז למלא דו''ח לבן (בשפה המשטרתית) אותו הוא מעביר ללשכת התנועה והם מנפיקים דו''ח בדואר בהתאמה.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל על מה? אתה בסדר

באתי לעבור נתיב (לשמאלי), הסתכלתי במראה, אותתי, הסתכלתי שוב במראה וראיתי שהכל פנוי, פתאום משום מקום השוטר קפץ לנתיב (ככל הנראה הוא נסע בשוליים במהירות גבוהה), צפר לי וכיוון אותי לעצור בצד.

הסברתי לו שהסתכלתי ואותתי כשהוא שאל למה לא עשיתי את זה ושבאמת שלא ראיתי אותו, לא היה לי מה להוסיף מעבר לזה והיה קטע שפשוט שתקתי כי לא ידעתי מה הוא מצפה שאני אגיד ואז הוא אמר ש״כמעט העפתי אותו באוויר״.

אגב, שכחתי לציין שאני נהג חדש וצעיר, בגלל זה אני מאוד חושש מלקבל נקודות שיפגעו לי בסיום תקופת הנהג חדש (בעוד פחות מ־4 חודשים).

כן, הוא יכול לראות את העבירה ואז למלא דו''ח לבן (בשפה המשטרתית) אותו הוא מעביר ללשכת התנועה והם מנפיקים דו''ח בדואר בהתאמה.

גם אם הוא אמר לי לעצור בצד והייתה לו אפשרות לומר לי? אין לו חובה להודיע שהוא יישלח לי דו״ח?

עריכה אחרונה על ידי MultiApple
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום חובה, הוא יכול בכלל להיות עם המשפחה בטיול ולראות אותך מבצע עבירה, לרשום פרטים לעצמו מבלי שיפנה אליך ואז להעביר את זה הלאה כדי שינפיקו לך דו''ח בדואר. מעטים עושים זאת אבל יש.

יכל גם לרשום לעצמו את המספר רכב וזה היה מספיק, הדו''ח היה מגיע לבעל הרכב.

יש סיכוי גם שלא יעשה עם זה כלום בסופו של דבר.

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתי לעבור נתיב (לשמאלי), הסתכלתי במראה, אותתי, הסתכלתי שוב במראה וראיתי שהכל פנוי, פתאום משום מקום השוטר קפץ לנתיב (ככל הנראה הוא נסע בשוליים במהירות גבוהה), צפר לי וכיוון אותי לעצור בצד.

הסברתי לו שהסתכלתי ואותתי כשהוא שאל למה לא עשיתי את זה ושבאמת שלא ראיתי אותו, לא היה לי מה להוסיף מעבר לזה והיה קטע שפשוט שתקתי כי לא ידעתי מה הוא מצפה שאני אגיד ואז הוא אמר ש״כמעט העפתי אותו באוויר״.

סביר להניח שבאמת לא הבחנת בו, ולא שהוא נסע על השול.

ייתכן שהמראות אצלך לא מכוונות אופטימלי, להלן הסבר על כיוון נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראית איך שוטרים רוכבים על אופנועים? סביר יותר שהשוטר נסע בזיגזגים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום חובה, הוא יכול בכלל להיות עם המשפחה בטיול ולראות אותך מבצע עבירה, לרשום פרטים לעצמו מבלי שיפנה אליך ואז להעביר את זה הלאה כדי שינפיקו לך דו''ח בדואר. מעטים עושים זאת אבל יש.

יכל גם לרשום לעצמו את המספר רכב וזה היה מספיק, הדו''ח היה מגיע לבעל הרכב.

יש סיכוי גם שלא יעשה עם זה כלום בסופו של דבר.

זה יגיע לבעל הרכב גם אם הוא צילם את הת.ז. שלי? (אני לא בעל הרכב)

לפי הסרטון הנ״ל נראה שהמראות שלי מכוונות כמו שצריך, אני באמת לא יודע מה עוד היה יכול לגרום לכך שאני לא אראה אותו פרט לנסיעה על השול/במהירות גבוהה במיוחד.

יש דרך לבדוק היסטוריית עבירות תנועה אונליין (לפי מספר רישיון/רכב/ת.ז.)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה האופנוען היה במהירות גבוהה בשוליים\שטח מת ואז הוא מאשים אותך. לא חדש בישראל, קורה לי כל הזמן שאופנוענים מתגנבים משמאל\ימין במהירות מטורפת ואז צופרים לך כאילו שאמור להיות לך רדאר שרואה אותם

חבל שדוחות מרחוק לא דורשים הוכחה מצולמת

אבל באותה מידה אי אפשר לדעת, יכול להיות שבאמת היית אשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה האופנוען היה במהירות גבוהה בשוליים\שטח מת ואז הוא מאשים אותך. לא חדש בישראל, קורה לי כל הזמן שאופנוענים מתגנבים משמאל\ימין במהירות מטורפת ואז צופרים לך כאילו שאמור להיות לך רדאר שרואה אותם

חבל שדוחות מרחוק לא דורשים הוכחה מצולמת

אבל באותה מידה אי אפשר לדעת, יכול להיות שבאמת היית אשם.

אני חושב שחלה אי הבנה, האופנוען היה השוטר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חלה אי הבנה. זה שהוא שוטר לא אומר שהוא רוכב מושלם.

אוקיי, פשוט אמרת משהו לגבי ״דו״חות מרחוק״ אז היה נראה שהבנת את זה אחרת.

בכל אופן, אני מניח שהייתה לו מצלמה על האופנוע או מינימום מצלמת גוף שיכלה לתעד את זה, יש לי אפשרות לצפות בהקלטה במידה והוא אכן יישלח דו״ח (בתור ראייה לכך שהדו״ח ניתן מסיבה מוצדקת)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אפילו לא יודע במה ואם בכלל אתה מואשם.

בינתיים שב ותכתוב את כל מה שהיה היום. כל פרט שאתה זוכר. מאיפה באת ולאן נסעת ובאיזה נתיב, מה לבשת, מה לבש השוטר, מיקום, שעה וכו'. שמור את התיעוד במקום בטוח.

צא מהלחץ. אם יגיע דו"ח תתמודד איתו (אם בכלל יגיע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אפילו לא יודע במה ואם בכלל אתה מואשם.

בינתיים שב ותכתוב את כל מה שהיה היום. כל פרט שאתה זוכר. מאיפה באת ולאן נסעת ובאיזה נתיב, מה לבשת, מה לבש השוטר, מיקום, שעה וכו'. שמור את התיעוד במקום בטוח.

צא מהלחץ. אם יגיע דו"ח תתמודד איתו (אם בכלל יגיע).

תודה רבה, עכשיו אני קצת יותר רגוע, אעשה מה שהצעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...